Rick a Morty (TV seriál)

Rick and Morty

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2013 - 2017, 11 h 32 min (Minutáž: 31x22 min)

Jedna z nejbláznivějších animovaných věcí pro dospělé (a hlavně dospělé), která se mi vryla do paměti a brzo se na ni podívám znovu. Druhou sezónou je humor už méně střelený, na druhou stranu vidíme pokus o nějaký ucelený příběh. Více se mi líbil začátek, avšak příběhová linie také není špatná. Seriál se však drží stále v episodickém pojetí a hlavně - žádný time travel ^_^ Rick je neuvěřitelně (ne)sympatický hlavní hrdina jeho kolega, Morty, se prokazatelně episodu co episodu mění. Pokud také více vnímáte souvislosti, zjistíte, že tak jako v Gravity Falls, je i zde spousty nevyřešených věcí, na které si bude muset člověk buď počkat do dalších sezón, nebo číst mezi řádky. Rick & Morty je jedna z mála show, která mě totálně vzala už první episodou a podobným stylem pokračovala dál, bez zklamání ani z jednoho jediného dílu. Mimořádný exemplář seriálu pro dospělé :-) Wubba Lubba Dub Dub 95%(24.1.2016)

Je až k neuvěření kolik skvělých nápadů jsou tvůrci schopni vtěsnat do jednoho dílu. Některým tvůrcům by stačil jeden nápad na celou epizpdu, tady se s tím ale nešetří a šílenosti se sypou z rukávu kulometnou rychlostí. Na druhou stranu nic není úplně prvoplánové a všechno má v rámci seriálu logický smysl a to říkám zcela vážně i když jde o hodně ujetou zábavu. Další věc co mě úplně dostává do kolen je nekompromisnost autorů. Nevadí jim vyvraždit celé lidstvo stejně tak jako část rodinných příslušníků. Dokonce jim nevadí přecházet z totálního absurdna do opravdu emocionálně zdrcujících momentů. V současné době tento seriál nemám obdoby a doufám, že se nezkazí, je to to nejlepší co jsem z animované tvorby za dlouhou dobu viděl.(17.8.2015)

Kdyby došlo ke zkřížení Archera a Superjail! (k odběru genetické tkáně by patrně došlo na jednom hodně ujetém alkoholovém večírku v důstojnické místnosti letecké základny v oblasti 51), byl by z toho Rick and Morty. Originální a naprosto ujeté zápletky nebo prostředí, ale stále se tak nějak stéblem držící některé z realit natolik, aby mozek nezačal kuckat WTF?. A přesto, že jste nikdy neslyšeli plumbu, dává to smysl a je to zábava. A čas od času umí i překvapivě dojmout.(27.1.2017)

Šílený vědátor á la Dr. Emmett Brown z Návratu do budoucnosti + průměrná americká rodinka. A výsledek? První díl téhle animované komedie je prakticky utrpením, další čtyři potom (prach)sprostou vykrádačkou Futuramy. Od šestého dílu dál se ale naštěstí tvůrce Dan Harmon (fandové Community jistě znají, ostatně si nedokážu představit, že by tenhle seriál záměrně vyhledal kdokoli jiný) vzchopil, a i když dál servíruje v podstatě zfetovanou a vulgárnější verzi Futuramy, přimíchává dostatečné množství meta joků a popkulturních odkazů, díky kterým seriál nachází svůj vlastní, stabilní směr, který překvapivě boduje především ve vážnějších a hlubších momentech (byť sem tam funguje i nesmyslné bezuzdné sci-fi řádění). Znalejší seriálové fandy pak nepochybně potěší hlasy doktorů Elliot Reid a Lea Spacemana jakožto dua rodičů, stejně jako všelijaká hvězdná camea (kupříkladu nějací ti regulaři z Community). Rick a Morty tak nakonec díky jedné a půl kvalitní sérii přistává na celkem slušných čtyřech hvězdách, ale z toho hodnocení tady je mi trochu šoufl. Není to poprvé, co mám kvůli csfd chuť hodnotit níž.(25.7.2016)

Musím uznať že som od "hajpu" Ricka a Mortyho veľa nečakal (tak ako od ostatných nadhodnotených seriálov). Ako mnoho iných aj tento je podľa mňa nadhodnotený ale len mierne. Prvá séria celkom ušla, druhá bola total stres ale tretia stála fakt zato. Celkom podarená zmiešanina všetkého možného čo už dobre všetci poznáme. Miestami veľmi vtipné, veľmi akčné, veľmi absurdné ale ne jedna epizóda bola nenapaditá, nudná, a s vážne hrozne trápnym americkým humorom. Narozdiel od konkurencie R. a M. od Adultswim je toto celkom pozeratelná záležitosť ktorá neuškodí a celkom rád si pozriem kde sa bude hýbať naďalej.(19.10.2017)

• - Justin Roiland původně chtěl, aby jedna epizoda Rick and Morty měla 11 minut. Lidé z televizního kanálu Adult Swim však tvůrce přesvědčili k delšímu formátu. (Firebug)

• - Jerryho auto je Wagon Queen Family Truckster, které je známe z filmu National Lampoon's Vacation (1983). (Firebug)

• - Dan Harmon se objevil v 6. epizodě 1. série "Rick Potion #9", kde si zarapoval na školním večírku. (Firebug)