sniper18

Je to nadpriemerná romantická dráma. Má obyčajný príbeh o trojici najlepších kamarátkach, ženách v strednom veku, úspešnej televíznej producentke, ktorú opustil jej dlhoročný priateľ pre mladšiu, žene v domácnosti, ktorá si svojou sexuálnou aktivitou manžela skôr odcudzuje a slušnej rozvedenej žene, ktorá sa túži vydať za svojho súčasného priateľa, ale najprv sa potrebuje zbaviť svojej dospelej dcéry. Všetky si prežívajú aj spokojné chvíle, ale aj tak vedia, čo im chýba a navyše nie sú spokojné ani so svojim vekom. Spracovanie nie je zlé, síce sa určite nejedná o nič výnimočné a vlastne tu ani na okamih necítiť väčší potenciál byť niečím viac, než len žánrovým priemerom, na to by bol potrebný nejaký skutočne zaujímavý dejový prvok, chýba pocit vážnosti situácie a ocenil by som aj nejakú gradáciu, toto mi prišlo také jednotvárne, ale zase aj tak si nemôžem až tak sťažovať. Celé je to ideálne prepojené, takže to aspoň nepôsobí tak epizódne a nesklamala ma ani atmosféra, pri ktorej cítiť, že sa to ani neberie moc vážne a dokázal som sa pri tom uvoľniť. Inak najlepšie zvládnutá mi prišla línia s producentkou, tieto vzťahy v práci majú vždy svoje čaro, rovnako aj keď je medzi nimi generačný rozdiel a navyše aj postavy mi prišli najzaujímavejšie, línia s rozvedenou ženou mi zase prišla úplne štandardná so všetkými typickými klišé podobných príbehov, ale ani to ma nesklamalo a najslabšia je jasne línia s nymfomankou, ale aspoň pôsobí správne odľahčene a časom sa začne uberať trochu iným, zaujímavejším smerom. Takže o výraznejšej spokojnosti moc hovoriť nemôžem, ale nenudil som sa a celkom ma to aj bavilo. Lepšie sa určite dali zvládnuť aj jednotlivé žánre, po celý čas som mal pocit, že tvorcovia nevedeli, či točiť komédiu alebo drámu, no nevyšiel im ani jeden, na komédiu mi to neprišlo moc vtipné, ani jeden krát som sa nezasmial a na drámu je to zase až moc odľahčené. A k tomu sa tu nájde aj nejaká tá ľahšia erotika. S hereckým obsadením som celkom spokojný, najviac rozhodne poteší moja obľúbená Uhm Jung-Hwa ako televízna producentka, prekvapivo sklamaním je zase Moon So-Ri, ktorej idú omnoho lepšie vážne úlohy, tretia zo žien si splnila potrebný štandard a zvyšné postavy už síce nepôsobia až tak zaujímavo, ale ani ma nesklamali. Réžia a technická stránka sú len úplne priemerné, tu sa toho nedá moc chváliť, ale zase ani až tak moc kritizovať. Takže keby som Venus talk nevidel, o nič by som neprišiel, ale ani ma to nesklamalo, pri správnej nálade ideálna oddychovka. 59% ()

Aljak

Ehm, za normálnych okolností by z toho bola aspoň ako tak priemerná "dráma". Scenár nebol vôbec na zahodenie, no celé to uchichotané prevedenie trojice kamošiek ma totálne iritovalo, a to takmer celú dobu. Zápletka ohľadom vzťahov starnúcich, no stále príťažlivých žien bola fajn, ale na zachovanie žánru drámy by si to vyžadovalo vykreslenie oveľa vážnejšej atmosféry a nie neustále úsmevy a smiech. To celé úplne ubralo minimálne polovicu celkového dojmu z tohto filmu. Až som mal pocit, že z toho chcú spraviť nasilu romantickú komédiu, a nie drámu, ktorá by k tomu deju bola jednoznačne adekvátnejšia. ()

elanista1

Len podpriemerná kórejská komédia o troch ženách v kríze stredného veku, z ktorých dve sú trápne a nesympatické a len na jednu sa dá pozerať. Nezasmial som sa ani raz, takže tesne to nebude ani za tie dve hviezdy. ()