Rick a Morty (TV seriál)

Rick and Morty

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2013 - 2017, 11 h 32 min (Minutáž: 31x22 min)

100%. Jedna velká nekonvenční jízda, jejíž scénář se dotýká hranic absolutní dokonalosti. Ať jsou to nadmíru atraktivní nearchetypální charaktery, geniálně vystavěné subsvěty nebo nová generace černé audiovizuální satiry hrubě následující sarkastický styl humoru z animované seriálové tvorby posledních třiceti let v návaznosti na jednotlivé šílené a velmi originální příběhy (jejichž strukturovanost se zdá jednoduchá, ale přitom nekopíruje žádné obecné vzorce a nabízí víc, než leckterý celovečerní film), Dan Harmon je prostě génius a jestli Community mnoho mainstreamových diváků nedokázalo docenit, Rick a Morty má výchozí pozici ještě o to složitější, protože je podstatně odvážnější, lhostejnější vůči zažitým dogmatům a nedělá si hlavu z ničeho, ať už zrovna paroduje sebe sama, nebo třeba umírající děti. Takový seriál tu ještě nebyl a zatraceně chyběl. Justin Roiland by navíc zasloužil Nobelovu cenu za pravděpodobně nejlépe namluvenou postavu (vlastně dvě) v dějinách animované tvorby. Rick a Morty je ostrý, nepředvídatelný, ortodoxně černohumorný a překvapivě hluboký klenot, kde každý další díl je obrovským zážitkem a dvacetiminutovým primitivně-intelektuálním orgasmem, z kterého se nemohu vzpamatovat. Sofistikovaný jako Back to the Future, hravý jako Futurama, sympatický jako Smolíkovi, společensky nekorektní a zvrhlý jako South Park, vtipný jako Simpsonovi v kombinaci s Johnem Oliverem a to vše znásobené stem. A těch hlášek, z nichž řada má ambice - i přesto, že si je očividně nijak nenárokuje - stát se kultovními... taková tvůrčí nezávislost a nekonformita tu nebyla hodně, hodně dlouho.(29.1.2016)

Neuvěřitelnej nářez Biiiitch!!! Tohle si dávám místo Jointa, a nebo radši dohromady, když mám nějakej ten kosmickej Shiiit biiitch :)) nenajdete vtipnější zmrdy než je Rick and Morty!!! Waba laba dap daaap biiiitch... Tiny Riiiick Biiiitch!!! Fakt to miluju, já i moje přítelka i snad všichni komu jsme to ukázali.(24.3.2017)

Co k tomu napsat ? Snad jen to, že jsem celou první sérii zhltl za týden, ale druhou a 1. díl třetí jsem zhltl během dne. Rick and Morty je úchvatné dílo. Skvělý, nekorektní seriál. Dalo by se říci, že je to South Park 0.2....1. série mě naprosto překvapila svým neotřelý, vtipem, a skvělou hudbou a podtexty. Ta druhá zase příběhy. Těžko se mi k tomuto klenotu píše komentář. Určitě se těším na zbytek třetí série, prootože má zatím nejlepší začátek. Tak třřetí série je za mnou, a musím konstatovat obrovskou spokojenost.100%(9.6.2017)

Kombinácia toho najabsurdnejšieho zo sveta Futuramy a Back To The Future vložená do rúk dvoch šialených postáv, ktoré si dokonale rozumejú, i keď sú si paradoxne rozdielne. Animovaný Red Dwarf s perfektnou symbiózou dvoch nýmandov, ktorý si nonstop prihrávajú medziportálovy humor. Najmenej 10x vyšší level ako zbabraný a časom otupený Simpsonovci... 95%(26.10.2016)

1. série Po prvním díle jsem nevěřil svým očím a nebyl jsem si úplně jistý tím, co jsem právě viděl. S přibývajícími díly se ale můj úsměv od ucha k uchu stále zvětšoval a já jsem epizodám rád podléhal, i když ne se všemi jsem si padl do noty, což je však vzhledem k množství humoru, hříček, nápadů a dalších ingrediencí pochopitelné. A jsem rád, že se seriál nedržel jedné dějové kostry a dokázal si pěkně pohrát i s ní. (Netflix) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 2. série Už jsem se nemohl dočkat, až zhltnu další nálož dílů, protože jsem už přibližně tušil, co můžu očekávat, ne že bych ale stejně nezůstal překvapený. Do oka mi tentokrát padly všechny díly bez výjimky, ty nejoblíbenější bych však spíš hledal v první sérii. I nadále jsou epizody naplněné klady, které jsem vyjmenoval dříve, což zahrnuje i titulky. (Netflix) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 3. série Je vidět, jak moc jsem zpohodlněl a nechal se rozmazlit. Jakmile se totiž nejelo nad 100 %, tak jsem začínal pomalu brblat. Kdybych však tvrdil, že se u mě objevila nespokojenost nebo přejedení se materiálem, tak by se to ani zdaleka neblížilo pravdě. Jen pořadí dílů mělo být jiné, protože tahle bude čekání o malinký kousíček snesitelnější. Krutý aprílový žert se povedl. (Netflix)(8.8.2016)

• - Mutanti z 6. epizody 1. série "Rick Potion #9" jsou pojmenováni po uznávaném kanadském filmaři a režisérovi Davidu Cronenbergovi. (Firebug)

• - Oproti jiným animovaným seriálům si tvůrci Rick and Morty dávají záležet na kontinuitě vytvořeného fikčního světa. Po událostech v 11. epizodě 1. série "Ricksy Business", kde je celý dům teleportován a následně navrácen na své místo, můžeme ve 2. sérii zpozorovat viditelnou prasklinu okolo celého domu. Poté, co je v 9. epizodě 2. série "Look Who´s Purging Now" udělána díra do střechy, můžeme ji zabedněnou vidět i v epozodě následující atp. (Firebug)

• - Podle Justina Roilanda je Rick pansexuál. Což znamená, že mu nevadí mít sex s kýmkoliv bez ohledu na pohlaví. (Hedy)