Reklama

Reklama

Rick a Morty

(seriál)
  • USA Rick and Morty
Trailer 1
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi
USA, (2013–2023), 26 h (Minutáž: 20–23 min)

Hrají:

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(7) / Epizody(71)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (387)

luka4615 

všechny recenze uživatele

Nekontrolovatelná smršť filmových či seriálových odkazů, která je umně zabalená do neuvěřitelné dávky vtipu, svižného příběhu a skvělé animace. Rick and Morty je ve své základní podstatě takových mixem "South Parku", "Futuramy", "Doctora Who" či série "Back to the Future", což v kombinaci s gagy, které téměř vždy dopadají na úrodnou půdu mé bránice, činí z tohoto seriálu zářící klenot v rámci animovaných epizodních počinů. PS: Rick po Ericu Cartmanovi aspiruje na jednu z nejzábavnějších animovaných postav! „Waba daba dub dub!“ ()

ProNotor 

všechny recenze uživatele

Rick a Morty jsou sprostou verzí seriálů family guy, futurama a doctor who, trochu vykradačství, ale zase na obranu, pojali to trochu jinak a celkem to funguje. Některé záseky opravdu pobaví, to hledání záhad, které většinou přerostou v totální bizár, prostě, člověk neví, co může očekávat a většinou dostane něco úplně jiného. Dotočky po díle jsou nejvíc, ty to vždy rozseknou. Slabších 5*. ()

Reklama

Nevka 

všechny recenze uživatele

Oproti Griffinovým, kde je humor stejně fekální a černý, Rick s Mortym zabaví perfektně. Svým rozsahem sice nemusí zaujmout vždycky, ale stylem vyprávění si nikdy nemůžete být jistí vůbec ničím. Postavy umírají, zase se objeví, Rick zabíjí, zase zabíjí... Do toho všeho se tvůrci důkladně obrnili znalostmi sci-fi a všemožných absurdit, takže je rozhodně o co stát. Kvalita je oproti Simpsonovým (kde to létá nahoru a dolů už od první řady) víceméně vyrovnaná. Nejlepší je zatím první série. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Náhodnému divákovi to tak možná nemusí připadat, ale na mě Rick a Morty kromě neuvěřitelné nápaditosti křížené s drzostí a stoprocentní vulgaritou zapůsobili hlavně tím, že jim nešlo jen o všechno tohle. Seriál totiž řešil vcelku vážné problémy, řada dílů měla až nečekaně drsné vyznění (které samozřejmě pointa či potitulková scéna hned shodila, ale to nic nemění), postavy se nějak vyvíjely a děj na sebe navazoval, což bylo přímo obdivuhodné. Z mého pohledu byl asi nejlepší poslední díl druhé série a první díl té třetí, nicméně nerad bych zapomněl třeba na Okurku Ricka.... A mnohé další. ()

erased 

všechny recenze uživatele

Wubba lubba dub dub! Dan Harmon má talent. S Community se sice během šesti sezón dostal z naprostého vrcholu reflektivní televizní zábavy k do sebe zahleděného projektu pro skalní fanoušky, a narazil tak na hranice hraných seriálů, jenže právě ta jeho schopnost dokonale a bez servítek zrcadlit aktuální kultůru se konečně mohla naplno projevit až v animáči. Podobně jako kdysi South Park, Rick and Morty vypadají (a hlavně znějí) jako na koleni vyrobená blbůstka party nadšenců, a takto pankové pojetí přímo nahrává tomu, aby byl tento černě komediální sci-fi cirkus autentickým rýpáním do živého, ne jen dalšími Simpsonovci v nových kulisách (Futurama AIDS!!!) a zároveň typická harmonovská sebereflexe brání sklouznutí do prachobyčejné nekorektnosti pro pouhou nekorektnost samou (Family Guy licklicklickmyballs!). Sledem nesouvisejících scének sice někdy k mixu posledních dvou zmíněných nemile sklouzne i přes všechny přetrvávající klady, ale prostá přítomnost Ricka a jeho zetě Jerryho všechny dočasné přešlapy kontruje, o kupě totálně šílených postav, světů, zápletek, písniček a hlášek ani nemluvě. And that's why I alway say: Shum shum shlippitty dop! ()

Galerie (357)

Zajímavosti (199)

  • Zatímco Rick a Morty čekají na proclení, můžeme si všimnout žlutého mimozemšťana, který se podobá Ferengimu ze Star Treku: Nová generace (od r. 1987). (Kubaaa97)
  • Pan Nimbus je satirickým vyobrazením Aquamana z DC komiksů a Namora z Marvel komiksů. Vzhledem také připomíná hlubinného krále z anime One Punch Mana (od r. 2015). (Kubaaa97)

Související novinky

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Letošní žebříček nejstahovanějších seriálů roku ovládlo studio Marvel spolu se studiem Disney. Pirátství samozřejmě není nic chvályhodného a prvenství v tomhle směru vlastně není až zase taková výhra… (více)

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (více)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Jako každoročně vydává server TorrentFreak analýzu nejstahovanějších seriálů za uplynulých dvanáct měsíců. Po takřka dekádě, kdy tento žebříček se všemi svými nelegálními staženími doslova dominovala… (více)

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (více)

Reklama

Reklama