Liga nepotřebných (amatérský film)

League of Dispensables, The

(festivalový název)

Akční / Komedie

Česko, 2013, 76 min

Dá se říct, že mě to docela i bavilo. Jde o amatérský film, který se ale nebojí velkých akcí a efektů. Parodie je to většinou toho slabšího ražení, ale své nápady to taky má a jsou rozhodně lepší. Hodně pobaví dialogy a naopak pár scén, kdy se jen řve jsou takové uspávací, když člověk nemá moc naspáno. Do nadprůměru film posunuje hudba, která sice není mého gusta, ale do filmu skvěle zapadne.(22.8.2014)

• Drom

Když ono mi to přijde takový pozérský, jako by zesměšňovalo stereotyp, který je ze samotného vyjádření cítit. Neříkám, že některé věci nejsou povedené, včetně drůbeží obsese autorů, ale kratší stopáž by rozhodně bodla. Hvězdička za někdy výbornou kameru, ale pro tisk scénáře doporučuji napříště tiskárnu, která nevynechává řádky (či co způsobilo výsledný katastrofální obsah některých replik). Ale tak kdo si hraje, nezlobí.(25.7.2014)

Prvá liga v amatérskom filme. A vo výsledku by som to ani nepovažoval za amatérsky film, možno len tým, že herci si vystačili aj ako režiséri, scenáristi a kameramani. Takáto štvorica superhrdinov nepotrebuje ako predlohu žiadny komiks, vystačia si so skutočným svetom a hračkárskymi rekvizitami. Akcia a efekty prekvapujú v správnych chvíľach a v tom najlepšom zmysle aj svojim prevedením, keď prinútia vyprsknúť smiechom naraz z viacerých dôvodov. –––– Tyvole, já přejel supermana. –––– Jsem Tchoř a přícházím v míru.(6.5.2014)

Nemám slov a smekám před Lukášem Šimandlem. Měl jsem strach, že film po našláplym úvodu spadne do nudných amatérských vod, ale toto jsem opravdu nečekal. Ty nápady, střih, efekty, filtry, hudba a nevím co všechno ještě. Jak říkaj tvůrci. Buď ten film budete nenavidět, nebo milovat. A já se zamiloval. Fakt pecka a rejža tu vytřel zrak současný produkci. Pro mě zatím nejlepší český film roku!!!(22.5.2014)

• Rockerman

Je tu cítit obrovská snaha natočit parodii na filmy ze superhrdiny typu Supermana. Na amatérský film je to překvapivě dobře natočeno i ze solidními triky. Jenže ty vtipy jsou bohužel většinou trapné. Kdybych to měl srovnat s podobně směrovaným filmem, například Kick-Ass, tak bude výsledek ubohý. Jasně rozpočty se srovnávat nedají, ale invecí a humorem by to mohlo být na stejné úrovni. Není! Nejvtipnější je pan Neviditelný na mejdanu a pak novinové nadpisy článků po Thořově "příletu" do Žatce. A za to více, než jednu hvězdu nedám.(25.8.2014)

• - Film měl premiéru v listopadu 2013 v Žatci a účastníci ji pojali v hollywoodském stylu. 3 luxusní „embéčka", zelený koberec, filmový týdeník nebo pivní welcome drink. (Zdroj: Lukáš Šimandl)

• - Film mají na svědomí Brejkdens Bradrs, podle slov karlovarské České umělecké agentury „dva hodně vostrý hoši, který se nebojí ukázat světu, že tepláky... to je základ fšeho". Společně působí už deset let a v roce 2010 svými tanečními kreacemi okouzlili porotu televizní soutěže Česlo Slovensko má talent. (Zdroj: Lukáš Šimandl)

• - Se štábem spolupracovalo mnoho lidí, jen na závěrečný Harlem Shake na náměstí přišlo přes 100 lidí. (Zdroj: Lukáš Šimandl)