Necrotongue

To byl zase brutální zážitek. První epizoda páté sezóny mi přinesla ústřední dvojici v plné síle; všechny tradiční postavy přispěly svým dílem, nový Mr. Nimbus se nedal zahanbit, ale pokud jde o mě, nejvíc mě tvůrci rozsekali interdimenzionálním zráním vína a všemi těmi událostmi, které to spustilo. To byl naprostý brániční masakr. / Poučení: Nenarušuj rovnováhu mezi pevninou a oceánem. Pokud tedy nechceš do trojky. ()

Milano33

Tento seriál mi už neskutočne chýbal, ale čakanie sa vyplatilo, keďže táto epizóda nám má toho toľko čo ponúknuť. Rick and Morty je u mňa overená záruka kvality a predovšetkým humoru, ktorý vždycky pobaví. Je to parádne nahláškované, plné skrytého podtextu a odkazov na popkultúru, presne tak, ako sme u R&M zvyknutý. Táto časť mala naozaj skvelé sexuálne narážky, bolo to erotické a miestami až morbídne. Taktiež vytvorila zaujímavý priestor na hlbšie zamyslenie a filozofovanie nad pominuteľnosťou sveta. Je to skutočne šialené, ako jedna malinká blbosť, ktorú Morty spravil, dokáže uviesť do pohybu sled udalostí, ktoré ovplyvnia nie len  jednú generáciu, ale sakramentsky celú civilizáciu na jednej planéte. Dimenzia s dilatáciou času patrila k tomu najlepšiemu, čo nám táto epizóda mohla ponúknuť. Mortymu to snáď s Jessicou nikdy nevyjde, miesto toho však zasial pokrok do fantaskného stredovekého sveta. ()

Pichloza

Suprový začátek nové série. Rick s Mortym se vracejí ve velkém stylu kdy je Rick opět obrovsky nahláškovaný a Morty zase něco excelentně zvoral. Nezaostávají ani vedlejší postavy jako Beth, Jerry a nově představený Mr. Nimbus. Musím i pochválit humor, který byl pořád stejně skvělý jako v předchozích sériích. Už aby vyšel další díl. ()

CheeseFigure

Prekvapilo ma, koľko toho sa dokáže narvať do jednej epizódy (i keď Rick and Morty to už neraz previedli). Máme tu paródiu na Namora z Marvelu, klasickú komediálnu mustru ,,dôležitá večera, tak sa niečo pokazí" (pracoval s tým aj WandaVision) a, pre mňa najzaujímavejšie, dimenziu s inak plynúcim časom. A princ Nimbus je zaujímavá postava, ktorá pekne zapadá do sveta Ricka a Mortyho. Dobrý štart piatej série. ()

• Pan Nimbus je satirickým vyobrazením Aquamana z DC komiksů a Namora z Marvel komiksů. Vzhledem také připomíná hlubinného krále z anime One Punch Mana (od r. 2015). (Kubaaa97)
  • Scéna, v níž Hoovy najde na židli ve svém domě kosti své ženy a svého šíleného syna, odkazuje na Psycho (1960) režiséra Alfreda Hitchcocka. (Kubaaa97)