Komentáře uživatelů k sérii (80)

„…ALE JÁ SE DOMNÍVÁM, ŽE KLÍČEM K POCHOPENÍ TOHOTO SPLETITÉHO ZLOČINU JE SOUSTŘEDIT SE NA ŘEZNÍKA A MALOMĚSTSKOU KADEŘNICI JAKO NA STŘED CELÉ UDÁLOSTI. EDOVI A PEGGY BLUMSQUISTOVÝM BYLO POUZE 29 LET, KDYŽ NASTALA NOC, KTERÁ NAVŽDY ZMĚNILA JEJICH ŽIVOTY…“ /// V mejch (hovno vidících) očích je tahle gangsterská „dvojka“ lepší vražedný „jedničky“. Dobře vypadaj nejen padouši, ale i poldové, a kurevsky mě bere, jak si drze a vokatě s divákem (teda se mnou) hrajou - příběhově i filmově. Mám spoustu „déjà vu“. Hlavně kvůli postavám, kterejch je o hodně víc a jsou zajímavý nejen tím, že se kolem nich furt objevujou mrtvoly. No a protože fandím těm průserářům (nedá se napsat těm dobrejm, páč těch bez viny je tady poskrovnu – a navíc jsou vohroženej druh), jsem často dost napnutej... I když to nevypadalo, nezapomněli ani na špetku toho černýho humoru, kterej posouvá každý (takže i tohle) krveprolití trochu jinam. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak si se starou upevnit vztah. 2.) „Dějiny skutečnýho zločinu na americkým středozápadě“ jsem (zatím) nečetl. 3.) USA let sedmdesátejch jsou pro mě gangsteři, Black Sabbath a lítající talíře. 4.) Thx za titule „Anniie126“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ **(23.10.2017)

„Dobrú noc, pán Solverson.“ – „Dobrú noc, pani Solversonová. A celému šíremu moru.“ Až na drobný chaos ohľadom zbytočnej UFO zápletky totálna pecka. Vynikajúca, perfektná gangsterská vojna medzi dvoma brutálnymi mafiánskymi klanmi, kde sa to hemží vynikajúcimi, špičkovo prepracovanými, realistickými postavami. Najlepšie na tom je, že medzi nimi stoja obyvatelia zaspatého, zasneženého mestečka, kde sa zločin nestane ako je rok dlhý. Práve dokonalé kladné postavy (rodinný klan okolo úžasne dobrého Patricka Wilsona) je to, čo robí druhú sériu Farga výnimočnou. Stret absolútne bezcitnej kriminálnej beštiality/surovosti s obyčajným ľudským teplom ľudí, ktorí sa majú radi a nevedia si predstaviť, že by zradili svoje sny, ideály, spravodlivosť. Nespreneveria sa svojim zásadám napriek tomu, že sa strašne boja pekla, ktoré príde ako odplata za vyhlásenie vojny mafii. Možno ma jemne sklamalo menšie napojenie na prvú sériu (ak som to teda správne pochopil, Malvo sa udalostí v Sioux City nezúčastnil?), ale inak je to skutočne jedna z najlepších serií, aké som v živote videl. „Si dobrý človek.“ – „To neviem. Ale rád si hovorím, že to myslím dobre.“(1.12.2016)

Přes zasazení děje do konce 70. let se vrací podobné prostředí, mix krimi, humoru (v čem je sakra chcaní do bazénu horší než do kuchyňskýho dřezu?), inteligentního scénáře a skvělých herců/ zábavných postaviček - předně Dodd Gerhardt, Mike Milligan a řeznícká dvojka Ed & Peggy. Funguje i star power Patricka Wilsona. Druhý ročník je o něco propracovanější, s větším množstvím postav, stylovější a vůbec skvěle retro, včetně perliček typu Campbellův Reagan. Je znát nadšení a hravost tvůrců - jednoznačný plus. Možná jsem to necítil kompaktní jak jedničku, ale líbilo se zhruba na stejno. 85%(28.1.2018)

Fargo aneb Krvavé historky z amerického podsvětí přichází v seriálové podobě podruhé a tentokrát po určitém váhání přidávám pátou hvězdičku. V podstatě ze dvou důvodů. První série stála na dvou postavách a dvou hercích. Především Billy Bob Thornton si seriál v podstatě ukradl sám pro sebe. Lorne Malvo coby zanedbalý mužíček s pichlavýma očima a s virtuózní schopností znejistět své okolí řečmi plnými naznačených temných hrozeb je padouch, na kterého se nezapomíná. Druhá série je podstatně vyrovnanější. Nestojí na hvězdách, jakkoliv Kirsten Dunst určitě patří ke slavným jménům americké herecké scény. Vyskytuje se tam ale hned několik desítek atraktivních postav, které jsou schopné upoutat divákovu pozornost a měly by šanci, aby se na nich postavil případný spin-off. Tedy pardon, měly by šanci, kdyby je zlomyslný scénárista nenechal masakrovat v grandiózním stylu. Soupeření dvou zločineckých gangů totiž místy připomíná menší občanskou válku a mám pocit, že některé vojenské operace v minulém století stály Američany méně životů. Poskok Hanzee, který se rozhodne přestat být poslušný a chce hrát vlastní významnou hru, filozofující gangster Mike Milligan, který by se hodil spíš za katedru, mlčenlivá zabijácká dvojčata, snaživý natvrdlý policista nebo šerif, který hodně pamatuje a hodně předvídá, ti všichni fungují na jedničku. Druhým důvodem pro pátou hvězdičku je manželská dvojice, která působí jako katalyzátor všeho dění. Jak řezník Ed, který touží po vlastním řeznictví, tak kadeřnice Peggy, která je úsměvnou karikaturou amerického feminismu, jsou tak posedlí vlastní představou štěstí, že nevnímají, do jakého nebetyčného průšvihu se řítí a že s sebou berou i své okolí. Seriál obsahuje víc komických prvků než první série a zároveň představuje veskrze moderní a chytrou filmařinu a je potvrzením známého faktu, že to zajímavé se dneska odehrává spíš na televizní obrazovce. Scénárista má sice tendenci řešit pointu ve stylu deus ex machina a zvlášť létající talíře asi každý nerozdýchá, ale já je prostě beru za součást hry s divákem, na kterou buď přistoupíte a dobře se bavíte, anebo změňte lokál. Co mě trochu mrzí, je nedostatečná provázanost obou sérií, která mohla být podstatně větší - ta taška naditá milióny z první série si o to přímo říkala. Přesto velká spokojenost a jestli se spáchá ještě jedna série, chci být při tom. Celkový dojem: 90 %.(6.6.2016)

Tak trochu návrat do dětství - úvodním Jimmy Carterem počínaje a mojí vrstevnicí Molly konče. Bruce Campbell jako Reagan excelentní, Hanzee byl Jeníček nad jiné pohádkový a Peggy skvělá megaslepice. Sabati v poslední epizodě byli jen pomyslnou třešničkou na dortu. Globálně vzato - druhá sezóna se té první přinejmenším vyrovná.(23.8.2016)

Druhá séria mi, obdobne ako v seriáli True Detective, pripadala menej vydarená ako prvá, a keď som si ju o pol roka po premiére pozrel opakovane, neobišlo sa to bez straty hviezdičky. Pomenili sa herci, pričom na Kirsten Dunst a Jesse Plemonsa som chytil alergiu (možno k tomu prispel aj slovenský dabing), nadväznosť na prvú sériu bola minimálna, mŕtvol tam bolo ako v menšom vojnovom konflikte, absurdný humor typu lietajúceho taniera ma neoslovil, dej bol nielen košatý, ale hravo preskakoval dejové i časové línie a strihač mal opätovne pocit, že všetko, čo bolo nakrútené, má byť aj odvysielané. Napriek všetkému považujem obe série za veľmi dobre pozerateľné.(24.4.2016)

Stačilo jedno UFO a jeden prestrih do prvej série a váha pôvodného Farga je späť v celej svojej nádhere.(19.2.2018)

Prequel k parádnej prvej sérií je síce iný, temnejší, bez výraznejších humorných prvkov a plný war stories, ale funguje. Iný prístup, ale rovnaká genéza kauzality a náhod, ktoré systematicky posúvajú dej k finále. Postavy znova hutné a uveriteľné. Najlepšie z toho vychádza dou Wilson a Danson v úlohe dvoch policajtov. Alebo teda prvý veľký prípad Solversonovej rodiny. Atmosféra hutná, krvi sa to neštíti a zároveň si celá séria užíva rozpravy trochu filozofickejšieho rázu hlavne podané cez černocha Milligana. Zabijácky indián je potom už len bonusom. Herecky vyspelé, scenáristicky vypyplané a hoci je to oproti prvej sérií rozdiel, stále to funguje. Dokonca aj línia s lietajúcim tanierom, ktorou som si na začiatku vôbec nebol istý. 2.Séria - 100%(29.4.2017)

Celých devět a půl epizody naprosto geniální záležitost ve všech ohledech, jen ten závěr byla takovej nijakej.(19.1.2016)

2. seria sa presunula v case z roku 2006 do roku 1979 a zmenila aj styl. Uz to nie je pribeh obycajnych ludi, ktory spachaju zlocin a potom sa snazia zahladit stopy. Uz to je regulerna retrogangsterka v ktorej 2 skupiny bojuju o moc a do toho sa pripletie jeden klasicky vidlacky parik. Zatialco dej prvej serie pôsobil ako keby si ho scenaristi vymyslali za behu a finale pôsobilo absurdne, tak dej druhej serie je ovela kompaktnejsi a hlavne neustale graduje az k finalnej megaprestrelke u O.K. Corral, teda pardon v Sioux City. Prim v prvej serii tvorili postavy okolo ktorych scenaristi vymyslali stale absurdnejsie situacie. V druhej serii su postavy podriadene pribehu, vdaka comu pôsobia vsetky diely napinavejsie. Na druhej strane kvôli tomu druha seria nema tak vyraznu postavu ako bol zabijak B.B. Thorntona, ktory na seba strhol vsetku pozornost. Ale nudza o zaujimave a skvele zahrane postavy nie je ani tu. Tentokrat mi dokonale sadol kasting zlozeny z viacerych mojich oblubencov. Najviac ma bavili tito: policajt Patrick Wilson ako mladsia verzia Keitha Carradineho z prvej serie, Bokeem Woodbine ako filozofujuci gangster, Jeffrey Donovan ako horkokrvny gangster a nastastie mi sadol aj ustredny parik vidlakov v podani Kirsten Dunst a hlavne famozneho Jesseho Plemonsa, ktory sa v mojich ociach vyrovnal aj Thorntonovmu vykonu. Trochu ma mrzelo, ze dost ubudlo humoru na ucet zaostalych vidlakov a atmosfera tejto serie sa az prilis vzdialila od filmoveho Farga. Aj vdaka sedemdesiatkovemu stylu akym je tato seria natocena to pôsobi ako retrogangsterka v ktorej zomrie snad viac ludi ako behom vsetkych sezon Sopranovcov. Napriek tomu ako celok pôsobi tato seria ovela kvalitnejsie ako prva seria. Tesim sa na tretiu, ale dufam, ze sa vratia k stylu prvej serie. 8/10.(7.7.2017)

Opustilo od hvězdných jmen, ale postavy, které jsou definicí autority a respektu zůstaly stejně výborné. Známá hudba téměř vymizela, ale když nastoupila, její efekt se zněkolikanásobil. Zato humor, který na Fargu tak miluji, vystoupal do absurdních výšin a celou sérii, protkanou úžasnými situacemi a náhodami táhl dopředu.(16.2.2016)

Nemůžu si pomoct, ale druhá sezóna mi nepřišla tak dobrá jako první. Jsou zde podobné prvky, ale trochu více se z toho vytratil onen černý humor. Není zde vyloženě skvělá postava jako v první sezóně, alespoň tedy ne záporná, zato kladné postavy se povedly, ty mi přišly velmi dobře napsané a nenudily mě, a to i díky svým hereckým představitelům.(3.11.2017)

Hodnocení srážím o hvězdičku v porovnání s dokonalou první sérkou, která byla promyšlenější a hlavně s Bé.Bé.Thorčroněm. Taky mi dost vadilo, že jednotlivý díly nezačínaly osvěčenou znělkou, která by na sledování víc navnadila:) Každopádně Hanzee byl opět dokonale ztvárněnej vrahoun a UFO vsuvky originální úlet!(6.1.2016)

S02 – Musím se přiznat, že druhá série seriálu „Fargo“ mne hned na úvod zklamala, protože opustila původní hrdiny a příběh, a vydala se novou cestou.. Pokračování mi přijde krapet slabší než byla pilotní série.. Postavy nejsou tolik propracované, děj je poněkud rozmělněný a nemá takové grády.. Trošku mi přijde, že se postavy v celém ději tak nějak plácají a nejsou ukotvené.. Šerif Patrick Wilson je až nechutně kladný hrdina (trošku mi přijde takové ty zidealizované osmdesátkové komiksové hrdiny ze světa, kde je vše černobílé).. Humoru a absurdit ubývá.. Přiznám se, že absolutně nejvíc mě bavila dějová linie s dvojičkou Kirsten Dunst a Jessem Plemonsem, která vzdáleně připomíná laického pošuka Lestera Nygaarda z první řady.. Na seriálu „Fargo“ mě asi prostě nejvíc bere to, že Ti nejobyčejnější lidé v sobě skrývají ty nejtemnější charaktery a v případě vyhrocených situací je neváhají použít.. Druhá série prostě není tak šťavnatá a svěží jako ta první, ale stále je relativně příjemně koukatelná :-)(2.1.2018)

Pamlsok č. 2.(3.6.2016)

Kdyby byla druhá série Farga ještě o něco lepší, tak mě roztrhá na kousky. Devět hodin druhého Farga patří k absolutní top seriálového světa v kvalitě filmového plátna.(15.5.2016)

Druhá desítka dílů je úplně jiný seriál. Kriminálka se změnila v pseudowestern, černý humor vystřídal absurdní a dokonce postupně zmizely i ty atmosférické zasněžené krajinky, bez nichž si Fargo ani nedokážu představit. To poslední by se mohlo zdát jako marginální, ale ve skutečnosti posouvá vyznění úplně někam jinam. Ve filmu a v první sérii působily postavy na obrovské nehostinné ploše. Ve srovnání s všemocnou a všudypřítomnou přírodou vypadaly jejich životní problémy skoro nicotně. Ve druhé sérii tahle perspektiva chybí. Osudy zúčastněných se dostaly do popředí a prostředí je jen kulisa. Bohužel si od nich scénář drží uctivý odstup. Nejde mu o jednotlivce, ale o vyprávění příběhu a tak je hodně těžké si k někomu najít cestu. Což je moje největší výtka. I tak si myslím, že se tenhle krok do neznáma povedl na výbornou.(3.4.2016)

• kocik1

Druhá série pro mě byla oproti první hořkou pilulkou zklamání. Hloupost hlavních protagonistů narostla do obludných rozměrů, bohužel vtipu pomálu, zato jsme se dočkali mnoha nudných pasáží o ničem. Peg se svým manželem mě neskutečně iritovali a strašně jsem jim přála, aby nepřežili a nemohli tak zplodit dalšího blbého potomka, i když jsem v skrytu duše tušila, že v jejich případě bude spíš platit známé přísloví o štěstí a o rozumu .Ke konci už jsem se přistihla, že nepokrytě fandím indiánovi, který jako jediný měl všech pět pohromadě. 50%(28.8.2016)

Jsem obrovským fanouškem první série. Druhá pro mě byla obrovským zklamáním a dost o tom svědčí, že jsem ji "sledovala" rok :D :D Vážně mě to nebavila, zklamala mě a byla to nuda :D Tato série se mi "táhla" a nedokážu ani přesně popsat co pro mě bylo tak nezajímavého. Na třetí sérii jsem zvědavá a mám v plánu si ji sehnat a uvidíme :)(20.8.2017)

Druhá sezóna Farga mě překvapila víc, než jsem čekal. Předpokládal jsem, že mi budou velice chybět tahouni první řady Lorne Malvo a Lester Nygaard, ale opak byl pravdou. Tvůrci se vrátili v čase, zapojili taťku Loua, tragikomickou dvojici Blumquistových, terminátora Ohanzeeho Denta a s nadšením se vrhli do války dvou mafiánských rodin. Ani tentokrát nezapomněli na vytvoření skvělé atmosféry, napětí, brutální akce a celé řady situací, v nichž umíraly postavy úplně zbytečně a jen kvůli lidské blbosti. Problém jsem měl jen s výskytem UFO, na druhou stranu jsem byl naprosto nadšený provázáním obou řad seriálu. Parádní seriálový počin!(24.2.2018)

<< předchozí 1 2 3 4