Liga nepotřebných (amatérský film)

League of Dispensables, The

(festivalový název)

Akční / Komedie

Česko, 2013, 76 min

Neskutečná ptákovina, která mě bavila od začátku do konce. Chyby tam jsou, ale to nemá smysl zmiňovat. Celé je to postavené na primitivnosti a bohatě to stačí. Co každou půlminutu mě rozsekala nějaká hláška. Je to mnohem koukatelnější, než jsem čekala a postavy mě fakt bavily. Už dlouho jsem se tak u filmu nenasmála.(12.4.2015)

• Rockerman

Je tu cítit obrovská snaha natočit parodii na filmy ze superhrdiny typu Supermana. Na amatérský film je to překvapivě dobře natočeno i ze solidními triky. Jenže ty vtipy jsou bohužel většinou trapné. Kdybych to měl srovnat s podobně směrovaným filmem, například Kick-Ass, tak bude výsledek ubohý. Jasně rozpočty se srovnávat nedají, ale invecí a humorem by to mohlo být na stejné úrovni. Není! Nejvtipnější je pan Neviditelný na mejdanu a pak novinové nadpisy článků po Thořově "příletu" do Žatce. A za to více, než jednu hvězdu nedám.(25.8.2014)

• Drom

Když ono mi to přijde takový pozérský, jako by zesměšňovalo stereotyp, který je ze samotného vyjádření cítit. Neříkám, že některé věci nejsou povedené, včetně drůbeží obsese autorů, ale kratší stopáž by rozhodně bodla. Hvězdička za někdy výbornou kameru, ale pro tisk scénáře doporučuji napříště tiskárnu, která nevynechává řádky (či co způsobilo výsledný katastrofální obsah některých replik). Ale tak kdo si hraje, nezlobí.(25.7.2014)

Prvá liga v amatérskom filme. A vo výsledku by som to ani nepovažoval za amatérsky film, možno len tým, že herci si vystačili aj ako režiséri, scenáristi a kameramani. Takáto štvorica superhrdinov nepotrebuje ako predlohu žiadny komiks, vystačia si so skutočným svetom a hračkárskymi rekvizitami. Akcia a efekty prekvapujú v správnych chvíľach a v tom najlepšom zmysle aj svojim prevedením, keď prinútia vyprsknúť smiechom naraz z viacerých dôvodov. –––– Tyvole, já přejel supermana. –––– Jsem Tchoř a přícházím v míru.(6.5.2014)

Perfektní amatérská prácička, která si zaslouží stát se regulérním celovečerákem v našich bednách. Sled několika výborných efektivních akcích plných vtipných a naprosto originálních úžasných gagů nedopustí, aby jste byť na vteřinu vypustili. Terorizované město Žatec je toho svědkem. Obrovská poklona režisérovi, scénaristovi, trikaři, střihači... v jedné osobě. Úplný konec byl sice trošku slabší, ale to dohnal naprosto přepichový začátek.(30.12.2013)

• - V lednu 2014 si filmu všimla společnost Xtreme Cinemas, která film dostala oficiálně do české distribuce. (Zdroj: Lukáš Šimandl)

• - Film vyšel na pouhých 14 000 Kč. (Zdroj: Lukáš Šimandl)

• - Film mají na svědomí Brejkdens Bradrs, podle slov karlovarské České umělecké agentury „dva hodně vostrý hoši, který se nebojí ukázat světu, že tepláky... to je základ fšeho". Společně působí už deset let a v roce 2010 svými tanečními kreacemi okouzlili porotu televizní soutěže Česlo Slovensko má talent. (Zdroj: Lukáš Šimandl)