Rick a Morty (TV seriál)

Rick and Morty

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2013 - 2017, 11 h 29 min (Minutáž: 31x21–23 min)

Budu jen opakovat již zmíněné - parádní seriál a místy se člověk řeže smíchy. Co dál dodat? Je to originální, vtipné, kreativní, ani není co vyčítat. Podle mě extrémně obdivuhodné hlasové schopnosti Chrise, nevěřila jsem, že to dabuje jedna a ta samá osoba. Nejraději mám asi díly s evil Mortym a celkově jeho znělku (https://www.youtube.com/watch?v=Bk3lknaWI9Q&list=RDBk3lknaWI9Q&ab_channel=Server) Jedna ze seriálových povinností dnešní doby ;-) Rick: Fu*k you, Summer! And fu*k the government! And fu*k me for letting my guard down, which I will never do again. Morty: Geez, Rick! You can't say f— "'f' you" to your granddaughter! Rick: I just did, Morty. Here's dessert. Fu*k you.(7.1.2018)

"YOU ZUCKERBERGED ME!!" "In this reality, everyone is Cronenberged, Morty." Skvělej seroš, kterej využívá a půjčuje si - někdy velmi rafinovaně, jindy méně - tunu popkulturních odkazů a pracuje s nimi výhradně ve svůj dokonalý prospěch .) Každopádně u každé epizody nuda ani náhodou nehrozí a zasmějete se skoro vždycky .) Jen čekám kdy se dočkám narážky na Návrat do Budoucnosti...Obě hlavní postavy jakoby z tohoto filmu přímo vypadly .) "Takže to bude jako počátek?" "Jo, akorát že tohle bude dávat smysl." "Počátek ale dával smysl!" "Nesnaž se na mě udělat dojem Morty." .)(25.5.2015)

Upřímně, nevím, k čemu tolik povyku, první řada Ricka a Mortyho nepřináší nic vtipnějšího, než jsme již spatřili u seriálů jako Futurama (sci-fi prostředí), Family Guy (absurdita), South Park (popkulturní narážky a sem tam nějaké sprosté slovo). Předností Ricka je absence jakýchkoli pravidel při utváření příběhu. Jasně, že nakonec se všechno musí navrátit do normálu, ale cesta k tomu dokáže vést nejrůznějšími vědecko fantastickými kličkami, které v druhé sérii dosahují svého vrcholu. Druhá řada má několik naprosto ztřeštěných momentů, které skutečně dokážou katapultovat Ricka a Mortyho mezi nejlepší animáky současnosti. Třetí řada na tom není o moc hůře... Stále však důležitá poznámka, že tohle nemusí být humor úplně pro každého (což ale o takovém Family Guyovi platí také). 8/10(9.12.2017)

Super mix Futuramy s Návratom do budúcnosti, Hviezdnou bránou a South Parkom. Obsahuje drsnejší humor, občasné nadávky a hlavne je to neskutočne zábavné. 2. séria si drží úroveň a stále dokáže výborne pobaviť. Nájdu s aj slabšie diely, ale celková úroveň je veľmi dobrá. 3. séria pokračuje v nastolenom trende, je trochu temnejšia a mám pocit, že sa viac odkazuje na ostatné filmy, seriály a predchádzajúce diely. Aj preto je na plné docenenie potrebné pozrieť si každý diel aspoň 2x.(7.7.2015)

100%. Jedna velká nekonvenční jízda, jejíž scénář se dotýká hranic absolutní dokonalosti. Ať jsou to nadmíru atraktivní nearchetypální charaktery, geniálně vystavěné subsvěty nebo nová generace černé audiovizuální satiry hrubě následující sarkastický styl humoru z animované seriálové tvorby posledních třiceti let v návaznosti na jednotlivé šílené a velmi originální příběhy (jejichž strukturovanost se zdá jednoduchá, ale přitom nekopíruje žádné obecné vzorce a nabízí víc, než leckterý celovečerní film), Dan Harmon je prostě génius a jestli Community mnoho mainstreamových diváků nedokázalo docenit, Rick a Morty má výchozí pozici ještě o to složitější, protože je podstatně odvážnější, lhostejnější vůči zažitým dogmatům a nedělá si hlavu z ničeho, ať už zrovna paroduje sebe sama, nebo třeba umírající děti. Takový seriál tu ještě nebyl a zatraceně chyběl. Justin Roiland by navíc zasloužil Nobelovu cenu za pravděpodobně nejlépe namluvenou postavu (vlastně dvě) v dějinách animované tvorby. Rick a Morty je ostrý, nepředvídatelný, ortodoxně černohumorný a překvapivě hluboký klenot, kde každý další díl je obrovským zážitkem a dvacetiminutovým primitivně-intelektuálním orgasmem, z kterého se nemohu vzpamatovat. Sofistikovaný jako Back to the Future, hravý jako Futurama, sympatický jako Smolíkovi, společensky nekorektní a zvrhlý jako South Park, vtipný jako Simpsonovi v kombinaci s Johnem Oliverem a to vše znásobené stem. A těch hlášek, z nichž řada má ambice - i přesto, že si je očividně nijak nenárokuje - stát se kultovními... taková tvůrčí nezávislost a nekonformita tu nebyla hodně, hodně dlouho.(29.1.2016)

• - Mr. Meeseeks z 5. dílu seriálu měl mít původně béžově šedou barvu, což však "nerezonovalo" s testovacím publikem. Tvůrci tak změnili bravu na modrou. (Firebug)

• - V 10. epizóde druhej série s názvom The Wedding Squanchers sa objavia rodičia Tammy. Nadabovali ich James Callis a Tricia Helfer. Obe postavy vyzerajú presne ako ich predlohy (Gaius Baltar a Caprica 6) zo sci-fi seriálu Battlestar Galactica (2004). Obaja, rovnako ako v predlohe, nie sú v skutočnosti ľudia, aj keď tak navonok vyzerajú. (Francis.)

• - Název 5. epizody 1. série "Meeseeks and Destroy" odkazuje na píseň skupiny Metallica "Seek and Destroy". (Firebug)