Sestry čarodějky Jojo a Nene (festivalový název)

Madžokko šimai no Jojo to Nene

魔女っこ姉妹のヨヨとネネ

Majokko shimai no Yoyo to Nene

Magical Sisters Yoyo & Nene

(festivalový název)

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

Japonsko, 2013, 100 min

• yenn

Ani nevelká očekávání nebyla naplněna. Dokud čarodějka Jojo náš svět poznává a tropí v něm hlouposti, je to vcelku fajn. S četnějšími známkami krize však přichází také absurdní chování vládkyně magické říše, nesmyslná rozepře mezi hlavními postavami a obzvláště ke konci řada z prstu vycucaných zvratů. Velmi povedené animace je na takovouto náplň škoda. 3/10(1.9.2017)

Pěkná pohádka s příjemnou kresbou, vtipné a sympatické hlavní hrdinky a co teprve kočka co má jen lebku a stejně může umřít. I postavy ze světa lidí jsou fajn, hlavně starší brácha. Příběh o klasické záchraně tentokrát dvou světů, který se povede jen díky zajímavemu typu energie... Je dobré mít mladší sestru která je hezčí, starší a rozumnější :D 70%(3.5.2015)

Připouštím, že jsem poslední dobou emocionálně trochu víc měkkota a má infantilnost taky věkem neklesá. Takže ano, děvčátko z plně magického světa, které spadlo do toho našeho technického, a zachovalo si "duši" a optimismus a ztřeštěnost, to bylo něco pro mě, přes můj věk. Tohle dílko mě překvapilo nadmíru mile už krásně vymakanými úvodními titulky. Aby film udržel pozornost publika i kolem 10 let, hýří barvami a tvary a divokým dějem. Ale úplně základní poselství o sobectví je překvapivě naprosto v pořádku. Dokonce v jednu chvíli ta bezmoc, že na našem světě, kde si ukrádáme magii, se kvůli tomu umírá navždy, protože jí není dostatek na vstávání z mrtvých, byla velmi působivá. Aspekty, které na anime nemusím, se chvályhodně jen naznačí, ale nerozmazávají. Co se týče nápaditosti a fantazie... je to na plný počet. Nakonec s rozvahou zvyšuji na výbornou.(16.2.2015)