poster

Tajemství smrti slečny Neznámé

 • USA

  The Autopsy of Jane Doe

 • Velká Británie

  The Autopsy of Jane Doe

 • Kanada

  The Autopsy of Jane Doe

 • Austrálie

  The Autopsy of Jane Doe

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie, 2016, 86 min

Režie:

André Øvredal

Scénář:

Ian Goldberg

Kamera:

Roman Osin

Scénografie:

Matt Gant

Kostýmy:

Natalie Ward
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (471)

 • POMO
  ****

  Celý čas som čakal na záverečný ultra šok, aký mi kedysi sprostredkoval napríklad španielsky [REC], ale ten sa nedostavil. Čakal som naň, pretože hororové napätie tu rejža dokázal vypitvať pôžitkársky do morku divákovej kosti. Áčkova herecká dvojka tomu dodáva status, pach mŕtvych tiel márnice cítiť z každého záberu, a nehybná tvár s oduševnelým pohladom herečky Olwen Catherine Kelly vás bude v myšlienkach desiť ešte hodiny po dopozeraní. Škoda len krívajúcej logiky. S vybrúsenejším scénárom by to bol jasný horor roku 2016.(10.1.2017)

 • verbal
  ****

  No, já se v té Janě moc pitvat nebudu. Čerstvý vítr od Velkých Britů sem prostě překvapivě zavál svěží puch formaldehydu a otevřených těl, přičemž Lovec trolů ukázal, jak se dá s jednou strnule nahou kundou a dvěma herci strávit originální, zábavná a inventivní noc na patologii při kuchání ježibaby.(25.12.2016)

 • Isherwood
  ****

  Zfilmovaná příručka pro začínající hororové tvůrce. Øvredal se drží tradic jako patolog skalpelu. Ví, kde leží hranice mezi světlem a stínem a zároveň má jasnou představu o tom, že i když rutinně řežete do mrtvol pár dekád, pořád jste v jádru člověk s osobitým charakterem. To vše minimálně první hodinu. Závěrečných dvacet minut je hodně klopotných, jak v rozuzlení, tak i podáním, kde bych ubral na obrazové doslovnosti a biblických citacích. Každopádně ta do krajnosti tažená struna ale zahrála slušný koncert i tak. Cink, cink.(15.1.2017)

 • J*A*S*M
  ****

  Doufám, že André Øvredal nasadí rychlejší tempo práce, protože čekat na jeho příští žánrový kousek dalších šest let by se mi fakt nechtělo. Oba jeho dosavadní filmy, tedy Lovec trolů a nyní i The Autopsy of Jane Doe jsou krásnou ukázkou toho, že lze na poli hororového žánru přijít s něčím originálním. Nejsou to sice žádné převratné game-changery, spíše jen mírně obměňují a hravě ozvláštňují zažitá schémata, ve výsledku to ovšem stačí. Snímek je nadto režírován pevnou rukou, kamera ladně proplouvá interiérem márnice, některé sekvence jsou jak z učebnice tvorby napínavé / hororové scény. Postavy jsou sympatické a nechovají se nijak zvlášť debilně, ústřední mystérium spolehlivě zvládne vyvolat a udržet zvědavost. Nebudu se tvářit, že film nemá i něteré rušící elementy (pro mě hlavně ten moment osvícení, kdy postavám najednou dojde rozuzlení záhady a všechno to divákovi vyžvaní - imho by stačilo lehce naťuknout a detaily ať si člověk domyslí sám), ale celkově převládá velká spokojenost.(21.12.2016)

 • Malarkey
  ****

  Hodně dlouho se mi u hororu nestalo, abych hned z kraje filmu byl tak strašně v šoku z atmosféry, která mě napnula jak špagát od houpací sítě. Drželo se mě tohle napětí skoro hodinu. Nejen, že atmosféra předváděla velké pecky, také se tu rozjela poměrně nechutná podstata filmu – pitva, která dobrému vkusu hodných a milých hororových filmů úplně nepřispěla. Možná ale právě strach z neznámého způsobil, že jsem byl vysranej až za ušima. Přesně po hodině se ale začala vysvětlovat podstata veškerého dění a celá ta atmosféra šla doslova do prdele. Prostě se ve filmu událo tolik hovadin, že jsem měl chuť vstát a odejít na záchod přemýšlet, co tím tvůrce vlastně zamýšlel. Kvalitní herci, zajímavý námět, perfektní zpracování, to všechno hrálo k plusům. A nakonec to vyhrálo i přes tu legraci, co se v poslední půl hodině dělo.(28.6.2017)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $3,903,000▐ prekvapilo, v skutka vydarená hustá atmosféra a lakačky presne na mieste, herci na jedničku /80%/(24.12.2016)

 • Marigold
  ****

  První "forenzní" polovina ve stylu "hovory u pitevního stolu aneb orgány vyprávějte" je hodně svěží a napínavá, druhá začne tahat za povědomější žánrové struny a tasí z rubáše otřepané lekačky. Výměny názorů mezi otcem a synem zachvátí občas rigor mortis a závěrečné odhalení není zrovna z kategorie "co neslyšíte o každém Halloweenu", ale poměrně zručná režie a dobrá atmosféra to vítězně pronesou dveřmi spalovací pece. André Øvredal nezklamal, prostě další křupavá historka, tentokrát pokropená formaldehydem a vedená v řízném sagitálním duchu. Mimochodem, je to film, který v jednom probudí nekrofila. Tak trochu.(27.12.2016)

 • larelay
  ****

  nemam rada horory. citim sa pri nich neprijemne a Jane Doe mi to rozhodne neulahcila. tento film je sice minimalisticky, ci po hereckej, vypravnej, vizualnej i hudobnej stranke, ale maximalne desivy. nebudete sa lakat a bat kazdych 5 minut, ale hnusna nedefinovatelna tazoba vas bude sprevadzat celou stopazou. suhlasim s ostatnymi, finale som si predstavovala trosku inak, ale v zasade mi neprekazal ani tento zaver. spokojnost.(2.1.2017)

 • Superpero
  ****

  Udělat horor v pitevně je výborný nápad. Ne ani kvůli nechutnostem, ale bavil mě tam profesionální Brian Cox, kterej se snažil racionálně vystvětlovat podivnosti během pitvy. Samotné strašení hodně fajn. Surreálná noční můra, kde věci nemusí dávat smysl. Nejděsivější je stejně ale blikající světlo a temná chodba. A přišlo mi, že čím více přituhovalo tím více sexy ta mrtvola byla.(5.2.2017)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Zajímavý film, v děsivém prostředí.(25.12.2016)

 • Fr
  ***

  ,,TI, KTEŘÍ PŘEŽILI, SE JÍ ZBAVILI A POHŘBILI JI CO NEJDÁL“...“ /// Holka s postavou, co dávno vyšla z módy, dělá chlapcům na pitevně prekérku. Patologický (filmový) puzzle se dvěma živejma (aspoň chvíli), sklízí chválu hlavně díky nápadu a jednoduchýmu provedení. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že holka, která se může na pitevním stole vyprstit, není normální. 2.) Nevím, proč mám na noze zvoneček. 3.) Thx za titule „Kasparov88“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(18.1.2017)

 • kiddo
  ***

  Je fajn, jakými scenáristickými kličkami se na těžce nepravděpodobné atraktivnosti, pardon, zachovalosti té baječně ceckaté mrtvoly postavila (hehe) celá zápletka. Průhledné? Kdepak, tady někdo zasluhuje metál, že z toho nekrofilního soft porna, co mu jeho tlustý zpocený šéf s bílou cukrářskou dodávkou zadal, vykřesal něco, na co se dá při dobré vůli docela i koukat.(1.1.2018)

 • tron
  ****

  Poďme na to so spoilermi, pretože tento film sa mi páčil, ale zároveň obsahoval dosť chýb, ktoré robili všetko pre to, aby som výsledné hodnotenie stiahol z 80% na „len“ 60. Ale viete čo? Snažili sa. Fakt sa snažili. Ale nemôžem mu dať menej, ako 80%, pretože som rád, že je to dospelý horor. Prejavuje sa to napríklad tým, že nejde o vyvražďovačku, ale o komorný horor, v ktorého strede diania stoja otec a syn, pričom otca hrá skvelý Brian Cox (a syna Emile Hirsch, ale to nie je až také dôležité). Ako experti na súdne pitvy dostali v jednu nepokojnú noc telo, ktoré sa správa úplne šialene (napr. krváca, hoci osoba je dávno mŕtva). Sú zaskočení rovnako, ako divák. Ani oni to nechápu, no ako on, aj oni dvaja chcú záhadu rozlúštiť. Spätne mnohé veci nedávajú logiku (prečo otec musel „súhlasiť“? Prečo sa všetky „tie veci“ vôbec museli diať? Mala neuveriteľnú moc, stačilo aby chcela a behom pár desiatok sekúnd mohla dostať všetko, čo chcela, tak prečo otravovala mŕtvymi mačkami a mŕtvymi priateľkami?) a pár krát som tomu nerozumel (sekerou rozmlátia čo môžu, ale drevený poklop vedúci von z podzemia veselo ignorujú a musím dať dole klobúk i pred schopnosťou starého fotríka uhasiť megapožiar jedným ručným požiarnym prístrojom). Ale nevadilo mi to, aspoň nie nijako extra. Temná atmosféra, desivé gore, pár značne nepríjemných chvíľ (detailné pitvy, cinkanie zvončekov), nečakané rozuzlenie identity mŕtvej (aha, tak PRETO ten bobor...), páčil sa mi i stret dvoch odosobnených profesionálov s evidentne nadprirodzenými úkazmi, páčilo sa mi to proste celé.(15.1.2017)

 • Gimli
  ****

  Moc pěkný film s pořádně hutnou atmosférou.(12.6.2019)

 • Slasher
  ***

  Takový semi-čarodějničný atmosferický divnohoror ze sálu noční pitevny, asi originální, na který není důvod nemrknout, ale jásat nad ním nebudu - chybí mi jak silný monstrum, tak pořádný zabíjení, tak pořádný profi feeling. DON’t BREATHE tak u mě za loni vyhrává.(7.1.2017)

 • Bloody13
  ****

  "Nenašli jsme žádné stopy po násilném vniknutí do domu, pane. Spíš mi přijde, jakoby se chtěli dostat ven." Poté, co se na jeho pitevní stůl dostane tělo neznámý holky, i veterán Brian Cox hodně rychle pochopí, že tohle nebude jen tak obyčejná mrtvola. Společně se synem je tak čeká ta nejdelší, a dost možná i poslední noc v jejich životech... André hraje tentokrát hororovější akordy než před šesti lety s troly a je to výborná změna. Citelně brnká na temnější struny, s kamerou si užívá při zabírání všech možných prostor podzemní pitevny a když dojde na pitvu té mrtvé čubky, všechno to ukazuje hezky zblízka a v detailech. Obsazení sympatické, atmosféra hodně slušná, snad jen ten konec je už jaksi tuctový. Jinak fajné!(23.12.2016)

 • EvilPhoEniX
  *****

  Dnes mám předčasné vánoce. The Autopsy of Jane Doe patřilo k zlatým želízkům letošního roku a nečekal jsem, že bude bezkonkurenční letošní jedničkou.A to jsem trailer viděl snad alespoň 20x!! Zde může vytýkat něco jen absolutní kverulant a bezpáteřní zm*d. Film šikovně míchá vícero hororových prvků, tedy na chuť si příjde opravdu každý od gurmána přes vnitřnosti po člověka prahnoucího po lekačkách či atmosféře a tak by to mělo vypadat! Celý horor je silně mysteriózní a mne osobně nenapadá zajímavější nápad než neidentifikovatelná mrtvola, která je plná překvapení, hádánek a tajemna. Od začátku silně poutavé, atmosféra místy vyloženě krade divákovi dech, hudba se zaryje pod kůži a podmanivý vizuál vytlačuje divákovi oční bulvy. Samotná pitva byla pro mně záživnější než jakékoliv jiné gore orgie. Hlavní hrdinové jsou v oboru profesionálové a divák jim veškeré tvrzení věří a souhlasí s nimi. Závěrečné rozuzlení mne zahřálo u srdce a rozhodně se nejedná o pěkný film nýbrž velmi bezútěšný a chladný. Sebevědomá, cílevědomá a hodně zručná filmařina jaká se v hororu objeví velmi vzácně. Film by se dal kvalitou srovnat s 30 let starým Rumem. Jediné co mě zde sere, že ten film je až moc dobrý. Posílám 100 euro příspěvek režisérovi ať mám na příští vánoce naservírovaný Sequel.Story 8/10, Atmosféra 10/10, Gore 8/10, Vizuál 9/10, Akce6/10, Napětí 9/10,Humor 0/10. Zábavnost 9/10, Lekačky 7/10. 100%(20.12.2016)

 • H34D
  ***

  Dost dobrý námět a od počátku intenzivní atmosféra dává vzniknout celkem originálnímu a lehce hororovému napínáku, ale bohužel děj se v poslední třetině ubere směrem, který připomíná spíš nevyžádaný připínák rovnou mezi půlky. Čím víc film ustupuje z realističnosti směrem k fantasy, tím stupidněji působí a tím nelogičtěji se v něm postavy chovají. Jinak fajn. 6/10(4.1.2018)

 • Marceloo
  ****

  Rodina Tildenovcov už po tri generácie vlastní márnicu a krematórium v pokojnom mestečku Grantham vo Virgínii. Mestečkom však otrasie prípad brutálnej dvojitej vraždy. Aby toho nebolo málo, nájde sa na mieste vraždy tretie telo. Ide o telo krásnej mladej ženy, ktoré nejaví žiadne známky vonkajšieho poškodenia. Pri pitve otec Tommy (Brian Cox) a syn Austin (Emily Hirsch) zisťujú, že vonkajší stav zosnulej nezodpovedá tomu, čo našli v jej vnútri. V tele ženy našli zhorené a doráňané poškodené orgány. Keď v jej tele nájdu nespočet vecí, ktoré tam nemajú čo robiť, začína im byť jasné, že identitu ženy, ktorú pomenovali Jane Doe, nebude vôbec jednoduché odhaliť a čaká ich najťažšia pitva v ich živote. - The Autopsy of Jane Doe bol pre mňa najočakávanejším koncoročným hororom roku 2016. A moje nadšenie sa ešte zvýšilo, keď sa toho ujal môj najoblúbenejší distribútor IFC Midnight. André Øvredal už v jeho prvom horore Trollhunter ukázal, že dokáže vymyslieť zaujímavú a neopozeranú tématiku, čo sa mu darí aj u tohto projektu. Naviac očividne perfektne vyšla spolupráca medzi ním a hlavnými hercami, pretože je zretelné to, že pracovali presne podla pokynov, čo sa mi velmi páčilo. Na plátno sa podarila preniesť aj tajomnosť, ktorá sa okolo tohto hororu rozpínala, pretože divák bez trailerov absolútne netuší, do čoho ide, a preto to celé mohlo vyvrcholiť do desiatok hororových subžánrov. Som rád, že to skončilo spôsobom, ktorým to skončilo, ale spracovanie záveru bolo citelne slabšie, než predchádzajúce časti. Nechcem nič prezrádzať, ale kvôli tomu spracovaniu hodnotenie vo finále klesalo. Myslím si, že každý by uvítal flashbacky zo situácií, pri ktorých sa Jane Doe dostala do stavu, v ktorom sa nachádzala v márnici. Taktiež je počas niektorých scén až príliš očividná nešikovná béčkovosť, ale inak sa jedná o parádnu záležitosť, ktorej nechýbajú atmosférické pasáže v parádnom prostredí márnice. + herec z The Ring + herec z The Hallow(20.12.2016)

 • flanker.27
  ***

  Škoda velmi tuctového a nepřekvapivého závěru. Přišlo mi, že tvůrci nějak nevěděli, jak film zakončit, tak jednoduše sáhli pro otřepané klišé. Velká škoda, protože to bylo v hororu po dlouhé době poprvé, kdy jsem hrdinům sám nepřál nějaký ten skon za jejich hloupost. V rámci scénáře se otec a syn patologové snaží situaci řešit jakž takž logicky a už za to by to výsledné rozuzlení mohlo být alespoň v jednom smyslu trochu příznivější. Stejně tak by pro mě bylo zajímavé, kdyby došlo k opravdovému hovoru s... No, nebudu spoilerovat. Celkově slušné tři hvězdy.(28.12.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24