Oh Mal-Soon je 74-ročná vdova, ktorá si uvedomí, že sa pomaly stáva záťažou pre svoju rodinu. Keď sa potuluje po uliciach, narazí na fotoateliér a rozhodne sa obliecť do pekných šiat, aby si nechala spraviť autoportrét. Potom, čo vyjde z fotoateliéru, záhadne zmení svoju podobu a navráti sa do tela svojej dvadsaťročnej ja. Mal-Soon chce z tejto jedinečnej príležitosti vyťažiť čo najviac; zmení si meno na Oh Doo-Ri (Eun-kyung Shim) a rozhodne sa, že si užije čo najviac zo svojej mladosti. (figliar)

sniper18

Je to mierne nadpriemerná komédia. Má celkom dobrý príbeh o starej žene žijúcej so svojou rodinou a priateľom, ktorej napriek vysokému veku stále nechýba energia a tak kvôli svojej tvrdohlavosti musí mať stále všetko pod kontrolou. Keď sa ale práve toto správanie prejaví na zdraví ženy jej milovaného syna, on začne premýšľať nad domovom dôchodcov a tak radšej unikne z domu. Rozhodne sa ešte odfotiť z zvláštnom fotoateliéri, z ktorého ale na jej prekvapenie vyjde ako mladé dievča, no to jej samozrejme neprekáža a začne žiť novým životom, pričom sa ale aj tak ubytuje pri svojej rodine a svoje tajomstvo vyzradí iba jej priateľovi. A konečne môže začať aj so svojou speváckou kariérou, po čom vždy túžila a počas toho sa zoznamuje aj so sympatickým hudobným producentom. Spracovanie nie je zlé, ale nie som s ním ani úplne spokojný. Na prvý pohľad vyzerá všetko úplne ideálne, zaujímavá zápletka, má to presne ten typ atmosféry, aký mám v tomto žánri najradšej a aj napriek výrazne nadpriemernej dĺžke si to po celý čas udržuje svižné tempo, takže som tu nenašiel slabé miesta a ubehlo mi to dosť rýchlo. Ale hlavná postava mi svojim správaním väčšinu času vôbec nesedela a tak som jej ani moc nefandil, ani potenciál jej života v rodine, pričom jej príbuzní ju samozrejme nepoznali mi neprišiel dobre využitý, chýbajú mi tu aj nejaké výrazné scény, na ktoré by sa dalo dlhšie spomínať a aj to fotoštúdio mohlo mať za sebou aj nejakú legendu alebo niečo podobné, ako snáď všetky filmy s podobnou tématikou, takto mi to prišlo len tak obyčajne vložené bez nejakých širších súvislostí. Takže úplne si ma to nezískalo, ale aj tak ma to celkom bavilo a hlavne vďaka ten speváskej kariére, to bolo dobre zvládnuté. Sklamaním sú aj jednotlivé žánre, romantika je tu taká nevýrazná, humoru je síce celkom dosť, no vtipné mi prišli možno len dve scény, ale aspoň tie hudobné vystúpenia majú svoje čaro a niektoré sa mi aj veľmi páčili. S hereckým obsadením som celkom spokojný, hlavná postava mi prišla obsadená úplne ideálne v oboch vekoch a obzvlášť mladá Shim Eun-Kyung, len ako som spomínal, jej postava je už na tom horšie, ale aj väčšina vedľajších postáv mi sedela, jedine bez starého priateľa by som sa kľudne obišiel, ten ma skôr rušil. Réžia a technická stránka sú na tom veľmi dobre, skvelá vizuálna stránka a príjemná atmosféra, toto prevedenie mi sedí. Takže čakal som predsa len trochu viac, ale aj tak sa tu nájde dosť kladov a celkom sa mi to páčilo. 63% ()

Jossie

Zábavná zápletka se zázračným omládnutím hlavní hrdinky, jen ty songy byly hrozné a chování Mal-Soon příliš rázné a často nepříjemné. Vhledem k tomu, že v Korei byl ten film velký hit, jim to zřejmě přišlo vtipné,ale mě to spíš otravovalo. Ale jinak co říct, Korea no, bavilo mě to. ()

Pethushka

Tady mi nesedlo až moc věcí. Začíná to scénářem a celkovou atmosférou. Hlavní hrdinka, její omládlá verze, sice skvostně napodobila chování, mluvu a pohyby babičky, ale ani tak si moje sympatie nezískala. Její hrubá, téměř bez emoční povaha je asi na místě, vzhledem k tomu, čím si babi za život prošla, ale bylo pro mě těžký oblíbit si ji. Ještě míň mě potěšila hudební zápletka, to nebyl můj šálek čaje už vůbec. Nejlepším okamžikem filmu pro mě tak zůstává poslední minuta, respektive "štěk", který se v ní objevil. 1,5* ()

gogo76

"Viete mi spraviť účes, aký mala A. Hepburnová?..." Miss Granny mi urobila radosť. Mimo toho, že urobiť radosť a vykúzliť úsmev je hlavným účelom komédie je fakt, že už dlho som nevidel tak milý a vtipný film. Sám vyhľadávam skôr vážnejšie filmy, ale niečo tak "ľahké", čo si vystačí s jednoduchým nápadom, navyše bez streľby a krvi, raz za čas ocením oveľa viac. Kórejci sa nikdy netajili inšpiráciou i láskou k hollywoodu a o to viac potešia odkazy na A. Hepburnovú či Jamesa Deana, nevinný kukuč z animáku Shrek 2 alebo pieseň Pretty women. Film je o splnenom sne , ktorý napadne asi každého, kto pri pohľade do zrkadla zistí, že starne."Omládli sme, omládli sme...hopsa hejsa do Brandejsa...", no niečo podobné. Po zázračnom omladnutí ("pani budete mladšia o 50 rokov...") v tajomnom fotoštúdiu sa začnú diať veci...Je to sprcha humoru na tému staroba vs. mladosť a fakt sme sa celá rodina výborne bavili. Spievané čísla boli tiež výborné, nie iba do počtu a každá i vedľajšia postava tu mala svoje pevné miesto. Občas sa herecky prestrelilo, to ku kórejským hercom patrí, ale nebolo toho tak veľa. Ten záver s Jamesom Deanom bol super. Typický kórejský mix žánrov, ktorý výborne funguje. Komédia? Rozprávka? Romantika? Je to jedno, zabavil som sa. 90%. ()

Lacike

Klasický príbeh o návrate staršej osoby do svojej mladosti je ozvláštnený tým, že sa stará babka nevracia do minulosti, ale omladne len jej telo, ale ona ostáva v súčasnosti. Čo je celkom zaujímavé, ale príliš ma nebavili epizódky ktoré s mladým telom zažíva. Asi najviac humoru malo vyplývať z toho, že aj s mladým telom sa správa a má vkus ako stará babka. Mne sa najviac páčil úvod, kým ešte bola stará a ufrflaná. To bolo fakt vtipné. Potom si zrazu začala život užívať a to už taká sranda nebola. Ani stret s jej rodinou ma príliš nezaujal. Pekný bol akurát len jej vzťah s vnukom. Línia so speváckou súťažou išla úplne mimo mňa. Už som chcel dať len 2 hviezdičky, ale nakoniec film v mojich očiach zachránil nádherný dojímavý rozhovor babky s jej synom. Tak kvôli nemu dám aj tretiu hviezdičku. Ale celkovo to je pre mňa len priemerná komédia. 5/10. P.S: Kórejčina mi znie ako jeden z tých príjemnejších ázijských jazykov, ale už mi trochu začína liezť na nervy, neviem či to je jedno slovo alebo ich je viac, ale znie to jak keby si chceli odchriaknuť. Chrrrr. Naviac z úst ženy to pôsobí fakt nepríjemne. ()

Tyckin

Rozporuplné dílo a promeškaná šance vzhledem k zápletce, styl humoru mi však často nesedl a po hudební stránce film též vysloveně neoslovil, Seong Dong-il tu neměl roli jež by mu sedla, takže jsem to trochu prozíval. ()

lioncel

Kdybyste přirovnali ženu k míči, tak dospívající dívka je jako basketbalový míč. Všichni kvůli němu skáčou a každý si chce na něj sáhnout. Dvacetiletá žena je jako míč na ragby. Několik mužů se o něj pere a snaží se ho udržet co nejdéle. Je to taky jediné období, kdy o ten míč bojují jako o život. Žena po třicítce je jako ping-pongový míček. Nebojuje o něj už zdaleka tolik mužů, ale pořád mu věnují dost pozornosti. Žena ve středních letech je jako golfový míček. Hraje s ním jenom jeden muž a ten se ho snaží odpálit co nejdále od sebe. A žena v pozdějším věku... To je míč na vybíjenou. ()

zette

Hwang se po skvelem Dogani pustil do zcela jineho zanru a i kdyz SG neni spatna komedie, prislo z me strany zklamani. Postava Oh Doo-Ri mi po vetsinu filmu byla protivna a kazi tak celkovy dojem z celeho filmu. Jinak se jedna o celkem milou komedii, plnou barev a s peknymi pisnickami. Filmu by urcite prospela kratsi stopaz. ()

alisa.upir

Vzhledem k tomu, že mám v práci několik kolegyň původem z těchto končin Asie, přijde mi chování slečny sice nepříjemné na západní poměry, ale dost v cajku vzhledem k jejich kultuře. Moc hezká vtipná komedie, sice se zlomeným srdcem na konci, ale na takový filmy se člověk může dívat kolem dokola a neomrzí. ()

Ceres

Je to sakra dobrá komedie, u které jsem se pákrát neskutečně zasmál. To celé je opět posypané tím krásným korejským filmovým cukrem, jelikož ty dramatické scény, kterých film pár má, jsou výborné, zvlášť když mladá Malsun zpívá píseň, kde se prolíná její život. Výkon 20 leté herečky, která s takovou parádou zahrála správnou korejskou 아줌마 s typickým jazykovým projevem, bylo krásné podívání. Když si k tomu přičtu část natočenou v Ocean Worldu, vodním zábavním parku, kde jsem si při prvni vlně narazil palec o to zasrané betonové dno, hned jsem měl na krajíčku díky vzpomínkám. Takhle jsem se těžko bránil tomu, abych tomu dal plnou palbu, ale nakonec jsem odolal díky té komerci. Tento film je hodně hodně dobrý, kdy díky tomu krásnému humoru, budu na tuhle specialitku v dobrém vzpomínat. Celkově tedy hodnotím objektivně 84 %. ()

Bernhardiner

Komedie s výraznou hudební složkou Korejci dělat umí, tohle je jeden z příkladů. Už jsem se bál, že v Koreu už plně ovládl laciný KPOP (vězte, že PSYsko je jen špičkou ledovce, při detailnějším prohledání YouTube lze najít ještě tisíckrát bezdušší skvosty), a ono ne - kvalitnější popová hudba na Korejském poloostrově ještě nevymřela a tohle je již druhý letošní snímek (po Plan manovi), který to dokazuje. Navíc se i samotnému přeslazenému KPOPu trochu vysmívá: "Jak se ta jejich skupina jmenuje? - Cukrátka". Pokud pomineme hudbu, je to standardní korejská komedie. Nechápejte mě vůbec špatně, má dobrou zápletku s omlazením hlavní hrdinky, výborné herečky v hlavní i dobře obsazené role vedlejší a spoustu humorných momentů. Jenže spolu s tím obsahuje některá typická korejská klišé, která jsou (ńejen) pro tento žánr typická. Jedno z nejvýraznějších je, že snad každému někdo blízký předčasně umřel, pak se tady dokonce (SPOILER) objeví jedna smrt přímo ve filmu. Všichni zemřelí by dali na takový menší hřbitov. Ale nebuďme cyničtí, tak už to na světě chodí... 85% ()

Bukk

Jestli jsem něco o tohohle očekávala, tak to byl aspoň jeden blonďatej frajer. Což se mi taky potvrdilo. Protože bez někoho takovýho by to nebylo ono. Co se samotnýho filmu týče, ta banda rozpustilých korejských důchodců mi naprosto sedla. Jak se Mal-Soon proměnila, kdežto ve svý starší podobě jsem ji ty neustálý výčitky a narážky žrala, svým chováním jako pískle mě akorát štvala, ale to tý herečce musím nechat - rozená bábinka. Stejně nejvíc si to dával dědek, když zjistil, jak to všechno doopravdy je a scény s ním naprosto priceless. No co dodat - komedie jak vyšitá a k tomu dostanete pár tipů, jak randit s babičkami. ()

t.b.kat

Je to celkem solidní film, člověk se i zasměje, problém je, že člověk tento film porovnává s filmem Navždy mladý či Věčně mladá a jako divák pak automaticky naštvaně nečeká nic. K filmu se pak již nikdy vracet nebude, neb základ je furt stejný ... 3* ()

juluch

velmi sa mi pacil namet. hoci film obcas sklzal do nejakej tej lacnosti a hrdinka bola miestami naozaj neprijemna, su to holt korejske realie a to je zabava ()

Peter_Barrel

Ač velký fanoušek jihokorejských komedií z období po miléniu, musím říct, že nechápu tak vysoké hodnocení tohoto filmu zde na CSFD. Přestože ve své domovině byl tento snímek kasovním trhákem, mne vůbec neoslovil. Právě rozdíly Evropy a Asie v kultuře dialogu mě tolik přitahují na těchto filmech, avšak Miss Granny je prostě ustřelená a neměl jsem z ní moc dobrý pocit. ()

sara93

Je to velice příjemná komedie. Musím říct, že hlavní hrdinka (mladá) zahrála starou na jedničku. Jediné co se mi nelíbilo byli písně. ()