Ve srovnání s naprosto úžasnou první sezonou mě ta druhá tolik nenadchla, avšak kvality a potenciál na to má. Zatímco příběh Malva a Nygaarda byl spíše komorní záležitostí, vyšetřování Lou Solversona a válka gangů přerostla do obrovských rozměrů, kde si tolik nezamilujete všechny potřebné postavy. Stále nechápu celou záležitost kolem UFO a možná i proto mám z druhé řady zvláštní pocit. Velice mě potěšil Nick Offerman, který pro sebe ukradne veškerou pozornost, když k tomu dostane prostor. Celkově jde tedy o důstojný Coenovský příběh a nebýt mých pár osobních výhrad, dal bych plný počet.(20.1.2017)

Jsem obrovským fanouškem první série. Druhá pro mě byla obrovským zklamáním a dost o tom svědčí, že jsem ji "sledovala" rok :D :D Vážně mě to nebavila, zklamala mě a byla to nuda :D Tato série se mi "táhla" a nedokážu ani přesně popsat co pro mě bylo tak nezajímavého. Na třetí sérii jsem zvědavá a mám v plánu si ji sehnat a uvidíme :)(20.8.2017)

2. seria sa presunula v case z roku 2006 do roku 1979 a zmenila aj styl. Uz to nie je pribeh obycajnych ludi, ktory spachaju zlocin a potom sa snazia zahladit stopy. Uz to je regulerna retrogangsterka v ktorej 2 skupiny bojuju o moc a do toho sa pripletie jeden klasicky vidlacky parik. Zatialco dej prvej serie pôsobil ako keby si ho scenaristi vymyslali za behu a finale pôsobilo absurdne, tak dej druhej serie je ovela kompaktnejsi a hlavne neustale graduje az k finalnej megaprestrelke u O.K. Corral, teda pardon v Sioux City. Prim v prvej serii tvorili postavy okolo ktorych scenaristi vymyslali stale absurdnejsie situacie. V druhej serii su postavy podriadene pribehu, vdaka comu pôsobia vsetky diely napinavejsie. Na druhej strane kvôli tomu druha seria nema tak vyraznu postavu ako bol zabijak B.B. Thorntona, ktory na seba strhol vsetku pozornost. Ale nudza o zaujimave a skvele zahrane postavy nie je ani tu. Tentokrat mi dokonale sadol kasting zlozeny z viacerych mojich oblubencov. Najviac ma bavili tito: policajt Patrick Wilson ako mladsia verzia Keitha Carradineho z prvej serie, Bokeem Woodbine ako filozofujuci gangster, Jeffrey Donovan ako horkokrvny gangster a nastastie mi sadol aj ustredny parik vidlakov v podani Kirsten Dunst a hlavne famozneho Jesseho Plemonsa, ktory sa v mojich ociach vyrovnal aj Thorntonovmu vykonu. Trochu ma mrzelo, ze dost ubudlo humoru na ucet zaostalych vidlakov a atmosfera tejto serie sa az prilis vzdialila od filmoveho Farga. Aj vdaka sedemdesiatkovemu stylu akym je tato seria natocena to pôsobi ako retrogangsterka v ktorej zomrie snad viac ludi ako behom vsetkych sezon Sopranovcov. Napriek tomu ako celok pôsobi tato seria ovela kvalitnejsie ako prva seria. Tesim sa na tretiu, ale dufam, ze sa vratia k stylu prvej serie. 8/10.(7.7.2017)

„Dobrú noc, pán Solverson.“ – „Dobrú noc, pani Solversonová. A celému šíremu moru.“ Až na drobný chaos ohľadom zbytočnej UFO zápletky totálna pecka. Vynikajúca, perfektná gangsterská vojna medzi dvoma brutálnymi mafiánskymi klanmi, kde sa to hemží vynikajúcimi, špičkovo prepracovanými, realistickými postavami. Najlepšie na tom je, že medzi nimi stoja obyvatelia zaspatého, zasneženého mestečka, kde sa zločin nestane ako je rok dlhý. Práve dokonalé kladné postavy (rodinný klan okolo úžasne dobrého Patricka Wilsona) je to, čo robí druhú sériu Farga výnimočnou. Stret absolútne bezcitnej kriminálnej beštiality/surovosti s obyčajným ľudským teplom ľudí, ktorí sa majú radi a nevedia si predstaviť, že by zradili svoje sny, ideály, spravodlivosť. Nespreneveria sa svojim zásadám napriek tomu, že sa strašne boja pekla, ktoré príde ako odplata za vyhlásenie vojny mafii. Možno ma jemne sklamalo menšie napojenie na prvú sériu (ak som to teda správne pochopil, Malvo sa udalostí v Sioux City nezúčastnil?), ale inak je to skutočne jedna z najlepších serií, aké som v živote videl. „Si dobrý človek.“ – „To neviem. Ale rád si hovorím, že to myslím dobre.“(1.12.2016)

Tak trochu návrat do dětství - úvodním Jimmy Carterem počínaje a mojí vrstevnicí Molly konče. Bruce Campbell jako Reagan excelentní, Hanzee byl Jeníček nad jiné pohádkový a Peggy skvělá megaslepice. Sabati v poslední epizodě byli jen pomyslnou třešničkou na dortu. Globálně vzato - druhá sezóna se té první přinejmenším vyrovná.(23.8.2016)