Close Rick-counters of the Rick Kind (S01E10) (epizoda)

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2014, 23 min

Ryan Ridley

Dan Harmon, Justin Roiland

Lee Harting

Tak nějak chápu, že pro většinu fandů bude tenhle díl asi fantastickej, protože jediná věc lepší než Rick a Morty je nekonečné množství Ricků a Mortyů. Mně to ale neoslovilo tak jako drtivá většina sezóny, protože mi to svým přístupem připomínalo spíše díl Futuramy. Je pravda, že v tom druhém animovaném seriálu by si asi nedovolili rozebírat tak nelehkou věc, jaký je Rickův vztah k Mortymu – alespoň ne tak bezútěšným způsobem. Navíc na finálním zvratu je samo o sobě něco k zamyšlení (and I mean, spoilers?): jestli je ten nejhorší Rick jen loutka zlého Mortyho, je ‚Rickství‘ skutečně takovou antagonistickou vlastností? Je možné, že Rick je ve všech vesmírech jen odstín chaotic neutral, zatímco Mortyho převládající dobráctví, slabost a naivita podmiňují skutečné zlo? A je to vůbec motiv epizody, nebo jen výsledek nedotaženosti zápletky? Takhle to holt dopadá, když si člověk zahrává s mnohovesmírem jen for shits and giggles.(9.7.2019)

Ten název epizody je fakt výstižný, a zároveň parodující Close Encounters of the Third Kind pana Spielberga. Konec neměl sebemenší chybičku.(30.1.2018)

Pa...papa.da.pa.da.da.dadadam... neviete čo to je? Evil morty zvučka!!! Super epizóda... Nepáčil sa mi iba blbý Rick čo žral hovná...(20.1.2018)

Kvantita tentokrát nepřevýšila kvalitu, přestože se tvůrci s množstvím Ricků a Mortyů rozhodně nedrželi zpátky. Výborně jsem se bavil.(7.11.2017)

Tohle je naprosto geniální epizoda Ricka a Mortyho. Skvěle to řeší Americkou, přetvářku jménem "láska mezi otcem a synem" která je naprosto nulová, a otec nikdy neřekne synovi, že ho má rád. Navíc to má další podtext a to je Americká justice, která je celkem spravedlivá, ale když něco pokazí, tak to fakt "stojí za to". 100%(8.6.2017)