The Castle (S02E09) (epizoda)

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2015, 50 min

 • Loki_Six
  *****

  "And so, we come to perhaps the bloodiest chapter in the long and violent history of the Midwest region. And here, I'm speaking of Luverne, Minnesota, 1979 - commonly referred to by laypeople as the Massacre at Sioux Falls. Readers will know that I've chosen to file this case as a Minnesota crime, even though most of the murders took place in North and then South Dakota. But I believe the key to understanding this complex and nuanced crime is to look at the butcher and small-town beautician at its center. Ed and Peggy Blumsquist were just 29 years old on the night their lives changed forever."(3.7.2019)

 • K1NGSLAYER
  *****

  !!!SPOILER!!! Takže musím změnit názor po předchozím dílu. TOHLE je nejlepší díl druhé série. Líbí se mi jak to Martin Freeman vypráví. Líbí se mi jak je celá epizoda doplňována skvělou hudbou. Líbí se mi jak je Hanzee (indián) nelítostný. Je mi líto paní Gerhardtové, ale asi to měl Hanzee v plánu. Spíš určitě, poté co zabil Dodda. Ta přestřelka u motelu byla prostě unikátní. Ale jediné co jsem nepochopil bylo to UFO. Pokud v poslední epizodě nebude vysvětlení, tak mi hodně dlouho bude vrtat hlavou, proč tam byla taková scéna.(4.9.2017)

 • bart_
  *****

  Grandiózní... Až na debilní UFO byla tato epizoda naprostý masakr. Po Loplop nejlepší epizoda 2. série, a možná celého seriálu - napínavé, zároveň humorné, nesporně kvalitně zahrané, vše podtrhující skvělým soundtrackem a hudbou. I když tento díl byl znovu brutální, tak je mi hodně postav líto: např. obchodníka, trochu i paní Gerhardtové, potom pak ještě Loua a jeho manželku, a hlavně Hanka, doufám že se mu nic nestane... Nejlepší část epizody: čtvrthodinová přestřelka - byla tak výborná a tak strhující, že jsem se málem nemohl ani nadechnout. Hanzee si epizodu téměř ukradl pro sebe, no skoro vlastně celou 2. sérii, ale já ho mám docela rád, je to takový Lorn Malvo, akorát je to indián a dostává rozkazy, ale většinou si vše vyřeší svým dokonalým způsobem ;) No a Martin Freeman v roli vypravěče je jen takovou třešničkou na pořádně krvavém dortíku. Pecička, lahůdka, delikatesa...(20.1.2017)

 • Anderton
  *****

  Najakčnejší diel celého seriálu a najväčšia "westernová" prestrelka, akú som za dlhé roky videl. Táto epizóda sa pokojne mohla volať Kovboji a votrelci, pretože konečne zase dôjde aj na to UFO. Či z toho niečo vyplynie aj vo finále, ťažko povedať, ale už len fakt, že sa nejakí mimozemšťania pozerajú na to, ako sa desiatky ľudí systematicky vraždia na jednom mieste, je vzrušujúca a zároveň čiernohumorná. No a ukazuje sa, kto je najdôležitejšou postavou celej série. Svojim spôsobom mu držíte aj palce, ale nebudem spoilerovať.(23.5.2020)

 • Necrotongue
  *****

  Díky deváté epizodě jsem se konečně dozvěděl, o co šlo, když jsem po celou první sérii poslouchal řeči o masakru u Sioux Falls. Tohle byl skvělý díl s vynikající atmosférou, plný brutální akce, napětí a zajímavého vývoje. Je mi jasné, že se už poněkolikáté opakuji, ale co mám dělat? Já jsem to tam viděl. Mám jedinou výhradu- mimozemšťani? Proč? Mě bohatě stačí Blumquistovi.(24.2.2018)