Grinch

USA, 2018, 86 min

Předloha:

Dr. Seuss (kniha)

Danny Elfman

Nečakane vydarené, oproti predchádzajúcim adaptáciám to neprináša vlastne nič extra nové, ale stále to bezchybne funguje, je to vtipné aj dojímavé.(18.11.2018)

Sice trochu víc než optimálně dětštější, stejně ale zábavná, cool hrající a slastně sněhovo-světýlkově-vánočně vizuální verze zelenýho vánočního sráčíka. Kdo má rád postavu Grinche a dokáže se obejít i bez Carreyho, měl by být spokojen. Psíčí kafe k ránu top. A letošní vánoční sezona budiž zahájena. (díky @Nevka za echo o projekci v originál znění - m*dat dabing only politiku)(9.11.2018)

Dětem přístupno. Grinch ve verzi méně tajemné a více "provánoční". Grinch co má rád svého psího miláčka a také dokáže být ohleduplný k sobí rodince. Některé scény vymazlené s patřičným humorem a také se na to celkem pěkně vizuálně dívá. Kdo zná verzi, kde ho ztvárnil Jim Carrey, tak ho možná stejně shlédne v této animované postavičce, která nenadchne, ale také nezklame. Je otázka, jestli takového Grinche chceme, osobně jsem si myslel, že děti budou v rauši, ale ani to se nekonalo. Takže u mě, zpátky k starší verzi :).(17.11.2018)

Když jsem byl malý, tak jsem filmového Grinche žral, ale z toho jsem už vyrostl a momentálně ho považuji za vcelku nesnesitelnou vizuální odpudivost. Tohohle zelenýho chlapíka nemám prostě moc v lásce a jeho nová animovaná podoba na tom bohužel nic nemění… celé to na mě působilo hrozně umělé, zoufale málo vtipné a celé to Grinchovo znovunalezení lásky v sobě samém zase těžko uvěřitelné. Howardovi musím nechat jednu věc, a to že s tímto motivem dokázal pracovat mnohem lépe. I přes příjemnou stopáž působí tedy Grinch velmi prázdným dojmem, ale děti bych se na to vzít nebál. Je to barevné a stylizace je stejně praštěná jak ve všech Illumination animácích, což bude prckům stačit. Letos u mě ale jednoznačně vede pokračování Úžasňáků a Yeti. Kdybych se ale měl rozhodovat mezi tímto filmem a verzí z roku 2000 s Jimem Carreym, tak určitě sáhnu po této animované formě. PS: Český dabing nic moc :-/ Boris Rösner odvedl kdysi mnohem lepší práci. 5/10(9.11.2018)

Mě se to líbilo a děti na to chtějí znovu, takže proč ne. dobrých 75%(9.12.2018)

S prehladom najlepsi Ilumination animak. Ale hlavne vdaka tomu, ze maju cool predlohu. Novodobe vylepsenia a filmarske zlozky su tazky priemer. Je to vsak celkom svizne, nenudi to a decka budu nadsene. S prizmuenymi ocami. 6/10 Howardova verzia je omnoho kreativnejsia, vtipnejsia aj dojimavejsia.(8.11.2018)

Mnohem hezčí, než původní Grinch! Doporučuju.(17.11.2018)

Nejnovější adaptace příběhu o zeleném, chlupatém bručounovi, který tuze neměl rád Vánoce, se v mnohém liší od hrané verze z roku 2000 s Jimem Carreym v hlavní roli Grinche (první film z roku 1966 jsem doposud neviděl). Rozhodně je více pro děti a snaží se možná až příliš nápadně moralizovat nejmenší publikum, což sice bylo i v hraném filmu, nicméně ten byl zase temnější. Trochu jsem postrádal osvětlení Grinchova původu, který byl celkem pěkně zpracovaný ve filmu z roku 2000. Takhle bych mohl pokračovat ve srovnávání dál, což se mi úplně nechce. Nový Grinch rozhodně nepostrádá pěkný a pestrobarevný vizuál. Nejvtipnějšími postavičkami byla rozhodně zvířátka - Max a Fred opravdu váleli - nebýt jich, člověk by se ani moc nenasmál. Zkrátka film, který je zaměřený hlavně na děti, avšak poselství o tom, že Vánoce nejsou o dárcích a penězích, nýbrž o hodnotách, které jsou mimo materiální svět, je vhodné pro všechny.(1.12.2018)

Roztomilá podívaná, nejen pro děti. I když ty si to užijí asi nejvíc. Je to plné hezkych vánočních melodií, příjemné atmosféry a sympatických postaviček. Já si to užila. 4*(10.11.2018)

Na rozdíl od většiny lidí miluju hraného Howardova Grinche, který ve srovnání s tímhle animákem působí jako něco od Shakespeara. Tohle je verze pro menší děti, osekaná a infantilní, ale vizuálně atraktivní.(19.11.2018)

Ve vločce sněhové, příběh se stal. A nebo ne? Největší devízou a současně hlavním důvodem, proč je Howardův Grinch moje dlouholetá srdcovka, je humor. Nekonvenční, ujetý, jdoucí až na/za hranu snesitelnosti. Tady na ČSFD si sice přečtu, že je to nevkusná americká ptákovina, ale zároveň mi spousta lidí potvrdí moji vlastní zkušenost, a ta je taková, že jsem se u něj skvěle bavil a to už mnohokrát. Jenže bohužel, tenhle Grinch se něčím podobným pochlubit nemůže a obávám se, že ani odstup času a další projekce to nijak nezmění. Tam, kde hraný Grinch cedí jednu šílenou hlášku za druhou, tam je animovaný Grinch umírněný tak akorát na to, aby náhodou někoho neurazil a aby se u toho pobavily především ty samý děti, co se řehtaly i u Mimoňů. Marketingově asi chytrý tah, ale pro mě osobně taky důvod k tomu, abych tenhle film hodil do spotřebního koše se štítkem "viděl jsem a už netřeba vidět znova". 70%.(10.11.2018)

"The Grinch" je ďalším novembrovým filmom, ktorý akosi už skúša v nás vyvolať ilúziu Vianoc, alebo nás na ne trošku pripraviť. Vizuálne je to pekné, no osobne poviem, že začínam mať trošku problém s dizajnami postáv, ktoré robia v Illumination. Vždy vyzerajú rovnako a jemne to už na mňa pôsobí divne. Pri Grinchovi mi to až tak nevadí, no na druhú stranu v prípade obyvateľov "Who-Ville" Tam som si niekedy nebol istý, či sú to ľudia, alebo nejaké iné bytosti. Čo sa príbehu týka, tak je to dobrý príbeh s dobrým posolstvom, no reálne mám pocit, že nie je nutné, aby sa to naťahovalo na 90 minút. Potom je tam trošku veľa vaty. Hoci nemôžem povedať, že by to bola zlá vata, a väčšinou som sa nenudil, no na druhú stranu tam boli momentky, kde som si hovoril, že sa to mohlo pokojne vyhodiť a o nič extra by sme asi neprišli. Vzťah medzi Grinchom a Maxom sa mi páči. Rovnako sa mi páčia časti, kde kradne darčeky a ako efektne to dokáže. Záver je možno trošku utopický, no na druhú stranu mi to nevadilo. Ukazuje to,že všetci sa môžeme zmeniť a stačí len ukázať, že Vianoce nie sú o daroch a skladkostiach a podobne. A nedajú sa ukradnúť pokiaľ ich máme v srdci ako niečo krásne, keď si chceme rozdávať radosť. A to je pekná myšlienka, ktorá vo filme je zachovaná a veľmi dobre funguje. A samota a pocit krivdy môže byť silný a pretrvávať aj roky neskôr. Príbeh super, animácie sú u mňa trošku mix, postavy ma bavili a ústredná myšlienka funguje. Ak chcete film s peknou Vianočnou atmosférou, tak si myslím, že niečo si v tom nájdete. U mňa prevláda spokojnosť a už sa teším na tohtoročné Vianoce. Hodnotenie: B+(10.11.2018)

Illumination se tohle prostě povedlo. Hlavní premisa je jasná, takže tam vážně nemůže nikdo čekat nějáký odklon od knižní předlohy. Hezky se na to kouká a řemeslně je to prostě zvládnuto dokonale a český dabing mi ve finále ani tak nevadil, ačkoliv si určitě jednou dám i originální znění. Ano, letos jeden z kandidátu na animák roku. Ukradnu jim Vánoce! (12.11.2018)

Já, největší milovnice Grinche v čele s Jimem Carreym z roku 2000 jsem samozřejmě zklamaná a to hlavně co se týče dějové linie. Vadilo mi, že osudy Grinche a Cindy nebyly absolutně propleteny a každý si tam byl tak nějak za svůj kousek příběhu, takže finále nevyznělo tak emocionálně. Co mi vadilo snad ještě víc, bylo to, že Grinch nebyl ani zdaleka tak protivný a nevrlý jako jsme u něj zvyklí. Samozřejmě z animační stránky to bylo velmi roztomilé, z detailů mi oči jen přecházely a sama bych chtěla v Kdosicích každé Vánoce bydlet, i Maxova charakteristika mě docela potěšila, ale můj starý dobrý Grinch to prostě nebyl a u zdobení stromečku si s mamkou zase pustíme toho s Jimem.(9.12.2018)

Stále u mě rozhodně vede film z roku 2000, ale tahle animovaná vánoční pohádka mu těsně šlape na paty a určitě ho zařadím ke svým každoročním vánočním filmům. Pohádka určitě potěší hlavně mladší diváky, ale těm, co milují animované filmy tohle opravdu doporučuji, navodí vás to na vánoční atmosféru a vylepší náladu. Grinch je velmi povedená pohádka se skvělou animací, český dabing je v tomhle případě bezchybný, ale určitě bych dala šanci i original.(8.11.2018)

Na to, že v kině byla 3/4 diváků děti, jsme se my - tři dvacetiletý holky - smály asi nejvíc. Nový animovaný Grinch je o dost mírnější, než jeho hraná verze. Což nevadí, přeci jen je směrovaný na mladší publikum, ale dospělí si v něm najdou také svoje. Není to až tak velký zahořklík a hraje to spíš na smutnou vlnu. Plátno si pro sebe víceméně krade Max a další zvířecí kamarádi a kozel je naprosto famózní rozbíječ, bez kterého by to nemělo pravé grády. Hranou verzi to nepřekoná, přesto jsem spokojená.(30.11.2018)

Studio Illimunation to rozjelo slušně. Já, padouch se stal hitem a vytvořil spoustu dalších snímků tohoto animovaného studia. Filmy od Illimunationu sice nejsou Pixarovky ani Disneyovky, nicméně pořád vysoce kvalitní a i když má studio spoustu odpůrců, já mám ty filmy hodně rád a užívám si je i v dabingu. Nyní se Illimunation vrhnul na animovanou verzi Grinche. Grinch je populární dětská postava a hraná verze z roku 2000 s Jimem Carreyem se roky stala vánoční klasikou. Starý Grinch je výborný vánoční film ale musí se mu nechat, že trošku stárne. A chtělo by to velké díky, že nový Grinch vznikl jelikož se dle mně jedná o lépe věrnou adaptaci a především je vidět, že s tím filmem byla práce. Nový Grinch se chystal více než 5 let, došlo k odkladům a to odložení stálo. Po Úžasňákových 2 se totiž jedná o nejlepší animák roku. Titulkovaná verze sice zatím neviděna (ale pokusím se dohnat), dabing mi ale zážitek vůbec nezkazil. Při tom nádherném vizuálu a výborně hudbě Dannyho Elfmana (pravděpodobně jeho nejlepší hudba od... Terapie láskou?). Vojta Dyk mi ale na Grinche sedí (Benedicta Cumberbatche daboval už v seriálu Sherlock) a Matěj Hádek je jako vypravěč příběhu výborný. Některé scény sice působí jako,že jsou předělávkou scén z hraného filmu, animák jde ale do velké míry svojí cestou a lacinou kopírku teda nečekejte. Perfektní pohádka, která má potenciál stát se novou klasikou. Na projekci v originálním znění se těším! PS: Předanimák s Mimoňi Yellow Is the new Black (Ta reference je k popukání) je jeden z těch slabších. Viděno v kině: 2x(8.11.2018)

Příjemná oddychovka, která vůbec neurazí. I když je snímek převážně určený dětem, tak i dospělí si najdou své momenty, u kterých se pobaví. Jako rodinná vánoční pohádka nový Grinch v klidu obstojí. 70 %(8.11.2018)

Je to pro deti, jen pro deti. Par padu na hlavu, nejake to pitvoreni, bidne vystaveny pribeh a nic moc postavicky. Fajn hudba a pekny vizual ale ponozky nikomu nesroluji...(18.11.2018)

Animované zpracování Grinche je spíše pro ty nejmenší, ani samotný Grinch zde není takový mrzout. Koukalo se mi na to hezky. Je to milé, hezky barevné, příjemné a vtipné. Hranou verzi mám ale o chloupek radši. 90%(20.11.2018)

<< předchozí 1 2 3