Kolonáda (TV seriál)

Slovensko, 2013, 26x50 min

Laco Kraus

Marek Geišberg, Pavol Višňovský, Andrea Karnasová, Kamila Magálová, Jana Hubinská, Kamil Mikulčík, Katarína Kolajová, Ivor Gogál, Jozef Švoňavský, Vladimír Jedľovský, Ladislav Kerata, Ondřej Daniš, Peter Kočiš, Zuzana Porubjaková, Silvia Barčíková, Jana Kvantiková, Ivana Kuxová, Petra Vajdová, Mária Breinerová-Mačáková, Petra Millerová, Hana Gregorová, Marián Mitaš, Matej Landl, Ľubomír Paulovič, Ivo Hlaváček, Ján Gallovič, Zoro Laurinc st., Zuzana Dančiaková, František Výrostko, Daniela Gudabová, Marcel Ochránek, Tomáš Ščipák, Ondrej Kovaľ, Pavol Plevčík, Gabriela Dolná, Lucia Párnická, Zuzana Kyzeková, Ladislav Konrád, Tomáš Palonder, Milo Kráľ, Ján Dobrík, Ľubica Očková, Gabriela Marcinková, Silvia Petöová, Juraj Hrčka, Ivo Gogál, Vít Bednárik, Jakub Rybárik, Ivan Krúpa, Stano Král, Lucia Vráblicová, Vladislav Plevčík, Anna Jakab Rakovská, Attila Mokos, Ingrid Ištóková, Ady Hajdu, Roman Poláčik, Róbert Jakab, Elena Kolek Spaskov, Juraj Ďurdiak, Peter Trník, Edita Borsová, Tomáš Vravník, Filip Tůma, Michaela Majerníková, Lucia Lužinská, Ivo Ladižinský, Eva Gašparová, Andrea Kiráľová Somorovská, Zita Furková, Martin Hronský, Michal Ďuriš st., Matúš Krátky, Erik Ollé, Ivan Šándor, Zuzana Tlučková, Dana Košická, Tomáš Krištof, Ivo Bis, Peter Foldesi, Milan Ondrík, Adam Gažo, Marián Slovák, Elena Podzámska, René Štúr, Daniela Kuffelová, Teo Miller, Milada Rajzíková, Alfréd Swan, Peter Šimun, Zuzana Skopálová, Tibor Vokoun, Michaela Kapráliková, Anna Višňovská, Alexandra Palatinusová, Emil Kočiš, Anna Čonková, Ľuboš Radošovský, Broňa Kováčiková

Mne sa to pacilo velmi a preto ide moje hodnotenie aj vyssie. Je to po Meste tienov a Dedicstve/no ano, dedicstvo bolo perfektne, pretoze taku recesiu zo slovenskeho naroda uz asi nezazijem/ prvy slovensky serial ktoremu dam napriemerne hodnotenie a velmi sa tesim, ze sa pripravuje druha seria. Pavol Visnovsky je pan herec a naozaj herecky v tomto pocine absolutne nikto nezaostaval.(4.1.2015)

• klúčik

Konečne seriál , ktorý nie je vyrobený " garážovým systémom ". Myslel som , že to bude iné... Nepomohlo to. Je to podobne slabé, ako všetky podobné rýchlo-seriály na TV Hnoj a TV Narkóza. Po včerajšej časti ( 2.2.), už nemám chuť pokračovať v sledovaní... Pán Párnický - je to pomalé, nezáživné, ale je to pekná reklama pre "nemenované" kúpele. Seriálu dávam 30%.(3.2.2014)

V posledných rokoch sa výroba domácich seriálov rozmohla natoľko, že je herectvo po dlhom čase znovu žiadaným povolaním. Ak však jednotlivé seriály, prípadne sitkomy hodnotíme z kritérií kvality končí drvivá väčšina vo vodách zabudnutia. Najnovší počin z dielne RTVS sa od konkurencie dokázal vymaniť nenásilným prístupom k divákovi, postupným vykresľovaním postáv a príjemnou titulnou skladbou od Petra Cmoríka. Výslednému dojmu tiež pomáhajú nové tváre hlavných predstaviteľov čo je veľkým nedostatkom najmä komerčných televízií. Avšak na rozdiel od týchto seriálov dopláca Kolonáda na nedostatočnú reklamu čím je verejnosti prakticky neznáma.(1.9.2014)

• migl

Aby STV moc nezaostávala za TV Nekrózou a TV Hnoj v primitívnych telenovelách,tak si povedali že to musia bezpodmienečne napraviť,z koncesionárskych poplatkov vytvorili ďaľší Slovenský filmový odpadový materiál. Spomínané odpadové TV ešte nestihli obsadiť vo svojich sračkách všetkých rádoby "umelcov",nuž STV vyštráchala mladého Gaišberga,Magálovu a ďalších antihercov.Na Slovensku sa zrejme všetko točí len okolo "nešťastných" lekárov,podvodníkov/podnikateľov a podobnej "smotánke". Ja sa len obávam že časom sa do takých a podobných sračiek nechajú namočiť aj M.Lasica,M.Huba,L.Chudík.J.Kukura...,tak to by už bola fakt konečná!!(24.1.2014)

Najväčšie guilty pleasure za posledných cca 5 rokov, preto tie neobjektívne a recesistické ***, tešil som sa na každý ďalší diel. Na slovenských TV som nevidel film alebo seriál už pekne dlho a tak skoro ani určite neuvidím, aj to, že som (spolu s Nunkou:)) pozeral tento vymakaný seriál je viac menej náhoda a "osud":))). Úplne "divák friendly", ak to berieme v kontexte klasického zabedneného konzumenta všetkého shitu, čo beží v našich televíziách(najmä súkromných). Inak samozrejme scenár je podobne kvalitný ako pri House of Cards, atmosféra do špiku vypointovaná ako pri True Detective, silný dramatický akcent ako pri najsilnejších dielach od Triera, postavy psychologicky premakané sťaby ich tvoril "psychológ" Kieslowski (najmä postava "femme fatale" v podaní neopakovateľnej Andrey Karnasovej je úžasná, skrátka Pani Herečka!:))) Ach jaj... Ale aby som nebol len ironický, Pavel Višňovský a Petra Vajdová sú skutočne vynikajúci herci, bez srandy!!!(8.4.2014)