Fargo

• USA Fargo
USA, (2014–2024), 44 h 20 min (Minutáž: 39–69 min)

Tvůrci:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Allison Tolman, Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Russell Harvard, Ewan McGregor, Patrick Wilson, Juno Temple, Kirsten Dunst, Colin Hanks, Carrie Coon (více)

Série(5) / Epizody(51)

Seriál Fargo, inspirovaný stejnojmenným oscarovým snímkem, adaptoval spisovatel a scénárista Noah Hawley. Děj se točí kolem zbrusu nového “skutečného” zločinu a neotřelých postav. Vše je protkáno typicky černým humorem, vraždami a pověstnou “minnesotskou zdvořilostí,” díky nimž se z filmu stala nadčasová klasika... (HBO Europe)

Recenze uživatele SpaceOdyseus k tomuto seriálu (13)

Fargo (2014)

1. Serie: Cernohumorna poetika bratri Coenu je zachovana, stejne jako mraziva Minessotska atmosfera. Obsazeni se bez vyjimky povedlo na jednicku, dialogy maji smysl a jsou spravne vypointovane, rezie je jista, jen je skoda, ze v pulce serie se dej docela zredi. Kdyby jsme dostali o dil, dva mene bylo by to za plnou palbu. 2. Serie: Je to na 4 hvezdy. Stejne jako v prvni sezone, by prospelo zkraceni o jeden, dva dily. Jinak to je ale skvele odvypravena, cernohumorna a temna bachorka o hodnych policistech a zlych gangstrech. Retro atmosfera pribehu sedi jak prdel na hrnec, casting je spickovy a cele je to provazene dostatecnym poctem mrtvol. Takze hodne velky palec nahoru. ()

Season 1 (2014) (S01)

Cernohumorna poetika bratri Coenu je zachovana, stejne jako mraziva Minessotska atmosfera. Obsazeni se bez vyjimky povedlo na jednicku, dialogy maji smysl a jsou spravne vypointovane, rezie je jista, jen je skoda, ze v pulce serie se dej docela zredi. Kdyby jsme dostali o dil, dva mene bylo by to za plnou palbu. ()

Season 2 (2015) (S02)

Čekání na Holanďana (2015) (S02E01)

Unikatni fragovska atmosfera je, zda se, zachovana. Ale vypada to, ze nepujde jen o nastavovanou kasi: mysteriozni prvky, ktere byly naznaceny, navnazuji na trosku odlisny zazitek nez posledne. A to je jen dobre. Jinak v tomto dile slo o seznameni s postavama a rozehrani zapletek, ostatne jak byva zvykem v uvodnich epizodach. Nektere podzapletky pusobi na prvni pohled vic vykonstruovane, nez by bylo zahodno (reznik a auto jeho zeny), ale papirem to uplne nesusti. Takze to vypada na dalsi super miniserii! ()

Před zákonem (2015) (S02E02)

Zajimave se nam to rozjizdi, jen doufam, ze naznacovane sci-fi prvky nevysumi do ztracena. Bratri Kitchenove zatim vypadaji jako prototypy tichych a divnych zabijaku, co jsou v kazdem druhem serialu. Tak snad dostanou vetsi prostor neco ukazat. Co mi trosku vadilo u prvniho dilu, se zde opakuje: cela etuda s useknutymi prsty nedava zadny smysl a ocividne tu je jen pro nejake to zaverecne napeti. ()

Mýtus o Sisyfovi (2015) (S02E03)

Cela navsteva Gerhardtovic farmy byla odvypravena naprosto skvele. Ano, tak se ma budovat napeti! ()

Dar nedar (2015) (S02E04)

Fargo v tempu nepolevuje ani v pulce serie. Indianovo vysetrovani nepostrada napeti, zle postavy pousti hruzu, hodne postavy jsou sympaticke a neutralni postavy jsou zajimave. Proste skvela scenaristicka prace. Btw. tenhle serial ma docela dost vyznamnych pohledu ze spomalene projizdejicich aut. ()

Bázeň a chvění (2015) (S02E05)

Tak prvni krvava lazen prisla necekane brzo, neco mi rika, ze neni posledni. K rozmelneni deje v pulce serie, jak byva u vetsiny serialu zvykem, zde rozhodne nedoslo a dej stale padi kupredu. ()

Nosorožec (2015) (S02E06)

Rodina Gerhardtu presla od silackych slov k cinum driv nez v posledni epizode a to je hodne fajn. Chresteni zbranemi je podano moc hezky a napinave. Tesim se na zbytek. ()

Tos udělal ty? Ne, ty! (2015) (S02E07)

Myslel jsem si, ze zaver seste epizody bude mit vetsi dopad na tuto. Zacatek sedme byl pro me docela zmatecne podany. Chvilku jsem si myslel, ze jde o flashback, kdyz preci tyhle postavy maji byt minimalne v nemocnici. Mozna jsem jen nedaval pozor? Jinak to byl klasicky klid pred bouri, kde se charaktery pohybuji po sachovnici, jen aby si pripravili pozici na zaverecnou ofenzivu. ()

Loplop (2015) (S02E08)

Asi zatim nejlepsi dil. Pridalo se na temnote ale i na cernocernem humoru a to proste Fargu slusi nejvic. ()

Zámek (2015) (S02E09)

Finale nam zacalo zajimave. I kdyz se nemuzu zbavit dojmu, ze vypravec tu je jen aby dovysvetlil to, co nezvladl obhajit scenarista. Dejove linky se uzaviraji uspokojive, ale co ten WTF moment na konci? ()

Palindrom (2015) (S02E10)

Nemuzu se zbavit dojmu, ze mel cely serial skoncit o dil driv. V teto epizode se totiz nestane temer nic zajimaveho, nic se nedozvime a strach o hlavni postavy (ktery divak 1. serie proste nema) je do nas vtlucen na zacatku celkem neobratne. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Již nějakou dobu víme, že nadcházející celovečerní film ze světa Vetřelce s názvem Alien: Romulus je dotočen a čeká nás příští léto, přičemž jeho režisér a scenárista Fede Alvarez se chlubí tím, že… (více)

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

27.04.2023

Ačkoliv doba přeje rebootům a návratům ikonických hrdinů – ostatně už to nepotrvá moc dlouho, a do kin se vrátí legendární Indiana Jones s tváří Harrisona Forda – jednu konkrétní postavu s tváří jiné… (více)

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (více)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020