Rick a Morty (TV seriál)

• Německo

Rick and Morty

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2013 - 2017, 21–23 min

Taková kanálnější Futurama, spíš směrem třeba k South Parku - samozřejmě většinou v tom dobrym slova smyslu. Na to ale, v jakym je to hajpu a jak to téměř každej vynáší do nebes, tak mně osobně to teda zas tak dokonalý nepřijde - je to sranda a taky je sympatický, že se tvůrci s ničim moc neserou a daj si tam nejspíš téměř všechno, co chtěj nebo co je napadne, pro mě to ale celý hrozně nevyvážený. Jsou tam díly naprosto skvělý (třeba Rixty Minutes), pak ale ty jen průměrný (za mě třeba Anatomy Park), a obecně jeden skvělej frk kompenzuje dalších pět průměrnejch nebo přehnanejch. Takže za mě (zatim za s01) sice sranda dobrá, ale zdaleka ne všechno, a třeba Futurama je pro mě furt větší srdcovka.(10.1.2018)

Co k tomu napsat ? Snad jen to, že jsem celou první sérii zhltl za týden, ale druhou a 1. díl třetí jsem zhltl během dne. Rick and Morty je úchvatné dílo. Skvělý, nekorektní seriál. Dalo by se říci, že je to South Park 0.2....1. série mě naprosto překvapila svým neotřelý, vtipem, a skvělou hudbou a podtexty. Ta druhá zase příběhy. Těžko se mi k tomuto klenotu píše komentář. Určitě se těším na zbytek třetí série, prootože má zatím nejlepší začátek. Tak třřetí série je za mnou, a musím konstatovat obrovskou spokojenost.100%(9.6.2017)

Téměř nepopsatelná úchylárna, kupodivu pro mě spíš zajímavá než vtipná. Koneckonců, konverzační výměny nejsou nijak zábavné a nebo nápadité. Často jde jen o takový ten americký nejapný humor - chovej se k někomu jako hovado a pak se mu vysměj. Vizuál, to je jiná věc. Z některých nápadů skoro zůstává rozum stát. Podezřívám scenáristy, že zápletky dílů a prostředí vymýšleli zfetovaní. Nebo jsou to cvoci od přírody. Buď jak buď, tahle složka komiky je nosnější, a taky občas překvapivě inteligentní a komplexní. Od druhé série dál jsou epizody mnohem vtipnější a humor vypointovanější. Za odměnu přidávám pátou hvězdičku.(1.6.2014)

Super mix Futuramy s Návratom do budúcnosti, Hviezdnou bránou a South Parkom. Obsahuje drsnejší humor, občasné nadávky a hlavne je to neskutočne zábavné. 2. séria si drží úroveň a stále dokáže výborne pobaviť. Nájdu s aj slabšie diely, ale celková úroveň je veľmi dobrá. 3. séria pokračuje v nastolenom trende, je trochu temnejšia a mám pocit, že sa viac odkazuje na ostatné filmy, seriály a predchádzajúce diely. Aj preto je na plné docenenie potrebné pozrieť si každý diel aspoň 2x.(7.7.2015)

Neuvěřitelnej nářez Biiiitch!!! Tohle si dávám místo Jointa, a nebo radši dohromady, když mám nějakej ten kosmickej Shiiit biiitch :)) nenajdete vtipnější zmrdy než je Rick and Morty!!! Waba laba dap daaap biiiitch... Tiny Riiiick Biiiitch!!! Fakt to miluju, já i moje přítelka i snad všichni komu jsme to ukázali.(24.3.2017)

• - V 5. epizodě 2. série "Get Schwifty" je graficky ztvárněn Justin Roiland jako jeden ze tří lidí, kteří jsou obětování bohům. Na krku má ceduli s nápisem "Thief" neboli "Zloděj". (Firebug)

• - Jerryho auto je Wagon Queen Family Truckster, které je známe z filmu National Lampoon's Vacation (1983). (Firebug)

• - Autoři neprozradili, jaký nápoj má Rick ve své placatici. V pilotním díle v předtitulkové scéně nicméně pije ze skleněné lahve Hennessy XO. (Firebug)