Rabín se snaží ochránit Loyova syna Satchela, jehož chtěl nechat Josto zavraždit. Nesourodá dvojice na útěku přitahuje nežádoucí pozornost, proto se uchýlí do prapodivného hotelu. Jenže v patách jim je italský mafián Calamita, který je má za úkol zabít. Jak už to ale ve světě Farga bývá, nakonec zasáhne nečekaná událost. (Česká televize)

Necrotongue

Devátá epizoda byla vysoce umělecká, to já poznám, byla přece černobílá. No, když jsem odhlédl od uměleckého dojmu, příběh za mnoho nestál. Tedy, abych to uvedl na pravou míru, dění v penziónu, či co to bylo, bylo vcelku zábavné, ale nemělo téměř žádný vliv na sezónu jako takovou. Alespoň už teď vím, proč má čtvrtá řada jedenáct dílů- tenhle byl totiž hodně mimo. A to tornádo, ach jo... ()

bmx6

Už od začátku čtvté řady Farga jsem dost skeptický.Zase úpně jiný příběh,ale bohužel nejslabší.Některé scény působí opravdu někdy nesmyslně.Stějně tak na tom jsou postavy,které dělají jednu blbost za druhou.Ale přesto to sleduji už z principu,že všechny 3 série se mi líbily,takže mi to prostě jinak nedá.Pouze tento díl se mi líbil na maximum,protože byl odlišný.Příběh se nám sice nijak moc neposunul,ale hodnotím za poctivou filmařinu,protože se to velice povedlo a především mě tahle odlišná epizoda zkrátka bavila. ()

warrenur

"What is that smell?!" "Fresh air....". :) Musim priznat, ze napriek atmoske, co to prinieslo, som nevidel hlbsi zmysel v tom, odpustit si farebny obraz. Dotaznik u cernosky na recepcii bol "ina kava". Dnes by sme to brali ako nejaky druh diskriminacie a porusenia prava na sukromie. :) Thigh, stomach, chest :) slusny navod na prezitie, ked sa neda utiect. "The future is....what?!" Tornado bolo az metaforicke. Napriek tomu vnimam diel iba ako mierne nadpriemerny. Skoda, ze sa forma snazila vyhrat nad obsahom, uzili by sme si to viac. Vo Fargu sme sice zvyknuty na excesy a prekvapenia, tento vsak vobec nemal "zapotreby". ()

Arkanoid

Epizóda z farby rýchlo prechádza na čiernobielu, no mrká na diváka fialovou pri titulkoch. Pohranie sa s opening znelkou neurazí. Zisk chlapa v kufri poteší, no divák si spomenie na oveľa lepšie scény trebárs z Resevoir Dogs. Prvých 8 minút epizódy sa zdá byť čas neskutočne spomalený. Prepnutie témy na honbu černocha Loyovej mafie za Calamitom tiež nemá všetky atribúty kvalitnej zábavy a absencia prepnutia na iné postavy z mesta tomu nepomáha. Herecký výkon Bena Whishawa opäť poteší, no Satchel vyznieva ako hlúpa postava, keď riskuje ich undercover kvôli psovi, čo mu vybehol z izby. Dočkáme sa aj vtipných hlášok z úst zbabelých bratov. Môžeme sa aj zamyslieť nad filozofiou bilboardu, no stále to na lepšiu kvalitu nestačí. Prestrelka na pumpe, ktorá mala byť epická, je zmenená na dementnú scénu, najprv neuveriteľným fyzickým vzopätím inak zdevastovanej časti alebo celého tela postáv a o sekundu ju pokazí, podržte sa, spoiler! tornádo. Skoro rovnako však zarazí (ďalší spoiler) zdvíhanie zranenej ruky s pištoľou namiesto strieľania pomocou zdravej ruky. Zvláštne je aj to, že tornádo nie je finálna scéna epizódy. Možno niektorí intelektuáli (pseudointelektuáli) ocenia hĺbku tejto epizódy, no pravdou je, že cisár je nahý a mnoho sa v tejto epizóde nestane. Dej je na tých pár postáv, ktorým bola venovaná celá epizóda, zbytočne rozťahaný a opäť venuje príliš veľa času zbytočným filozofickým rečiam, ktoré ho nijako neposúvajú. Suverénne najslabšia epizóda série, možno celého seriálu. Jazykové okienko: chips were down; stay put. ()

• Epizoda je plná odkazů na Čaroděje ze země Oz (1939). Odehrává se v Kansasu, odkud pochází hlavní hrdinka zmíněného filmu Dorotka (Judy Garland). Objevuje se v ní i tornádo, které Dorotku odnese do země Oz, a jednu z postav tu doprovází malý pes, stejně jako doprovázel Dorotku ve filmu. (awful)