Realistický a poutavý pohled na Zlatou horečku, přičemž prostor dostávají rovnoměrně záběry nádherné krajiny a těžký život zlatokopů, kdy nebylo jediným problémem zlato vytěžit, ale i si ho udržet a odvézt. Konkurence si tady nebrala žádné servítky. Potud bylo vše fajn. Co se samotného příběhu týče, tak ten byl na mě až příliš černobílý. Na jedné straně je tu mladík plný ideálů, který si snaží v drsném světě udržet alespoň nějaké zbytky cti a slušnosti a na straně druhé je tu padouch, který chce ovládnout celé město. Mezi tím se pohybuje spousta jiných postav i postaviček, jejichž charaktery jsou ovšem také až příliš jasné. Snad s jedinou výjimkou. Herecké obsazení bylo příjemné, ale vzhledem k povaze hlavního hrdiny tu Richard Madden vystřihl dalšího Robba Starka, což mi bylo místy až protivné a Tim Roth tu byl za takového záporáka, že místy působil jako karikatura. Ale v zásadě jsem s jejich projevy neměl problém a to platí i pro ostatní herce v čele s Abbie Comish a Samem Shepardem. Celkem příjemné westernové provětrání. 75%(26.6.2014)

další z dnes moderních mini-sérií. O zlaté horečce se toho natočilo už hodně, ale dílo do Discovery jsem si nemohl nechat ujít. Zvláště když hlavní roli dostal R. Madden a v hlavní ženské úloze uvidím krásnou A. Cornish. Klondike skvěle popisuje poměry lidí, kteří nechali své životy někde daleko za sebou a vše investovali do jediné idey - zlato. Riskovali majetek, zdraví, životy jen pro zlato. A když ho našli? Bylo to dobře? Závist, boj, zrada, vražda, a mnohem více neřestí, které čekají na každého, kdo by se chtěl mít lépe než ostatní. Drsný příběh mladého muže, který chtěl být jiný. Povedlo se mu to? Na to musí přijít každý sám. Skvěle vyobrazeno. Nádherná příroda a moc dobré herecké výkony. Líbilo a jen tak nezapomenu.(16.3.2014)

Seriál nabízí jiný pohled na zlatou horečku, než můžeme vidět ve westernech, realističnost, zde sice trochu kazí scénář plný náhod, ale jinak je to zajímavá a mrazivá sonda do srdce zamrzlé Aljašky. Do scénaře se podařilo zakomponovat veškeré aspekty i problémy doby a tak nějak to skloubit ve provázaný příběh, ten bohužel místy dost stagnuje, některé postavy jsou nepřesvědčivé a hlavně druhý díl je slabý, zachraňuje to akcí a zvraty nabitý díl závěrečný, ale rozpačitý dojem to seriálu neodpáře.(15.3.2014)

Na televizní dílo velmi zdařilá výprava, ovšem radši bych Klondike ve formě jednoho filmu. Občas je to poměrně roztahané a snaha o reálnost je spíše ku škodě. Scénáristicky to působilo poměrně chudě, málo vykonstruovaně a mnohé události se děly náhodou (ale je to od Discovery, takže to beru). Naopak herecky je to více než slušné, postavy jsou dostatečně zajímavé, jen občas trochu černobílé. Hodně brzy víme kdo je a kdo není záporák. Do úplné spokojenosti mi tam něco chybělo.(10.6.2014)

Moc pěkná minisérie nabízející krásu Yukonu, kvalitní herecké výkony a hlavně tu atmosféru! Richard Madden v hlavní roli perlí, dále Tim Roth a jeho fešácká záporná role, která mě bavila. Všude sníh, všude hory ale zlata je málo. Dobrodružné drama doprovázející výtečnou hudbou. 1. Epizoda: 80% 2. Epizoda: 85% 3. Epizoda: 90% ▐ Celkový průměr: 85%(5.2.2014)

• - Belinda Mulrooney po Zlaté horečce prodělala své druhé jmění. Zemřela v chudobě v Yakimě ve státě Washington roku 1967. Pracovala jako hospodyně. (TomasB.)

• - Spoiler: Ostatky Joe Meekera se nikdy nenašly. Ani jeho zlato. (TomasB.)

• - Zlatá horečka na Klondiku skončila roku 1898. Zlatokopové šli dál na sever hledat štěstí do Nome. (TomasB.)