Rick a Morty (TV seriál)

Rick and Morty

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2013–2019, 15 h 19 min (Minutáž: 21–23 min)

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith, John Oliver, Cassie Steele, Dan Harmon, Spencer Grammer, Rob Schrab, Werner Herzog, Chelsea Kane, Aislinn Paul, Kevin Michael Richardson, Kari Wahlgren, Eric Bauza, Alex Hirsch, Nathan Fillion, Tom Kenny, Nolan North, Jill Talley, Justin Roiland, Clancy Brown, Tony Hale, Joel McHale, John DiMaggio, Susan Sarandon, Peter Serafinowicz, Danny Trejo, Gillian Jacobs, Christian Slater, Lance Reddick, Tara Strong, Jeff Bryan Davis, Dana Carvey, Steve Agee, Reagan Gomez-Preston, Claudia Black, Virginia Hey, Pete Michels, Jeff Bergman, Alfred Molina, Rich Fulcher, Tress MacNeille, Chris Romano, Keegan-Michael Key, Jordan Peele, Paul F. Tompkins, Jemaine Clement, Andrew Daly, Christina Hendricks, Patton Oswalt, John Kassir, Dawnn Lewis, Keith David, Matt Walsh, Kurtwood Smith, Stephen Colbert, Alan Tudyk, Michael McCafferty, Jim Rash, Gary Cole, James Callis, Tricia Helfer, Nathan Fielder, Matt Besser, Ryan Ridley, Adam Ray, Alex Jayne Go, Sherri Shepherd

K tomuto seriálu jsem byla nejdříve skeptická, ale nakonec jsem se do něj pustila, a nešlo se ubránit pouštění dalších a dalších dílů. Rick a Morty je bezkonkurenční dvojka, se kterou se opravdu nudit nebudete. Udivuje mě, že tvůrci jsou schopni do každé epizody vložit tolik děje a vtipů. Největší plus u mě však má hlavní dabér (mluvím o anglickém znění), ten jeho hlas nemá chybu. Některé díly byly samozřejmě slabší, ale tak je to v každém seriálu. Nemám co vytknout, je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů.(6.3.2018)

Jedna z nejbláznivějších animovaných věcí pro dospělé (a hlavně dospělé), která se mi vryla do paměti a brzo se na ni podívám znovu. Druhou sezónou je humor už méně střelený, na druhou stranu vidíme pokus o nějaký ucelený příběh. Více se mi líbil začátek, avšak příběhová linie také není špatná. Seriál se však drží stále v episodickém pojetí a hlavně - žádný time travel ^_^ Rick je neuvěřitelně (ne)sympatický hlavní hrdina jeho kolega, Morty, se prokazatelně episodu co episodu mění. Pokud také více vnímáte souvislosti, zjistíte, že tak jako v Gravity Falls, je i zde spousty nevyřešených věcí, na které si bude muset člověk buď počkat do dalších sezón, nebo číst mezi řádky. Rick & Morty je jedna z mála show, která mě totálně vzala už první episodou a podobným stylem pokračovala dál, bez zklamání ani z jednoho jediného dílu. Mimořádný exemplář seriálu pro dospělé :-) Wubba Lubba Dub Dub 95%(24.1.2016)

Excentrický geniální vědec Rick a jeho vnuk Morty zažívají neuvěřitelná dobrodružství napříč vesmírem a alternativními dimenzemi. Rozhodně je potřeba se dívat do úplného konce každé epizody, protože tam je potitulková scéna. Seriál nabízí originální nápady a určitě je tady nemalý důvod se těšit na nadcházející třetí sérii. Zhlédnuto 31 epizod z 1. až 3. sezóny.(26.2.2017)

Rick je dle mého ne až tak skromného názoru nejzábavnější původní kreslená postava od nástupu popularity mistra Butterse v třetí řadě South Parku. Konečně celá první sezóna RaM, která si pujčuje kolbiště Futuramy a ostřejší, cyničtější drajv SP, patří k tomu nejvtipnějšímu, co se mi kdy před očima animovalo. 90%(21.5.2014)

Rick a Morty jsou sprostou verzí seriálů family guy, futurama a doctor who, trochu vykradačství, ale zase na obranu, pojali to trochu jinak a celkem to funguje. Některé záseky opravdu pobaví, to hledání záhad, které většinou přerostou v totální bizár, prostě, člověk neví, co může očekávat a většinou dostane něco úplně jiného. Dotočky po díle jsou nejvíc, ty to vždy rozseknou. Slabších 5*.(18.1.2018)

• - Seriál je inspirován krátkým animákem The Real Animated Adventures of Doc and Mharti (2006), který se promítal na festivalu Channy Awards v roce 2006. Vytvořil jej Justin Roiland, kterému se později podařilo prosadit právě Ricka a Mortyho na televizních obrazovkách. (BlazeTomorow)

• - Každá epizoda obsahuje scénu po titulcích. (MATADOR)

• - Rickova hláška: "Wubba lubba dub dub" měl být jen rychlý vtípek během natáčení na konto ostatních seriálů, snažících se přijít s nějakou silnou hláškou. Editorovi dialogů Tommymu Meehanovi to přišlo natolik vtipné, že ji použil v konečném sestřihu. (Firebug)