Liga nepotřebných (amatérský film)

League of Dispensables, The

(festivalový název)

Akční / Komedie

Česko, 2013, 76 min

• Rockerman

Je tu cítit obrovská snaha natočit parodii na filmy ze superhrdiny typu Supermana. Na amatérský film je to překvapivě dobře natočeno i ze solidními triky. Jenže ty vtipy jsou bohužel většinou trapné. Kdybych to měl srovnat s podobně směrovaným filmem, například Kick-Ass, tak bude výsledek ubohý. Jasně rozpočty se srovnávat nedají, ale invecí a humorem by to mohlo být na stejné úrovni. Není! Nejvtipnější je pan Neviditelný na mejdanu a pak novinové nadpisy článků po Thořově "příletu" do Žatce. A za to více, než jednu hvězdu nedám.(25.8.2014)

Toto dílko mě velice mile překvapilo. Nečekal jsem od něj kromě slabšího průměru nic, protože jsem hodnotil dle tradičně vtipného názvu, ale po 10-15 minutách mě to začlo celkem dost skvěle bavit. Technicky SUPER, hudebně SUPER, scénky SUPER, posledních 10 minut "making" záběrů = SUPER. Jediné, co mě po nějaké době asi vadilo, byl hlas Thoře Thořovice, ale na to se dá díky technické a humorné stránce celkem zapomenout. Fakt dobře odvedené dílko s čistými vizuálními efekty, forma neviditelného dobře vymyšlená (odvaha kdo ho hrál) a děj podobný Thorovi nevadí, scénka z Pařby v Las Vegas s fotkami po akci taky good......(30.5.2014)

Nemám slov a smekám před Lukášem Šimandlem. Měl jsem strach, že film po našláplym úvodu spadne do nudných amatérských vod, ale toto jsem opravdu nečekal. Ty nápady, střih, efekty, filtry, hudba a nevím co všechno ještě. Jak říkaj tvůrci. Buď ten film budete nenavidět, nebo milovat. A já se zamiloval. Fakt pecka a rejža tu vytřel zrak současný produkci. Pro mě zatím nejlepší český film roku!!!(22.5.2014)

******************************************************** Omlouvám se, ale musel jsem tomuhle naprosto nadpozemskému dílu přidat nějakou tu hvězdičku. Znám tvorbu těchto amatérských profíků, ale takovouhle třaskavou a vtipem našláplou zábavu jsem opravdu nečekal. Je pravda, že prostřední část je slabší, ale krásně propojuje začátek a závěr. Tam vtipné scény doslova stříkají z každého záběru a derou se ven z plátna. Co musím ocenit je hlavně kvalita, s jakou je filmeček proveden. Ty triky, herci a kamera, která používá krásné úhly, a několikrát jsem se usmíval, jak si s těmi filmařskými postupy pohráli. Zkrátka a dobře klobouk dolů a hlubokááááá poklona. PS: Viděno v Kadani v Orfeu 15. 1. 2014.(16.1.2014)

Dá se říct, že mě to docela i bavilo. Jde o amatérský film, který se ale nebojí velkých akcí a efektů. Parodie je to většinou toho slabšího ražení, ale své nápady to taky má a jsou rozhodně lepší. Hodně pobaví dialogy a naopak pár scén, kdy se jen řve jsou takové uspávací, když člověk nemá moc naspáno. Do nadprůměru film posunuje hudba, která sice není mého gusta, ale do filmu skvěle zapadne.(22.8.2014)

• - Natáčení trvalo 14 natáčecích dní. (Zdroj: Lukáš Šimandl)

• - Se štábem spolupracovalo mnoho lidí, jen na závěrečný Harlem Shake na náměstí přišlo přes 100 lidí. (Zdroj: Lukáš Šimandl)

• - Film měl premiéru v listopadu 2013 v Žatci a účastníci ji pojali v hollywoodském stylu. 3 luxusní „embéčka", zelený koberec, filmový týdeník nebo pivní welcome drink. (Zdroj: Lukáš Šimandl)