Švec

The Cobbler

Komedie / Drama / Fantasy

USA, 2014, 99 min

Pokiaľ sa to tvárilo ako pomalá "dramédia", tak to bolo celkom fajn, len kto čaká na trochu deja asi zostane sklamaný. Je to o introvertovi, ktorý sa cíti najlepšie v tele druhých ľudí. Čo je aj dobrý námet s trochou psychologického pohľadu na vec, lenže o nič také tu nejde. Čím bližšie ku koncu sa to zvrháva na fantasy frašku, ktorú úplne pochová debilný koniec s nečakaným odhalením.(10.8.2015)

• neoBlast

Konceptuálně zajímavá moderní pohádka (mám pro tento subžánr slabost), která se ale v druhé polovině rozhodne ubírat snad tím nejhorším možným směrem a náhodní gangsteři a jejich potrestaní je rozhodně hodně slabým finišem. Zkušený McCarthy mohl jít cestou podivnosti (V kůži Johna Malkoviche), či sentimentu (Neuvěřitelné příběhy), místo toho jde cestou jako ty nejbanálnější historky od Woodyho Allena. Vlastně Woodyho tvorbu film atmosférou hodně napodobuje, ale bohužel tu horší, nekoukatelnou polovinu co rozhodně nemáme od Allena rádi. 40 %(2.10.2015)

Neskutečně milá jednohubka. Komedie to je jen málo, na což nejsem u Sandlera zvyklý, ale má to momenty, u kterých se člověk vážně zasměje. Je to celé spíše takové tragikomické, ale koukatelné a to příjemně. ČSFD se s hodnocením 55% může bodnout, za mě silné 3/5 a kdyby to mělo víc úsměvných momentů, nebál bych se jít výše. Pohodovka na večer!(2.4.2015)

K filmu jsem se dostal ze zvrhle zvedavosti, kdyz jej kdosi pridal do jakehosi zebricku nejhorsich filmu roku 2015. Z filmu se vsak vyklubala pomerne prijemna a nekomplikovana spotrebni Sandlerovina. O umeni tu opet nejde, zanr take film novymi postupy neobohatil, ale docela hezky jsem si u nej odpocinul / snil/ vypl mozek. Tento rok byly rozhodne natoceny mnohem horsi filmy, tento si alespon na nic nehraje...(26.12.2015)

Ten konec vyznívá strašně moc do ztracena a máte pocit, že něco, co mohlo být ještě zajímavé, je useknuto v polovině, ale s tím se nedá nic dělat. Když jde o film se Sandlerem, prostě nedovedu být objektivní. Já jsem se u tohohle snímku bavil, jsou zde zajímaví herci, a i když shrnutí není zvládnuté, ta cesta byla zajímavá a místy nápaditá.(30.4.2015)

• - Film se natáčel v New Yorku. (rafix)

• - Přijmení Adama Sandlera (Max Simkin) znamená v hebrejštině švec - tedy název filmu. (JORDY)