poster

Tajemství smrti slečny Neznámé

 • USA

  The Autopsy of Jane Doe

 • Velká Británie

  The Autopsy of Jane Doe

 • Kanada

  The Autopsy of Jane Doe

 • Irsko

  The Autopsy of Jane Doe

 • Austrálie

  The Autopsy of Jane Doe

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie, 2016, 86 min

Režie:

André Øvredal

Scénář:

Ian Goldberg

Kamera:

Roman Osin

Producenti:

Rory Aitken, Fred Berger

Střih:

Peter Gvozdas

Scénografie:

Matt Gant

Kostýmy:

Natalie Ward
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ramirez85
  ****

  Výbornej atmosférickej horor, navíc hrající na retro strunu, a to je pro Ramireze vždycky bod k dobru. André se po vynikajícím Lovci trolů vytáhl i tentokrát, až je jednomu líto, že ten chlap netočí častěji. Kromě skvěle depresivních prostorách pitevny tu samozřejmě hrají prim herci- výjimečně sympatický Emile Hirsch a nevýjimečně sympatický Brian Cox. Nebýt Wanova druhého The Conjuring, měli bychom tu nejlepší horor roku 2016.(2.1.2017)

 • dO_od
  ****

  // Jsem víceméně spokojenej, chvílemi náběh na parádní drama z márnice s detektivní zápletkou v pozadí, který občas naruší béčkovej horor, kde nechybí klasický lekačky, ani absence logiky v chování jinak sympatických postav. Jinými slovy to je částečně super a částečně hrozně pitomý, celou dobu ale solidní zábava se dvěma skvělými herci s výbornou chemií, takže jednoznačně doporučuji. 8/10(2.4.2017)

 • J*A*S*M
  ****

  Doufám, že André Øvredal nasadí rychlejší tempo práce, protože čekat na jeho příští žánrový kousek dalších šest let by se mi fakt nechtělo. Oba jeho dosavadní filmy, tedy Lovec trolů a nyní i The Autopsy of Jane Doe jsou krásnou ukázkou toho, že lze na poli hororového žánru přijít s něčím originálním. Nejsou to sice žádné převratné game-changery, spíše jen mírně obměňují a hravě ozvláštňují zažitá schémata, ve výsledku to ovšem stačí. Snímek je nadto režírován pevnou rukou, kamera ladně proplouvá interiérem márnice, některé sekvence jsou jak z učebnice tvorby napínavé / hororové scény. Postavy jsou sympatické a nechovají se nijak zvlášť debilně, ústřední mystérium spolehlivě zvládne vyvolat a udržet zvědavost. Nebudu se tvářit, že film nemá i něteré rušící elementy (pro mě hlavně ten moment osvícení, kdy postavám najednou dojde rozuzlení záhady a všechno to divákovi vyžvaní - imho by stačilo lehce naťuknout a detaily ať si člověk domyslí sám), ale celkově převládá velká spokojenost.(21.12.2016)

 • POMO
  ****

  Celý čas som čakal na záverečný ultra šok, aký mi kedysi sprostredkoval napríklad španielsky [REC], ale ten sa nedostavil. Čakal som naň, pretože hororové napätie tu rejža dokázal vypitvať pôžitkársky do morku divákovej kosti. Áčkova herecká dvojka tomu dodáva status, pach mŕtvych tiel márnice cítiť z každého záberu, a nehybná tvár s oduševnelým pohladom herečky Olwen Catherine Kelly vás bude v myšlienkach desiť ešte hodiny po dopozeraní. Škoda len krívajúcej logiky. S vybrúsenejším scénárom by to bol jasný horor roku 2016.(10.1.2017)

 • Xmilden
  ***

  Zřejmě nastala chyba spíše na mé straně, protože po shlédnutí zdejšího hodnocení jsem se neskutečně těšil na parádní horor. Atmosféra je vytvářena přímo ukázkově a divák hodně dlouho netuší která vlastně bije. Po odhalení skutečností kdo za tím vším stojí bohužel snímek ztrací na kvalitě a prostředí pitevny je dosti malé a rychle se okoukává. Škoda. Film měl tak našlápnuto! 65%(25.4.2017)

 • - Emile Hirsch (Austin) sa nechal počuť, že vyjadril obdiv Olwen Catherine Kelly (Jane Doe) za to, že vydržala v nehybnej polohe počas celého filmu. Paradoxne ani nie zato, že bolo náročné nehýbať sa, ale preto, že operačná doska pod ňou bola príliš studená. (Marceloo)

 • - Emile Hirsch (Austin) pred natáčaním navštívil márnicu v Los Angeles a pozoroval naživo pitvy miestnych patológov. Taktiež bol nútený podpísať zmluvu, že nemá nárok na žalobu márnice, ak sa nakazí Ebolou a podobnými nebezpečnými chorobami. (Marceloo)

 • - Ve scéně, kde Austin (Emile Hirsch) píše na tabuli římské číslice, můžeme vidět, že tam číslice již jednou byly a jsou špatně smazané. (MatyasF)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace