Rick a Morty (TV seriál)

Rick and Morty

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2013–2019, 15 h 19 min (Minutáž: 21–23 min)

Ryan Elder

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith, John Oliver, Cassie Steele, Dan Harmon, Spencer Grammer, Rob Schrab, Werner Herzog, Chelsea Kane, Aislinn Paul, Kevin Michael Richardson, Kari Wahlgren, Eric Bauza, Alex Hirsch, Nathan Fillion, Tom Kenny, Nolan North, Jill Talley, Justin Roiland, Clancy Brown, Tony Hale, Joel McHale, John DiMaggio, Susan Sarandon, Peter Serafinowicz, Danny Trejo, Gillian Jacobs, Christian Slater, Lance Reddick, Tara Strong, Jeff Bryan Davis, Dana Carvey, Steve Agee, Reagan Gomez-Preston, Claudia Black, Virginia Hey, Pete Michels, Jeff Bergman, Alfred Molina, Rich Fulcher, Tress MacNeille, Chris Romano, Keegan-Michael Key, Jordan Peele, Paul F. Tompkins, Jemaine Clement, Andrew Daly, Christina Hendricks, Patton Oswalt, John Kassir, Dawnn Lewis, Keith David, Matt Walsh, Kurtwood Smith, Stephen Colbert, Alan Tudyk, Michael McCafferty, Jim Rash, Gary Cole, James Callis, Tricia Helfer, Nathan Fielder, Matt Besser, Ryan Ridley, Adam Ray, Alex Jayne Go

Ja tieto animované mindfuckové veci naozaj môžem. Nie lenže je to skvelá paródia na sci-fi žáner, ale zároveň si robí srandu aj z určitých vedeckých teórií. Všetko to, čo ste si mysleli že nedáva vo filmoch zmysel je tu spravené veľmi zmysluplne. Alkoholik a debil na ceste dimenziami a vesmírom. Som nadšený. Prvá séria - 100% Občas ma chytili stavy, kedy som sa neuveriteľne smial pričom som si bol vedomí, že to čo vidím, nielenže nemá hranicu, ale je to tak značne prestrelené, že sa jedná o zvláštny mix nechutnosti a morálnej skazenosti. Pritom to ale stále dokáže byť trefné a v rámci jednotlivých dielov aj veľmi originálne a nápadité. 2.séria - 100% Čakanie sa vyplatilo. Výborná séria, ktorá zamrzí len jedným faktom a to tým, že Rick a Morty nemá viac dielov. Jeden z najlepších seriálov. Pickle RICK!!! 3. séria - 100%(26.9.2014)

Naprostá briliance. Kromě úžasného sarkastického, přesto inteligentního, humoru, je hlavním tahákem sci-fi stránka tohoto seriálu. Každá epizoda se chlubí vyšperkovaným scénářem, 90% novodobých sci fi by filmů a seriálů, by si přála tak dokonallé zápletky. Většina epizod se navíc může pochlubit naprostým mindfuckem, který strká filmy typu Inception do kapsy.(17.3.2016)

Rick and Morty je zväčša postmoderný skvost. Nielenže paroduje, často až dekonštruuje svoju žánrovú inšpiráciu. Veľa referencií je inteligentných a postavy sú prekvapivo realistické, t.j. nie len jednorozmerné klišé. Nemôžem si však pomôcť, niektoré vtipy sú na mňa príliš infantilné a hoci dnes politická korektnosť vychádza z módy, ja si stále myslím, že by sme to nemali hrotiť. Napriek tomu, paráda.(30.12.2016)

Teprve s nástupem druhé série u mě dopadla ta mnohými opěvována genialita na úrodnou půdu, následkem čehož jsem začal dobrovolně uchcávat z naprosté většiny gagů. Několik nezapomenutelných momentů za všechny: výlet do baterie, ústav Jerryů, Tiny Rickova deziluze při songu Elliotta Smitha a finální sebezatracení u NIN. V S02E08 navíc hostuje Werner Herzog, což seriál definitivně katapultovalo k nejvyšším příčkám mého uznání.(1.4.2017)

Rick a Morty je jednoduše kravina. Ale taková ta bláznivá geniální kravina kde je možné všechno. Vážně všechno. Obdivuju ty lidi, co to vymýšlí a chci vědět na čem jedou. Nejdřív jsem si úplně nebyla jistá, jestli se mi tenhle seriál líbí. Potom jsem si pustila další díl. A další. No a pak během chvíle první série za mnou a aniž bych se nadála, tak i druhá. Teď jen nedočkavě čekám na epizody z té třetí a musím říct, že takhle odpočinkový šílený animák byl hrozně potřeba a opravdu mě baví.(9.8.2017)

• - Znělka seriálu je převzata ze seriálu Dogworld, který nikdy nevyšel. Na internetu je pouze část pilotní epizody. Druhá epizoda 1. série seriálu Rick and Morty "Lawnmower Dog" odkazuje právě na tento seriál. Například Rick splete jméno psa a řeknu mu Ruffles, což byl pes rodiny v seriálu Dogworld. (Harroc)

• - Název 7. epizody 2. série "Big Trouble In Little Sanchez" odkazuje na snímek Big Trouble in Little China (1986).
    ○ Podtitul 8. epizody 2. série "Tempting Fate" odkazuje na Tempting Fate (1998), kde je mimo jiné vynalezen způsob cestování do paralelních vesmírů. (Firebug)

• - Název 11. epizody 1. série "Ricksy Business" odkazuje na snímek Riskantní podnik (1983), anglicky Risky Business, a má i podobnou základní zápletku. (Firebug)