Nastala chyba při přehrávání videa.
 • filmator
  *****

  Fargo jako seriál mě baví. První série byla zajímavá tím zvláštním pocitem už jednou viděného, ale jinak. Druhá a třetí pak pokračují v tom, co známe z první a skvělý jsou ty opakující se motivy - zdánlivě jednoduchá loupež, která se zvrtne a pak už se to s (anti)hrdinou vleče až do konce. Nešťastné náhody, co se může podělat, to se podělá. Černý humor. Absurdní situace. A okamžiky z jiné dimenze (UFO, bowling). Opravdu výborně natočený, skoro máte pocit, že sledujete film, rozdělený na deset epizod. Skvělí herci. Parádní dialogy, které vás baví, i když postavy jen plkají (srovnej neskutečně nudné dialogy ve Hře o trůny). No a třešničkou na dortu jsou nenápadně rozseté odkazy na původní film: parkoviště jako byznys, Stan Grosman, čučení na přírodopisný seriál v TV, motel, policejní razie v motelu, svědci zločinu a jejich likvidace a můžeme pokračovat nekonečným seznamem. Rozhodně doporučuju. Film a pak pěkně od první sezony i seriál.(28.8.2017)

 • Necrotongue
  ****

  Třetí řada Farga přinesla výborné postavy v podání Davida Thewlise, Mary Elizabeth Winstead a Gorana Bogdana i dobře propracovaný příběh, ale závěrečná epizoda mi přišla slabší. Závěry obou předchozích sérií ve mně zanechaly mnohem hlubší dojem, na druhou stranu jsem musel ocenit návrat Mr. Wrenche. Třetí sezóna mi připadala jako nejslabší, protože jsem měl pocit, že až příliš vychází z první řady, někdy ji téměř kopíruje. Ale i přes všechny výhrady musím říct, že se mi líbila a že jsem se dobře bavil.(5.9.2017)

 • IXOXI
  *****

  Třetí série Fargo má velmi silný začátek, který začíná jako thriller a ve druhé části série se pomalu mění v mysteriózní thriller. Tato změna nemusí každému sedět, já považuji první část za lepší, přesto opět noví nepříliš známí herci hrají výborně, děj má spád, je nepředvídatelný a často je velice zábavný až vtipný. Při hodnocení neváhám dát plný počet, i když první série byla lepší (a druhá série zase slabší).(30.9.2017)

 • Redi
  ****

  S03 - No co si budeme vykládat. I přes osobní nejočekávanější cast (McG, Coon, Winstead) je třetí řada bohužel nejslabší. Rozhodně ne špatná. Předchozí řady jen nasadily vysokou laťku v postavách, jejich hamižných motivací a celkového vžití se s nimi s následkem soucítění... a se sympatickýma hajzlama. Zde je to slabší odvar. Necítím v tom tu správnou beznaděj a pocit bezvýchodné situace, záporák je nechutný (ve špatném slovasmyslu) a vrahouni docela nuda. Něco co miluju na filmu a prvních dvou řadách tu chybí. Ale furt je to super.(6.8.2017)

 • gudaulin
  *****

  Každá z dosud odvysílaných sérií Farga je jiná, osobitá. Všechny jsou ale zajímavé a především neuvěřitelně zábavné. Ve vší úctě k bratrům Coenovým, jejichž práce sloužila jako odrazový můstek, hodnota kterékoliv řady je vyšší než původního filmu. Je mnohem obtížnější udržet kvalitu scénáře a příběhu, úroveň dialogů a vzájemnou chemii postav na ploše deseti bezmála hodinových dílů než jednoho celovečerního snímku. Jsou tu zkrátka zas. Predátoři a jejich oběti, nájemní vrazi, žoldnéři, podvodníci, velcí hráči a jejich poskoci, ambiciózní zoufalci i nenápadné figury schopné překvapit. Třetímu Fargu se nepodařilo překonat skvělou druhou sérii, ale funí jí na záda jen s malým odstupem a první sérii překonává jednoznačně. Ta měla jen dvě výrazné figury, třetí série jich má sedm. Jak jinak, všechny stojí na špatné straně zákona. Fargo vždycky stálo na výborně napsaných záporných charakterech, kladné postavy hrají spíš roli statických pozorovatelů a komentátorů dění. Všechny Farga spojuje podobný typ příběhu, způsob práce s postavami je ale jiný než ve dvojce, kde vývoj posouvaly omyly a nedorozumění a zásadními hybateli děje se stali packalové na všech stranách. Tady se typem postav částečně navazuje na první sérii s jedním výrazným rozdílem. Malvo byl přízračný cool zabiják komiksového typu, pan V. M. Varga je sice mostrum, které ale přišlo z reálného světa. Malvo patří do říše mýtů, Varga jakoby nabýval rysů českých privatizátorů z 90. let, po kterých zůstávaly vytunelované fondy, krachující banky a miliardové ztráty, případně i mrtví bílí koně. Je to podvodník velkého stylu, manipulátor a člověk, který si krví ruce nešpiní. Zabíjí pohledem nebo nepatrným gestem. Má jiný arzenál zbraní a tu nejšpinavější práci za něj odvádějí jiní. Mimochodem, myslel jsem, že výkon Billyho Boba Thorntona nic nepřekoná, ale David Thewlis ho po mém soudu trumfnul. Ne, není to přitažlivá figura, svým způsobem je ale fascinující. Thewlis pochopil, jaký je v té zrůdě potenciál a pohrál si s jeho charakterem s vědomím, že něco tak vděčného potká herce jen párkrát za život. Postava M. E. Winstead má sice od počátku podstatně větší sebevědomí než uťápnutý pojišťovák z první série, učí se však stejně rychle a záhy se stává nebezpečným protihráčem. Ewan McGregor vytvořil náročnou dvojroli bratrů rozdělených pocitem křivdy a závistí. Oba jsou fyzicky i povahově jiní, ale každý po svém ve své zarputilosti zábavní a stejně tragičtí ve své neschopnosti odhadnout, kam se věci řítí, a včas udělat úkrok stranou. V současné televizní popkultuře představuje Fargo nezpochybnitelnou kvalitu a doufám, že tohle nebylo poslední setkání s antihrdiny amerického podsvětí ve fargovsky temně groteskním světě. Celkový dojem: 90 %.(5.9.2017)

 • - Scéna z bowlingové haly je celá míněná jako pocta kultovnímu filmu Big Lebowski (1998). (vyfuk)

 • - V záhlaví tištěného scénáře „The Planet Wyh“ od Thaddeuse Mobleyho se objeví název „The Planet Why“, tedy „Why“ namísto zkomoleniny „Wyh“. (Caminzind)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace