Reklama

Reklama

Rick a Morty

(seriál)
  • USA Rick and Morty
Trailer
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi
USA, (2013–2023), 26 h (Minutáž: 20–23 min)

Hrají:

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(7) / Epizody(71)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

(více)

Videa (6)

Trailer

Recenze (388)

Zodd 

všechny recenze uživatele

Je to totální nářez a nevěřte těm, co říkají, že jde o pořad pro lidi jen s vysokým IQ. Nemyslím si, jde jen o to stíhat tu rychlou mluvu a mít menší přehled. A ty vulgarismy občas padají, tak nevím, v čem je seriál "čistější" než třeba South Park. Ovšem jako člověk, který viděl nějaké necelé dvě desítky epizod, mám menší smůlu, že narazím na díly, které jsem viděl předtím i 2x. ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Dan Harmon opět boduje. Ne na plné čáře, ale jako důstojný moderní "kresleňák" to bylo povedené. Promakanější Futurama s větším důrazem na rodinné hodnoty. Vyplatí se přežít zvláštní kresbu panenek v očích. Nejsem akorát kamarád s několika běžnými dějovými linkami (Fantastic Voyage, Inception, ,...), několika příliš okatými alegoriemi, občas až absurdním důrazem na neschopnost Jerryho/nenávistí rodiny vůči němu a pro mě naprosto random nezáživnou věcí typu interdimenzionální kabelovky. Celkově ale v poměru délka/kvalita je o co stát. Trochu mi to v určitém směru připomíná staré Simpsons nebo (stavbou rodiny zejména) Smolíkovy - skutečné situace řešené cartoonovou logikou. S tím jdou ruku v ruce i časté hezky emotivní momenty, které si budu ještě dlouho pamatovat. ()

Reklama

BoPo 

všechny recenze uživatele

Ponúka sa prirovnanie ku klasike Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka. Seriál od prvých dielov nastúpi s celkom zbesilou kadenciou slovných výmen ústrednej dvojice, ktoré doprevádza nemej zbesilé striedanie svetov či vesmírov. Futurame vyčítam, že zo sci-fi potenciálu, kde mohli fantáziu rozstreliť do všetkých kútov, využili pomerne málo. Rick a Morty v tomto smere pôsobia odvážnejšie, kreatívnejšie. Kulisy teda pestrejšie, len bohužiaľ občas hapruje príbehová stránka a predovšetkým schopnosť vytvoriť s postavami nejaký vzťah. Z prvej série by som vyzdvihol paródiu na film Počátek, výlet do Anatomy Park, využitie existencie Misíkov alebo pôrod sexuálneho robota. Z druhej série sa dá pochváliť nahliadnutie do autobatérie. Tretia séria mi prišla najviac akčná a krvavá. Priniesla paródiu na Šílený Max: Zběsilá cesta, alebo nadopovanú okurku, či súboj Rickov. Štvrtá séria je najslabšia, potešila maximálne tak nadržaným drakom a hadím Terminátorom. Naopak piata séria kvalitatívne vystrelila k stropu. Prvé dve epizódy sú neriedenou esenciou tohto seriálu. Sú presne také, aké všetci chceme, aby boli. Divoké, bláznivé, ujeté, zábavné, prekombinované a bezhraničné. K tomuto skvelému úvodu série sa pridala mega mrdka, hellraiserovský svet či zmutovaný Den díkůvzdání. Celkový dojem sa u mňa ustálil na zaslúžených 4*. Teda nie top seriál, ale rozhodne kreaktiviou a fantáziou nabušený kúsok. Šiesta séria sa radí skôr k tomu slabšiemu z tohto bláznivého sveta. Respektíve predvádza len rickmortyovský štandard. Vyčnievali tri diely, a to Smrtonosná past s trefnou kritikou náboženstiev, Nočná rodina a odhalenie tajomstva štěstíček. ()

erased 

všechny recenze uživatele

Wubba lubba dub dub! Dan Harmon má talent. S Community se sice během šesti sezón dostal z naprostého vrcholu reflektivní televizní zábavy k do sebe zahleděného projektu pro skalní fanoušky, a narazil tak na hranice hraných seriálů, jenže právě ta jeho schopnost dokonale a bez servítek zrcadlit aktuální kultůru se konečně mohla naplno projevit až v animáči. Podobně jako kdysi South Park, Rick and Morty vypadají (a hlavně znějí) jako na koleni vyrobená blbůstka party nadšenců, a takto pankové pojetí přímo nahrává tomu, aby byl tento černě komediální sci-fi cirkus autentickým rýpáním do živého, ne jen dalšími Simpsonovci v nových kulisách (Futurama AIDS!!!) a zároveň typická harmonovská sebereflexe brání sklouznutí do prachobyčejné nekorektnosti pro pouhou nekorektnost samou (Family Guy licklicklickmyballs!). Sledem nesouvisejících scének sice někdy k mixu posledních dvou zmíněných nemile sklouzne i přes všechny přetrvávající klady, ale prostá přítomnost Ricka a jeho zetě Jerryho všechny dočasné přešlapy kontruje, o kupě totálně šílených postav, světů, zápletek, písniček a hlášek ani nemluvě. And that's why I alway say: Shum shum shlippitty dop! ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Má to slabý rozbeh (prvá séria do veľkej miery variuje/paroduje príbehy slávnych filmov), no od druhej série je to nezastaviteľná prehliadka originálnych zápletiek, bizarných postáv a šialených fantastických nápadov. Niektoré príbehy (napr. o parazitovi) by si vystačili na samostatný film. Viac než len dôstojný nasledovník Futuramy. ()

Galerie (357)

Zajímavosti (199)

  • V českém dabingu je slovo „uncertainty“ přeloženo jako „nejistý“. Jedná se nicméně o chybu, přesnější překlad by byl „neurčitý“, vzhledem k tomu, že se jedná o odkaz na kvantový princip neurčitosti (Heisenbergův princip neurčitosti), v angličtině „uncertainty principle“. (vojtaruzek)
  • Jedná se o jedinou epizodu, která nemá potitulkovou scénu. (itsp4trik)
  • Tvůrce seriálu Justin Roiland během namlouvání postavy alkoholika Ricka Sancheze údajně popíjí alkohol pro dosažení co největší autentičnosti. (vyfuk)

Související novinky

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Letošní žebříček nejstahovanějších seriálů roku ovládlo studio Marvel spolu se studiem Disney. Pirátství samozřejmě není nic chvályhodného a prvenství v tomhle směru vlastně není až zase taková výhra… (více)

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (více)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Jako každoročně vydává server TorrentFreak analýzu nejstahovanějších seriálů za uplynulých dvanáct měsíců. Po takřka dekádě, kdy tento žebříček se všemi svými nelegálními staženími doslova dominovala… (více)

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (více)

Reklama

Reklama