Pyojeok

표적

The Target

Akční / Krimi / Thriller

Jižní Korea, 2014, 98 min

Další dynamická jízda od Korejců. Ačkoliv se jedná o remake Limitu z Francie, který byl taky skvělej, Korejci to pojali po svém a rozhodně se bylo na co dívat. Ryong Ryoo v roli profi zabijáka byl hodně dobrej, umí se skvěle prát aj se spoutanýma rukama a precizně umí odzbrojovat, trošku slabší byl Wook Lee v roli doktůrka, na toho z Francouzské verze se hold nechytá, nemá takové charisma. Záporáci slušní, ale moc mne nezaujali. Uprostřed filmu mne spíš dostala smrt jedné z hlavních postav, dobře plynující děj a slušné tempo, solidní akcička, fajn herci. Vizuální stránka se povedla a myslím si, že jsem dostal to, co jsem očekával. 7/10(8.3.2015)

Nemyslím si,že by si někdo pamatoval francouzskou verzi dokonale.Ano, byla to super jízda od začátku do konce,ale tady jihokorejská verze není vůbec špatná.Řekl bych,že určitě i zde se jede vcelku na plný plyn,se kterým se hýbe celý film.S Seung-ryong Ryoo se setkávám prvně a určitě mile upravím na vícero filmů,ale zde hrál možná až moc křečovitě v akčních scénách.Choreografie měla volno a snažila spíše hrát na reálnější pojetí.Nevím jestli je to spíše fyzickým fondem hlavního herce nebo to byl záměr.Sice to má svoje světlé chvilky,stále je divák z Jižní Koree zvyklý na něco víc epicčtějšího.Příběh je tuctový,ale pasuje k danému tématu,aby bylo stále se na co koukat a hlavně furt někam pokud možno co nejvdřív jít,utéct a hlavně bojovat.I zde je policejní satira či spíše ten typický humor,kterého určitě není moc,ale sem tam proklouzne mezi nehty.Zdařilá akčňárna,které chybí kouzlo,který vás absolutně dostane.70%(7.3.2018)

Co si dneska dáme? Něco akčního? Hraje tam Ryu Seung-ryung? Tak jo, to je dobrej nápad, jdem na to. A ejhle, on tam hraje i Lee Jin-wook. Tož to se mi bude líbit. Cože?! Kim Sung-ryung jako policajtka? Kristova noho a Jo Eun-ji druhá! V tom případě jde veškerá objektivita stranou a za tuhle čtyřku bod nahoru. Francouzský originál neznám, takže nemusím srovnávat. Pro mě ale dobře odvedená akční záležitost s dost dobrou kamerou a hudebním doprovodem. Nenudila jsem se, poslední půlhodina mě strhla, i když - upřímně řečeno - bez toho úplného finálového klišé bych se tentokrát klidně i obešla. Takže jo, pro dnešní večer jsem si vůbec nevybrala špatně.(3.10.2015)

• Lacike

Dejovo je to thriller v ktorom kdekdo neustale honi dvoch hlavnych hrdinov, ktorí musia spolupracovat. Akcia je natocená v civilnom a zbesilom Bourneovskom style. Takze fanusikovia tohto stylu by mali byt spokojni. Ale mna nejak nezaujala zapletka a ani ma nebavila akcia, takze pri remaku som sa nudil rovnako ako pri origináli. Vzhladom na kladne hodnotenia obidvoch filmov to je najskôr len môj problem. 4/10.(3.8.2017)

Vzhledem k tomu, že se jedná o Remake vynikajícího Francouzského akčního thrilleru Limit, je potřeba být trošku přísnější. Korejci originál nepřekonali, ale pojali ho tradičně po svojem. Vizuál úžasný, tempo solidní, akce je skvělá, bitky jsou slušné, mají šmrc nechybí i slušná porce brutality, ale co se týče samotné konstrukce příběhu, tak zde nadšený být příliš nemohu. Co v Limitu trvalo půl hodiny, zde trvá pouhých 5 minut. Jestli si vzpomínáte na skvělé Finále na policejním oddělení, či útěk z nemocnice, tak zrovna tyhle pasáže mi zde přišly trošku odfláklé a bez napětí, ale čert to vem bavil jsem se jako král s nohama vyloženýma na stole. 75%(27.9.2014)

• - Filmovým studiem původně obsazený režisér Jai-hong Juhn (Phungsan Dog (2011), Beautiful (2008))se díky odlišnému pohledu na natáčení filmu na dalším pokračování s produkční filmovou společností Yong Film nedohodl a od snímku odstoupil. Z daného důvodu se oddálilo i datum vydání a první režijní klapka tak padla až 13. 10. 2013 v hlavní jihokorejské metropoli. Mezi další filmové lokace patří i jihokorejská provincie Kjonggi, nejlidnatější z provincií Jižní Koreje. (Conspi)