Max Simkin (Adam Sandler) je švec. V jeho rodině se toto povolání s úctou dědí po generace. Max však není se svým životem spokojený. Žije se svojí matkou, nemá přítelkyni, peněz také moc nevydělává a jeho otec (Dustin Hoffman) před několika lety od nich odešel z neznámého důvodu. Maxův život je obyčejná rutina mezi jeho krámem na opravu obuvi na Lower East Side, holičským krámem jeho dobrého přítele Jimmyho (Steve Buscemi) a domem s matkou. Vše se změní v den, kdy mladá místní aktivistka Carmen shání podpisy na petici proti vystěhování pana Solomona z domu, který chtějí místní podnikatelé zbourat. Max se nikdy nezajímal o své sousedy, a proto ani nejeví zájem přijít na setkání do komunitního centra. Během toho, co opravuje boty od jednoho zákazníka, dojde k výpadku proudu. Maxovi nezbývá nic jiného, než boty doopravit na starém mechanickém stroji, jejž zdědil po svém pradědečkovi. Poté, co boty spraví, zkusí si je Max obout. V tu chvíli se promění v jejich majitele. Max je zděšený, po chvíli zjistí, že jakmile si nasadí boty, které spravoval na starém šicím stroji, změní svoji podobu... Max si teď užívá naplno nové schopnosti, proměněný v charismatického muže chodí večer do baru, dělá si legraci z Jimmyho, chodí pozorovat Carmen do práce, dokonce se promění ve svého otce, aby udělal matce radost. Max teď může být kýmkoliv. Jednoho dne však narazí na muže jménem Leon Ludlow, místního mafiána, který všechny tyranizuje. Ludlow si u něho nechá spravit boty, když mu je Max nechce vydat bez kontrolního lístečku, Ludlow se naštve a začne mu vyhrožovat. Max se rozhodne pomstít se Ludlowovi za všechny lidi, kterým kdy ublížil. Netuší však, že Ludlow má prsty i v těch nejtěžších zločinech, jako je odstraňování nepohodlných svědků. Max se rozhodne proměnit v Ludlowa. A pro jistotu si s sebou bere ještě několik dalších párů bot. Ludlow ho však ve svém bytě přistihne a chce ho zabít. Maxovi se podaří Ludlowa zneškodnit paralyzérem. Od spoutaného Ludlowa se Max dozvídá o penězích, které má dostat od zámožné podnikatelky Greenawaltové za odstranění pana Solomona. Dům, který pan Solomon nechce opustit, chce Greenawaltová nechat zbourat a parcelu výhodně prodat. Max se rozhodne rychle jednat. Od Greenawaltové převezme v podobě Ludlowa peníze. Když se Max vrátí do Ludlowova bytu, omylem ho během rvačky zabije... (TV Prima)

Trailer 1

Jara.Cimrman.jr

"Jmenuji se Bond. James Bond. A bydlím s matkou v Sheepshead Bay." Vklouzávat obutím bot do cizích životů mi připadá jako skvělý nápad, ale švec Max mi přinesl mnohem méně zábavy, než jsem od něj chtěl. Je to prostě jenom švec, který dosud nepřišel na to, jak sexovat s nazutýma botama. Ale taky je to švec, který má štěstí, protože všichni důležití lidé mají botu velikosti deset a půl, takže jim může hackovat životy. Já mám desítky, takže si budeš muset, ševče, useknout palec, aby ses mohl mít tak skvěle jako já. Jenže to si nezasloužíš, protože jsi mne chvílemi nudil, ale taky jsi mé sexuální fantazii představil Taryn, za což ti děkuju a taky za to varování před zákeřnými čistírnami. ()

Pítrs85

Jop, tohle je přesně ten typ filmů, ve kterých bych dnešního Sandlera rád viděl, Cobbler je totiž snímek, u kterýho vám za vašeho kdysi oblíbeného herce nebude trapně. Naopak, zase jednou takový to filmový pohlazení, kde i ti největší zmrdečci jsou vlastně docela fajn chlapíci. K tomu si připočtěte jako vždy parádního Buscemiho a o kvalitní a příjemný filmeček, který sice diváci Machrů nebo Jacka a Jill se zívnutím odmávnou (ale o to víc se líbí mně), máte postaráno (chválím parádně vypointovaný konec). Palec hore, Adame, ser už na crazy komedie a hrň se do tohoto. (Myslím, že si začnu svých křusek víc vážit :-). ()

misterz

Musím uznať, že výborný a lákavý nápad tomuto snímku rozhodne nechýba. Kto by si nechcel podľa ľubovôle vyskúšať kožu toho druhého, no nie? Úvod bol veľmi dobrý, hlavne tá časť kde pán obuvník postupne prichádzal na to, čo všetko sa s touto schopnosťou dá dokázať a že nie je všetko len o osobnom prospechu. Druhá polovica už divákovi neponúkne nič nové a samotný záver mi prišiel ako dosť odbitý, priznám sa, plán ako zabrániť starčekovmu nútenému vysťahovaniu ma moc neoslnil. Možno to chcelo aj viac osobnej drámy a silnejšiu emotívnu stránku. Vďaka filmu som si však uvedomil ešte jednu vec a síce ako veľmi S. Buscemi zostarol. Ten čas tak neskutočne letí a nikto ho nezastaví.... Aj napriek uvedeným chybičkám som spokojný, pohodová jednorazová zábava. 65/100 ()

Xmilden

Tohle měla být komedie? Já vlastně ani nevím. Adam Sandler jednoho dne objeví že díky starému obuvnickému stroji je možné prožívat životy druhých, ale pouze za předpokladu že si nazujete jejich boty, které nesmíte vyzout. Pokud někdo očekává smršť komických situací, je vedle jak ta jedle. Sandler nemá formu a celý film nemá hlavně smysl. Co tím chtěl básník (režisér) říci? 35% ()

monolog odpad!

Tohle nefunguje naprosto v ničem. Nápad asi dobrý, ale zápletka dramatického filmu, vážného jak zlomená noha ředitele obchoďáku se stojacími lampami je strašně nudná (cítíte v tom něco směšného? Ne, jistěže ne. Stojací lampy, ředitel, i jeho zlomená noha jsou velmi nudné). Loser musí být loser jen natolik, aby bylo jasné, že je nic jen kvůli nepřízní počasí a stačí jen aby slunce zalezlo za mraky, zvedl se vítr a klesla teplota pod nulu a vytře vám prdel každým, kdo si jím otíral boty. Tady je ale ta zbytečnost hlavního hrdiny úplně hmatatelná. Strašně prostupuje každým okamžikem. Ani jakýs takýs nápad na konci to nezachrání. Sandler mi tu byl tak neskonale nepříjemný, že jsem začal litovat, že ho vlastně mám rád, a že směr, kam se jeho kariéra ubírá, by leckomu mohl zlomit nejen nohu, ale i vaz. Tento film byl tak špatný, že ho možná nějaký ředitel obchodu se stojacími lampami napsal na neschopence, když měl zlomenou nohu. Nebo možná Sandler bude prodávat lampy, až si zlomí vaz. Omlouvám se za tento komentář. Ale úplně stejný vyčerpávající pocit, který máte z jeho čtení, mám já z tohoto veskrze zapomenutelného filmu, ve kterém žádný ředitel se zlomenou nohou nevystupuje a stojacích lamp je méně, než dobrých nápadů. ()

• Přijmení Adama Sandlera (Max Simkin) znamená v hebrejštině švec - tedy název filmu. (JORDY)
  • Film se natáčel v New Yorku. (rafix)