Sword Art Online: Extra Edition

ソードアート・オンライン Extra Edition

S.A.O: Extra Edition

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2013, 101 min

Tento film mal samozrejme pôsobiť ako upútavka a akýsi "prechodný" diel k druhej sérii SAO, takže neviem, čo od toho poniektorí očakávali :) Samozrejme, že rekapitulácia bude pre tých, ktorí to videli, nudná - ale tí, ktorí seriál dopozerali dávnejšie, sa aspoň rozpomenú na to, o čo tam šlo a ako to prebiehalo. Uvidíme, ako dopadne 2. séria.(2.1.2014)

V podstatě je to z osmdesáti procent rekapitulace děje první série anime. Až ke konci se něco děje, ale to je vlastně skoro o ničem...(další dovádění v tom ALO...). Dokonce bych řekl že je to i přehnaně dlouhý a koukání hodinu a čtyřicet jedna minut na monitoru počítače a neustálé čtení českých titulků mi opravdu moc neprospěla (ach...ta bolest hlavy...). Ale jelikož mám SAO opravdu hodně moc rád tak tomu musím dát alespoň čtyři hvězdičky.(17.2.2017)

Srdce nebohého Michala Kolesy by nepochybně nadskočilo nadšením, kdyby zhlédlo tento recap. Mezi přidané scény oproti původnímu seriálu totiž patří zejména scény s ženskými hrdinkami na koupališti (rozuměj, jsou tu plavající ženy), dokonce tu hrdinové na konci plní i jeden quest pod mořskou hladinou. Michal by nepochybně dostal odpovědi na všechny své klasické otázky, jež kladl celebritám na internetovém chatu, a to sice: „Umíte plavat? Jak moc dobře? Kolik uděláte bazénů? Jakým stylem nejčastěji plavete? Jakou nejčastěji plavete rychlostí? Umíte plavat pod vodou bez zacpaného nosu a s otevřenýma očima? Kolik metrů uplavete pod vodou?” – Jde tak o jasný důkaz toho, že dívky ze SAO umí plavat vesměs velmi dobře, a jejich animovaná těla se tak dají považovat za skutečné boží zázraky. Rychlost plavání jednotlivých dívek sice není v rekapitulaci explicitně vyřčena, ovšem jakým stylem nejčastěji plavou, to dokáže kdejaký plavec či aquafetišista poznat. Při animování naštěstí byl použit stativ, jen mě zarazilo, že celý speciál není ošetřen vodotiskem – okamžitě studiu A-1 Pictures ty jejich rozpohybovaný obrázky kradu. Rozhodně tak nejde o zbytečný recap, byť se dá považovat kolesofily jako nezamýšlené ad memoriam Michalu Kolesovi. Nechť Michal plave s plavajícími ženami v pokoji. P.S.: Při psaní tohoto komentáře byl použit stativ.(13.1.2014)

• Kimkong

Rekapitulace 25 epizod první řady je naprostá zbytečnost, ale už jsem ses tím setkal i v jiných anime. Naví jsou tu jen bazénové scény a podvodní event. Zřejmě to pár chechtáků navíc vydělalo, jinak zklamání. Jako bonus. Sice jsem si to neověřoval, ale toho úchyla Kleina dabuje stejná osoba co Sanjiho z OP.(4.4.2015)

SAO je podle mě božské anime. Už teď vím, že pokud chce nějaké anime překonat pocit toho, který mi dalo SAO, tak se bude muset hodně snažit. Jen škoda, že se ubralo na té romantice a přibylo akce. Myslím, že romantika tam chybí hodně. Co se týče Asuny a Kirita, přišlo mi spíš, že se chovají jako kamarádi, ale těžko soudit, počkáme si na druhou sérii. Do té doby - haters gonna die!(7.1.2014)