Liga nepotřebných (amatérský film)

League of Dispensables, The

(festivalový název)

Akční / Komedie

Česko, 2013, 76 min

Neskutečná ptákovina, která mě bavila od začátku do konce. Chyby tam jsou, ale to nemá smysl zmiňovat. Celé je to postavené na primitivnosti a bohatě to stačí. Co každou půlminutu mě rozsekala nějaká hláška. Je to mnohem koukatelnější, než jsem čekala a postavy mě fakt bavily. Už dlouho jsem se tak u filmu nenasmála.(12.4.2015)

• Rockerman

Je tu cítit obrovská snaha natočit parodii na filmy ze superhrdiny typu Supermana. Na amatérský film je to překvapivě dobře natočeno i ze solidními triky. Jenže ty vtipy jsou bohužel většinou trapné. Kdybych to měl srovnat s podobně směrovaným filmem, například Kick-Ass, tak bude výsledek ubohý. Jasně rozpočty se srovnávat nedají, ale invecí a humorem by to mohlo být na stejné úrovni. Není! Nejvtipnější je pan Neviditelný na mejdanu a pak novinové nadpisy článků po Thořově "příletu" do Žatce. A za to více, než jednu hvězdu nedám.(25.8.2014)

• Gekacuk

Tak tedy nelíbilo a to vůbec. Když je něco sračka, tak to nepřestane být sračka, ani když je vyrobená skoro zadarmo. V tom filmu nefunguje vůbec nic. Kdyby to bylo jen amatérské, tak by člověk leccos odpustil. Navíc je film prvoplánově tendenční a aktivistický, vezoucí se na módní vlně čecháčkovského pravičáctví. Zkrátka nic, nic, nic, co by nestranného diváka zaujalo. Je to příklad způsobu, jak se nemají točit filmy. Obyčejně tyhle amatérské či poloamatérské filmy chválím, protože mají alespoň nějakou myšlenku, nápad, či společenskou kritiku. Ale tohle je od začátku až do konce naprosto jalové a sterilní. Vystačí si s primitivními sexismy a buranskými odkazy na minulost. Je to jednoduchý a předvídatelný filmeček pro náctileté, nic víc.(14.5.2014)

Toto dílko mě velice mile překvapilo. Nečekal jsem od něj kromě slabšího průměru nic, protože jsem hodnotil dle tradičně vtipného názvu, ale po 10-15 minutách mě to začlo celkem dost skvěle bavit. Technicky SUPER, hudebně SUPER, scénky SUPER, posledních 10 minut "making" záběrů = SUPER. Jediné, co mě po nějaké době asi vadilo, byl hlas Thoře Thořovice, ale na to se dá díky technické a humorné stránce celkem zapomenout. Fakt dobře odvedené dílko s čistými vizuálními efekty, forma neviditelného dobře vymyšlená (odvaha kdo ho hrál) a děj podobný Thorovi nevadí, scénka z Pařby v Las Vegas s fotkami po akci taky good......(30.5.2014)

Prvá liga v amatérskom filme. A vo výsledku by som to ani nepovažoval za amatérsky film, možno len tým, že herci si vystačili aj ako režiséri, scenáristi a kameramani. Takáto štvorica superhrdinov nepotrebuje ako predlohu žiadny komiks, vystačia si so skutočným svetom a hračkárskymi rekvizitami. Akcia a efekty prekvapujú v správnych chvíľach a v tom najlepšom zmysle aj svojim prevedením, keď prinútia vyprsknúť smiechom naraz z viacerých dôvodov. –––– Tyvole, já přejel supermana. –––– Jsem Tchoř a přícházím v míru.(6.5.2014)

• - Natáčelo se vždy jen v neděli, protože všichni neherci mají samozřejmě zaměstnání a toto byl jen koníček. (Zdroj: Lukáš Šimandl)

• - Natáčení trvalo 14 natáčecích dní. (Zdroj: Lukáš Šimandl)

• - Film měl premiéru v listopadu 2013 v Žatci a účastníci ji pojali v hollywoodském stylu. 3 luxusní „embéčka", zelený koberec, filmový týdeník nebo pivní welcome drink. (Zdroj: Lukáš Šimandl)