Waiting for Dutch (S02E01) (epizoda)

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2015, 53 min

Unikatni fragovska atmosfera je, zda se, zachovana. Ale vypada to, ze nepujde jen o nastavovanou kasi: mysteriozni prvky, ktere byly naznaceny, navnazuji na trosku odlisny zazitek nez posledne. A to je jen dobre. Jinak v tomto dile slo o seznameni s postavama a rozehrani zapletek, ostatne jak byva zvykem v uvodnich epizodach. Nektere podzapletky pusobi na prvni pohled vic vykonstruovane, nez by bylo zahodno (reznik a auto jeho zeny), ale papirem to uplne nesusti. Takze to vypada na dalsi super miniserii!(4.3.2016)

Zaujímavý štart prvej série, ktorý je občas WTF (UFO???), ale už prvá časť mi jasne naznačila, že pravdepodobne pôjde o oveľa lepšiu sezónu, ako bola prvá. Sympatické postavy ako na strane policajtov, tak na strane gangstrov (aj záporná postava môže byť istým spôsobom sympatická) i takmer úplná absencia humoru, čo hodnotím kladne, lebo nemám príliš v láske miešanie krvi s humorom. Takisto tu chýba taká až príliš výrazná postava, ako bol Thorntonov malvo v prvej sérii - tu sú všetky postavy súčasťou väčšieho celku a nejde o žiadnu samoúčelnú a kvázi mrazivú one man show. To tiež hodnotím ako dobré rozhodnutie.(1.12.2016)

Tentokrát se nám Fargo vrátilo v novém obale: v sedmdesátkovém! A to je jen dobře! Miluju 70. léta, tu dobu, tu hudbu, ten styl oblíkání, tehdejší pohled na svět, chtěl bych v té době žít (bohužel musím v žít v době pana McDonalda Trumpety). Atmosféra sedmdesátek vás totálně ohromí - hlavně božím soundtrackem. I když první díl není tak šokující jako v první sérii, a je skoro podobný, i tak je podle mě v pár ohledech lepší: v kvalitě obrazu ve kterém je krev krásně rudá, zvuku u kterého budete milovat každé stisknutí spouště, a kamera u které se budete rozplývat nadšením. Zatím jediná spojitost s 1. sérií je Lou Solverson - táta tlustoprdské fízlině Molly, zde ho Patrick Wilson hraje líp než svoji roli v 1. sérii (bratr Lestera Nygaarda). Ostatně všechny herecké výkony jsou zde perfektní - nejvíc mě překvapila Kirsten Dunst(Spider-man) a Jesse Plemons(Breaking Bad). Abych tedy došel k nějakému závěru: Jsem nadšen! Už se nemůžu dočkat toho jak se příběh vyvine. PS: Doufám že to UFO byla jen halucinace kvůli tomu kokainu.(17.1.2017)

Dávám plný počet a hned napíšu proč. Děj se odehrává v 70. letech, a ta atmosféra z prvního dílu Farga je zde zachována. Tím si u mě seriál Fargo zasloužil obrovský big up, za to že tady zachovali ten sníh, tu akci a tu detektivku. Jsem zvědavý jak se celý příběh bude dál vyvíjet. Jo a ještě musím říct, že tento první díl je lepší než u první série. Ta nebyla tak moc akční. CHLADNÉ JAKO KREV, RUDÉ JAKO SNÍH - stále to platí!(31.8.2017)

Tak jako začátek první série jsem dosti na vážkách. Herecká sestava zajímavá, ale určitě by se dalo z celé série vytřískat víc než ukecaná detektivka bez tempa. Uvidíme určitě v dalších dílech ..(9.7.2017)