Rick a Morty

(TV seriál)
  • USA Rick and Morty
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi
USA, (2013–2022), 22 h 28 min (Minutáž: 21–23 min)

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, (více)

Série(6) / Epizody(61)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

Recenze uživatele leo430 k tomuto seriálu (9)

Série 4 (2019) (S04)

Čtvrtá série - (9/10) : Ze začátku mi přišlo, že si tvůrci občas honili ego a pak z toho vzešla naprostá mazanice, která ani nedávala smysl - viz díl The Vat of Acid Episode (S04E08). Pak se ale tvůrci vzpamatovali a nadělili nám úžasný konec série, kde některé díly považuji za jedny z nejlepších. Kdyby se ta série ubírala stejným směrem a žádné dokonalé epizody nepřišly, tak bych začínal bát o osud celého seriálu a o dalších 60 dílů, které nás čekají. Takto se všem můžu pouze těšit. Nejlepší epizoda:: The Vat of Acid Episode (S04E08) ()

The Old Man and the Seat (2019) (S04E02)

Hooodne v klidu díl.. Hlášky lepší než v prvním díle.. Akorát jsem nečetl Starce a moře, takže mi asi unikla pointa 😃 ()

Never Ricking Morty (2020) (S04E06)

Ohromný propad.. Čtvrtá série mě zatím baví za všech nejméně.. Doufám, že se autoři uvědomí. ()

Promortyus (2020) (S04E07)

Starý dobrý Rick a Morty. Nechutnost, monumentální bitvy a cestovaní vesmírem. Děkuju, že minulý díl byl pouze nešťastný omyl. Víc prosím! ()

The Vat of Acid Episode (2020) (S04E08)

Jeden z nejlepších dílů vůbec.. Tenhle díl mi ukázal proč jsem začal tenhle seriál sledovat a díky Bohu, že jsem s tím nesekl po shlédnutí prvních dílů ve 4. sérii. Ta scéna, kdy Morty vůbec nemluví a jen si hraje s svojí novou hračkou je naprosto geniální. ()

Childrick of Mort (2020) (S04E09)

Miluju výlety na různé planety...Oproti milému dílu to byl slabý odvar, ale rozhodně to pařilo k tomu lepšímu co nám 4. série nabídla. Uvidíme co přinese finále. ()

Star Mort: Rickturn of the Jerri (2020) (S04E10)

První jsem zamýšlel dát 4*, ale potitulková scéna misky vah převrátila na druhou stranu a mohu jen tleskat. ()

Série 5 (2021) (S05)

5. série (8/10). Svým velkolepým startem, pátá série Ricka a Mortyho předpovídala velké věci pro celou sérii. Ačkoliv byl vrcholem celé série její úplný začátek, tak se seriál drží na nějaké pomyslné vlně kvality. Balancuje mezi naprostou bizarností, kdy člověk vůbec nechápe, jak někoho může něco takového napadnout. Viz. Epizoda se spermiemi. Na druhou jsme tady měli i epizody s filozofickým nádechem - Předposlední díl, kde jsme byli největší krize Ricka a Mortyho. Dočkali jsme se taky krásných návratů. Birdman, Mr. Poopybutthole nebo Evil Morty byli skvělým zpestřením. Na druhou stranu mám trochu pocit, že tvůrcům pomalu dochází dech a seriál ztrácí pomyslnou jiskru. Pořád je to pekelně originální, odvážné a svým způsobem si to jede svoje. Nepřišel však čas to začít uzavírat a poté s láskou vzpomínat na legendární epizody? Toť otázka. Nejlepší epizoda: Mort Dinner Rick Andre (S05E01) ()