Rick a Morty (TV seriál)

Rick and Morty

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2013 - 2017, 11 h 29 min (Minutáž: 31x21–23 min)

Je až k neuvěření kolik skvělých nápadů jsou tvůrci schopni vtěsnat do jednoho dílu. Některým tvůrcům by stačil jeden nápad na celou epizpdu, tady se s tím ale nešetří a šílenosti se sypou z rukávu kulometnou rychlostí. Na druhou stranu nic není úplně prvoplánové a všechno má v rámci seriálu logický smysl a to říkám zcela vážně i když jde o hodně ujetou zábavu. Další věc co mě úplně dostává do kolen je nekompromisnost autorů. Nevadí jim vyvraždit celé lidstvo stejně tak jako část rodinných příslušníků. Dokonce jim nevadí přecházet z totálního absurdna do opravdu emocionálně zdrcujících momentů. V současné době tento seriál nemám obdoby a doufám, že se nezkazí, je to to nejlepší co jsem z animované tvorby za dlouhou dobu viděl.(17.8.2015)

Excentrický geniální vědec Rick a jeho vnuk Morty zažívají neuvěřitelná dobrodružství napříč vesmírem a alternativními dimenzemi. Rozhodně je potřeba se dívat do úplného konce každé epizody, protože tam je potitulková scéna. Seriál nabízí originální nápady a určitě je tady nemalý důvod se těšit na nadcházející třetí sérii. Zhlédnuto 31 epizod z 1. až 3. sezóny.(26.2.2017)

1. série Po prvním díle jsem nevěřil svým očím a nebyl jsem si úplně jistý tím, co jsem právě viděl. S přibývajícími díly se ale můj úsměv od ucha k uchu stále zvětšoval a já jsem epizodám rád podléhal, i když ne se všemi jsem si padl do noty, což je však vzhledem k množství humoru, hříček, nápadů a dalších ingrediencí pochopitelné. A jsem rád, že se seriál nedržel jedné dějové kostry a dokázal si pěkně pohrát i s ní. (Netflix) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 2. série Už jsem se nemohl dočkat, až zhltnu další nálož dílů, protože jsem už přibližně tušil, co můžu očekávat, ne že bych ale stejně nezůstal překvapený. Do oka mi tentokrát padly všechny díly bez výjimky, ty nejoblíbenější bych však spíš hledal v první sérii. I nadále jsou epizody naplněné klady, které jsem vyjmenoval dříve, což zahrnuje i titulky. (Netflix) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 3. série Je vidět, jak moc jsem zpohodlněl a nechal se rozmazlit. Jakmile se totiž nejelo nad 100 %, tak jsem začínal pomalu brblat. Kdybych však tvrdil, že se u mě objevila nespokojenost nebo přejedení se materiálem, tak by se to ani zdaleka neblížilo pravdě. Jen pořadí dílů mělo být jiné, protože tahle bude čekání o malinký kousíček snesitelnější. Krutý aprílový žert se povedl. (Netflix)(8.8.2016)

Uff... Nechutné (South Park?) s levným humorem a ještě levnější animací (Family Guy?) ve sci-fi prostředí (Futurama?). Ale kupodivu s vážnějšími přesahy a občas i dost inteligentnějším příběhem, jaký se v animáku moc často nevidí... Neskutečně rozporuplné, tak trochu proti své vůli musím sledovat dál :-) Ve druhé sérii přihazuju čtvrtou hvězdu. Chce to trochu trpělivosti, ale jakmile se vám podaří proniknout pod skořápku nechutnosti, stojí to za to.(21.5.2015)

• GodComplex

Tak tohle vubec nenaplnilo svuj hype. Prijde mi to jako kdyz se nejaky fanousek Futuramy a South Parku snazil vyplodit neco sveho na ten zpusob, ale vysledek je horsi, nez oboji. Neni to tak chytre zabavne jako Futurama a ta politicka nekorektnost South Parku je tady spis otravna. Nedojel jsem ani prvni serii. 4/10(26.10.2017)

• - V několika epizodách se objeví postava bílého muže s blonďatými vlasy, duhovými kšandami a tričkem s obrázkem míče na americký fotbal. Na míči jsou římské číslice XVIII, III a V. Justin Roiland řekl v interview, že jde o část tajné zprávy, na které se domluvil se svými přáteli/kolegy Alexem Hirschem, spoluautorem seriálu Gravity Falls (od r. 2012) a Jasonem Ruizem, který se podílel na seriálu Murder Police (od r. 2013) a jejíž další části budou v jimi vytvořených seriálech. (Firebug)

• - Když Justin Roiland namlouval postavu Mr. Meeseeks z 5. epizody 1. série "Meeseeks and Destroy" začaly se u něj po chvilce projevovat palčivé bolesti hlavy a musel si odpočinout. (Firebug)

• - Název 8. epizody 1. série "Rixty Minutes" odkazuje na americký publicistický pořad 60 Minutes (od r. 1968). (Firebug)