Třicátník Till Reiners (Axel Stein) vede klidný, nekomplikovaný a průměrný život. Pracuje jako pokladník v bance a jeho manželství s Miriam je šťastné, i když po všech těch letech společné harmonie pomalu vjíždí do vyjetých kolejí do stanice Nuda. Bod zlomu na sebe ale nenechá dlouho čekat. Vybočení z životní rutiny přichází v podobě maskovaného bankovního lupiče. Ten nejenže si na útěk z banky vybere Tillovo auto, ale navíc si jeho majitele přibalí do kufru jako rukojmí. A když si pak tento bandita na útěku sundá masku, zjistí Till, že se jedná o týpka jménem Nappo Navroki (Moritz Bleibtreu), který v jejich bance před časem marně žádal o půjčku. Když se Till oklepe z prvotního šoku, překvapivě si uvědomí, že mu není taková dávka dobrodružství úplně proti srsti. Dalo by se říct, že se skoro dobrovolně vydává se svým únoscem na další šílenou akci, kterou spojují slova jako Amsterdam, dluhopisy, mafiáni z východu a Kajmanské ostrovy. Tillovy finanční dovednosti se jeho únosci najednou docela hodí a z dosavadního rukojmího se pomalu, leč jistě začíná stávat komplic. Nastal čas, aby zahodil předsudky, slušné vychování a veškerou opatrnost a spolu s Nappem se vrhnul po hlavě do světa zločinu a zločinců. (CinemArt)

nonick1

Opět pro mě překvapivě zábavná německá komedie se slušným scénářem i hláškami, vyjma té, týkající se špatné kvality českých škodovek, protože jde o auto vyráběné v rámci koncernu VW - tedy také německé :-) Pokud jde o klopýtající českou kinematografii a její soupeření s tou německou, napadá mě parafráze vtípku, manifestujícího jednotlivé fáze této marné snahy: 1) Dohnat a předehnat    2) Udržet krok     3) Neztratit stopu. ()

Majkak

Dobrá práce s psychologií hlavních protagonistů. Vedlejší záporné postavy jsou slabším místem filmu. Představují mix bizarnosti a tuposti. Thorwathův Náš vůdce je výborný film, z kterého lehce mrazí, jenže tam nebylo zapotřebí zakomponovat humor. Den blbec avizuje ambice být komedií, ale ulítlá místa mohou být zábavná jen pro ty, kdo v sobě pociťují pnutí taťky s rodinou na krku a nudou za zády, co se si nesměle pustí porno, když mamka není doma a nevidí ho. A vlastenci budou trpět. „To nemáš hrdost? Blbou škodovku. Češi umějí vyrábět děvky, ale ne auta!“ Není špatné být politicky nekorektní, ale lepší, když je to účet někoho jiného. ()

MickeyStuma

Bankovní úředník nedá propuštěnému vězni půjčku, ten záhy banku přepadne a při útěku onoho úředníka vezme jako rukojmího. A začnou se dít věci. Humorný snímek nenechávající na nikom a na ničem nit suchou. Pozor, ani na Česku. Začne bláznivá noc, která má dějově jistý potenciál, ale ve vývoji je to místy přeci jen až moc unáhlené. V komediálnosti se nijak netlačí na pilu a tak spíše pobaví hlášky. Charakter bankéře však ale v určitých situacích nesedne a vyznívá podivně a přehnaně. Snímek má však švih a rozjeté tempo si s přehledem drží. Jako akční komedie to kupodivu ale vcelku funguje. Alex Stein, kterého jsme u nás poprvé mohli vidět asi v prcičovském snímku ´Kalhoty v pozoru´, nebo ´Kluci to chtěj taky… a pořád´, se po herecké stránce vypracoval dobře. ()

bararich8

Dobrá ptákovina, kde se některé scény překvapivě povedly, ale jindy to zase skřípalo. Celkově takový průměr akorát na zabití času v busech SA, kde je součástí nabídky. 3* (Honza) Chtěla jsem dát odpad, ale koukám, že mě brácha už zase předběhl. Tenhle film jsem si pustila právě v autobuse SA, dala jsem mu skoro hodinu, a když jsem se této "komedii" ani jednou nesmála, musela jsem to vypnout. Ztráta času i při zabíjení času v buse... (Bára) ()

bearmeedek

Po váhavém rozjezdu začalo docela bavit. Prostě nenáročná a pohodová komedie s ulítnutými týpky. Konzumem uspaný bankovní úředníček se pod vlivem velkého stresu z únosu probudí k životu a začne si jej užívat bez ohledu na nějaké hranice. Dvě ponaučení pro život: Přestaneš-li zajímat svou partnerku, udělej ze sebe celostátně hledanou a nebezpečnou osobu. A nikdy se neotáčej zády k důchodcům, ani k těm, co už nevykazují skoro žádný pohyb. 70%. ()

E lan

Nicht meine tasse kafe... Opravdu podprůměrný německý akčně komediální film bez nápadu, plný mezer a nezajímavých hereckých výkonů. ** za evropský film, jinak to vidím ještě na kousek méně. ()

ZnalecH

No, přiznám se, že opravdu nevím, jak to ohodnotit. Zpočátku (a po většinu) filmu to byla taková blbost, že jsem se musel smát. Ale nedal bych tomu více než 2*. Pak se tam ovšem objevovaly momenty, kdy jsem si říkal, že tomu snad dám těch hvězd 5... ()

dwbmb

Zlý sen každého mladého metalisty. Na krku otravný děcko, otravná manželka a v obleku se usmívat na lidi, kteří si do vaší pobočky přišli půjčit nějaké ty peníze. Pro Tilla se tahle noční můra stala denní realitou, okleštila ho od jeho mužství a zabránila mu souvisle vykoktat byť jednoduchou myšlenku. Není se co divit, že to v něm prostě muselo rupnout. A co osud nechtěl, ruplo to v něm v ten nejhorší možný okamžik, čehož však dokázal zdatně využít ve prospěch svého znovu nalezeného sebevědomí a mužství. A o tom celý tenhle film je. Mužská druhá míza vyhnaná do extrému, kde je hodně akce, alkoholu, sexu, drog a rock 'n' rollu. A přestože celá ta akce je jenom jevištěm hledání ztraceného vlastního já, je to opravdu pořádná jízda, u které se rozhodně nudit nebudete. Dokonce mě mrzelo, že netrval ještě o chvilku déle, přitom má skoro dvě hodiny (což jsme dopředu nevěděl). A přitom taková blbost :) ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Týpek znechucený svým nudným životem si vyhodí z kopýtka. Přepadení banky, rvačka s mafiány, únos - jednou to čeká všechny muže v krizi :D ()

Shitonit

Dva debilové na neuvěřitelně trapný road movie. Jediný co je fajn, je zdrhací scéna v Amstru, jinak to je fakt těžce prázdná sračka. ()

papadoce

Nemecké filmy vedia občas príjemne prekvapiť. A pokiaľ v nich hraje Móric, tak k tomu majú ešte bližšie, ale toto rozhodne nebol ten prípad. Čakal som, že sa v zásade dobre zasmejem pri tak nejak klasickej stokrát videnej zápletke, no počet zasmiatí sa zastavil niekde okolo nuly. Iste, Móric ma herecky bavil a aj farby to malo znova pekné, také farebné, ale dať tomu viac ako jednu - dve hviezdy by bol zločin. A keďže som kvôli nemeckým filmom zdrbal svoju nádhernú Pišulu a potom som dostal naservírované toto poloprázdne beznápadové veľdielo, je aj jedna hviezda viac ako dobrá. Zase raz film zbytočný jak ochrnutý plavčík. Scheiße. ()

Xpojntman

Citace z filmu a od Mirky Spačilové: „To nemáš hrdost? Blbou škodovku? Češi umějí vyrábět děvky, ale ne auta!“ Lepší než Fakju Goethe. Rozhodně. Doporučuji. ()

XXXXXXXX

Jednoho krásného dne vyšla v Německu úspěšná komedie. A ne, nejmenovala se Nicht mein Tag, ale Fack ju Göhte. Jenže potom se tohoto úspěchu chytil každý německý pablb, který stříhal tak maximálně tak Baťovi cvičky a žánr německé komedie, se vrátil zpět do žumpy filmového dna, což potvrzuje například dvojka Fak jů Goethe. Den blbec, je bohužel stejný případ promrhaného rozpočtu, ušlápnutých nápadů a nevtipné komedie. ()

mirkath1

Do první půlky to bylo vtipné a pak se to zvrtlo na trapnost. Jako chlap, který špatně snáší alkohol se změní v debila? ()

jack_scott

Výborná německá krimikomedie, nicmoc jsem nečekal, a o to víc jsem překvapenej! Film se pěkně rozjede, a pořád si udržuje před dívákem náskok. Nic předvídatelného, nic nudného. 85%. ()