Liga nepotřebných (amatérský film)

League of Dispensables, The

(festivalový název)

Akční / Komedie

Česko, 2013, 76 min

******************************************************** Omlouvám se, ale musel jsem tomuhle naprosto nadpozemskému dílu přidat nějakou tu hvězdičku. Znám tvorbu těchto amatérských profíků, ale takovouhle třaskavou a vtipem našláplou zábavu jsem opravdu nečekal. Je pravda, že prostřední část je slabší, ale krásně propojuje začátek a závěr. Tam vtipné scény doslova stříkají z každého záběru a derou se ven z plátna. Co musím ocenit je hlavně kvalita, s jakou je filmeček proveden. Ty triky, herci a kamera, která používá krásné úhly, a několikrát jsem se usmíval, jak si s těmi filmařskými postupy pohráli. Zkrátka a dobře klobouk dolů a hlubokááááá poklona. PS: Viděno v Kadani v Orfeu 15. 1. 2014.(16.1.2014)

Toto dílko mě velice mile překvapilo. Nečekal jsem od něj kromě slabšího průměru nic, protože jsem hodnotil dle tradičně vtipného názvu, ale po 10-15 minutách mě to začlo celkem dost skvěle bavit. Technicky SUPER, hudebně SUPER, scénky SUPER, posledních 10 minut "making" záběrů = SUPER. Jediné, co mě po nějaké době asi vadilo, byl hlas Thoře Thořovice, ale na to se dá díky technické a humorné stránce celkem zapomenout. Fakt dobře odvedené dílko s čistými vizuálními efekty, forma neviditelného dobře vymyšlená (odvaha kdo ho hrál) a děj podobný Thorovi nevadí, scénka z Pařby v Las Vegas s fotkami po akci taky good......(30.5.2014)

• Rockerman

Je tu cítit obrovská snaha natočit parodii na filmy ze superhrdiny typu Supermana. Na amatérský film je to překvapivě dobře natočeno i ze solidními triky. Jenže ty vtipy jsou bohužel většinou trapné. Kdybych to měl srovnat s podobně směrovaným filmem, například Kick-Ass, tak bude výsledek ubohý. Jasně rozpočty se srovnávat nedají, ale invecí a humorem by to mohlo být na stejné úrovni. Není! Nejvtipnější je pan Neviditelný na mejdanu a pak novinové nadpisy článků po Thořově "příletu" do Žatce. A za to více, než jednu hvězdu nedám.(25.8.2014)

Dá se říct, že mě to docela i bavilo. Jde o amatérský film, který se ale nebojí velkých akcí a efektů. Parodie je to většinou toho slabšího ražení, ale své nápady to taky má a jsou rozhodně lepší. Hodně pobaví dialogy a naopak pár scén, kdy se jen řve jsou takové uspávací, když člověk nemá moc naspáno. Do nadprůměru film posunuje hudba, která sice není mého gusta, ale do filmu skvěle zapadne.(22.8.2014)

Prvá liga v amatérskom filme. A vo výsledku by som to ani nepovažoval za amatérsky film, možno len tým, že herci si vystačili aj ako režiséri, scenáristi a kameramani. Takáto štvorica superhrdinov nepotrebuje ako predlohu žiadny komiks, vystačia si so skutočným svetom a hračkárskymi rekvizitami. Akcia a efekty prekvapujú v správnych chvíľach a v tom najlepšom zmysle aj svojim prevedením, keď prinútia vyprsknúť smiechom naraz z viacerých dôvodov. –––– Tyvole, já přejel supermana. –––– Jsem Tchoř a přícházím v míru.(6.5.2014)

• - V lednu 2014 si filmu všimla společnost Xtreme Cinemas, která film dostala oficiálně do české distribuce. (Zdroj: Lukáš Šimandl)

• - Se štábem spolupracovalo mnoho lidí, jen na závěrečný Harlem Shake na náměstí přišlo přes 100 lidí. (Zdroj: Lukáš Šimandl)

• - Film měl premiéru v listopadu 2013 v Žatci a účastníci ji pojali v hollywoodském stylu. 3 luxusní „embéčka", zelený koberec, filmový týdeník nebo pivní welcome drink. (Zdroj: Lukáš Šimandl)