Pilot (S01E01) (epizoda)

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2013, 22 min

Justin Roiland

"Ricku to nejsou roboti!" "Ne, ale jsou to byrokrati, to je skoro stejný." --- Jdeznát, že se tvůrci téhle ujetiny veskrze inspirovali Red Dwarfem a legendárním Back to the Future. Red Dwarfem proto, že je zde plno popkulturních narážek (na Star Trek jsem si třeba všiml), hlášek a vědecko-fantastických šíleností a nehorázný počet cáklých situací, a především BTTF proto, že se Rick neuvěřitelně podobá, povahou, ale v prvé řadě vzhledem, Dr. Emmetu Brownovi, a jeho sidekick je takový druhý a stupidnější Marty McFly. Zatím má Rick a Morty trošku dětinský, ale jakž takž dobrý scénář - uvidíme, kam se vše vyvine.(17.9.2017)

Tohle je nářez! Smšť vtipů, kravin a narážek v pětadvaceti minutách! Skvělý originální dabing, pokud má celý seriál hodnocení 92 % a pilot "pouze" 85 %, nevím co dále čekat. 100%(6.5.2017)

Tenhle pilot mě ke sledování seriálu skutečně nepřesvědčil, a ačkoliv esence Ricka a Mortyho už tu je, byly to až nejrůznější klipy na youtube, které mě přesvědčily, že seriál stojí za zkoušku. Tenhle díl je víceméně jen taková surová Futurama.(24.11.2018)

Od samého začátku má epizoda naprosto zběsilé tempo a je to možná trochu na škodu. Rozjezd bych každopádně zvolil pomalejší pro lepší zorientování, ale postavy i hlášky jsou skvělé.(6.11.2017)

Skvelá epizoda. 90%(15.8.2018)

• - Jedná se o jedinou epizodu, která nemá scénu po titulkách. (itsp4trik)

• - Slovo „Morty“ zaznělo v epizodě celkem 113 krát. (itsp4trik)