Rick a Morty (TV seriál)

• Německo

Rick and Morty

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2013 - 2017, 21–23 min

Rick and Morty je zväčša postmoderný skvost. Nielenže paroduje, často až dekonštruuje svoju žánrovú inšpiráciu. Veľa referencií je inteligentných a postavy sú prekvapivo realistické, t.j. nie len jednorozmerné klišé. Nemôžem si však pomôcť, niektoré vtipy sú na mňa príliš infantilné a hoci dnes politická korektnosť vychádza z módy, ja si stále myslím, že by sme to nemali hrotiť. Napriek tomu, paráda.(30.12.2016)

Co k tomu napsat ? Snad jen to, že jsem celou první sérii zhltl za týden, ale druhou a 1. díl třetí jsem zhltl během dne. Rick and Morty je úchvatné dílo. Skvělý, nekorektní seriál. Dalo by se říci, že je to South Park 0.2....1. série mě naprosto překvapila svým neotřelý, vtipem, a skvělou hudbou a podtexty. Ta druhá zase příběhy. Těžko se mi k tomuto klenotu píše komentář. Určitě se těším na zbytek třetí série, prootože má zatím nejlepší začátek. Tak třřetí série je za mnou, a musím konstatovat obrovskou spokojenost.100%(9.6.2017)

Naprostá briliance. Kromě úžasného sarkastického, přesto inteligentního, humoru, je hlavním tahákem sci-fi stránka tohoto seriálu. Každá epizoda se chlubí vyšperkovaným scénářem, 90% novodobých sci fi by filmů a seriálů, by si přála tak dokonallé zápletky. Většina epizod se navíc může pochlubit naprostým mindfuckem, který strká filmy typu Inception do kapsy.(17.3.2016)

Neuvěřitelnej nářez Biiiitch!!! Tohle si dávám místo Jointa, a nebo radši dohromady, když mám nějakej ten kosmickej Shiiit biiitch :)) nenajdete vtipnější zmrdy než je Rick and Morty!!! Waba laba dap daaap biiiitch... Tiny Riiiick Biiiitch!!! Fakt to miluju, já i moje přítelka i snad všichni komu jsme to ukázali.(24.3.2017)

Solidní náhrada za Ugly American či Futurámu. Stejně ujetý a hektický. Spousta geniálních nápadů a světů. Dan Harmon v přestávce mezi třetí a pátou sérií Community, vážně nezahálel. A není divu, že se s originální náměty na poslední odvysílanou řadu, této kultovní záležitosti, tak trošku vyčerpal. Tohle je vážně skvělý, i když první díl je trošku nuda, poslední jeho minuty už naznačují, že to bude hodně nápady nabitý a pěkně suchý. Zatím všechny díly od pilotu jsou nabouchaný a bez chyby, tak, že vám tvůrci nedají ani prostor proto, aby jste se od srdce zasmáli, páč by vám utekl vtip následující. Druhá série prohlubuje význam téhle záležitosti. Hluboký vesmír nápadů a fantazií dělá z Rick nad Morty současný kult...o světelné třídy daleko vzdálený všem Family Gáyům a současným Simpsnům....hlavně co do kvality a kreativity. Plná palba.(4.9.2014)

• - Oproti jiným animovaným seriálům si tvůrci Rick and Morty dávají záležet na kontinuitě vytvořeného fikčního světa. Po událostech v 11. epizodě 1. série "Ricksy Business", kde je celý dům teleportován a následně navrácen na své místo, můžeme ve 2. sérii zpozorovat viditelnou prasklinu okolo celého domu. Poté, co je v 9. epizodě 2. série "Look Who´s Purging Now" udělána díra do střechy, můžeme ji zabedněnou vidět i v epozodě následující atp. (Firebug)

• - Název 7. epizody 2. série "Big Trouble In Little Sanchez" odkazuje na snímek Big Trouble in Little China (1986).
    ○ Podtitul 8. epizody 2. série "Tempting Fate" odkazuje na Tempting Fate (1998), kde je mimo jiné vynalezen způsob cestování do paralelních vesmírů. (Firebug)

• - Název 6. epizody 2. série "The Ricks Must Be Crazy" odkazuje na komediální klasiku Bohové musí být šílení (1980), anglicky The Gods Must Be Crazy. (Firebug)