Reklama

Reklama

Anomalisa

Trailer 1
Animovaný / Drama / Komedie / Romantický
USA, 2015, 90 min

VOD (1)

Michael Stone se velmi úspěšně živí jako životní motivátor, tedy jako člověk, který i tomu největšímu smolaři vysvětlí, jak žít, aby se měl co nejlíp, byl v životě šťastný, úspěšný a spokojený. Michael umí poradit ostatním, ale ne sám sobě. Netuší, co si má počít. Právě přicestoval do Cincinnati, kde má pozitivně motivovat účastníky kongresu pro pracovníky zákaznických linek. Ubytuje se v hotelu, který je stejný jako ostatní hotely, kterými za ta léta prošel, absolvuje sérii naučených rituálů a dost možná by tu dočasnou krizi identity zahnal chlastem a spánkem, kdyby nepotkal Lisu Hesselmanovou, nesmírně plachou obchodní manažerku, která je jeho velkou fanynkou. Lisa vrátí Michaelovi chuť do života, především proto, že je jiná, vymyká se z uniformity ostatních lidí. Paradoxem je, že právě tahle neschopnost zapadnout Lisu samotnou na sobě nesmírně trápí. Chtěla by to změnit, ale hrozí akutní nebezpečí, že když přestane být anomální Lisou, tedy Anomalisou, mohla by ztratit i Michaela. (CinemArt)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (142)

P1tr 

všechny recenze uživatele

Jakmile se k filmu přimotá Charlie Kaufman, máte jistotu, že vás čeká jedinečný zážitek a Anomalisa toto pravidlo potvrzuje. Nejen vizuálně, ale i příběhově jde o originální zážitek, který jde se svým tématem lásky a samoty do hloubky a nebojí se prezentovat temnější stránku věci tvrdě a bez filtrů. K hloubavému a vtahujícímu příběhu, který dokáže mnohokrát překvapit si přičtěte nádhernou a netradiční vizuální stránku a máte před sebou velice neobvyklý film, na který budete ještě dlouho vzpomínat. ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Je to skvělé. Očividně téma, které Kaufmana v životě zasahovalo, a tak o tom napsal. Je to něco na způsob Birdmana - pokud jste si v životě prošli situacemi, které se aspoň trochu podobají trablům hlavních hrdinů, budete přesně vědět, co tím chtěl Kaufman říct. Tak jako před dvěma lety Iňárritu. Oboje jsou geniální filmy, které zasáhnou toho, kdo je jim otevřený, ale kolem spousty lidí prostě prošumí. Na tom není nic špatného, ale pro mě osobně to byl prostě hodně silný zážitek. ()

Reklama

Sawy 

všechny recenze uživatele

Ztraceno v překladu podle Charlie Kaufmana. Podivná a podivuhodná metafora života v osamění, bez identity. Nejde jen o bezvadně odpozorované životní detaily a krásné zachycení jednotlivých stereotypů, kterými Anomalisa oplývá. Ten film v sobě má obsažen přesně ten melancholický životní smutek, který jsem naposledy pocítil právě ve zmíněném filmu Sofie Coppoly. A že mi zatraceně scházel! 90 % ()

stration 

všechny recenze uživatele

V jednom luxusním hotelu se stane zázrak, který změní život krizí zmítanému prošedivělému chlápkovi. Film má dva nepopiratelné plusy. Za prvé ten, že je animovaný, což mu dodává jisté kouzlo a za druhé nápad, kterým hlavní hrdina pozná přitažlivou bytost. Celé je to takové příjemné, chvílemi odlehčené. Jen s koncem si mohli tvůrci více vyhrát. Chtělo to něco údernějšího, po čem by se dostavila závěrečná katarze. Ale i tak jsem rád, že jsem mohl být u toho. ()

Ant 

všechny recenze uživatele

Nabubřelá egoistická cliché blbost, která nemá asbolutně žádnou hlubší hodnotu. Chlápek ve středním věku, který řeší depresi nevěrou, protože je tak zmatený a svou manželku a dítě nesnáší. Jako bonus dostanete typickou představu stydlivé ženy, která skrývá trauma a potřebuje výše popsaného muže, aby jí ho výlečil. To se raději podívám na Alvin a Chipmunkové 4. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (7)

  • Animace scény, ve které mají postavy sex, zabrala režisérovi Dukeu Johnsonovi půl roku, jelikož měl problémy s tím, aby vypadala realisticky a nepůsobila komickým dojmem. (hansel97)

Související novinky

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (více)

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace

10.12.2015

Pokud nesledujete zahraniční filmové dění, o lesbickém dramatu Carol zřejmě slyšíte poprvé. Právě tenhle film ale vévodí letošním nominacím na Zlaté glóby, a to s pěti důležitými zářezy. Carol bude… (více)

Reklama

Reklama