Kolonáda (TV seriál)

Slovensko, 2013, 26x50 min

Laco Kraus

Marek Geišberg, Pavol Višňovský, Andrea Karnasová, Kamila Magálová, Jana Hubinská, Kamil Mikulčík, Katarína Kolajová, Ivor Gogál, Jozef Švoňavský, Vladimír Jedľovský, Ladislav Kerata, Ondřej Daniš, Peter Kočiš, Zuzana Porubjaková, Silvia Barčíková, Jana Kvantiková, Ivana Kuxová, Petra Vajdová, Mária Breinerová-Mačáková, Petra Millerová, Hana Gregorová, Marián Mitaš, Matej Landl, Ľubomír Paulovič, Ivo Hlaváček, Ján Gallovič, Zoro Laurinc, Zuzana Dančiaková, František Výrostko, Daniela Gudabová, Marcel Ochránek, Tomáš Ščipák, Ondrej Kovaľ, Pavol Plevčík, Gabriela Dolná, Lucia Párnická, Zuzana Kyzeková, Ladislav Konrád, Tomáš Palonder, Miloslav Kráľ, Ján Dobrík, Ľubica Očková, Gabriela Marcinková, Silvia Petöová, Juraj Hrčka, Ivo Gogál, Vít Bednárik, Jakub Rybárik, Ivan Krúpa, Stanislav Král, Lucia Vrablicová, Vladislav Plevčík, Anna Rakovská, Attila Mokoš, Ingrid Ištóková, Ady Hajdu, Roman Poláčik, Róbert Jakab, Elena Kolek Spaskov, Juraj Ďurdiak, Peter Trník, Edita Borsová, Tomáš Vravník, Filip Tůma, Michaela Majerníková, Lucia Lužinská, Ivo Ladižinský, Eva Gašparová, Andrea Kiráľová, Zita Furková, Martin Hronský, Michal Ďuriš, Matúš Krátky, Erik Ollé, Ivan Šándor, Zuzana Tlučková, Dana Košická, Tomáš Krištof, Ivo Bis, Peter Foldesi, Milan Ondrík, Adam Gažo, Marián Slovák, Elena Podzámska, René Štúr, Daniela Kuffelová, Teo Miller, Milada Rajzíková, Alfréd Swan, Peter Šimun, Zuzana Skopálová-Jányová, Tibor Vokoun, Michaela Kapráliková, Anna Višňovská, Alexandra Palatinusová, Emil Kočiš, Anna Čonková
  • klúčik

Konečne seriál , ktorý nie je vyrobený " garážovým systémom ". Myslel som , že to bude iné... Nepomohlo to. Je to podobne slabé, ako všetky podobné rýchlo-seriály na TV Hnoj a TV Narkóza. Po včerajšej časti ( 2.2.), už nemám chuť pokračovať v sledovaní... Pán Párnický - je to pomalé, nezáživné, ale je to pekná reklama pre "nemenované" kúpele. Seriálu dávam 30%.(3.2.2014)

Je samozrejmé, že to nie je najlepší seriál, aký sa kedy objavil na obrazovkách televízie, avšak už len tá zmena oproti dlhodobým telenovelám typu Panelák či Búrlivé víno je to príjemná zmena. Trinásť častí, v ktorých sa objavia problémy, nenaťahujú sa, posúvajú príbeh a sú zaujímavé. Po dlhom týždni a odreagovaním sa od blížiaceho nového týždňa to bol skvelý nedeľný oddych na obrazovkách verejnoprávnej televízie.(19.8.2015)

• Havenohome

Je zrejme nemožné vysvetliť, čo zo seriálovej produkcie slovenských televízií je väčšie peklo. Čisto zo zdravotných dôvodov je však na tom Kolonáda najhoršie (Pocit zvracania sa dostavoval dvakrát častejšie ako pri sledovaní Chlapi neplačú, a to už je čo povedať! Podobne ako neoformalistickí kritici merajú dĺžku záberov a robia si grafický zápis o štruktúre diela, ja si tiež zapisujem do harmonogramu, v ktorej minúte pozerania a o akej intenzite sa objavili dáviace reflexy.) Akákoľvek snaha o racionálne pochopenie a vysvetlenie daných javov, musí zákonite viesť k neodkladnému šialenstvu. Kolonádu pravdepodobne natočili na objednávku ministerstva vnútra, aby znechutili aj posledným potenciálnym emigrantom možnosť vybrať si za ciel svojho azylu Slovensko.(3.2.2014)

• klerik

Ďalší seriál od STV, ktorý v sebe skrýva viac... Niektoré dejové línie sú trápne, ale tie našťastie aj rýchlo končia. Problém je hlavne v tom, že keby som nebol "donútený" tak seriál odignorujem (podobný prípad ako KRIMINÁLKA STARÉ MESTO či ZLOMOK SEKUNDY). Technická stránka je hlavne v interiéroch totiž príšerná. Absencia osvetľovača mala byť asi umelckou výpoveďou, ale mňa to inscenačné prevedenie plné tieňov strašne iritovalo... Herecké výkony (aspoň väčšina) sú v pohode a hlavná dejová línia vzhľadom na počet dieľov znesiteľná...(6.4.2014)

Problém domácich seriálov je v zlom scenári a herecky nezvládnutých úlohách, na ktoré reaguje publikum najhoršie možne a teda, že si na to časom zvykne. Malý projekt RTVS na rozdiel od konkurencie využíva nové tváre, kde najmä starší herci držia vysoký štandard. Príbeh sa pohybuje v atraktívnom prostredí kúpeľov s uveriteľnými situáciami aj postavami. Na záver napätie na naše pomery až neštandardne graduje čím je Kolonáda malým slovenským zázrakom.(2.9.2014)