The Rickchurian Mortydate (S03E10) (epizoda)

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2017, 22 min

Dan Harmon

Dan Harmon, Justin Roiland

“You don’t know what I am! You don’t know what I can do! I’m Doctor Who in this motherfucker! I could be a clone. I could be a hologram! We could be clones controlled by robots controlled by special headsets that the real Rick and Morty are wearing while they’re fucking your mother!” Jedna z najlepších scén série, Rick dával mistra prezidenta dole jedna radosť. V diely ma bavilo sledovať, ako neskutočne sme sa posunuli od prvého dielu - v celej sérii boli náznaky, že Morty je zabehnutý adventurista, avšak až tu plne vidieť, že Sanchezovcov ako celok už skrátka nič neprekvapí. Rick a Morty sú tak vzácne na jednej, apatickej vlne. Celá záplietka v Bielom dome bola pomerne zábavná, na finálnu epizódu však slabá, za to Bethin problém s klonom bol dosť fajn. Škoda konca, ktorý ma neposadil, ako by finále série jedného z najlepších momentálne vysielaných seriálov malo. Napadlo mi, či nás nečaká podobné prekvapenie ako s prvým dielom - a tvorcovia sa o týždeň nevytasia s 11. dielom, ktorý by linku s Evil Mortym či Beth prekopal. Ak by to tak bolo a tvorcovia by také prekvapenie dali, piedestál pod seriálom navýšim o gigantické, úprimné BRAVÓ!(2.10.2017)

==SPOILER== Tenhle díl byl snad víc než kterýkoliv jiný určen pro americké publikum (a kulturních, či konspiračně-politických náznaků je zde celá řada, např.: 1, 2). Nebyl to tentokrát ten známý všeobjímající mindblow (jako v předchozích dílech), ale tvůrcům i tak patří obdiv za to, že dokázali téma Ricka a Mortyho opět přenést do zcela nové polohy, aniž by tím koncept utrpěl. A veliká poklona, že závěrečný díl nebyl (dle všeobecného očekávání) konvenčním bojem proti zloduchovi série, nýbrž (jen) bojem o nechtěné selfie(2.10.2017)

"You have the right to get the fuck out of my office!" ... Až na souboj mezi Rickem a Obamou jde o další průměrnou epizodu.(30.5.2018)

Najhorší koniec ricka a mortyho!!! 4 hviezdy iba za Minecraft, scénu s konšpiračnými teóriami a súboj prezidenta a ricka a beth by mala byť klon lebo nechápem prečo žije?! Veď v prvej epizóde tretej série bolo ukázané že umrela ako malá so svojou matkou tak prečo kurník šopa žije??? A komu je smutno za štvrtou sériou nech si zahrá Rick and morty hry... Jedna je na Instagrame a ďalšie dve sú na Google play zadarmo a jedna na virtuálnu realitu... Odporúčam!(20.1.2018)

• anetd1

Epizoda sama o sobě popravdě tolik nebavila, ale pravděpodobně drží několik klíčů k rozvoji dalšího děje i postav, a to, že byla umístěna jako poslední má určitě svůj důvod. To a nebo si z nás tvůrci prostě dělaj prdel žejo, protože nothing really matters. Že si tohle Rick uvědomuje, jelikož si je vědom, že existuje ve vesmíru TV show už tušíme nějakej ten pátek, ale to že to ví i Beth, a že vlastně proti tomu neprotestoval nikdo z rodinky rozhodně beru jako zajímavej fakt. Pláču, že série utekla tak rychle a zároveň se těším na nadcházející hodiny strávený rewatchingem epizod, přemýšlím nad tím, jestli je Beth klon nebo ne a dalšíma x teoriema.(5.10.2017)

• - Rick v tomto díle dá přednost misi, před hraním „Minecraftu“. U toho odkáže na South park (od r. 1997) a epizodu Informative Murder Porn (2013) , ve kterém se už „Minecraft“ probíral. (PK Ivanhoe)