poster

Rick a Morty (TV seriál)

 • USA

  Rick and Morty

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2013–2020, 15 h 19 min (Minutáž: 21–23 min)

Hrají:

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith, John Oliver, Cassie Steele, Dan Harmon, Spencer Grammer, Rob Schrab, Werner Herzog, Chelsea Kane, Aislinn Paul, Kevin Michael Richardson, Kari Wahlgren, Eric Bauza, Alex Hirsch, Nathan Fillion, Tom Kenny, Nolan North, Jill Talley, Justin Roiland, Clancy Brown, Tony Hale, Joel McHale, John DiMaggio, Susan Sarandon, Peter Serafinowicz, Danny Trejo, Gillian Jacobs, Christian Slater, Lance Reddick, Tara Strong, Jeff Bryan Davis, Dana Carvey, Steve Agee, Reagan Gomez-Preston, Claudia Black, Virginia Hey, Pete Michels, Jeff Bergman, Alfred Molina, Rich Fulcher, Tress MacNeille, Chris Romano, Keegan-Michael Key, Jordan Peele, Paul F. Tompkins, Jemaine Clement, Andrew Daly, Christina Hendricks, Patton Oswalt, John Kassir, Dawnn Lewis, Keith David, Matt Walsh, Kurtwood Smith, Stephen Colbert, Alan Tudyk, Michael McCafferty, Jim Rash, Gary Cole, James Callis, Tricia Helfer, Nathan Fielder, Matt Besser, Ryan Ridley, Adam Ray, Alex Jayne Go, Sherri Shepherd, Sam Neill, Kathleen Turner, Taika Waititi, Jeffrey Wright, Pamela Adlon, Daniel Bonjour, Dustin Ybarra, Elon Musk, Justin Theroux, Matthew Broderick, Liam Cunningham, Keegan Allen, Phil LaMarr
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (324)

 • DaViD´82
  *****

  It's-a good-a show! To nejlepší z Doctora Who, Návratu do budoucnosti, Futuramy, Podivuhodných dobrodružství Vladimíra Smolíka, Macourkovin, Rena a Stimpyho, Červeného trpaslíka, Douglase Adamse, hard sci-fi, smyslu pro absurdno, satiry, punku, popkultury a černého skoro až monty-pythonovského humoru. Neslučitelné? Ale kde že... Rick a Morty (tedy stařecký cynický übergeniální narcistní Bůh... ehm, vědec alkoholik a jeho poněkud jednodušší dobrosrdečný psychicky labilní vnuk) je kult i okamžitá klasika pro nedětské publikum, které však v srdci zůstalo stále dětmi. Dětmi se značně zvráceným smyslem pro humor, muhehe. Má to jednu jedinou chybu. A to sice hned pilotní epizodu, která dělá zbytku seriálu spíše medvědí službu než co jiného. Ovšem již od druhého dílu bezezbytku platí, že co epizoda, to absolutní perla humorem, narativní (meta)strukturou, odkazy, vývojem, nadsazeným nihilismem se srdíčkem na správném místě… Prostě vším. A přes veškerou hravost, cit pro ryzí klukovské dobrodružství, nápaditost, citlivý vývoj charakterů, postupně se zúročující kontinuitu, čtvrtou stěnu bořící momenty i popkulturní odkazy na kdeco, tak vůbec nejlepší na tom je, že se to nijak neštítí naprosto vážných (a řádně temných) vyspělých momentů. A kupříkladu temné vyznění šestého dílu je znepokojivé jako máloco jiného (tuplem pak v animácích). Ricka a Mortyho prostě beru jako jeden z vrcholů (nejen) současné animované seriálové tvorby. Nic víc, nic míň. PS: Rozhodně vyčkávejte na konce titulků. Bohatě se to vyplatí. | S1: 5/5 | S2: 5/5 | S3: 5/5 | (22.10.2015)

 • Superpero
  *****

  Vtipné nápadité, ale co je nejlepší je návaznost dílů. Tzn. ať se stane sebešílenější věc, postavy si jí pamatují i v dalších epizodách a je to stále relevantní. Sci-fi znělka je super.(23.8.2015)

 • Tom Riddle
  ****

  Šílený vědátor á la Dr. Emmett Brown z Návratu do budoucnosti + průměrná americká rodinka. A výsledek? První díl téhle animované komedie je prakticky utrpením, další čtyři potom (prach)sprostou vykrádačkou Futuramy. Od šestého dílu dál se ale naštěstí tvůrce Dan Harmon (fandové Community jistě znají, ostatně si nedokážu představit, že by tenhle seriál záměrně vyhledal kdokoli jiný) vzchopil, a i když dál servíruje v podstatě zfetovanou a vulgárnější verzi Futuramy, přimíchává dostatečné množství meta joků a popkulturních odkazů, díky kterým seriál nachází svůj vlastní, stabilní směr, který překvapivě boduje především ve vážnějších a hlubších momentech (byť sem tam funguje i nesmyslné bezuzdné sci-fi řádění). Znalejší seriálové fandy pak nepochybně potěší hlasy doktorů Elliot Reid a Lea Spacemana jakožto dua rodičů, stejně jako všelijaká hvězdná camea (kupříkladu nějací ti regulaři z Community). Rick a Morty tak nakonec díky jedné a půl kvalitní sérii přistává na celkem slušných čtyřech hvězdách, ale z toho hodnocení tady je mi trochu šoufl. Není to poprvé, co mám kvůli csfd chuť hodnotit níž.(25.7.2016)

 • novoten
  ***

  Po celou první sezónu jsem se cítil, jako kdyby Futurama a Doctor Who dostaly ty nejzákeřnější drogy pod sluncem. V průběhu té druhé se ale tvůrci přestali bát zvážnět na dobu delší než deset vteřin a občas dokázali udržet souvislou myšlenku dějové linky déle než třetinu epizody. V takových chvílích pak s radostí chápu, proč se někdo na takhle šílenou rodinku dokáže dívat zas a znova. Většinu času jde totiž o hyperaktivní salvu nápadů, které bohužel nerozlišují, jestli padnou na úrodnou půdu a nebo budou mimo způsobem, který mě nejednou i slušně pobuřuje, stejně jako kadence Rickových nechutností. Ne pokaždé by totiž rozvolněný rating musel být těžen až na úplnou dřeň. Ani po třech sezónách tak nemám v hodnocení jasno. Jakmile totiž přijde díl dobrý nebo dokonce skvělý (The Ricklantis Mixup), následuje ho zpravidla slabý nebo zmatený. A to pak nepomůže ani více než dobře řešené ponechávání stop k dlouhodobým pointám.(30.12.2019)

 • Viktooorka

  Popularitu tohoto seriálu opravdu nechápu 🤔(3.6.2018)

 • H34D
  ****

  Upřímně, nevím, k čemu tolik povyku, první řada Ricka a Mortyho nepřináší nic vtipnějšího, než jsme již spatřili u seriálů jako Futurama (sci-fi prostředí), Family Guy (absurdita), South Park (popkulturní narážky a sem tam nějaké sprosté slovo). Předností Ricka je absence jakýchkoli pravidel při utváření příběhu. Jasně, že nakonec se všechno musí navrátit do normálu, ale cesta k tomu dokáže vést nejrůznějšími vědecko fantastickými kličkami, které v druhé sérii dosahují svého vrcholu. Druhá řada má několik naprosto ztřeštěných momentů, které skutečně dokážou katapultovat Ricka a Mortyho mezi nejlepší animáky současnosti. Třetí řada na tom není o moc hůře... Stále však důležitá poznámka, že tohle nemusí být humor úplně pro každého (což ale o takovém Family Guyovi platí také). 8/10(9.12.2017)

 • xxmartinxx
  *****

  Mix vděčného humoru, žánrové odvážnosti a existenciální brutality. Neumím si představit, jak by to šlo udělat líp. Tam, kde se Futurama zastavila a vzpomněla si, že je komedie, je Rick a Morty dotažený do puntíku. Na konci některých epizod (1/6 a její vygradovaný konec bez úniku! 1/10, která po je po odhalení pointy v důsledku absolutně zvrácená! 2/4 jako útok na cokoliv, čemu věříte! 2/6 jako nejznepokojivější satiru jakéhokoliv systému!) mrazí v zádech i přes nálož povedených vtipů. Vesmír nebyl nikdy větší, člověk menší a přitom není nic, co by to v téhle komedii zlehčovalo - humor je cynický, hořký, nedopřává únik. A ten kousek sentimentu, který se občas objeví, je nakonec velmi uvěřitelný. Skvělé.(28.5.2016)

 • choze
  *****

  GENIÁLNÍ. Zběsilé, nápadité, vtipné, úchylné, šílené a napoprvé plně nepobratelné. Jako by někdo vzal Futuramu nebo Červeného trpaslíka a pustil je zrychleně (přičemž do Červeného trpaslíka by napsal fakt vtipné vtipy). Seriálová láska na první pohled.(11.2.2018)

 • Tuxedo
  ****

  Hodně ujetá zábava, která vypadá, že nezná hranic, přitom je to o postavách a vnitřní strukturovanosti každé epizody víc, než se na první pohled zdá. Konec šestého dílu je zdrcující a v rámci žánru animovaného sitcomu nemá obdoby!(9.8.2014)

 • Eddard
  *****

  Rick je dle mého ne až tak skromného názoru nejzábavnější původní kreslená postava od nástupu popularity mistra Butterse v třetí řadě South Parku. Konečně celá první sezóna RaM, která si pujčuje kolbiště Futuramy a ostřejší, cyničtější drajv SP, patří k tomu nejvtipnějšímu, co se mi kdy před očima animovalo. 90%(21.5.2014)

 • Ded@M@tes
  *****

  Neuvěřitelný úlet, Rick and Morty a jejich fantastické příběhy ( cestování v čase, vědecké experimenty atd. ). / Viděné epizody z 1-2 série *21.dílů / Čekám na další epizody ( Hodnocení: 9/10)(8.11.2015)

 • D.Moore
  *****

  Náhodnému divákovi to tak možná nemusí připadat, ale na mě Rick a Morty kromě neuvěřitelné nápaditosti křížené s drzostí a stoprocentní vulgaritou zapůsobili hlavně tím, že jim nešlo jen o všechno tohle. Seriál totiž řešil vcelku vážné problémy, řada dílů měla až nečekaně drsné vyznění (které samozřejmě pointa či potitulková scéna hned shodila, ale to nic nemění), postavy se nějak vyvíjely a děj na sebe navazoval, což bylo přímo obdivuhodné. Z mého pohledu byl asi nejlepší poslední díl druhé série a první díl té třetí, nicméně nerad bych zapomněl třeba na Okurku Ricka.... A mnohé další.(20.5.2018)

 • lesumir
  ***

  Mám s tím seriálem fakáč. Vtipný to občas je, bizardní taky, ale... to je tak všechno prostě.(3.12.2019)

 • Hrabka
  ****

  První série byla pro mě slabá. Nebyla úplně špatná, ale vzhledem k tomu vysokému hodnocení jsem čekal mnohem víc. Díly mi přišli průměrné, občas se objevila vtipná hláška nebo scénka, ale bylo tam i celkem dost hluchých míst, které mě vcelku nudily... Druhá série začala úplně stejně a první tři díly byly nic moc. Pak to ale začalo: e04, e05 a e06 byly super a bavil jsem se skvěle. V podobném rytmu se to neslo až do konce série. Vypíchnul bych ještě e09 (parodie na filmovou sérii "Očista"). Za sebe bych tedy tento seriál hodnotil kladně, ale rozhodně ho nevynášel do nebes, je rovněž jasné, že není pro každého. Docela bych si dal nevypípanou verzi některých dílů.(27.3.2017)

 • juta
  ****

  Tak Rick a Morty je jeden z těch opravdu vydařených animovaných seriálů, kde je drsnější humor či mluva a vyniká také tím, jak se zde rychle mluví a nejsou zde hluchá místa. Někdy to je na obtíž, ale ve většině případů to seriálu pomáhá a hlavně pomáhají ta všemožná dobrodružství vnuka a dědy.(19.10.2018)

 • Rominator
  ****

  Excentrický geniální vědec Rick a jeho vnuk Morty zažívají neuvěřitelná dobrodružství napříč vesmírem a alternativními dimenzemi. Rozhodně je potřeba se dívat do úplného konce každé epizody, protože tam je potitulková scéna. Seriál nabízí originální nápady a určitě je tady nemalý důvod se těšit na nadcházející třetí sérii. Zhlédnuto 31 epizod z 1. až 3. sezóny.(26.2.2017)

 • lamps
  *****

  Jestli se někdy objeví zábavnější televizní seroš než Rick a Morty, bude to znamení konce světa. Má to pár slabších epizod, ale vynalézavost zápletek a vývoje fikčního světa nezná mezí a doslova žasnu nad tím, jak promyšleně na sebe jednotlivé motivy navazují napříč jednotlivými díly i sezónami. A nejenže mě Rick Sanchez zabíjí každou druhou hláškou nebo životními postoji, ale i všechny ostatní postavy jsou nehorázně dobré a tvůrci se nemusí bát rozdělit epizody na více paralelních dějových linek. Správně nepřístupný charakter humoru nasazuje korunu, stejně jako odkazování k popkultuře a geniálně zakódovaná vyjádření k současné politice a společnosti. Tvůrcům za tohle postavit pomník ve všech dimenzích...(23.6.2018)

 • DJ Obelix
  *****

  Hej, Morty, Morty! Tohle musíš vidět, Morty! Animovaný seriál od Dana Harmona, který začal psát, když ho vyhodili (krrrk) z Community, Morty! Dělá na tom s člověkem, který ge- (krk) geniálně namluvil obě hlavní postavy. To jsi nezřal, Morty! Morty, něco tak černého a deprimujícího, ale přitom kulervoucího, jsi nežral, Morty. To se prostě nedá popsat, to se musí zažít! Waba daba dub dub!(12.3.2017)

 • misterz
  ****

  Rickov cynický ostrovtip je tu proste perfektný. Zároveň však nemožno tvrdiť, že by svojho vnuka Mortyho nemal rád. V každom prípade spolu tvoria zábavné duo, prostredníctvom ktorého nazrieme nielen do bežnej americkej rodiny... 75/100(26.12.2015)

 • WillBlake
  *****

  Teprve s nástupem druhé série u mě dopadla ta mnohými opěvována genialita na úrodnou půdu, následkem čehož jsem začal dobrovolně uchcávat z naprosté většiny gagů. Několik nezapomenutelných momentů za všechny: výlet do baterie, ústav Jerryů, Tiny Rickova deziluze při songu Elliotta Smitha a finální sebezatracení u NIN. V S02E08 navíc hostuje Werner Herzog, což seriál definitivně katapultovalo k nejvyšším příčkám mého uznání.(1.4.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17