Rozsudek (TV seriál)

Dokumentární / Drama

Česko, 2014–2016, 15 h 35 min (Minutáž: 25–26 min)

Kamil Pulec, Vladimír Čapka, Marcela Čapková, Renáta Klemensová, Táňa Hlostová, Petra Lorencová, Zuzana Truplová, Markéta Haroková, Martin Vrtáček, Lada Bělašková, František Strnad, Miroslav Rataj, Zdeněk Trčálek, Aleš Petrič, Hana Vaňková, Jaroslav Krejčí, Helena Čermáková, Josef Kubáník, Milan Hloušek, Pavel Leicman, Petra Domžalová, Pavel Hromádka, Ivana Plíhalová, Jaroslav Matějka, Gustáv Řezníček, Karel Růžička, Zdeněk Julina, Rostislav Marek, Romana Kvapiková-Julinová, Monika Horká, Lukáš Kantor, Kateřina Krejčí, Kateřina Steinerová, Roman Slovák, René Šmotek, Michal Čapka, Pavel Pásek, David Vaculík, Miluše Hradská, Eva Matalová, Jan Leflík, David Vacke, Petr Pěnkava, Ivo Marták, Michal Przebinda, Drahomír Ožana, Sylvie Krupanská, Irena Vacková, Jindřich Kriegel, Alžběta Kynclová, Tomáš Šulaj, Eva Daňková, Petr Kubes, Vladislav Georgiev, Zuzana Ščerbová, Tomáš Dastlík, Radovan Král, Miroslav Kudela, Zdeněk Lambor, Vladimíra Včelná, Lukáš Melník, Václav Hanzl, Jakub Burýšek, Norbert Lichý (vyp.), Marek Příkazký, Štěpán Kozub, Dagmar Křížová, Vladimír Polák, Václav Klemens, Dana Růžičková, Jiří Nebenführ, Marek Cisovský, Gabriel Staniek, Olga Kaštická, Anna Pospíchalová, Zdeněk Klusák, Milan Cimerák, Michal Stalmach, Ludmila Štědrá, Luděk Randár, Jakub Stránský, Kristýna Baračková, Jiří Konečný, Tereza Novotná, Radomír Prokop, Sára Milfajtová, Peter Tristan Adrian, Michal Vybíral, Lucie Bergerová, Robin Ferro, Matěj Kašík, Andrea Mohylová, Rostislav Širila, Petr Král, Kamila Srubková, Eva Dvořáková, Eva Baláková, Miroslava Georgievová, Zdeněk Pavlíček, Jiří Philip, Kateřina Vainarová, Roman Vencl, Věra Zástěrová, Vladimíra Krakovková, Lukáš Beran, Vendula Fialová, Norbert Lichý, Sabina Muchová, Eduard Endt, Zuzana Janků, Martin Legerski, Richard Liberda, Ladislav Odrazil, Eva Beláková, Jan Brožek, Karolína Hýsková, Božena Homolková, Irena Křehlíková, Klára Anna Satinská, Albert Čuba, Libuše Kvašná, Jana Tomečková, Patricie Baksayová, Luděk Jelen, Pavel Pásek, Miroslav Sýkora, Kristýna Šebíková, Tereza Dočkalová, Petra Kocmanová, Veronika Lazorčáková, Ivana Lebedová, Daniela Kupčíková, Petra Langerová, Marta Bačíková, Veronika Forejtová, Antonín Šimela, Pavel Majkus, Petr Čagánek, Miloslav Čížek, Libuše Čecháková, Eva Němcová, Lukáš Gabčo, David Janoušek, Tereza Cisovská, Vít Piskala, Petr Houska, Jiří Siostrzonek, Tomáš Jirman, Zdena Przebindová, Kostas Zerdaloglu, Šárka Vykydalová, Peter Hoffmann, Filip Březina, Jana Zajacová, Jarmila Hašková, Ivan Feller, Jiří Hašek, Zdena Babrajová, Štěpán Kovarčík, Jan Kupec, Martin Čech, Marie Viková, Marek Rostislav, Pavel Liška, Josef Kaluža, Roman Harok, Petr Vacek, Marie Logojdová, Amálka Špinková, Ondřej Brett, Petr Sutorý, Lucie Končoková, Markéta Glosová, Lukáš Červenka, Jan Fišar, Petr Miller, Ondřej Matějka, Pavla Kurečková, Marcel Školout, Vladimíra Nosálková, Zdeňka Mervová, Dagmar Mimrová, Jaroslav Rusnák, Karel Hofman, Ondřej Frydrych, Lukáš Adam, Ondřej Dvořák, Tereza Bartošová, Tadeáš Horehleď, Kateřina Marie Fialová, Radim Šimík, Anna Cónová, Jan Lepšík, Daniela Choděrová, Milena Marcilisová

Sice je to veskrze průměrná záležitost, jedná se o jakýsi mix Soudkyně Barbary a Křižovatek života, ale ve srovnání s výše uvedenými se na to dalo celkem bezbolestně dívat - herci hrají v rámci možností slušně a ani z toho nečiší ryzí amatérismus, který je žánrově podobné tvorbě dneška bohužel vlastní. (Hodnotím díl "Milovala celou rodinu" z Rozsudek II)(11.2.2016)

Vidím, že je tady každý druhý uživatel ČSFD právník a nebo alespoň student práv. Sám si přihřeju polívčičku... 1. trestní i civilní proces v podání seriálu má s realitou pramálo společného (co je vše blbě už napsali jiní) 2. skutkový stav je povětšinou velmi zajímavý 3. zpracování studia Ostrava je tak na 3-, vadí mi mizerný timeing, podivné herectví hlavně státních zástupců, svědků, advokátů a některých epizoďáků. Dobří jsou zpravidla obžalovaní a nebo žalovaní, poškození. A také voice-over, který si občas plete dojmy s pojmy, jako např. nutná sebeobrana... 4. Celkově seriál, který si hraje na určitou osvětu, z důvodu právního diletantství a současně mizerného zpracování, nemůžu hodnotit lépe než 55%. Ale protože se i snaha cení, hodnotím ***.(4.2.2014)

• Tommassi3

Ale jo, takhle by to určitě šlo.. Alespoň řemeslně jistě !! Ačkoliv na Křižovatce stojící Česká televize se podbízívě lísá a s těmi docudramanesmysly už začíná být silně otravná, celkem bez větší snahy ukazuje Primě záda a ještě jí trefuje přímo do toho zpoceného čela soudcovským - V tuzemsku samozřejmě jak jinak než slepě spravedlivým..;) - kladívkem.. Z mého pohledu samozřejmě zbytečné a zhruba v duchu veřejnoprávního zpravodajství, takže děkuji, ale ne !!(11.1.2016)

Celkem dobrý nápad, co všechno se tímto způsobem o charakteru lidí nevěřícně na TV obrazovku koukající človíček dozví. Je zajímavé, jak hloupě, nadmíru sebevědomě, či agresívně nebo i naivně se někteří jedinci chovají. Řeknu vám, takový soudce, či státní zástupce nebo obhájce toho v soudních síních zažijí. Vážně, někteří lidé jsou opravdu debilové a soudce to pak má řešit. Tahle doba "svobody" od roku 1989 mnohým z nás poznamenala charakter natolik, že jim snad už ani není pomoci. Tolik k žalovaným, žalujícím i svědkům. Co se týká provedení dokumentů, scénáře a dialogů soudců, státních zástupců i obhajoby, tady bych měl chuť hodnotit spíše jen jednou hvězdou. Tato zinscenovaná soudní přelíčení jsou daleko, daleko za skutečnou realitou. Měl bych "NÁMITKU", není to jako v JúEsEj? Uzavřu to. Námět, chcete-li nápad je dobrý, realizace v soudní síni ubohá.(6.2.2014)

• HawkeyeSaw

Po několika málo úvodních dílech jsem si říkal, že je na scénáři zřejmý rukopis odborníka, i když výsledek je po právní stránce poněkud žalostný. Po shlédnutí dalších dílů jsem však již měl pocit, že tento pořad je ve své úrovni naprostro katastrofální a s reálným projednáváním soudních sporů nemá téměř nic společného. S přetrpěním dosledované poslední díly už spíše z důvodu očekávané komičnosti mě utvrdily v tom, že tenhle pokus ostravského studia neměl nikdy spatřit světlo světa. Výsledkem tohoto pokusu je naprostá degradace úrovně české justice, která je vyobrazena s neuvěřitelnou mírou amatérství. Veškeré dokazování výslechy svědků a obžalovaných je vedeno převážně nepřípustnými kapciózními a sugestivními otázkami, aniž by to někomu v jednačce vadilo; u civilního sporu jsou účastníci rozesazeni po vzoru řízení trestního a dala by se jmenovat řada i mnohem vážnějších prohřešků. I mimo jednací síně jsou dialogy psané naprostro nesmyslně a nereálně. Útěcha, kterou zde umínil Gemini o tom, že tam aspoň netlučou kladívkem, pak v kontexu vyznívá hodně slabě.(20.1.2014)