Croft

Krátkometrážní / Akční / Drama / Thriller / Dobrodružný

USA, 2013, 20 min

Poloprofesionální kraťas inspirovaný herním Tomb Raiderem (2013), jehož stylu se velmi věrně drží (včetně přepáleného body countu, kterým hlavní hrdinka rozpráší grupu záporáků s hodně mizernou UI a muškou :-); a samozřejmě jejího výrazného hekání). Po akční a kaskadérské stránce jde pak o úžasnou záležitost zcela se vymykající kategorii "fan-filmů", s dynamickou kamerou a skvělou hudbou, až mi z intenzity zoufalého boje o přežití naskakovala husina.(8.1.2014)

Otázka kto a prečo tu nie je zodpovedaná, ale ide len o akciu a tú spĺňa na amatérsku produkciu výborne. Samozrejme, je to s tým zabíjaním ako na páse prepísknuté. Správanie žoldnierov bolo solídne blbé, inak by bola Lara mŕtva každú minútu. Pekné, že všade už jej vzhľad dávajú podľa najnovšieho dielu (Tomb Raider z 2013), kde vypadá nádherne - ak je to teda ona, vzhľadom na posledné slovo tej "ne-návnady". Keďže celé to vystihujú slová beh po lese a radová likvidácia desiatok nepriateľov, nič mystické, temné ani záhadné, čiže žiadna prechádzka v jaskyni s fakľou ani niečo podobné sa nekoná...Na hercov som si musel trochu zvyknúť :-) Niektoré hlášky boli fakt komické. Zvažoval som 5*, pretože to naozaj muselo dať neskutočne veľa prostriedkov, nadšenia a práce, lenže keď si zoberiete taký film Lov na Gluma...(9.1.2014)

-4* sice je to herecky totálně nepřesvědčivé, ale má to výtečnou atmosféru, který by jí záviděl kdejaký akční film. Z tohoto hlediska to taky hodnotím a jako fanouškovský počin ... klobouk dolů. Viděl jsem to s českými titulky tady [ PŘÍBĚH: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](28.12.2015)

Lepší než celej film Lara Croft. Nemůžu souhlasit s Momo, protože hlavní hrdinka se do role Croft hodila a dalo se na ní koukat. Jinak naprostá akční pecka, ve který hrajou herci líp než ve většině filmů, který dnes vychází. Od těchto maníků bych si dokázal představit i celý film, né jen 20 minutovou scénu. K tomu všemu ještě mindfuckovej konec s jménem a já jsem naprosto spokojenej.(28.12.2013)

Je dobré, že vznikají fan filmy, ale na bohužel začali až moc přebírat zvyklosti blocbusterových filmů a pak to vypadá takto nereálně. V tomto případě to vadí hodně, bo na akci je tento snímek postavený, kdyby ne ledacos by se dalo odpustit. Dialogy jsou hrozné, akce je dobrá (ale nereálná), natočeno je dobře (dali si záležet) a konec má pointu. Skoro jsem čekal, že "Lara" přežije všechno. Se hrou to má pramálo společného, jen název a pobíhání v lese.(14.1.2014)

• - Spoiler: Na konci filmu, těsně před pádem ze skály, je hrdinka (Cassandra Ebner) postřelena do pravé strany břicha. To je odkaz na hru "Tomb Raider", kde se Lara poraní do stejného místa na břiše o oštěp. (Plechpetr)