From Romero to Rome: The Rise and Fall of the Italian Zombie Movie

Dokumentární / Horor
Velká Británie, 2012, 60 min

maddy

Ďalší z radu zombie dokumentov, ktoré sa v poslednom čase urodili ako huby po daždi. Akurát tento krát namiesto X-tého ospevovania Nightmare of the Living Dead sa ospevuje Nightmare of the Living Dead a talianský Zombi 2 (Zombi: Flesh Eaters). Nenechajte sa zmýliť názvom, nejedná sa o žiaden prierez talianskou zombie filmografiou. Iba tu pár kritikov, hercov, fanúšikov chváli Zombi 2, spomenie pár pikošiek (napríklad ako sa došlo k názvu Zombi 2, keď žiadna jednotka neexistuje) a v samotnom závere dôjde na spomenutie pár ďalších talianskych zombie kúskov, prevažne pokračovaní Zombi série. Pokiaľ ten horor považujete za skvelý asi sa budete baviť o niečo viac, no pokiaľ ho považujete iba za priemerný kúsok ako ja, tak vám toho tento dokument veľa neponúkne a asi ani nepresvedčí o opaku. Má to však iba necelú hodinku, takže by u neho mal vydržať každý hororový fanúšik. No keď pre vás nie je Zombi 2 filmovou modlou a zásadným zombie kúskom, tak nie je dôvod si From Romeo to Rome zháňať za každú cenu. ()

Dellamorte

Síce hodinová, no mikroskopicky podaná info nálož na pôvod subžánru, v ktorom aj zombíci utekajú pred svojimi fanúšikmi. Neuveriteľný prapôvod zoznamky zombíkov s európskym a zámorským divákom, ich postupné chovanie podliehajúce uhlu pohľadu, rozbor v tej dobe novátorských nápadov mi dodalo silné info, ktoré u mňa poistilo pozíciu kráľa žánru. Nadpriemerne spokojná. P.S. talianska spoveď mala čili korenie, takže kráľovská koruna ostáva v európe. ()