Epizody(12)

Pokračování nás opět zavede na hrad Oreb, kde společně žijí sympatická strašidla a příšerná rodina Mazalů. Diváci se setkají s oblíbenými postavami, které dobře znají z první série – důstojnou bílou paní Albínou, která vypadá na třicet, ale ve skutečnosti je jí tři sta, rytířem Theobaldem, který občas ztrácí hlavu (nejen obrazně), zbrklým alchymistou Balonem, který neustále zdůrazňuje, že není strašidlo, ale pouze vypil lektvar nesmrtelnosti, vodníkem Dušičkou, který denně prožívá nejstrašnější den svého života, a konečně s kouzelným zrcadlem, které všechno ví a každému tím občas leze na nervy. Soužití s Mazaly na jednom hradě není pro strašidla nic jednoduchého, zvláště když Huga s Růženou neopustila touha zbohatnout za každou cenu. Stále stejně nesnesitelné, jenom o trochu starší, jsou i jejich dvě děti. Hugo Mazal junior myslí pořád jenom na sebe a Pavlínka neustále podléhá novým trendům. Strašidla mají ovšem také nový problém, který musí vyřešit. Jako by nestačilo, že se jim nepodařilo uspořádat pohádkové sympozium, stala se další hrozná věc: pohádková kniha kouzel se ztratila a hrozí, že se dostane do nepovolaných rukou. (Česká televize)

Hrají