Molly Moonová (festivalový název)

Molly Moon and the Incredible Book of Hypnotism

Molly Moon: The Incredible Hypnotist

(neoficiální název)

Rodinný

Velká Británie, 2015, 93 min

• hygienik

Zápletka je originálna, vo filme síce je pár dobrých nápadov aj Molly Moon hrala obstojne, čo o dospelých povedať nemôžem. Ale scenár ako celok bol incredibly stupid. Z každej minúty na vás kričí fakt, že ide o nízkorozpočťák, vhodný akurát do TV. Zostáva už len otázka, či aj knižná predloha bola taká hlúpučká.(18.12.2015)

• kaylin

Čekal jsem, že to bude zajímavější, že to bude více fantasy a že to bude celkově dojemnější, ale je to takový průměr, který si pro mě spíše sahá na podprůměr, protože to opravdu až tak moc zábavné není. Známí a zajímaví herci tu mají minimum prostoru a ta hlavní hrdinka to sama prostě neutáhne. Závěr je očekávaný a bez nápadu.(20.12.2015)

Pamatuju si, že když jsem byla malá (no dobře, spíš náctiletá, bylo mi tak 12-13) četla jsem knižní předlohu a strašně se mi líbila. V té době to byla originální a chytlavá knížka pro děti. V Česku bohužel vyšel jen první díl co vím, ve slovenštině pak další dva díly pokud se nepletu (trochu nelogické, ale asi neměli potřebu první díl překládat,, když je čeština a slovenština skoro stejný jazyk), ale v originále jich je celkem šest. Kromě prvního dílu jsem ostatní nečetla takže nemůžu soudit, ale první díl byl opravdu chytlavý a zábavný. Co se děje týče tak je v knize dost odlišný od filmu což mě trochu zklamalo. Postavy jsou stejné, ale například Nockmanova matka se v knize vůbec nevyskytuje a vše je tak trochu jinak než to bylo předvedené ve filmu. Film doporučuji spíš jako takovou oddechovku pro děti a případně i rodiče. Dialogy jsou hodně plytké a jednoduché, děj taktéž jednoduchý ale herecké obsazení je moc fajn.(8.6.2016)

Výborná Raffey Cassidy zastínila stěží průměrný film. Je to trefná charakteristika, protože ani scénář, ani režie nestojí za řeč a navzdory trojici známých herců, má většinu odpovědnosti za výsledný dojem ona. Protože jsem ji viděl v Tommorowlandu, tak mi to ani nepřišlo jako riskantní sázka. Díky svému přirozenému herectví si s tím poradila na jedničku a je jen škoda, že neměla napsanou nijak komplexní postavu. Nezbývá než doufat, že nedopadne jako spousta jiných dětských hereček, které po pubertě ztratily roztomilost, nekompenzovaly ji talentem a zaslouženě upadly v zapomnění. A nebo neutopí svůj potenciál v béčkových hororech a jiných pochybných projektech, jak se to bohužel podařilo Jodelle Ferland. Pokud ne, tak bych si troufl tvrdit, že z ní může vyrůst anglická Rachel McAdams, nebo Natalie Portman.(30.8.2016)

• silentname

Neviem či si niekto tento film reálne pozrie, ale i tak som prejavil istú dávku zvedavosti. Najmä kvôli faktu, že v hlavnej role máme Raffey Cassidy z filmu Tomorrowland, ktorá tam predviedla skutočne skvelý výkon. A myslím, že jej talent je vidno aj tu. Teda aspoň v tom smere, že jej tanec a spev majú byť naozaj nekvality Molly. Škoda je, že zvyšok filmu je trošku plytký a nemyslím si, že veľmi dobre poskladaný. Molly je veľmi sebecká a postupne si to uvedomí, no mám pocit, že vo filme sa veci udejú bez nijakého zvláštneho dôvodu. Proste sčista jasna. A to je trošku problém, s ktorým tento film musí zápasiť. A to je aj dôvod, prečo nakoniec zlyháva. Vidím, čo chce adresovať a myslím si, že nápady sú tu vidno. Ale aj keď je to film pre deti, chcelo by to mať viac momentov, kedy si hrdina uvedomí niečo z nejakého dôvodu a nemáme pocit, že postavy jednajú tak ako jednajú, lebo tak to stojí v scenári. Nemyslím si, že je tu niečo hrozné, čo by si deti pozrieť nemohli, no rovnako to nie je film, ktorý by som doporučoval pozrieť. Deti si zaslúžia lepšie.Hodnotenie: D+(9.12.2015)