Wake Up, Girls! (TV seriál)

Wake Up, Girls!

Animovaný / Hudební / Komedie

Japonsko, 2014, 12x24 min

• Nin

Zaprvé se přiznám, že mi je proti srsti celá ta představa "idolů". Malé holčičky jsou prezentovány jako pomíjivé superhvězdy za to, že zpívají cizí písně a jsou přitom roztomilé a přístupné publiku. Přijde mi to jako to, co je už tak špatné na západním kultu popových hvězd, jen ještě znásobené a tak nějak obnažené. V tomto anime vidíme partu holek, které - podobně jako asi spoustu Japonek - touží po tom být těmito "idoly". Jsou ochotny za to bojovat, dřít a být co nejlepšími panenkami v hudbením průmyslu... a to je v podstatě tak všechno. Ve skupině "Wake Up, Girls!" máme asi 8 holek, které jsou poměrně realisticky znázorněny, tj. nejsou za každou cenu odlišné zvláštním vzhledem a chováním, což je sympatické, ale na druhou stranu se o nich nedozvíme téměř nic. Viděl jsem tedy 6 dílů a během nich dostaneme pouze dva náznaky toho, jaké jsou holky v soukromí. V drtivé většině času vidíme holky jako jakési "vojáky", tvrdě bojující za svým cílem a snažící se získat uznání Japonců a Japonek, které touží po těchto idolech a jakýmsi zvláštním způsobem se partou nedospělých zpívajících holčiček s divnou choreografií inspirují a považují je za světlo svého života. _____ Téma mi celkově absolutně nesedí a ani zpracování nepatří mezi nic světoborného. (4/10) P.S. Teď jsem navíc zjistil, že anime "Wake Up, Girls!" je založené na stejnojmenné opravdové dívčí skupině... takže to, že jde vlastně z velké části o propagační seriál na její podporu, taky zrovna na mém hodnocení nepřidává.(25.3.2014)