Raising Gazorpazorp (S01E07) (epizoda)

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2014, 22 min

Jeff Myers

Dan Harmon, Justin Roiland

Lee Harting

Proč jsem si u této epizody vzpomněl na polskou komedii Sexmise? (Malý spoiler) Jinak Hulk je takovej ťuťuňuňu nasranej týnejdžr v existenciální krizi :-)(21.8.2019)

Byla sedmá epizoda ujetá? Byla. Bohužel se taky snažila být příliš poučnou, což citelně omezilo dopad humoru na diváka (mě). Zvykl jsem si už na drtivější údery.(7.11.2017)

Ďalšia slabšia epizóda ale tiež dobrá...(20.1.2018)

Vlastně je celý díl o problematice patriarchátu a genderové nevyrovnanosti, že bychom neměli nikoho odsuzovat, ale neměli bychom se nebrátnit, dokonce bych řekl, že je to zakomponované do boje rasismu a pozitivní diskriminace a o stupiditě obou těchto extrémů. Mě se epizoda líbila. 100%(9.5.2017)

Tentokrát o poznání přímočařejší epizoda těžící z nekompromisní absurdity, ale která má stále v pozadí problematiku rodičovství, genderu, a především koncept 'nature versus nurture.' Ačkoliv je planeta Gazorpazorp primárně jeden velký rouhající se vtip, je (především pro Summer) zároveň pokřiveným zrcadlem toho, co znamená v současné společnosti mužství a ženství. Cokoliv se v tomto zrcadle však dá vyčíst, bude nevyhnutelně obestřeno velkou dávkou nejasnosti, protože Rick a Morty je seriál, který se nesnaží filosofovat, natož poučovat. Jen otázku vždy nadhodí a pak stejně zakončí epizodu hlasitým uprdnutím.(25.11.2018)