Rick a Morty (TV seriál)

Rick and Morty

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2013 - 2017, 11 h 29 min (Minutáž: 21–23 min)

Tak jsem podlehl davovému nátlaku i já a začal jsem sledovat Ricka a Mortyho. První série se vlastně jen rozjíždí a je tedy taková průměrná. Divák si zvyká na tu nadmíru nekonvenčnosti, šílenosti a...to je možná vše. Rick a Morty je pravděpodobně nejvíce parodií a má ve svém scénáři filosofický přesah. Jenže ten může být hodně dobře skryt (anebo tam prostě není) a zbývá tak prostě jen kupa gagů, vtipů, memes a všeho možného. Čtyři hvězdičky dávám kvůli divákům nadhodnocenému renomé. Fanklub z toho udělal kult, který je extrémně vtipný a extrémně extrémní a extrémně všechno. Jenže já vám nevím... ono to vtipné je, ale ne extrémně a pak je tu ta věc s filosofií. Ty epizody třeba mají skrytou myšlenku, ale já neměl kolikrát náladu nad tím zevrubně přemýšlet, co by to mohlo být. I přesto mi zbyl nadstandardně vtipný seriál s brutální porcí šílenosti. Episodu Total Rickcall hodnotím jako absolutní klenot a bylo-li by to možné, dám 6*.(29.10.2017)

Teprve s nástupem druhé série u mě dopadla ta mnohými opěvována genialita na úrodnou půdu, následkem čehož jsem začal dobrovolně uchcávat z naprosté většiny gagů. Několik nezapomenutelných momentů za všechny: výlet do baterie, ústav Jerryů, Schwifty, Tiny Rickova deziluze při songu Elliotta Smitha a finální sebezatracení u NIN. V S02E08 navíc hostuje Werner Herzog, což seriál definitivně katapultovalo k nejvyšším příčkám mého uznání.(1.4.2017)

Rick a Morty jsou sprostou verzí seriálů family guy, futurama a doctor who, trochu vykradačství, ale zase na obranu, pojali to trochu jinak a celkem to funguje. Některé záseky opravdu pobaví, to hledání záhad, které většinou přerostou v totální bizár, prostě, člověk neví, co může očekávat a většinou dostane něco úplně jiného. Dotočky po díle jsou nejvíc, ty to vždy rozseknou. Slabších 5*.(18.1.2018)

Náhodnému divákovi to tak možná nemusí připadat, ale na mě Rick a Morty kromě neuvěřitelné nápaditosti křížené s drzostí a stoprocentní vulgaritou zapůsobili hlavně tím, že jim nešlo jen o všechno tohle. Seriál totiž řešil vcelku vážné problémy, řada dílů měla až nečekaně drsné vyznění (které samozřejmě pointa či potitulková scéna hned shodila, ale to nic nemění), postavy se nějak vyvíjely a děj na sebe navazoval, což bylo přímo obdivuhodné. Z mého pohledu byl asi nejlepší poslední díl druhé série a první díl té třetí, nicméně nerad bych zapomněl třeba na Okurku Ricka.... A mnohé další.(20.5.2018)

Animovaná parodie na Back to the Future. Rick a jeho vnuk Morty cestují vesmírem/dimenzema/časem a vždy se do něčeho přichomejtnou. Seriál se hodně naváží do různých jiných seriálů a filmů. Sprostá slova a nějaký to násilý nechybí. Líbí se mi i provázanost mezi epizodama a tak když člověk dává pozor, tak si všimne, že sem tam se odkazuje nebo navazuje na předchozí epizody. Nyní asi to nejlepší animovaný, poslední série FG, AD a SP oproti Rickovi ztrácí.(5.2.2018)

• - Mr. Meeseeks z 5. dílu seriálu měl mít původně béžově šedou barvu, což však "nerezonovalo" s testovacím publikem. Tvůrci tak změnili bravu na modrou. (Firebug)

• - Rickova hláška „Wubba lubba dub dub“ ve skutečnosti znamená „Jsem ve velkých bolestech, prosím, pomoz mi.“ Tuto informaci jsme se mohli dozvědět od Birdpersona v posledním díle první série s názvem Ricksy Business (2014). (Hedy)

• - Virtuální lidé ve 4. díle seriálu zvláštně problikávají a glitchují, což je inspirováno přeskakujícími cartridgemi ve starých Game Boy-jích. (Firebug)