Kolonáda (TV seriál)

Slovensko, 2013, 26x50 min

Laco Kraus

Marek Geišberg, Pavol Višňovský, Andrea Karnasová, Kamila Magálová, Jana Hubinská, Kamil Mikulčík, Katarína Kolajová, Ivor Gogál, Jozef Švoňavský, Vladimír Jedľovský, Ladislav Kerata, Ondřej Daniš, Peter Kočiš, Zuzana Porubjaková, Silvia Barčíková, Jana Kvantiková, Ivana Kuxová, Petra Vajdová, Mária Breinerová-Mačáková, Petra Millerová, Hana Gregorová, Marián Mitaš, Matej Landl, Ľubomír Paulovič, Ivo Hlaváček, Ján Gallovič, Zoro Laurinc, Zuzana Dančiaková, František Výrostko, Daniela Gudabová, Marcel Ochránek, Tomáš Ščipák, Ondrej Kovaľ, Pavol Plevčík, Gabriela Dolná, Lucia Párnická, Zuzana Kyzeková, Ladislav Konrád, Tomáš Palonder, Miloslav Kráľ, Ján Dobrík, Ľubica Očková, Gabriela Marcinková, Silvia Petöová, Juraj Hrčka, Ivo Gogál, Vít Bednárik, Jakub Rybárik, Ivan Krúpa, Stano Král, Lucia Vráblicová, Vladislav Plevčík, Anna Rakovská, Attila Mokoš, Ingrid Ištóková, Ady Hajdu, Roman Poláčik, Róbert Jakab, Elena Kolek Spaskov, Juraj Ďurdiak, Peter Trník, Edita Borsová, Tomáš Vravník, Filip Tůma, Michaela Majerníková, Lucia Lužinská, Ivo Ladižinský, Eva Gašparová, Andrea Kiráľová, Zita Furková, Martin Hronský, Michal Ďuriš, Matúš Krátky, Erik Ollé, Ivan Šándor, Zuzana Tlučková, Dana Košická, Tomáš Krištof, Ivo Bis, Peter Foldesi, Milan Ondrík, Adam Gažo, Marian Slovák, Elena Podzámska, René Štúr, Daniela Kuffelová, Teo Miller, Milada Rajzíková, Alfréd Swan, Peter Šimun, Zuzana Skopálová, Tibor Vokoun, Michaela Kapráliková, Anna Višňovská, Alexandra Palatinusová, Emil Kočiš, Anna Čonková, Ľuboš Radošovský

Najväčšie guilty pleasure za posledných cca 5 rokov, preto tie neobjektívne a recesistické ***, tešil som sa na každý ďalší diel. Na slovenských TV som nevidel film alebo seriál už pekne dlho a tak skoro ani určite neuvidím, aj to, že som (spolu s Nunkou:)) pozeral tento vymakaný seriál je viac menej náhoda a "osud":))). Úplne "divák friendly", ak to berieme v kontexte klasického zabedneného konzumenta všetkého shitu, čo beží v našich televíziách(najmä súkromných). Inak samozrejme scenár je podobne kvalitný ako pri House of Cards, atmosféra do špiku vypointovaná ako pri True Detective, silný dramatický akcent ako pri najsilnejších dielach od Triera, postavy psychologicky premakané sťaby ich tvoril "psychológ" Kieslowski (najmä postava "femme fatale" v podaní neopakovateľnej Andrey Karnasovej je úžasná, skrátka Pani Herečka!:))) Ach jaj... Ale aby som nebol len ironický, Pavel Višňovský a Petra Vajdová sú skutočne vynikajúci herci, bez srandy!!!(8.4.2014)

Problém domácich seriálov je v zlom scenári a herecky nezvládnutých úlohách, na ktoré reaguje publikum najhoršie možne a teda, že si na to časom zvykne. Malý projekt RTVS na rozdiel od konkurencie využíva nové tváre, kde najmä starší herci držia vysoký štandard. Príbeh sa pohybuje v atraktívnom prostredí kúpeľov s uveriteľnými situáciami aj postavami. Na záver napätie na naše pomery až neštandardne graduje čím je Kolonáda malým slovenským zázrakom.(2.9.2014)

• Havenohome

Je zrejme nemožné vysvetliť, čo zo seriálovej produkcie slovenských televízií je väčšie peklo. Čisto zo zdravotných dôvodov je však na tom Kolonáda najhoršie (Pocit zvracania sa dostavoval dvakrát častejšie ako pri sledovaní Chlapi neplačú, a to už je čo povedať! Podobne ako neoformalistickí kritici merajú dĺžku záberov a robia si grafický zápis o štruktúre diela, ja si tiež zapisujem do harmonogramu, v ktorej minúte pozerania a o akej intenzite sa objavili dáviace reflexy.) Akákoľvek snaha o racionálne pochopenie a vysvetlenie daných javov, musí zákonite viesť k neodkladnému šialenstvu. Kolonádu pravdepodobne natočili na objednávku ministerstva vnútra, aby znechutili aj posledným potenciálnym emigrantom možnosť vybrať si za ciel svojho azylu Slovensko.(3.2.2014)

• migl

Aby STV moc nezaostávala za TV Nekrózou a TV Hnoj v primitívnych telenovelách,tak si povedali že to musia bezpodmienečne napraviť,z koncesionárskych poplatkov vytvorili ďaľší Slovenský filmový odpadový materiál. Spomínané odpadové TV ešte nestihli obsadiť vo svojich sračkách všetkých rádoby "umelcov",nuž STV vyštráchala mladého Gaišberga,Magálovu a ďalších antihercov.Na Slovensku sa zrejme všetko točí len okolo "nešťastných" lekárov,podvodníkov/podnikateľov a podobnej "smotánke". Ja sa len obávam že časom sa do takých a podobných sračiek nechajú namočiť aj M.Lasica,M.Huba,L.Chudík.J.Kukura...,tak to by už bola fakt konečná!!(24.1.2014)

Mne sa to pacilo velmi a preto ide moje hodnotenie aj vyssie. Je to po Meste tienov a Dedicstve/no ano, dedicstvo bolo perfektne, pretoze taku recesiu zo slovenskeho naroda uz asi nezazijem/ prvy slovensky serial ktoremu dam napriemerne hodnotenie a velmi sa tesim, ze sa pripravuje druha seria. Pavol Visnovsky je pan herec a naozaj herecky v tomto pocine absolutne nikto nezaostaval.(4.1.2015)