Croft

Krátkometrážní / Akční / Drama / Thriller / Dobrodružný

USA, 2013, 20 min

Ide o jednu celistvú akčnú sekvenciu s nezodpovedanou ( aspoň nie pre mňa ) záverečnou pointou. Je to s prihliadnutím faktov naozaj jeden z technicky najlepšie natočených krátkometrážnych filmov akéhokoľvek žánru a boduje aj v iných veciach. Aspoň takto ( remeselne ), mal byť natočený najnovší reboot ( 2018 ).(17.7.2018)

Jeden z nejpovedenějších fan filmů s Larou. Jednak co se týče kaskadéřiny a choreografie bojů a druhak skvěle vypointovaného příběhu. Tenhle velesympatický kraťas je tak dalším silným fandovským hlasem pro to, aby se Hollywood konečně pokusil o restart série Tomb Raider. Laťka, kterou nastavily oba filmy s Angelinou Jolie, přeci jen není až tak vysoko.(30.12.2013)

Som človek, ktorý si pri TR kraťasoch strašne zakladá na tom aby Lara vyzerala dobre. Aby mi tam proste vzhľadovo, najmä tvárou, sedela. Herečka sa mi nepáčila, bola nesympatická ale serem na to, pretože toto bola mega pecka. Lepšie a akčnejšie ako filmy. Takto má vyzerať TR kraťas. Maximálna spokojnosť, presvedčivé výkony, úžasné prostredie a efekty. Nečudujem sa, že film získal ocenenia.(28.12.2013)

Poloprofesionální akční jízda, která pokořuje svoje větší filmové protějšky. Silně motivováno poslední herní Larou. Z choreografického hlediska dokonalé, Cassnadra Ebner herecky taky výtečná, jen mi přišlo poměrně neuvěřitelný, že by za takovou chvilku zmastila snad stovku žoldnéřů (kteří působili dost naivně a amatérsky), ale to už je holt Lara.(30.12.2013)

I amatéřina může vypadat luxusně. Cassandra Ebner je jednoznačně největší ženský zabiják v historii akčního filmu. Protože během 20minut zabila asi 40 borců. Navíc člověk jí fandí i když to s ní nedopadne moc dobře - 50% https://www.youtube.com/watch?v=bnQTW9V61jo(26.1.2014)

• - Spoiler: Na konci filmu, těsně před pádem ze skály, je hrdinka (Cassandra Ebner) postřelena do pravé strany břicha. To je odkaz na hru "Tomb Raider", kde se Lara poraní do stejného místa na břiše o oštěp. (Plechpetr)