Je těžké ji svést

(TV film)
  • Velká Británie Roald Dahl's Esio Trot
Ukázka z filmu

"Je těžké ji svést" je nevinná romantická komedie v hlavní roli s Judi Dench a Dustinem Hoffmanem. Pan Hoppy (Dustin Hoffman) žije sám v krásném bytě v Londýně. Je to hodný, ale plachý pán. Má dvě velké lásky - květiny a jednu ženu, o které nikdo - kromě něj - nic neví. Potkali se před 5 lety ve výtahu, když se stěhovala do třetího patra. On sám bydlí o patro výš. Její jméno je Lavinia Silverová (Judi Dench). Dlouhou dobu nikoho neměla, až si tam najednou nastěhovala milence - Alfieho. Podaří se panu Hoppymu svést Lavinii a žít s ní krásný život až do smrti? (SimpanzJi)

kleopatra

Jsem překvapená, jak málo si tenhle klenůtek zatím objevilo lidí (73). Nesmírně roztomilá a dojemná mezilidská pohádka je natočena tak, jak běží fantazie v hlavě, když povídky Roalda Dahla čtete, a přes výše zmiňovaná adjektiva nezvedá cukr. Dustin a Judi jsou trochu jako malé děti, v obstarožním kabátku, taky ... nesmírně ... roztomilí :). ()

Enšpígl

Pěkné, něžné pohlazení u srdce. Dustin s Judit jsou příjemný společníci a když k tomu přibude ještě nějáka ta želvička je to pak příjemnost na druhou. ()

emma53

Jako kdyby mně někdo vyprávěl pohádku na dobrou noc. Judi roztomilá ve svých kytičkovaných šatičkách a malou želvičkou Alfie, Dustin, nesmělý mládenec se s stovkou želviček a nádherným balkónkem to zahráli jako vždy dokonale. A ten sebestředný soused taky neměl chybu. Odpočinkový, nenáročný snímek. Project 52 Films by Women ()

eLeR

On etzdevop, ilaveimsuen ets as an icnok umlif oka íkat inzálb? Milý a ľudský a rozprávkový bol tento príbeh od Roalda Dahla. Dustin a Judi boli skvelí a muzika bola úžasná. Taký balzám na dušu. ()

rikitiki

Barevně i dějově sladký příběh o lásce v pozdním věku trpí natahováním. Od Roalda Dahla bych čekala větší dávku poťouchlosti, ale to může právě být tím, jak děj rozředili, aby se prodloužil do filmové stopáže. Tady z potměšilosti zbyl snad jen důvod prvotního zalíbení postaršího pána k postarší slečně: přitiskla se k němu ve výtahu. A pak mu nepřestávala poskytovat pohled z horního balkonu na její spodní, kde neustále chodila s velkými výstřihy (sice ta prsa už něco zažila, ale pořád ušla). _____ Namlouvání nesmělého pana Skokana za pomoci stovek želv se odehrává v nereálném světě plným roztomilosti, kde největší potíže způsobuje poněkud hodně nevychovaný soused a právě ukrutná nesmělost. SHRNUTÍ: V líbezných barvách zahalený milostný příběh se vleče želvím tempem. ()

jhrasko

DDDDAHLovsky DDDDOJÍMAVO DDDDOKONALÉ..či DDDDokonalo DDDDojímavé? OBOJE! Nech žijú JuDDDDi, DDDDDustin a korytnačky! "What´s the point in getting old if U can´t break the rules?" "U are American, for heaven´s sake - the land that brought us Fred Astaire and John Travolta and...that naughty little Justin Timberlake..." ()

..Lucas..

Roald Dahl's Esio Trot je v podstatě taková hodně milá pohádka s velmi roztomilými Dustinem a Judi. Oběma to spolu náramně šlo a mně to příjemně uběhlo :) ()

C0r0ner

Ale jo, bylo to takové milé a pěkné, režijně a herecky na špičce, takže bych hodnotil vysoko nebýt té bídné schématičnosti, kde jsem mohl hádat jak průběh děje, tak skoro i obsah dialogů. Chápu, že se to bude líbit, ale mně ta předvídatelnost ve filmech prostě strašně vadí... 55% ()

Martrix

Film je adaptací novely Esio Trot, což byla poslední kniha Roalda Dahla publikovaná za jeho života. A má pouhých 62 stran. Proč to píšu? Protože ne vše, co tvůrce skvělých knih napíše, je vhodné k převedení na plátno. Zvlášť v případě spisovatelů, jakým Dahl byl. Nedivím se, jak moc nechtěla jeho rodina prodat práva k jeho knihám filmařům. Je těžké ji svést sice není průšvih, ale Dahlovu poetiku a fantazii, se tam procpat nepovedlo. Osobně jsem přesvědčený, že bez ohledu na to jak skvělí herci to jsou...casting byl velký přešlap. Tohle mělo být komornější, ideálně s ne úplně známými a výraznými herci. Pro Dench i Hoffmana, byly jejich role protiúkol...museli úporně hrát lidi, kterými nejsou. A bylo to na úkor uvěřitelnosti. Vtipných momentů tam moc není, takže je toho jen málo, co bych pochválil. Ostatně samotná myšlenka, že když muž ženu oklame aby ji získal, je vlastně důkaz jeho lásky...to je velmi diskutabilní věc. Pro mě byla postava Skokana hlupák a zbabělec; takoví se uchylují ke lži a podvodu nejčastěji. Neomlouvá je jejich plachost, nebo nesmělost. V mých očích ne. Takže pro mě byl tento film vcelku utrpení. Obsahově, ale ani provedením mě vůbec neoslovil. ()

bllm

Už dlouho jsem neviděla něco tak neskutečně kouzelně roztomilého. Úžasně propracovaného, zahraného, barevného, pohádkového. ()

tranquill

"Můj status na Facebooku je, že nejsem na Facebooku..." To příjemné romantické vyprávění mi připomíná Amélii. A člověk se rád zastaví v této současné nepříjemné době. "Co jiného dělat ve stáří, než porušovat pravidla?" ()

smatana.sk

Mimochodom, ten milý pán mal typické myslenie psychopata. "Povedala, že ak pomôžem jej korytnačke pribrať, bude ma mať rada do smrti, a tak rozviniem šialený a riskantný plán na dosiahnutie tohoto cieľa." To, čo v Dahlovej poviedke dávalo podnety pre našu fantáziu, je v explicitnom filmovom prevedení na hrane trápnosti. Aj keď je všetko v tomto filme milé a útulné. ()

Florentyna

Snesu hodně. Dokonce mám v oblibě hloupoučký romantický komedie. Také Curtise mám ráda. Ale tohle!?? Chceteli některý z večerů přikusovat k vínu notnou dávku sentimentu, máte možnost. Jinak: ani jednomu z herců ona servírovaná naivita vážně nesluší. Judi Dench je samozřejmě beztak skvělá. Ale měla jsem u toho filmu podobný pocit jao hlavní hrdinka; že ze mne Richard Curtis dělá trochu pitomce. ()