Grinch

USA, 2018, 86 min

Předloha:

Dr. Seuss (kniha)

Danny Elfman

Nečakane vydarené, oproti predchádzajúcim adaptáciám to neprináša vlastne nič extra nové, ale stále to bezchybne funguje, je to vtipné aj dojímavé.(18.11.2018)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $269,848,350Tržby Celosvetovo $504,948,350 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Uletený pochmúrny Grinch pobavil, aj keď zrovna nás nedostane zrovna do kolien ale ide o jednu z tých lepších rozprávok. Troška to trpí schémou, takou vianočnou rutinou. Najlepšie úseky neboli z tou malou copaňou ale s tým bradatým bachratým ujkom, od ktorého si Grinch vypožičal :)) sane + baculatí sob je fajn. /videl v kine: 70%/(16.12.2018)

No, docela zklamani. Film sam o sobe spatnej neni, jen proste nesnese srovnani s o nekolik trid vtipnejsi hranou verzi, v porovnani s ni je tu totiz dost hroznej dabing, daleko min forku a hlavne Grinch pusobi daleko dobractejsim dojmem. Ale kdybych nesrovnaval, mame tu klasickej lehce infantilni animak z ranku Mimonu s vcelku svizne odsejpajicim dejem, docela sympatickejma postava v cele s Grinchem a pejskem a par super forama, ktery ale byly bohuzel prevazne provareny uz v traileru. Takze na 80 minut zabavi v pohode, ale narozdil od hrany verze nemam potrebu ho videt znova.(25.3.2019)

Sice trochu víc než optimálně dětštější, stejně ale zábavná, cool hrající a slastně sněhovo-světýlkově-vánočně vizuální verze zelenýho vánočního sráčíka. Kdo má rád postavu Grinche a dokáže se obejít i bez Carreyho, měl by být spokojen. Psíčí kafe k ránu top. A letošní vánoční sezona budiž zahájena. (díky @Nevka za echo o projekci v originál znění - m*dat dabing only politiku)(9.11.2018)

Nová verze Grinche mě zastihla naprosto nepřipraveného. Tu v Americe nejznámejší starou verzi jsem neviděl, Carreyho párkrát ano, ale nestojí to u mě nikterak vysoko. S Illumination mám proměnlivý vztah, Padoucha můžu, Mazlíčky nesnáším, takže jsem opravdu přistupoval opatrně a bez očekávání. A pak mě to vlivem neškodnosti, hravosti a tisíckrát omílaného mravního poučení naprosto semlelo. A najednou byl konec a já jen tupě zíral beze slov - díky bohu, že v tom nejsem sám. Chtěl bych sequel, ale netuším, o čem by byl. PS : Ačkoliv znám důvěrně hlas Benedicta Cumberbatche, tady není k poznání a půl hodiny jsem si říkal, že klidně mohli ušetřit a nechat to nadabovat někým méně známým. Potom mi došlo, že to je možná to kouzlo.(28.1.2019)

Dětem přístupno. Grinch ve verzi méně tajemné a více "provánoční". Grinch co má rád svého psího miláčka a také dokáže být ohleduplný k sobí rodince. Některé scény vymazlené s patřičným humorem a také se na to celkem pěkně vizuálně dívá. Kdo zná verzi, kde ho ztvárnil Jim Carrey, tak ho možná stejně shlédne v této animované postavičce, která nenadchne, ale také nezklame. Je otázka, jestli takového Grinche chceme, osobně jsem si myslel, že děti budou v rauši, ale ani to se nekonalo. Takže u mě, zpátky k starší verzi :).(17.11.2018)

Čakal som trošku viac. Grinch je zaujímavá postava, stále je vtipný a štýlový (tepláky) ale tu mi prišiel miestami nudný a nevýrazný. Vela ľudí to hodnotí pozitívne, tak možno na druhý krát skúsim byť menej náročný :) 70% - 3*(25.3.2019)

Hraný Grinch má pro mě daleko větší kouzlo.(16.3.2019)

První film o Grinchovi, který se mi docela dost líbil. Je trochu jiný, než většina animáků. Grinch měl fajnovýho společníka.(12.4.2019)

Když jsem byl malý, tak jsem filmového Grinche žral, ale z toho jsem už vyrostl a momentálně ho považuji za vcelku nesnesitelnou vizuální odpudivost. Tohohle zelenýho chlapíka nemám prostě moc v lásce a jeho nová animovaná podoba na tom bohužel nic nemění… celé to na mě působilo hrozně umělé, zoufale málo vtipné a celé to Grinchovo znovunalezení lásky v sobě samém zase těžko uvěřitelné. Howardovi musím nechat jednu věc, a to že s tímto motivem dokázal pracovat mnohem lépe. I přes příjemnou stopáž působí tedy Grinch velmi prázdným dojmem, ale děti bych se na to vzít nebál. Je to barevné a stylizace je stejně praštěná jak ve všech Illumination animácích, což bude prckům stačit. Letos u mě ale jednoznačně vede pokračování Úžasňáků a Yeti. Kdybych se ale měl rozhodovat mezi tímto filmem a verzí z roku 2000 s Jimem Carreym, tak určitě sáhnu po této animované formě. PS: Český dabing nic moc :-/ Boris Rösner odvedl kdysi mnohem lepší práci. 5/10(9.11.2018)

Nejzajímavější a zároveň nejlepší scéna z celého filmu je ta, kde Grinch kradne vánoční stromky, ozdoby a dárky. Grinche namluvil britský herec Benedict Cumberbatch.(21.4.2019)

Mě se to líbilo a děti na to chtějí znovu, takže proč ne. dobrých 75%(9.12.2018)

Jednu hviezdu navrch pridávam kvôli deťom. Babám sa táto rozprávka veľmi páčila, hlavne tej mladšej. Dospelý síce občas nadvihne obočie, alebo si z nudy mierne povzdychne, ale vzhľadom na to, že to bolo tak krátke, sa to dalo vydržať celkom bez úhony. Páčila sa mi predovšetkým animácia postavičiek a zvuk. Slabší nadpriemer. 70/100(24.3.2019)

S prehladom najlepsi Ilumination animak. Ale hlavne vdaka tomu, ze maju cool predlohu. Novodobe vylepsenia a filmarske zlozky su tazky priemer. Je to vsak celkom svizne, nenudi to a decka budu nadsene. S prizmuenymi ocami. 6/10 Howardova verzia je omnoho kreativnejsia, vtipnejsia aj dojimavejsia.(8.11.2018)

Mnohem hezčí, než původní Grinch! Doporučuju.(17.11.2018)

Pěkně provedené a příběh slušný, ale některé když to řeknu blbě kecy byly hloupé. Málo vtipných scén, animák se určitě povedl a svoje kouzlo na vánoce určitě splní ale k dokonalosti chybělo celkem hodně. Grinch super.(30.3.2019)

Zeleno-červená paralela Grincha a jeho sveta s Freddym Kruegerom ostala opäť trestuhodne nevyužitá...(17.12.2018)

Nejnovější adaptace příběhu o zeleném, chlupatém bručounovi, který tuze neměl rád Vánoce, se v mnohém liší od hrané verze z roku 2000 s Jimem Carreym v hlavní roli Grinche (první film z roku 1966 jsem doposud neviděl). Rozhodně je více pro děti a snaží se možná až příliš nápadně moralizovat nejmenší publikum, což sice bylo i v hraném filmu, nicméně ten byl zase temnější. Trochu jsem postrádal osvětlení Grinchova původu, který byl celkem pěkně zpracovaný ve filmu z roku 2000. Takhle bych mohl pokračovat ve srovnávání dál, což se mi úplně nechce. Nový Grinch rozhodně nepostrádá pěkný a pestrobarevný vizuál. Nejvtipnějšími postavičkami byla rozhodně zvířátka - Max a Fred opravdu váleli - nebýt jich, člověk by se ani moc nenasmál. Zkrátka film, který je zaměřený hlavně na děti, avšak poselství o tom, že Vánoce nejsou o dárcích a penězích, nýbrž o hodnotách, které jsou mimo materiální svět, je vhodné pro všechny.(1.12.2018)

Ta čtvrtá hvězda je asi spíš těma Vánocema, ale vlastně proč ne... :) Je to skvěle fungující vánoční pohodovka, kterou asi nebudete potřebovat vidět víckrát, nicméně skvěle navodí vánoční atmošku a pobaví - no a přesně to jsem od nového Grinche čekal. Že je to trošku klišé blbina a díru do světa to asi neudělá, jsem tak nějak tušil. Každopádně postavy jsou sympoši, humor je fajn a (asi těma Vánocema) to člověka dokáže i v závěru dojmout. Na mě osobně to jen mělo až moc "cool moderní" kabát a možná jsem to čekal i trošku víc dospělejší - místy jsem se přeci jen lehce nudil (nicméně alespoň je to film opravdu pro celou rodinu). Sečteno a podtrženo, od animáků čekám už trošku větší nápaditost, ale jako oddychovka na jedno odpoledne to bylo úplně v pohodě... :)(23.12.2018)

Roztomilá podívaná, nejen pro děti. I když ty si to užijí asi nejvíc. Je to plné hezkych vánočních melodií, příjemné atmosféry a sympatických postaviček. Já si to užila. 4*(10.11.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7