Fargo (TV seriál)

USA, 2014 - 2017, 44–69 min

Tvůrci:

Noah Hawley

Jeff Russo

Allison Tolman, Billy Bob Thornton, Colin Hanks, Martin Freeman, Russell Harvard, Kirsten Dunst, Ewan McGregor, Patrick Wilson, Carrie Coon, Jesse Plemons, Mary Elizabeth Winstead, David Thewlis, Ted Danson, Bokeem Woodbine, Jean Smart, Bob Odenkirk, Keith Carradine, Cristin Milioti, Joey King, Zahn McClarnon, Angus Sampson, Michael Stuhlbarg, Andy Yu, Emily Haine, Jeffrey Donovan, Olivia Sandoval, Rachel Keller, Graham Verchere, Raven Stewart, Goran Bogdan, Joshua Close, Mark Forward, Gary Valentine, Michael Hogan, Shea Whigham, Adam Goldberg, Glenn Howerton, Brad Garrett, Nick Offerman, Elizabeth Marvel, Keir O'Donnell, Tom Musgrave, Barry Flatman, Rachel Blanchard, Susan Park, Oliver Platt, Zina Lee, Allan Dobrescu, Dan Beirne, Kate Walsh, Hamish Linklater, Linda Kash, Mary McDonnell, Julie Ann Emery, Keegan-Michael Key, Peter Breitmayer, Jordan Peele, Gordon S. Miller, Caitlynne Medrek, Spencer Drever, Scott Hylands, Mike Bradecich, Ryan O'Nan, Ivan Sherry, Adam Arkin, Atticus Mitchell, Liam Green, Steve Belford, Matt Cooke, Eric Keenleyside, Kate Corbett, Scoot McNairy, Ray Wise, Terry Kinney, Shawn Doyle, Stephen Root, Brian Markinson, Helena Mattsson, DJ Qualls, Kelly Holden Bashar, Kieran Culkin, Dan Willmott, Andrew Moxham, Daryl Shuttleworth, Markus Parilo, Dave Trimble, Brian Jensen, Christopher Rosamond, Leah Cairns, Jeff Clarke, Bruce Campbell, Jonas Chernick, Gregory 'Dominic' Odjig, Lorne Cardinal, Barkhad Abdirahman, Ann Cusack, Kai Lennox, Greg Bryk, Mackenzie Gray, Sarah Lind, Douglas Chapman, Wayne Duvall, Martin Freeman (vyp.), Elizabeth Bowen, Michelle Thrush, Paul Braunstein, Jane McGregor, Blair Young, Jennifer Copping, Joe Cobden, Eve Harlow, Byron Noble, Ben Wilkinson, T. Michael Morris, Jason William Day, Cory Gruter-Andrew, Greg Lawson, David LeReaney, Carlos Diaz, James Binkley, Kevin O'Grady, Stefan Arngrim, Sam Duke, Allan Dobrescu (a.z.), Rachel Keller (a.z.), Garry Chalk, Fred Melamed, James Jordan, Mark Acheson, James Downing, James D. Hopkin, James Dugan, Tayden Marks, Dan McDougall, Andy King, Anthony Ulc, Sylvester Groth, Fabian Busch, Thomas Mann, Francesca Eastwood, Rob McElhenney, Frances Fisher, Nikolai Nikolaeff, Tyrone Benskin, David Sparrow, Jason Cermak, Dan Jeannotte, Andrew Airlie, Elizabeth Bowen, Samuel Marty, Michael Brown, Chris Rock, David Lawrence Brown

Komentáře uživatele Heisenberg_ k tomuto TV seriálu

Chladné jako krev. Rudé jako sníh... Těmito slovy by se dalo popsat celé Fargo. Vše podstatné jsem napsal v komentářích u všech tří sérií, které mají každá svůj osobitý styl který k nim sedí, a každá je svým stylem jedinečná a originální. Zatímco 1. série, kterou už žádná další jednoduše nepřekoná, má neuvěřitelný scénář a jednoho z TOP TV záporáků, ta 2. má taky perfektní příběh a neuvěřitelnou a dechberoucí atmošku sedmdesátek, no a ta 3. má zase jen ten příběh s nádechem filozofie a bezchybnými hereckými výkony v čele s dokonalou a originální dvojrolí Ewana McGregora. Seriál je také dokonalý po vizuální stránce, kde příběh doplňuje famózní hudba, a je zprostředkovaný díky parádní kameře, střihu, zvuku atd. Fargo je jednoduše záruka velké filmařské kvality. Kdybych to měl nějak shrnout: Zasloužený Golden Globe za nejlepší minisérii, a zasloužený Gloden Globe pro Billyho Boba Thortona za nepřekonatelnou roli zabijáckého profíka Lorna Malva z 1. série, kterého odteď budu napořád považovat za jednoho z nejlepších TV záporáků vůbec, a další Golden Globe pro mého miláčka Ewana McGregora za jeho bezchybnou dvojroli. Sečteno a podtrženo: Fargo se stalo právem jedním z největších skvostů kriminálního žánru a jedním z nejlepších seriálů jaké byly kdy stvořeny, a nyní i mým jedním z nejoblíbenějších seriálů... Lepší a více excelentní scénář a příběh jsem u žádného seriálu neviděl. Tohle je vrchol vší filmařské preciznosti a pečlivosti. Dokonalost sama... "What if you're right, and they're wrong?" ... 666/5(20.1.2017)

(Všechna pozitiva jsou napsána u jednotlivých epizod) Abych byl stručnější, tak seriál vyniká úplně ve všech směrech - přes atmosférický mrazivý příběh, herce u kterých dominuje neskutečný Billy Bob Thorton s jedinečným Martinem Freemanem, zimní hudbu, černý humor a soundtrack = GENIÁLNÍ. Fargo je výjimečný seriál. Jak jsem u jedné z epizod napsal, příběh a scénář je zde propracovaný do nejmenších možných detailů, a i ten nejmenší detail může změnit chod celého děje. I když každá epizoda je fakt parádní, tak podle mě byla jednoznačně nejlepší úplně první epizoda, která spustila celou tu kupu sraček která pohání celý děj kupředu. Billy Bob Thorton ve své životní roli Lorna Malva zahrál tak neskutečně a nezapomenutelně, že to ani není možné - měl by dostat vlastní sérii. R.I.P. Lorne Malvo, byl jsi tím nejchladnokrevnějším zabijákem ze všech, a jedním z nej záporáků v historii TV tvorby. Postava Martina Freemana (Lester Nygaard) měla fakt úchvatnou proměnu, kterou jsem neviděl od dob Breaking Bad. Seriál jsem si ihned zamiloval, a příběh jsem hltal každou minutou (seriál jsem sledoval "jen" 2 dny). ...Chladné jako krev, rudé jako sníh. Těmito slovy by se dal popsat celý seriál - atmosféra je zde tak krvavá a mrazivá, že se vám ani dýchat nechce. Tento seriál mi přirostl k srdci jako zaschlá krev Lesterovy manželky na podlaze jeho sklepa. Hlavně svými slogany a myšlenkami je seriál naprosto geniální, jako např. What if you're right and they're wrong? nad touto větou by jste se měli fakt zamyslet, protože je to jedna z point celého seriálu. A také ponaučení: Pokud jste na tenkém ledě, buďte velmi opatrní. Zasloužené 2 Zlaté Glóby za Nejlepší herecký výkon (B.B. Thorton ;) a Nejlepší TV seriál roku 2014. Sečteno podtrženo: Jeden z nejlepších seriálů co jsem kdy viděl a jeden z nejlepších seriálu posledních let. A také jeden z největších skvostů v žánru krimi. 120% PS: Seriál doporučuji sledovat v zimním období, vžijete se poté více do pěkné zimní mrazivé a krvavé atmosféry.(16.1.2017)

What the shit?! ... Viděl jsem mnoho seriálů, ale zatím u žádného seriálu jsem neviděl takový nečekaný a perfektní rozjezd. Abych byl přesnější: Nejlepší úvodní seriálový díl jaký jsem kdy viděl. Vše neskutečně dobře zpracované: atmosféra-příběh, černý humor, soundtrack, "zimní" hudba, a samozřejmě herecký koncert Bily Boba Thortona a Martina Freemana. I když tento seriál vypadá fakt nevinně, konec byl tak brutální, že jsem tomu ani nemohl uvěřit, až mi bulvy vypadly. Takhle má vypadat úvodní epizoda do seriálu. Tak velký spád a rychlé tempo jsem fakticky nečekal. A to je teprve začátek... byl by hřích neohodnotit epizodu 5*(15.1.2017)

Herecký výkon Billy Boba Thortona se pohybuje na oskarové úrovni. Ten chlápek se s ničim fakt nesere... (Zasloužený Golden Globe :)(15.1.2017)

Zatím se mi seriál neskutečně líbí. A "zatím" je Fargo neskutečně kvalitní. Řemeslně dokonalé. Už se nemůžu dočkat toho, jak se vše vyvine, a kam až se bude chtít gradace vyšplhat...(15.1.2017)

"Did you know the human eye can see more shades of green than any other color?" --- Tato scéna neměla chybu. Billy Bob Thornton ukázal svůj dokonalý herecký um. PS: Kdo viděl původní film Fargo, pochopí, jak se Stavros Milos dostal k penízkům :)(15.1.2017)

Jak už jsem řekl, tenhle seriál je zpracován skvěle scenáristicky, tak atmosféricky, herecky (v prvé řadě Billy Bob Thorton) a neskutečně černohumorně... jenže jsem zapomněl přidat ještě jedno pozitivum - geniálně. Noah Hawley se se svým scénářem zapíše do dějin...(16.1.2017)

Lorne Malvo (Billy Bob Thorton) - po Walteru Whiteovi aka Heisenbergovi, největší seriálový machr a antihrdina. Jeden z TOP dílů Farga. PS: Doporučuji sledovat seriál v zimním období, budete si víc užívat mrazivou a krvavou atmosféru. Jak praví jeden ze sloganů tohoto veledíla: chladné jako krev, rudé jako sníh.(16.1.2017)

Fargo je opravdu výjimečný seriál. (A to se stává u málokterého seriálu) Důkazem je tato epizoda. Příběh je zde (v celém seriálu) propracovaný do nejmenších podrobností, a i ten nejmenší detail může změnit chod celého děje. Postava Lestera (Martin Freema) se proměnila na vypočítavého ulhaného hajzlíka - takovou proměnu postavy jsem neviděl od dob Breaking Bad. Scéna kdy Lorne Malvo (Billy Bob Thorton) vystřílí gang z Farga neměla sebemenší chybičku. Po zhlédnutí této epizody si budu další slogan tohoto seriálu pamatovat do konce života: What if you're right, and they're wrong?? PS: Chtěl bych schválně vědět kdo vymýšlí názvy epizod.(16.1.2017)

Jak už jsem jednou podotkl: Nemůžu uvěřit že seriál je natočen podle skutečných událostí (KAPPA :) samozřejmě že není) Opět vynikající epizoda. Vše znovu skvěle provedené: hudba, herci, atmosféra... I když se zdá že je vše v pořádku, cítím že brzy opět něco zvrtne... Život prostě není jako v bavlnce.(16.1.2017)

Tak a je to... Epizoda která byla ze začátku, nechci říct "nudná", spíš volnější, dostala nečekaný spád a nabrala neskutečně velké tempo a grády - k závěru epizody nelze nic dodat. Herecké výkony B.B. Thortona a Martina Freemana byly opět na oskarové úrovni. A jak jsem už řekl, tahle epizoda byla trochu volnější, myslím že to byla taková malá předehra k bombastické finální epizodě, kde si Lester s Lornem vyřídí svoje účty. Paráda... "Lester, is this what you want?"(16.1.2017)

Chladné jako krev, rudé jako sníh... těmito slovy by se dal popsat celý seriál Fargo - děj je krvavý a mrazivě napínavý. A dočkali jsem se vyvrcholení děje. A v tom nejlepším. Finále první série má neskutečné grády... více vědět netřeba. R.I.P. Lorne Malvo, byl jsi tím nejlepším zabijákem v historii televizní tvorby, zahrán tím nejlepším možným hercem: Billy Bobem Thortonem. A Lestere, ty jsi dostal co sis zasloužil. Nelze více co dodat.... A jaké poučení by jste si měli od tohoto skvostu odnést? Pokud jste na tenkém ledě, buďte velmi opatrní. Finále jak má být. 6/5 ... Masterpiece.(16.1.2017)

Příběh je pravdivý. Události zobrazené v seriálu se odehrály v Minnesotě v roce 1979. Na žádost pozůstalých byla všechna jména změněna. Z úcty k zesnulým byl zbytek odvyprávěn tak, jak se stal... Fargo - seriál, který jsem si zamiloval ihned první epizodou. Stejně tak je to u 2. série tohoto zimního krimi/drama/thrilleru/sitcomu - ano, i sitcomu. Sice tu není náš všemi milovaný Billy Bob Thorton v roli machra Lorna Malva, ale máme místo něho nepředvídatelného a s ničím se neseroucího indiána Hanzeeho - za mě nejlepší postava 2. řady. Sice tu není Martin Freeman v roli hajzlíka Lestera Nygaarda, ale máme tu skvěle mazaný pár Eda a Peggy. Sice tu nemáme šíléná zabijácká hovada Mr. Numberse a Mr. Wrenche, ale máme tu afro-negra Mikea Milligana a jeho kamarádíčky, chladnokrevné mlátičky - bratři Kitchenovi. Sice tu nemáme tlustoprdku Molly a debílka Guse, ale máme tu Mollyho taťku Loua a jejího dědečka Hanka - po Hanzeem nejlepší postavy 2. řady. Sice tu nemáme mafiány z Farga, ale máme tu všemocnou rodinu Gerhardtových. A všechny tyto postavičky jsou skvěle napsány a zahrány. I když se 2. série nemůže příběhově rovnat se sérií 1., opět je tu příběh perfektně promyšlený a i události malé i velké do sebe krásně zapadají. Ale ve dvou věcech sice 2. série přebila tu 1. A to za prvé: ve vizuální stránce, hlavně v kvalitě zvuku a obrazu, kde se budete rozplývat pokaždé když uslyšíte stisknutí spouště, bezchybného retro soundtracku, a taky budete milovat tu překrásnou barvu krve která je díky lepší kvalitě obrazu nádherně rudá. A za druhé, a to je hlavní: děj se odehrává ve zkurvenejch dobráckejch zfetovanejch a krutejch 70. letech. Víte, já miluju sedmdesátky, tu hudbu, ten styl oblíkání, ty drogy a chlast, ten pohled na okolní svět. 70. léta byl sakra dobrej tah tvůrců, a já jim za to hodně děkuju, protože zatím jsem si žádný seriál takhle skoro až nostalgicky neužíval. 2. série se doopravdy povedla. I když je první řada napjatá od začátku do konce, ten pravý napínák tady přijde až v polovině série, resp. 5.-9. díl má tak divoké tempo že si nestačíte brát inhalátor, a atmosféra je tady tak hustá že by se dala krájet jen nožem Řezníka z Louverne ;) Nejlepší epizodou této série je bezkonkurenčně Loplop, kterou považuji po úplně prvním díle celého seriálu (Crocodile dilemma) za nejlepší epizodu. Opět je zde příběh plný krvavých přestřelek, zakrváceného sněhu, už zmíněných zajímavých postaviček, a samozřejmě černého humoru. Až na to UFO, které bylo fakt zbytečné a trapné, je tahle série bez chybičky. Už se neskutečně těším na 3. řadu. 120%(20.1.2017)

Tentokrát se nám Fargo vrátilo v novém obale: v sedmdesátkovém! A to je jen dobře! Miluju 70. léta, tu dobu, hudbu, styl oblíkání, tehdejší pohled na svět, chtěl bych v té době žít (bohužel musím v žít v době pana McDonalda Trumpety). Atmosféra sedmdesátek vás naprosto ohromí - hlavně božím soundtrackem. I když první epizoda není tak šokující jako v první sérii, a je skoro podobný, i tak je podle mě v pár ohledech lepší: v kvalitě obrazu ve kterém je krev krásně rudá, zvuku u kterého budete milovat každé stisknutí spouště, a kamera u které se budete rozplývat nadšením. Zatím jediná spojitost s 1. sérií je Lou Solverson - táta tlustoprdské fízlině Molly, zde ho Patrick Wilson hraje líp než svoji roli v 1. sérii (bratr Lestera Nygaarda). Ostatně všechny herecké výkony jsou zde perfektní - nejvíc mě překvapila Kirsten Dunst (Spider-man) a Jesse Plemons (Breaking Bad). Abych tedy došel k nějakému závěru: Jsem nadšen! Už se nemůžu dočkat toho jak se příběh opět vyvine. Příběh bude mít opět grády. PS: Doufám že to UFO byla jen halucinace kvůli tomu kokainu.(17.1.2017)

Opět je zde mnoho dějových linek, které jsou pěkné na pohled, ze všeho mě ale nejvíc zajímá dějová linka Peggy a Eda. Scéna kdy Ed mašíruje v řeznictví toho zabijáka neměla chybu. Opět skvělá epizoda.(17.1.2017)

Sedmdesátky tomuto seriálu jen prospívaj.(18.1.2017)

Miluji, když má nějaký seriál takovou hustou a skvěle provedenou atmosféru, která je přímo hmatatelná. Tento seriál jí vůbec nepostrádá, vše skvěle doplňuje soundtrack 70. let. Nejlepší částí epizody bylo určitě vyšetřování indiána Hanzeeho.(18.1.2017)

Tak teprve teď začala ta pravá jatka, tak teprve teď si může Ed říkat řezník, tak teprve teď přijde to pravý krvavý a mrazivý kriminální drama který jde do tuhýho a jmenuje se Fargo...(19.1.2017)

Každou epizodou je 2. série Farga více napínavější a napínavější, a vše skvěle podtrhuje soundtrack a hudba. Zjednodušeně: je to pořád lepší a lepší! A to je sakra dobře. Rodinka Gerhardtových začala konečně jednat. Ed a Peggy jsou tak trochu ve sračkách. A nějak začínám fandit poldům - resp. Louovi a Hankovi, a tak trochu jsem si oblíbil i rudocha Hanzeeho který nemá problém někoho odkráglovat. Abych byl nějak přesnější a řekl to hezky česky: tato epizoda se s ničím nesere... prostě krása.(19.1.2017)

Všichni dostávají pořádkou dávku toho, co si zaslouží - kruté spravedlnosti... hlavně ta děvka. A všechno se začíná pomalu a jistě bortit.(19.1.2017)

Nejčernohumornější, nejnapínavější, a vůbec nejlepší epizoda celé 2. série. Vše je zde naprosto dokonalé: přes rudochův výbuch vzteku v hospodě, dialogy mezi Edem, Peggy a Doddem, až po ten nejbrutálnější závěr epizody jaký jsem zatím viděl. Nemůžu se dočkat na to, jak se nakonec vše dosere a potom vyvine a vyřeší. Dejte mi ty kulervoucí grády! 120% hoši.(20.1.2017)

Grandiózní... Až na debilní UFO byla tato epizoda naprostý masakr. Po Loplop nejlepší epizoda 2. série, a možná celého seriálu - napínavé, zároveň humorné, nesporně kvalitně zahrané, vše podtrhující skvělým soundtrackem a hudbou. I když tento díl byl znovu brutální, tak je mi hodně postav líto: např. obchodníka, trochu i paní Gerhardtové, potom pak ještě Loua a jeho manželku, a hlavně Hanka, doufám že se mu nic nestane... Nejlepší část epizody: čtvrthodinová přestřelka - byla tak výborná a tak strhující, že jsem se málem nemohl ani nadechnout. Hanzee si epizodu téměř ukradl pro sebe, no skoro vlastně celou 2. sérii, ale já ho mám docela rád, je to takový Lorn Malvo, akorát je to indián a dostává rozkazy, ale většinou si vše vyřeší svým dokonalým způsobem ;) No a Martin Freeman v roli vypravěče je jen takovou třešničkou na pořádně krvavém dortíku. Pecička, lahůdka, delikatesa...(20.1.2017)

Tak, a máme tu finále 2. série výborného Farga, a můj názor na epizodu zní asi takto: Podle mě měli tvůrci tuhle sérii ukončit už předchozím dílem, který byl fakticky nářez. Jediné co se tu odehrálo bylo Hanzeeho "lovení" které předčasně skončilo, a poté následné úmrtí Eda, které jsem doopravdy nečekal a bylo mi kvůli tomu Eda líto. R.I.P. kamaráde, a následné zatknutí Peggy. Lou nakonec začal žít spokojený život, Hank se díkybohu uzdravil, Mike dostal slušnou práci, a z Hanzeeho se stal Mojžíš Tripolský - který se objevil v s1e7 jako mafiánký boss Farga. Jinak se neodehrálo nic zajímavého. Líbily se mi odkazy na 1. sérii, jako např. už zmíněný Mojžíš, nebo moje velmi oblíbené duo - Mr. Numbers a Mr. Wrench (ten hluchoněmý). Tu 5. hvězdičku jsem dal za řádné ukončení všech dějových linek. Hlavní je u Farga příběh, a ten je zde opět jak v 1. sérii propracovaný do detailů, a všechny události menší i větší do sebe krásně zapadají, a to se u dnešních seriálů nevidí každý den. Já jsem s 2. sérií Farga hodně spokojen (hlavně kvůli hudbě a vizuální stránce) a neskutečně se těším na 3. sérii.(20.1.2017)

"This is a true story. This is a story. Story." --- Do třetice všeho dobrého, jak se říká. A tady tomu taky je. Každá série Farga má něco do sebe - zatímco 1. má silný příběh a jednoho z TOP TV záporáků, a 2. má také silný příběh a dechberoucí atmošku sedmdesátek, tak u 3. série je jenom příběh a bezchybné herecké výkony. Doopravdy, zde se řeší jen drsný příběh, se svěžím nádechem filozofie. U mě ale pořád panuje názor, že nejdůležitější částí nějakého filmu nebo seriálu je příběh, proto jsem s 3. řadou tak neskutečně spokojen. Každá řada má taky své ikonické postavy, 3. řada není výjimkou. Ewan McGregor ve své originální a geniální dvojroli zazářil - opravdu paráda, příběh bratrů Stussyových byla pastva pro oči (radši jsem měl Raye), Ewan si každou scénu ukradl pro sebe, a určitě je tahle perfektní dvojrole jedna z nejlepších co kdy zahrál. Carrie Coon jako jediný kladný charakter zahrála skvěle. Mary Elizabeth Winstead není výjimkou, a od poloviny série její potenciál stále rychle a doslova vražedně rostl. No a David Thewlis je prostě záporák roku 2017 - ale na Malva nemá prostě ani zdaleka, ne, na Malva nemá nikdo. Tihle všichni by si zasloužili nějaké to ocenění - Golden Globe, popřípadě Emmy. EDIT: Zasloužený Golden Globe pro mého miláčka Ewana McGregora, moc mu gratuluji a stříkám radostí a nadšením... No a samozřejmě k nám opět zavítal Mr. Wrench (ou jé bejby!), z čehož jsem byl z celé série nejvíce nadšený (po Ewanově dvojroli ;), a představoval zde takového badass terminátora, a pro mě je po bratrech Stussyových nejlepším charakterem 3. řady. Kdybych měl vybrat nejlepší epizodu, byla by to buď 1., 6. nebo 8. Vizuální stránka zde působí jako vždy úžasně: hudba, kamera, střih, všetko moji priatelia. Fargo je takový mistrovský film, rozdělený pokaždé na 10 dokonalých částí. Doufám, že tohle určitě nebyla poslední řada našeho miláčika Farga, protože si další kvalitní sérii určitě zaslouží - nejlepší by bylo, kdyby se příběh motal třeba okolo minulosti Lorna Malva, nebo dalšího příběhu s Mr. Wrenchem (tenhle chlápek si u mě už od 1. série získává čím dál větší respekt). Takže u mě panuje maximální spokojenost, a tuhle kriminální mrazivou pecku jsem si potřetí užil na nejvyšší možnou úroveň. 3. série Farga mě třeba bavila a líbila se mi více jak série 2. (ale na 1. řadu prostě další řady Farga, pokud nějaká bude, mít nebudou), takže tohle hodnocení nechápu. Fakt lidi, vy už nepoznáte pořádnou kvalitu. Tohle si určitě tento rok zaslouží nějaké to ocenění. Podruhé EDIT: Zasloužený Golden Globe pro mého miláčka Ewana McGregora, moc mu gratuluji a stříkám radostí a nadšením... Pro mě zatím největší seriálový zážitek roku 2017. Palec hore!(4.7.2017)

Zrovna dnes, 27.4. slavím své posrané narozeniny, a tím nejlepším (ne celkovým, ale překvapivým) dárkem byla první epizoda 3. série mého milovaného Farga. No a jsem nadšen, ty měsíce čekání se opravdu vyplatily. Můj velmi oblíbený herec, Ewan McGregor, si tuhle sérii svojí excelentní dvojrolí nejspíš celou ukradne. Příběh je opět pěkně zamotaný a promyšlený (scénáristé prostě mají rádi škádlení fanoušků seriálu), postavy jsou opět skvěle napsané a zahrané, po vizuální stránce (hudba, kamera, soundtrack, střih, zvuk...) nejde vůbec nic vytknout, černý humor zde opět pěkně pracuje. Jsem hodně zvědavý na to, jak se vše vyvine. Fargo je prostě záruka kvality.(27.4.2017)

Pomalejší epizoda, ale pořád nesporně kvalitní. Děj a postavy se pěkně vyvíjí, atmosféra více houstne, Ewan McGregor svojí dvojrolí exceluje ještě více, a David Thewlis jako "záporák" je takovou třešničkou na dortu. U scény s tampónem jsem se nemohl přestat tlemit.(2.5.2017)

Tady jde vidět jaký jsou tvůrci machři. I vedlejší příběhová linka, kterou se zabývá celá tato epizoda, je stejně kvalitní jako ta hlavní. (I když já mám radši příběh bratrů Stussyových)(19.5.2017)

Špičková hudba k Fargu neodmyslitelně patří. Celá epizoda je vlastně takový filharmonický a herecký koncert. Billy Bob Thorton v roli vypravěče překvapil a nezklamal. Příběh je bohužel pomalejší, ale pěkně graduje, doufám že se v příštích epizodách stane nějaký zvrat ve stylu 1. řady.(23.5.2017)

Můj miláček Ewan McGregor by si určitě za svoji excelentní dvojrolí zasloužil Zlatý glób (tak jej nakonec vyhrál, pašák!), stejně tak i David Thewlis, který k Lornu Malvovi nemá daleko (ale stopro na něj nemá :)). Všechny postavy jsou zde bezchybně zahrané, a každá má v příběhu nějaký význam. Kvůli konci a ukázkám na další epizodu doufám, že první polovina série byla jen takový rozjezd, a zbytek bude pořádně krvavá a kriminální jízda na kterou jsme z Farga "zvyklí".(23.5.2017)

"This is a true story..." --- Zatím nejlepší díl 3. řady. Tohle prostě jako u předchozích dvou řad nemůže skončit happyendem... dokonalost. Tečka. (Kdo neviděl, nečtěte!!! : Tak takhle brzo jsem smrt hlavní postavy nečekal, Raymonda jsem měl právě ze všech nejraději, a je to totální škoda že umřel kvůli takový hovadině, víc jsem to přál jeho bráchovi Emmitovi. A tohle je jediná chyba této epizody.)(31.5.2017)

:O Mr. Wrench is back! Já věděl že se ten šťastnej hluchoněmej bastard nakonec vrátí.(13.6.2017)

I po těch hodinách přemýšlení nad touto epizodou, pořád nevím co napsat. Asi jenom: This is so fucking and amazing beautiful! ... masterpiece.(18.6.2017)

Kdybych měl vybrat nejlepší epizodu 3. řady z hlediska hereckého, je to právě tahle předposlední. Všichni zde se sebe vydali všechno: McGregor, Coonová, Winsteadová a samosebou hnusák Thewlis - ti všichni by si zasloužili glób nebo alespoň Emmy. Už jen to velké finále... bude to hodně zajímavý. Čekám co největší vygradování.(3.7.2017)

Tak z finále mám smíšené pocity. Finále je určitě kvalitní, ale ten konec se prostě moc nepovedl - respektive finální scéna. Finále 3. řady není tak dynamické jako u předchozích dvou sérii, u které vám pořád držka leží dole, ale tohle je šálek kávy, který mi bohatě stačí. Kdo ve 3. sérii hledá jen výbušnou akci Fargu velmi známou, má smůlu. Tak si to teda musím shrnout: (SPOILERS BITCHES!!!) 1) plánu Nikki a Mr. Wrenche určitě palec nahoru, scéna s jejich vyřízením účtů byla prostě dokonalá, 2) Nikki je mi fakt líto, to si holka prostě nezasloužila :/, 3) no Emmit u mě doopravdy klesl na dno, 4) Mr. Wrench se za Nikii pěkně "pomstil", 5) Konec Farga? A co Varga? Hmmm... Doufám že ho Glorie pěkně zašila, tohle si ale musí bohužel divák už domyslet sám, ale jak u tohoto seriálu znám, dobro vždy zvítězí nad čurákama ;) Výkony herců opět na maximálním levelu, hudba z 1. série mě sakra potěšila. Vcelku dobré finále. Doufám, že tohle určitě nebyla poslední řada našeho miláčika Farga, protože si další kvalitní sérii určitě zaslouží - nejlepší by bylo, kdyby se příběh motal třeba okolo minulosti Lorna Malva, nebo dalšího příběhu s Mr. Wrenchem (tenhle chlápek si u mě už od 1. série získává čímdál větší respekt). Takže za finále 9/10, za celou sérii 10/10... Zasloužený Golden Globe pro tuhle sérii a mého miláčka Ewana za jeho bezchybnou dvojroli.(4.7.2017)