Knick: Doktoři bez hranic - Série 2 (série)

Drama / Historický

USA, 2015, 9 h 30 min (Minutáž: 55–58 min)

80%(4.4.2018)

Druhá série je super v tom, že vás více sblíží s postavami a začnete se vžívat do jejich osudů. Sranda je, že je to v podstatě taková Ordinace pro inteligentnější a vážnější diváky. Zároveň, jelikož se pohybujeme na začátku 20. století, tak není na škodu, že asi z deseti pacientů operaci v seriálu přežije jenom jeden. Knick nemá špatný příběh a je zasazen do super doby pro takový seriál, ale pro mne je to až moc nudné. Nezáživné a jednou asi i zapomenu, že jsem něco takového vůbec viděl. I když poslední díl byl strhující. Nenáviděl jsem toho ředitele toho Knicku. Prostě dickhead. Klasickej, učebnicovej. Soundtrack trochu připomíná Nine Inch Nails, což bylo jediné, co mi přišlo zároveň super a zároveň naprosto nekorespondující s dobou a příběhem.(27.3.2016)

Nechtěl jsem zvlášť hodnotit ani komentovat druhou řádu, ale musím. Druhá mi přinejmenším připadala stejně dobrá, ba možná o něco lepší než perfektní první a já budu hodně dlouho hloubat v mysli, kdy jsem viděl něco takového a jestli vůbec ve mně dokáže něco jiného zanechat stejný pocit jako knick. Bez ohledu na to, jestli seriál bude nebo nebude pokračovat, poslední díl celé dvě série naprosto úžasným způsobem zakončil, na samotný konec s Thackem budu dlouho vzpomínat. Tohle se vážně povedlo a Owen by si zasloužil nějakou cenu.(19.4.2016)

Druhá séria si drží kvalitu prvej, len tomu chýbalo niečo viac. Rozhovory, operácie, pokusy, toto všetko držalo kvalitu prvej série. To čo mi tam chýbalo boli výmysly ohľadom nových technológií a dosť mi vadilo aj to, že sa prevažná väčšina filmu točila okolo novej nepostavenej nemocnice, čo mi prišlo ako zbytočné. Uvidíme v nasledujúcej sérií. /75%(25.6.2016)

Fantastická kamera a neuvěřitelný Clive Owen už nadále neudrží devět a půl hodiny epizodek bez ucelené zápletky. Obzvlášť pokud odsune na okraj dosavadního tahouna doktora Thackeryho a vyčistí tak scénu pro ostatní jednorozměrné až karikaturní postavičky s jejich neměnnými motivacemi, zahrané ochotnickými herci (Jeremy Bobb, Juliet Rylance, Eric Johnson). Neúprosné finále sice nakonec zčistajasna skutečně zasáhne, ale jinak se dá celé toto předlouhé dobrodružství shrnout do pouček typu nebuďte rasisti, prcejte s gumou, neberte drogy a nevěřte šarlatánům.(8.12.2018)