Reklama

Reklama

Rick a Morty

(seriál)
  • USA Rick and Morty
Trailer
USA, (2013–2024), 28 h 57 min (Minutáž: 20–23 min)

Hrají:

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(8) / Epizody(79)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

(více)

Videa (6)

Trailer

Recenze (395)

geklon 

všechny recenze uživatele

Solidní náhrada za Ugly American či Futurámu. Stejně ujetý a hektický. Spousta geniálních nápadů a světů. Dan Harmon v přestávce mezi třetí a pátou sérií Community, vážně nezahálel. A není divu, že se s originální náměty na poslední odvysílanou řadu, této kultovní záležitosti, tak trošku vyčerpal. Tohle je vážně skvělý, i když první díl je trošku nuda, poslední jeho minuty už naznačují, že to bude hodně nápady nabitý a pěkně suchý. Zatím všechny díly od pilotu jsou nabouchaný a bez chyby, tak, že vám tvůrci nedají ani prostor proto, aby jste se od srdce zasmáli, páč by vám utekl vtip následující. Druhá série prohlubuje význam téhle záležitosti. Hluboký vesmír nápadů a fantazií dělá z Rick nad Morty současný kult...o světelné třídy daleko vzdálený všem Family Gáyům a současným Simpsnům....hlavně co do kvality a kreativity. Plná palba. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

It's-a good-a show! To nejlepší z Doctora Who, Návratu do budoucnosti, Futuramy, Podivuhodných dobrodružství Vladimíra Smolíka, Macourkovin, Rena a Stimpyho, Červeného trpaslíka, Douglase Adamse, hard sci-fi, smyslu pro absurdno, satiry, punku, popkultury a černého skoro až monty-pythonovského humoru. Neslučitelné? Ale kde že... Rick a Morty (tedy stařecký cynický übergeniální narcistní Bůh... ehm, vědec alkoholik a jeho poněkud jednodušší dobrosrdečný psychicky labilní vnuk) je kult i okamžitá klasika pro nedětské publikum, které však v srdci zůstalo stále dětmi. Dětmi se značně zvráceným smyslem pro humor, muhehe. Má to jednu jedinou chybu. A to sice hned pilotní epizodu, která dělá zbytku seriálu spíše medvědí službu než co jiného. Ovšem již od druhého dílu bezezbytku platí, že co epizoda, to absolutní perla humorem, narativní (meta)strukturou, odkazy, vývojem, nadsazeným nihilismem se srdíčkem na správném místě… Prostě vším. A přes veškerou hravost, cit pro ryzí klukovské dobrodružství, nápaditost, citlivý vývoj charakterů, postupně se zúročující kontinuitu, čtvrtou stěnu bořící momenty i popkulturní odkazy na kdeco, tak vůbec nejlepší na tom je, že se to nijak neštítí naprosto vážných (a řádně temných) vyspělých momentů. A kupříkladu temné vyznění šestého dílu je znepokojivé jako máloco jiného (tuplem pak v animácích). Ricka a Mortyho prostě beru jako jeden z vrcholů (nejen) současné animované seriálové tvorby. Nic víc, nic míň. PS: Rozhodně vyčkávejte na konce titulků. Bohatě se to vyplatí. | S1: 5/5 | S2: 5/5 | S3: 5/5 | S4: 4/5 | S5: 4/5 | S6: 4/5 | S7: 4/5 | ()

Reklama

ProNotor 

všechny recenze uživatele

Rick a Morty jsou sprostou verzí seriálů family guy, futurama a doctor who, trochu vykradačství, ale zase na obranu, pojali to trochu jinak a celkem to funguje. Některé záseky opravdu pobaví, to hledání záhad, které většinou přerostou v totální bizár, prostě, člověk neví, co může očekávat a většinou dostane něco úplně jiného. Dotočky po díle jsou nejvíc, ty to vždy rozseknou. Slabších 5*. ()

Mikarda 

všechny recenze uživatele

Budu jen opakovat již zmíněné - parádní seriál a místy se člověk řeže smíchy. Co dál dodat? Je to originální, vtipné, kreativní, ani není co vyčítat. Podle mě extrémně obdivuhodné hlasové schopnosti Chrise, nevěřila jsem, že to dabuje jedna a ta samá osoba. Nejraději mám asi díly s evil Mortym a celkově jeho znělku (https://www.youtube.com/watch?v=Bk3lknaWI9Q&list=RDBk3lknaWI9Q&ab_channel=Server) Jedna ze seriálových povinností dnešní doby ;-) Rick: Fu*k you, Summer! And fu*k the government! And fu*k me for letting my guard down, which I will never do again. Morty: Geez, Rick! You can't say f— "'f' you" to your granddaughter! Rick: I just did, Morty. Here's dessert. Fu*k you. ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Nekontrolovatelná smršť filmových či seriálových odkazů, která je umně zabalená do neuvěřitelné dávky vtipu, svižného příběhu a skvělé animace. Rick and Morty je ve své základní podstatě takových mixem "South Parku", "Futuramy", "Doctora Who" či série "Back to the Future", což v kombinaci s gagy, které téměř vždy dopadají na úrodnou půdu mé bránice, činí z tohoto seriálu zářící klenot v rámci animovaných epizodních počinů. PS: Rick po Ericu Cartmanovi aspiruje na jednu z nejzábavnějších animovaných postav! „Waba daba dub dub!“ ()

Galerie (489)

Zajímavosti (216)

  • Scéna, v níž Hoovy najde na židli ve svém domě kosti své ženy a svého šíleného syna, odkazuje na Psycho (1960) režiséra Alfreda Hitchcocka. (Kubaaa97)

Související novinky

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Letošní žebříček nejstahovanějších seriálů roku ovládlo studio Marvel spolu se studiem Disney. Pirátství samozřejmě není nic chvályhodného a prvenství v tomhle směru vlastně není až zase taková výhra… (více)

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (více)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Jako každoročně vydává server TorrentFreak analýzu nejstahovanějších seriálů za uplynulých dvanáct měsíců. Po takřka dekádě, kdy tento žebříček se všemi svými nelegálními staženími doslova dominovala… (více)

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (více)

Reklama

Reklama