Rick a Morty (TV seriál)

Rick and Morty

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2013 - 2017, 11 h 29 min (Minutáž: 31x21–23 min)

1. série Po prvním díle jsem nevěřil svým očím a nebyl jsem si úplně jistý tím, co jsem právě viděl. S přibývajícími díly se ale můj úsměv od ucha k uchu stále zvětšoval a já jsem epizodám rád podléhal, i když ne se všemi jsem si padl do noty, což je však vzhledem k množství humoru, hříček, nápadů a dalších ingrediencí pochopitelné. A jsem rád, že se seriál nedržel jedné dějové kostry a dokázal si pěkně pohrát i s ní. (Netflix) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 2. série Už jsem se nemohl dočkat, až zhltnu další nálož dílů, protože jsem už přibližně tušil, co můžu očekávat, ne že bych ale stejně nezůstal překvapený. Do oka mi tentokrát padly všechny díly bez výjimky, ty nejoblíbenější bych však spíš hledal v první sérii. I nadále jsou epizody naplněné klady, které jsem vyjmenoval dříve, což zahrnuje i titulky. (Netflix) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 3. série Je vidět, jak moc jsem zpohodlněl a nechal se rozmazlit. Jakmile se totiž nejelo nad 100 %, tak jsem začínal pomalu brblat. Kdybych však tvrdil, že se u mě objevila nespokojenost nebo přejedení se materiálem, tak by se to ani zdaleka neblížilo pravdě. Jen pořadí dílů mělo být jiné, protože tahle bude čekání o malinký kousíček snesitelnější. Krutý aprílový žert se povedl. (Netflix)(8.8.2016)

Šílený vědátor á la Dr. Emmett Brown z Návratu do budoucnosti + průměrná americká rodinka. A výsledek? První díl téhle animované komedie je prakticky utrpením, další čtyři potom (prach)sprostou vykrádačkou Futuramy. Od šestého dílu dál se ale naštěstí tvůrce Dan Harmon (fandové Community jistě znají, ostatně si nedokážu představit, že by tenhle seriál záměrně vyhledal kdokoli jiný) vzchopil, a i když dál servíruje v podstatě zfetovanou a vulgárnější verzi Futuramy, přimíchává dostatečné množství meta joků a popkulturních odkazů, díky kterým seriál nachází svůj vlastní, stabilní směr, který překvapivě boduje především ve vážnějších a hlubších momentech (byť sem tam funguje i nesmyslné bezuzdné sci-fi řádění). Znalejší seriálové fandy pak nepochybně potěší hlasy doktorů Elliot Reid a Lea Spacemana jakožto dua rodičů, stejně jako všelijaká hvězdná camea (kupříkladu nějací ti regulaři z Community). Rick a Morty tak nakonec díky jedné a půl kvalitní sérii přistává na celkem slušných čtyřech hvězdách, ale z toho hodnocení tady je mi trochu šoufl. Není to poprvé, co mám kvůli csfd chuť hodnotit níž.(25.7.2016)

Rick a Morty jsou sprostou verzí seriálů family guy, futurama a doctor who, trochu vykradačství, ale zase na obranu, pojali to trochu jinak a celkem to funguje. Některé záseky opravdu pobaví, to hledání záhad, které většinou přerostou v totální bizár, prostě, člověk neví, co může očekávat a většinou dostane něco úplně jiného. Dotočky po díle jsou nejvíc, ty to vždy rozseknou. Slabších 5*.(18.1.2018)

Rick a Morty je pre mňa osobne niečo nadpozemské. Niečo, čoho výpovedná hodnota nadobúda interuniverzálnych výšin a čoho kvalita presahuje rýchlosť tachyónov. Tento seriál ale nie je len obrovská porcia zábavy a mne nebezpečne blízkeho humoru, ale je taktiež plný neuveriteľne komplikovaných zvráteností, filozoficky náročných a nezodpovedaných otázok, alternatívnych teórií, nad ktorými dokážete premýšľať celé dni. Dokonca aj jednotlivé hlasy postáv sú vytvorené tak, aby sa pomocou nich tvoril charakter okolitej atmosféry - origálne znenie je originálne znenie, ale dabing Jozefa Cardu je neskutočný a na 99 % pripomína originál. Je extrémne ťažké nájsť v tomto seriáli čo i len najmenšiu chybičku, o čom som sa snažil tak veľmi ako George Carlin o vieru v Boha, ale nech sa snažím ako sa snažím, koncovým produktom mojej snahy je len fakt potvrdzujúci teóriu, prostredníctvom ktorej je Rick a Morty doposiaľ najlepší animovaný seriál sveta.(31.1.2018)

Je až k neuvěření kolik skvělých nápadů jsou tvůrci schopni vtěsnat do jednoho dílu. Některým tvůrcům by stačil jeden nápad na celou epizpdu, tady se s tím ale nešetří a šílenosti se sypou z rukávu kulometnou rychlostí. Na druhou stranu nic není úplně prvoplánové a všechno má v rámci seriálu logický smysl a to říkám zcela vážně i když jde o hodně ujetou zábavu. Další věc co mě úplně dostává do kolen je nekompromisnost autorů. Nevadí jim vyvraždit celé lidstvo stejně tak jako část rodinných příslušníků. Dokonce jim nevadí přecházet z totálního absurdna do opravdu emocionálně zdrcujících momentů. V současné době tento seriál nemám obdoby a doufám, že se nezkazí, je to to nejlepší co jsem z animované tvorby za dlouhou dobu viděl.(17.8.2015)

• - Název 7. epizody 2. série "Big Trouble In Little Sanchez" odkazuje na snímek Big Trouble in Little China (1986).
    ○ Podtitul 8. epizody 2. série "Tempting Fate" odkazuje na Tempting Fate (1998), kde je mimo jiné vynalezen způsob cestování do paralelních vesmírů. (Firebug)

• - Když Justin Roiland namlouval postavu Mr. Meeseeks z 5. epizody 1. série "Meeseeks and Destroy" začaly se u něj po chvilce projevovat palčivé bolesti hlavy a musel si odpočinout. (Firebug)

• - Mr. Meeseeks z 5. dílu seriálu měl mít původně béžově šedou barvu, což však "nerezonovalo" s testovacím publikem. Tvůrci tak změnili bravu na modrou. (Firebug)