poster

Jie wen 4: Wan ťie pchien

 • Hongkong

  葉問4:完結編

 • Hongkong

  Ye wen 4: Wan jie pian

 • Velká Británie

  Ip Man 4: The Finale

 • Austrálie

  Ip Man 4: The Finale

 • Kanada

  Ip Man 4: The Finale

 • Nový Zéland

  Ip Man 4: The Finale

Akční / Životopisný / Drama

Hongkong, 2019, 105 min

Komentáře uživatelů k filmu (110)

 • verbal
  ***

  Muž Internetového Protokolu dokáže i ve sto letech úplně nejrychleji a nejefektivněji ze všech omacat otočnou kládu se třemi čuráky a poté, co vlastníma rukama jen za pomoci bojového umění Wůl Chum zastavil japonskou invazi a vypráskal z Hongkongu velkobritské okupanty, rozhodl se vydat do Spojených sráčů a naučit tam všechny ty zkurvené bílé xenofoby a tupé maloměstské republikány troše té akupunkturní pokory. Ale nejprve mimo kontext trochu zabrucelee do „historie“ a připomene nám, kdo že to vlastně naučil po Džudy druhého nejslavnějšího opičáka světa jíst příborem, následně předvede všem mega, giga a teramistrům čínských lechtacích umění, čí kunkfení je nejlepší ze všech, jen tak mimochodem vymýtí šikanu z šosácky rasistického amerického středního školství, aby v závěru ukrutně ponížil jako vždy zoufale nehrajícího, velkohubého baletního seržanta Asskinse, jehož herecké mistrovství a americký přízvuk silně připomínají toho týpka, co v osmdesátkách rozkuřoval videoklipy Twisted Sister. S vykopnutými zuby. Jinak opět bezskrupulózně propagandistická, patetická a kýčovitá telenovela Kuomingtangu, která však s vypnutým indikátorem nevkusu vcelku solidně odsejpá a v níž se historicky poprvé v celé sérii objeví mezi všemi těmi svištivými rachitickými porušovači fyzikálních zákonů, bleskovými osahávači rotujících dild a přiteplenými padededujícími Baryšnikovy konečně někdo, kdo vypadá, že už si někdy skutečně zakopal do pytlíku a umělecky si i reálně zabojoval. Mám na mysli armádního kataristu Kolína. Borec si musel při natáčení s těmi padesátikilovými zabijáky a análním agresorem Skokotem dozajista užít spoustu gogotaneční legrace.(18.2.2020)

 • Cervenak
  **

  Toto už sa fakt nedalo. Bitky v pohode, ale to ostatné? Na mydlovú melodrámu sme v tejto sérii zvyknutí, ale tu už to bolo totálne cez čiaru. V trojke to celé padlo do béčka, tu už to tradične príšerne hrajúci Adkins a celá "rasistická" (vlastne rasistická, bez úvodzoviek) línia ťahajú do céčka.(10.4.2020)

 • MrHlad
  *

  Bitky dobrý. Zbytek bláto, za které by se styděli snad i tvůrci budovatelských blábolů z padesátých let. Celé to „hodní Asiaté vs. američtí rasisti“ bylo zpočátku jen směšné, ale někdy v půlce ta směšnost změnila v regulérní trapnost.(9.4.2020)

 • EvilPhoEniX
  *****

  Vyvrcholení velké ryzí čínské martial arts série, které trvalo krásných 12 let je u konce a pro mě nejspíš i nejlepší díl celé série. Je to absolutní Mordus- Ultimátum, který má velmi silný, emotivní a dojemný příběh, který obsahuje špičkové až bezchybné souboje ( a že jich je!!). Donnie Yen se vydává do Ameriky, aby nalezl školu pro svého neposlušného syna, ale dostává se do komplikací a je zde hezky vyobrazen rasismus i šikana tehdejší doby ( Scéna, kdy čínská studentka je šikanována svými spolužáky je velmi silná) a potěší i Bruce Lee, poměrně neznámý Chris Collins či nekompromisní Scott Adkins, který si dává záporáka opět ve velkém. Každý souboj má něco do sebe a především je nádherná výměna jiných stylů ( Karate vs Wing Chun) a u finále jsem řval radostí tak, že mi v baráku praskaly všechny zdi. Dlouho jsem neviděl pořádnou, čistou martial arts rubačku s ještě tak velmi poutavým a hezkým příběhem. Donnie Yen je ikona a IP man s ním. Nádhera. 10/10.(10.2.2020)

 • Niktorius
  ***

  Kung-fu filmy jsou původně specifickým hongkongským žánrem, který se začal rodit u těch spíše okrajovějších a hůře zafinancovaných produkcí a při svém průniku do západní distribuce nejdříve zahraničním divákům přivodil kulturní šok. Papundeklové produkce plné stylistického excesu smetly veškeré představy o duchovní a kontemplativní povaze asijských kinematografií, které vycházely z obeznámenosti s filmy Akiry Kurosawy a dalších výrazných autorských osobností. Série o Ip Manovi se původně snažila o hollywoodskou atraktivnost a serióznost, což jí také pomohlo ke značné globální popularitě. Trojka však již vykročila směrem k nevázanému excesu a závěrečná čtyřka jde v tomto směru ještě dál. Zvláštně vypjatě melodramatické herectví tu hodně vyčnívá, neboť by se jevilo přehnaně i v leckteré telenovele. Vyprávění pak připomíná hraní příběhového módu v Mortal Kombatu, kde vztahové propletence mezi postavami slouží hlavně jako záminka k soubojovým pasážím. A když souboj nejde motivovat příběhem, vždycky může přijít někdo, kdo si chce prostě poměřit síly. Chvíli se zdá, že téma rasismu by tentokrát mohlo být pojato trochu komplexněji - s odkazem na dědictví Bruce Lee, který se nebál kombinovat ani různé školy kung-fu, ani různé vlivy ze Západu i Východu (vzpomeňme na Cestu draka, kde Bruceova postava odmítá zavrhnout karate jen proto, že je japonské). Nakonec to ale zůstane především u tepání diskriminace čínských imigrantů zlými Američany. Výsledkem je cheesy jednohubka, která nenáročně zabaví především toho diváka, který ji sleduje z ironického odstupu.(2.8.2020)

 • Xmilden
  ***

  Tady něco strašně moc smrdí. Třetí díl jsem bral jako krásnou a důstojnou rozlučku Donnieho Yena za touhle sérií, jenže přišla Americko Čínská krize a všechno je jinak. Musel být povolán Ip Man, aby byl svědkem toho, jak je Číňanům v Americe ubližováno a samozřejmě aby jim na za to nakopal zadek. Bylo mě smutno za Scotta Adkinse, jehož kariéra upadá a tak se nechal Číňanama zaplatit, aby jim posloužil pro tyto propagační účely. Abyste mě špatně nepochopili. Série Ip Man se o politiku vždy tak trošku opírala. Britové v Hongkongu také nejsou vykreslování v kdovíjakých barvách, o Japoncích nemluvě. Ale je spíše jasné z jakých pohnutek tento 4. díl vzniknul. A s tím mám veliký problém. Souboje jsou pořád poměrně kvalitní, přestože na takovou bitku proti 10 Japoncům nemají ani náhodou. Zbytek filmu bych nejraději vyhodil do koše a zapomněl že vůbec někdy vznikl. 50%(5.6.2020)

 • sheen
  ****

  Dočkal jsem se ještě dalšího dílu a nyní již opravdu závěrečného této úžasné filmové série s tématikou bojového umění. Film je o krapet lepší než předešlý díl, řadím ho za první a druhý díl. Donnie Yen opět dokazuje, že je akční mega star a touto rolí se stal s nadsázkou nesmrtelným, tedy alespoň pro fandy filmů, kteří mají rádi bojové umění.(11.4.2020)

 • niethustra
  odpad!

  Trošku mě udivuje, jakému kladnému hodnocení se tu těší tahle čínská propaganda, tentokrát nepokrytá a urvaná ze řetězu. Udivuje mě rovněž to, že se tu nikdo nepozastavuje nad tím, že z bojových umění se tu dělá nástroj národního sebeurčení. IP MAN 4 vůbec popírá smysl a účel bojových umění: kecy o tom, že jsou stvořená především proto, aby v druhých vyvolávala obdiv, jen maskují tu skutečnost, že tradiční čínské kung-fu, v současnosti mocný nástroj čínské propragandy (vizte aktuální příběh MMA bijce Xu Xiaodonga), v souboji zcela doložitelně neobstojí. Ostatně proto musí být podávána jako svého druhu nadpřirozená schopnost. Jak trefně podotknul R. Dewey, pravda nějakého stylu se ukáže jednoduše v boji. A pravda o tzv. tradičním čínském kung-fu, potažmo k Wing Chun, je ta, že v boji neobstojí (jediná řekněme autentická postava v IP4 je tak Geddes). To má ovšem ten neblahý důsledek, že nadšení z jejich esteticky působivého podání se přetavuje ve vznik všemožných organizací, které lákají cvičence hesly typu: "neučíme bojovat, ale vyhrávat". Vzniká tak obrovský kšeft s lidskou leností, protože osvojit si několik zázračných technik (které vás ovšem nikdo nenechá otestovat při sparingu nebo utkání v ringu s nějakým skutečným sportovcem, tedy boxerem, thai boxerem, judistou atp.) je mnohem jednodušší než vypouštět duši u tréninku zdánlivě tupých, agresivních, bezohledných a neoduševnělých bojových sportů, jejichž předností je ovšem to, že disponují kritériem své pravdy: totiž zápasem. Považuji to za vyložený hnus a hazard se zdravím, a dokonce životy těch, kdo všem těm samozvaným sifu naletí na lep a v nejlepší víře, že si osvojují staletími prověřený koncept boje, skončí s rozšlápnutou hlavou někde na chodníku. Je mimochodem příznačné, že ačkoli ve filmu figuruje postava Bruce Lee, nepadne ani zmínka o tom, že motivem k založení jeet kune do byl Leeho zápas s Wong Jack Manem, jejž sice vyhrál, ale trvalo mu to příliš dlouho, z čehož usoudil na neefektivitu Wing Chun a vzdal se ho. Aby se nadále inspiroval boxem, jiu-jitsu, escrimou anebo třeba šermem. Hutnější plivanec z paty teď nevytáhnu, tak prozatím končím...(9.6.2020)

 • mzss1
  *****

  (90%) Čtvrtý IP MAN mi přijde hned po prvním dílu nejlepší. První počin této série jsem hodnotil na 95%, druhému jsem udělil 82% a třetím 74%. Takže jistá klesající kvalita tu byla, ale to jsou jen detaily, když to vezmu kolem a kolem, tak každá část má něco do sebe. V této nové a již finální čtyřce se oproti předchozímu filmu opět krásně zdvihla kvalita soubojů. Je jich zde dostatečné množství, jsou pěkně nasnímané, no to dál asi okecávat nebudu …. Sice jsem se k téhle známé filmové sérii dostal teprve až nedávno, tak si troufám tvrdit, že kdybych to viděl před mnoha lety, tak bych u tohoto finále cítil jistou dávku nostalgie. Postava IP MANA je zde opět skvělá, i po herecké stránce to Donnie Yen uhrál na výbornou. Už od začátku filmu to začíná dějem docela smutně, ale holt nemoci byly, jsou a budou. I když co jsem sledoval závěreční titulky, tak se IP MAN dožil velkého věku nakonec. Takže po dějové stránce je to opět jednoduché, ale to mi v žádném případě nevadilo, přeci jen to má silnou dávku emocí apod. Jeho vztah se synem mi zpočátku moc neseděl, ale ke konci jsem tento názor vzal zpět – vše krásně vztahem otce a syna zaklaplo. IP MAN se v cca první půli snímku drží souboji trochu v pozadí, ale když se rozjede, tak to lítá. Dlouhé souboje má celkem tři a rozhodně stojí za to. Postava Bruce Lee tu má svůj menší prostor a jeden souboj v uličce, který jak píše uživatel OUWEN je docela vtipný. Nemyslím chvaty, ty měl filmový Bruce celkem ok, ale ty jeho klasické výkřiky a ironické škleby. Co se týče obsazení Scotta Adkinse, tak jsem totálně nadšen. Námětem to trochu připomene dvojku, ale tohle klišé mi fakt nevadilo. Z hereckého hlediska nemám u Scotta námitek, nechápu, že někteří jeho herecké výkony v jeho jiných filmech kolikrát tak kritizují. Zde sehrál rasistického, vojenského rotmistra obstojně. Jeho dva dlouhé souboje byly super, včetně toho s IP MANEM. Na maximum z jeho akrobatických kousků využit nebyl, ale i tak toho předvedl hodně, tak super! Nechybí ani solidní hudba. Co k tomu ještě víc dodávat? Škoda, že další pokračování už nebude, ale co, k tomuto se ještě budu vracet víckrát. PS: Závěrečné titulky jsou opravdu pěkné, krásně nám připomenou úryvky scén z prvního a druhého dílu.(28.4.2020)

 • misterz
  ****

  Filmy s Ip Manom nikdy nesklamú, nesklamal ani tento posledný diel. Záporáci sa mi ale zdali trocha čudní, najmä ten mladý americký rasistický seržant. To že dokázal v závere viesť s Ip Manom rovnocenný súboj a poraziť všetkých čínskych majstrov, to mi akosi hlava nepobrala. No dá sa to prepáčiť, dejová linka aj súboje boli na slušnej úrovni. A páčil sa mi aj pekný, emotívne podfarbený koniec. Slušný nadpriemer. 80/100(20.2.2020)

 • AllShallFall
  *****

  Tomuhle není absolutně co vytknout. V tom filmu je je velký odkaz Yip mana a Bruce Leeho.(9.1.2020)

 • DwayneJohnson
  ****

  Mohl bych teď začít brblat, hledat drobné mouchy, až tragické záporáky, ale to dnes nemám absolutně v úmyslu. Yen je totiž tak charismatický sympaťák, že tohle všechno zvládne levou zadní. Nasadí svůj okouzlující úsměv a když to nefunguje, přejde v souboj jeden na jednoho, který i v tomhle čtvrtém pokračování funguje skoro stoprocentně a jako třešnička na dortu je pak jeho naklepáváná, která mění jeho troufalé protivníky v zoufalé statisty. Je to naprosto důstojné zakončení téhle série, které sice na nejlepší, první díl nemá, ale zbylé dva strčí hravě do kapsy. Díky moc, Donnie, hlavně kvůli Tobě to stálo rozhodně za to.(4.3.2020)

 • Chrustyn
  **

  Díky bohu poslední film známé série, která mě přestala zajímat už někdy po druhém díle. Film už jede na neutrál, občas možná i na zpátečku a přidání Scotta Adkinse je zde jen proto, aby i záporná postava byla známý bijec. Příběhově a herecky skoro na úrovni Seagalovek a akce je vzhledem ke stáří většiny postav už spíše směšná. V dobách kdy existují filmy jako Raid, nemá taková báchorka žádnou šanci.(18.6.2020)

 • Frajer42
  ***

  Po předchozí nudné a dementní slátanině, kde IP Man měřil síly s potetovanou opicí, přichází na scénu podstatně výživnější díl. Už jsem se tak nějak smířil s tím, že se nedočkáme srovnatelného zážitku s prvním dílem a Ip Man se odklonil čistě směrem ke komedii. Tentokrát ovšem k docela vtipné čínské propagandě v samotném srdci USA, kde parta chudáčků utlačovaných žluťásků bojovala pomocí jednoho z posledních zachovaných zbytků svého kulturního dědictví - kung-fu proti zdravě xenofobnímu vrchnímu mariňákovi praktikujícímu ryze americké bojové umění karate. Příběh na pozadí byl opravdový vrchol debility a přehlídka trapnosti a všech představitelných klišé. Choreografie bojových scén byla na druhou stranu úplně úžasná a nešetřilo se ani množstvím soubojů, což hodnotím velmi pozitivně, protože se tím redukoval čas a prostor pro ten šablonovitý a nezajímavý propagandistický příběh na pozadí. Nakonec Ip Man přišel po průšvihu s opicí s docela důstojným zakončením. Lepší 3 kousky.(22.4.2020)

 • HellFire
  ***

  Rozhodně nejslabší díl série, i když pořád krásně natočený. V mnoha ohledech 100krát lepší než hollywoodská produkce.(29.4.2020)

 • Yoshitsune
  odpad!

  A tak z těch všech Ip Manů s Donnie Yen, je nejlépe na tom trojka, která sice je béčková, ale aspoň si nehraje na něco co není, film se převážně soustředí na Ip Mana a on sám je tam vykreslen nejlépe. Ono se to málo ví, ale jednička, dvojka a tady čtyřka, v určitých věcech lžou divákům a vykreslují Ip Mana, jinak než kým ve skutečnosti byl. Ale hlavně o čtyřce, celá ta cesta pana Ip Mana do té velké a zlé Ameriky, je jedena velká lež, jelikož Ip Man nikdy v Americe nebyl a tak děj tohohle filmu je celý vymyšlený. Což je samo o sobě dost hnusný, ale vrchol hnusu přechází v podobě, kdy je postava Ip Mana využita Čínskými soudruhy, jako nástroj propagandy, což bylo už v jedničce a dvojce, ale tady se s tím už vůbec nesrali a udělali z toho jednu velkou propagandu. Jako jo předsudky, rasisti v té době byli, tak jako všude po světě a dodnes se na tom nic nezměnilo, ale hlavní zlo v podobě Scotta Adkinse, je těžko uvěřitelné, jednak nemá bradku, Adkins bez bradky a zlý, to neni moc přesvědčivé, ale hlavně jeho výkon během filmu, je takový........no né doslova stoprocentní. On tady hraje klasický zelený mozek a nesnáší Čínská bojová umění a žluťáky, ale uznává karate a tím pádem tedy i ty co ho vytvořili, což byli Japonci......ano taky mně to zarazilo, Adkince tohle během filmu několikrát zopakuje a to dost výrazně, asi aby ujistil diváky, že on je ten zlý a že fakt vážně nesnáší Čínská bojová umění. A to je jenom jedna rovina příběhu, druhá rovina příběhu je zlý imigrační úřad, který zase nesnáší Číňany, ale nemá nic proti Čínským a jiným bojovým uměním a pak je tady pan Ip Man, který hledá školu pro svého syna a to místo toho, aby se s ním snažil sblížit a promluvit si sním o jeho problémech a pocitech. Jo a ještě je tady čtvrtá rovina příběhu, ano čtvrtá a to je o tom, že pan Ip je proti Čínským mistrům, co sou v Americe a ti neuznávají Bruce Leeho a chtějí aby pan Ip vypil čaj a nedělal problémy, v tuhle chvíli sem se na chvilku ztratil, jelikož sem si myslel že problém je Bruce Lee a né pan Ip, ale problémem byl pan Ip a ano je to hodně zmatečné. Nemluvě o tom, že mi to přišlo stejné, jako z dvojky, kde zase byli Čínští mistři, co žili v Číně proti Ip Manovi. No když to budete brát jako komedii, což tenhle film je, tak je to i relativně zábavný, ale brát tenhle film vážně, to rozhodně nelze. Co týče akčních scén, tady asi nelze nic vytknout.....tedy počkat, přeci jenom něco by šlo vytknout, při závěrečném souboji, který asi nejlepší na celém filmu, pan Ip kopne Adkinse do rozkroku a vyhraje tak celý souboj a právě v tuhle chvíli, tenhle film ztratil zbytky vážnosti. Byť život Ip Mana je do jisté míry zahalen závojem tajemství, tak by nikdy nekopl svého protivníka nekopl do rozkroku a pokuď by to přesto udělal, tak by se asi hanbou propadl do země a nikdy by už nebojoval. Takže tohle je asi nejhorší film o Ip Manovi vůbec, z toho všeho, co mohli tvůrci udělat, jako třeba nechat tuhle osobnost už na pokoji a nebo se tedy pokusit o serioznější film, tak si vybrali tu nejhorší možnost. A byť sem uvažoval o jedné hvězdičce, aspoň za ty bitky, tak ve výsledku sem tím znechucen natolik, že odpad je tady jediné možné hodnocení.(4.8.2020)

 • ConanVJ
  *****

  Za mě kvalitní zakončení mé oblíbené série a navíc se skvělým Adkinsem. Co víc si přát. Za mě 100% :)(10.8.2020)

 • Ouwen
  *****

  Po traileru jsem byl skeptický, ale nakonec se dost možná jedná o nejlepší a nejdospělejší díl série. Samozřejmě; primitivně je zde interpretován konflikt mezi USA a přistěhovalcema. Jinými slovy, Amíci se prostě nezamyslí a každý konflikt musí končit až nuceným soubojem, ale já skutečně věřím, že tak nějak se to odehrávalo tehdy, i když nevím jak moc byl protlačován ten rasismus skrz. Jestliže je něco, co se mi líbilo, tak charakter Ip Mana. Má výčitky, je znát na něm, když utrpí nějaké zranění a přizpůsobí styl svého boje těm podmínkám a co víc - když ostatní mu tleskají, že se zastal utlačovaných, on jen stojí a nevypadá ani nadšeně z toho, že nakopal prdel soupeři. Protože koho těší žít v takovým konfliktu, kde jediné východisko je nekompromisní souboj? To byl malý detail, který mě potěšil. Když už mluvím o bitkách, tak jich zde je klasicky mnoho. Zpočátku IP Man se drží a jen občas něco předvede, ale v druhý polovině nešetří kadencí a sype to ze sebe jako za mlada. Bitky nepůsobí nijak zrychleně, nejsou nepřehledně natočený a jsou opravdu dost kontaktní. Když někdo schytá nepříjemný kop, nebo úder, chytne se za tu ránu, kulhá či má dokonce otisk/modřinu. Ten kick Bruce Leeho na hlavu toho karatisty v uličce mě normálně rozesmál :) sem tam je jasně očividné pomocné lano, že nějaká postava odlítne až moc, nebo nějaký výskok, ale toho je pomálu a nepůsobí to rušivě. Bitky působí stále dynamicky, kontaktně a drsně a dost tomu napomáhá pořádný nazvučení každého úderu. Co se týče témat apod, tak právě čtvrtý díl mi přišel i nejvíce pestrý na tohle a vidím v materiálu stále mnoho potenciálu na rozvětvení univerza. Bruce Lee tentokrát dostal dost prostoru a plno témat a prvků mi přišlo jen lehce nakousnutých. Adkins nemá až tolik prostoru a v akci se s ním šetří do závěru, ale tohle je snad první film, kde vidím jak karate dokáže být nebezpečné a bolestivé. Místama mě film dojal emocemi kvůli tomu, jak některé charaktery dospějí i když je k tomu vede klasická klišé motivace (synu poslouchej, mám rakovinu, bla bla) ale funguje to, protože prostě Ip Mana máme rádi, jeho filozofii a zejména charisma Donnieho. Jediné co vytknu, tak to CGI s letadlem se fakt nepovedlo a prostě ... mi ty konflikty přišli až moc vyhrocené, ale aspoň tam za tím je přeci jen nějaký důvod a ač se postavy vyjadřují primitivně ohledně toho, že "žlutý jsou odpad a bla bla", nějak si umím představit, že to takhle i být mohlo.(16.2.2020)

 • Lacike
  ****

  Táto séria mi doteraz príliš nesadla. Od začiatku sa brala príliš vážne, ale Ip Manov príbeh nikdy nebol poriadne pútavý a riešili sa v ňom jednoduché zápletky. Od začiatku bol podaný rasisticky voči nepriateľom. V jednotke boli ako prehnané karikatúry vykreslený Japonci, v dvojke Briti, v trojke černoch z USA a tentoraz všetci amíci. Preto nechápem kritiku na prehrávajúceho Adkinsa od ľudí, ktorí dali dvojke vysoké hodnotenie, pričom Darren Shahlavi v nej stvárnil ešte prehnanejšiu a viac od reality odtrhnutú karikatúru, ktorá bola ďaleko za hranicou trápnosti. Pre mňa je Adkinsova postava presne na tej hranici prehnanosti, ktorá mi nevadí, ale pripadá mi zábavná. Zápletka o zmierení sa Ip Mna s jeho synom mi tiež zo všetkých dielov sadla najviac. No a to telenoveloidne naivné pobehovanie po amerických školách s cieľom uprosiť zlých a chamtivých amíkov, aby prijali na školu chudáka šikmoočka, mi spríjemňovala nádherná Vanda Margraf a jej priateľstvo s Ip Manom ma tiež bavilo. Takisto to súperenie s majstrom Tajči. Konečne adekvátny priestor dostal aj Bruce Lee a po jeho strápnení Tarantinom ho v očiach súčasných divákov adekvátne rehabilitovali. Najviac ma ale na filme prekvapili a potešili bitky. Do traileru dali snáď všetky chvaty, ktoré sú zbytočne hnusne predrátované alebo dokonca CGI. Pritom našťastie tvoria maximálne 5% bitiek. Väčšinou sa jedná o nejaký finálny chvat. Paradoxne najviac týmito zbytočnostiami trpia bitky s Adkinsom, ktorému nedovolili predviesť žiadny náročnejší akrobatický kúsok a keď sa sem tam o niečo pokúsi, tak poskakuje na lanách alebo nereálne hádže súperom jak keby bol z papiera. Ale to je len minimum bitiek. Väčšina chvatov je neskutočne rýchla, uveriteľne kontaktná a tvrdá. Najviac sa mi páčil súboj Donnieho s Adkinsovým poskokom Chrisom Collinsom a výprask, ktorý štedrí Bruce Lee bielym tváram. Kwok-Kwan Chan má Brucove chvaty a mimiku dokonale naštudované. Ostatné zložky ako veľkolepá výprava, nádherná hudba, prehľadná kamera je zbytočné spomínať. To je u takýchto filmov samozrejmosť. Záver pekne a celkom dojímavo uzavrie celú sériu, takže tento diel by mal byť pre Donnieho fakt posledným a som rád, že vznikol, lebo po rozpačitej trojke napravil sérii povesť a pre mňa je to najlepší diel. Po prvom pozretí dávam spokojných 8/10 a pri ďalšom pôjdem s hodnotením pravdepodobne vyššie. P.S: Adkins konečne zlomil prekliatie: oholený Adkins = nepodarený film. Ale to trvalo.(11.4.2020)

 • Kudly4
  *****

  Předešlé díly jsem myslím neviděl, hodnocení mám pouze u dvojky (4*) a už si jí vůbec nevybavuji. Každopádně s Ip Man 4, jsem se vrátil do dětských let, kdy jsem denně čuměl na Karate Tiger 1. Parádní souboje, dobrý příběh a jako třešnička Adkins, který tu byl k nezastavení (přál jsem mu pořádnou nakládačku, hehe). Šupa film.(12.4.2020)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6