poster

Tajemství smrti slečny Neznámé

 • USA

  The Autopsy of Jane Doe

 • Velká Británie

  The Autopsy of Jane Doe

 • Kanada

  The Autopsy of Jane Doe

 • Irsko

  The Autopsy of Jane Doe

 • Austrálie

  The Autopsy of Jane Doe

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie, 2016, 86 min

Režie:

André Øvredal

Scénář:

Ian Goldberg

Kamera:

Roman Osin

Producenti:

Rory Aitken, Fred Berger

Střih:

Peter Gvozdas

Scénografie:

Matt Gant

Kostýmy:

Natalie Ward
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ****

  Udělat horor v pitevně je výborný nápad. Ne ani kvůli nechutnostem, ale bavil mě tam profesionální Brian Cox, kterej se snažil racionálně vystvětlovat podivnosti během pitvy. Samotné strašení hodně fajn. Surreálná noční můra, kde věci nemusí dávat smysl. Nejděsivější je stejně ale blikající světlo a temná chodba. A přišlo mi, že čím více přituhovalo tím více sexy ta mrtvola byla.(5.2.2017)

 • flanker.27
  ***

  Škoda velmi tuctového a nepřekvapivého závěru. Přišlo mi, že tvůrci nějak nevěděli, jak film zakončit, tak jednoduše sáhli pro otřepané klišé. Velká škoda, protože to bylo v hororu po dlouhé době poprvé, kdy jsem hrdinům sám nepřál nějaký ten skon za jejich hloupost. V rámci scénáře se otec a syn patologové snaží situaci řešit jakž takž logicky a už za to by to výsledné rozuzlení mohlo být alespoň v jednom smyslu trochu příznivější. Stejně tak by pro mě bylo zajímavé, kdyby došlo k opravdovému hovoru s... No, nebudu spoilerovat. Celkově silné tři hvězdy.(28.12.2016)

 • POMO
  ****

  Celý čas som čakal na záverečný ultra šok, aký mi kedysi sprostredkoval napríklad španielsky [REC], ale ten sa nedostavil. Čakal som naň, pretože hororové napätie tu rejža dokázal vypitvať pôžitkársky do morku divákovej kosti. Áčkova herecká dvojka tomu dodáva status, pach mŕtvych tiel márnice cítiť z každého záberu, a nehybná tvár s oduševnelým pohladom herečky Olwen Catherine Kelly vás bude v myšlienkach desiť ešte hodiny po dopozeraní. Škoda len krívajúcej logiky. S vybrúsenejším scénárom by to bol jasný horor roku 2016.(10.1.2017)

 • Fr
  ***

  ,,TI, KTEŘÍ PŘEŽILI, SE JÍ ZBAVILI A POHŘBILI JI CO NEJDÁL“...“ /// Holka s postavou, co dávno vyšla z módy, dělá chlapcům na pitevně prekérku. Patologický (filmový) puzzle se dvěma živejma (aspoň chvíli), sklízí chválu hlavně díky nápadu a jednoduchýmu provedení. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že holka, která se může na pitevním stole vyprstit, není normální. 2.) Nevím, proč mám na noze zvoneček. 3.) Thx za titule „Kasparov88“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(18.1.2017)

 • gogo76
  ****

  V hororovom žánri je asi ťažké prísť s niečím neotrepaným a originálnym. Prvé veľké prekvapenie je herecké obsadenie , ktoré je vzhľadom na žáner viac než slušné. Film sa rozbieha pomaly, atmosféra sa buduje postupne a začína to skôr ako kriminálka. Za celý film neopustíme priestory pitevne, takže z tohto dôvodu ide doslova o komorný horor. Telo neznámej Jane Doe (to je iba pracovné meno pre neznámu obeť) je v slušnom stave, no postupne s každým ďalším zárezom prichádzajú nové, často záhadné a nevídané skutočnosti. Napätie je v niektorých momentoch poriadne vysoké, hlavne v momentoch, keď pri pitve občas kamera prebehne telo Jane Doe a zaberie mŕtvy pohľad jej šedých očí. Očakávate či sa náhodou nepohne jej pohľad smerom do kamery a to je fakt napínavé. Vytknem iba uponáhľaný záver bez silnejšej pointy. +++ Takmer z každého hororu si niečo odnesiem a tu konkrétne zvuk zvončeka. Po filme som išiel na záchod a ako tak vychádzam a v tme zatváram dvere, manželka zazvonila zvončekom...Nebolo mi všetko jedno, ale sranda musí byť! 80%.(4.2.2017)

 • - Film byl natočen v Londýně ve Velké Británii. (Tygrys)

 • - Spoiler: Jménem Jane Doe bývají označovány neidentifikované osoby ženského pohlaví. (Shadowland)

 • - Emile Hirsch (Austin) pred natáčaním navštívil márnicu v Los Angeles a pozoroval naživo pitvy miestnych patológov. Taktiež bol nútený podpísať zmluvu, že nemá nárok na žalobu márnice, ak sa nakazí Ebolou a podobnými nebezpečnými chorobami. (Marceloo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace