Nisekoi - Season 2 (série)

Animovaný / Komedie / Romantický

Japonsko, 2015, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Takže, stále tam kurde nemám žádný konec, ale za to přišlo velké zlepšení od minulé série. Na rozdíl od té první, tady kdybych nezadržoval slzy, tak bych klidně projevil emoce a to si pište, že se mi je chtělo projevit a tuším, že jsem se i u jedné epizody zasmál. Těchto dvanáct epizod působí jako OVA, ale jsou lepší než těch prvních dvacet (které si ale stejně pořád těch pět hvězd za to napínání zaslouží). Ale objevila se tu i vada, kterou nebudu do hodnocení počítat, protože tak byla asi od počátku svého příchodu zamýšlena jako vada. Tou vadou je Haru Onodera, ze které mne bolí hlava. Už od svého nástupu je ta holka otravná. No nic, už o ní raději nebudu mluvit. Musím taky pochválit naprosto geniální opening (ne, že by byly ty z první sérky špatný, ale mohly být lepší). Tak snad bude ta třetí série (a i s koncem, pokud možno).(2.3.2019)

Řekněme si to otevřeně, většina postav je vytvořená podle klasických klišé šablon. Máme tady tsundere blondýnu, stydlivou brunetu, "stíhačku"zrzku, chytrou brýlatou kamarádku, perverzního kamaráda... Prostě když to tak vezmu, tak ty charaktery nejsou ničím, co bych v anime s označením harem ještě neviděl. Tak proč se mi všichni tak líbí a proč tu není nikdo kdo by mě štval ? Jak je možné, že se už dvě sezóny nedokážu rozhodnout, jestli bych se radši přidal do "týmu Chitoge", "týmu Onodera", nebo třeba i do "týmu Tsugumi" ? Většina lidí v tom má vcelku jasno, ale mě přijdou všechna ta děvčátka svým způsobem prostě skvělá... Hlavní hrdina je vcelku normální nerozhodný generický hrdina, který je k děvčatům hodný a nechává se od nich klidně mlátit hlava nehlava, jen když jim to zvedne náladu a i přesto ho mám rád... Příběh se skoro nikam neposouvá a většina dílů je hlavně zaměřená na interakce některé dívky s hlavním hrdinou, jejichž výsledkem je vlastně jenom spousta přehnaně vykreslených romantických momentů a různých dalších emocí, které jsou podávány tak přehnanou formou, že by to mělo být až absurdní, ale ono není. Kolikrát už jsem se přistihl, jak se při těch romantických okamžicích ozářených a blýskavých až oči přecházejí potutelně usmívám, kolikrát už mi přišla některá z dívek v některém vypjatém okamžiku neskutečně roztomilá ? Těžko spočítat... Navíc mi ani nevadí to "vražedné tempo" příběhu ani fakt, že "největší zvraty" v obou sériích byly zapříčiněny přidáním dalšího ženského charakteru, který ačkoli má spoustu nedostatků, se mi ve výsledku opět líbí... Zkrátka i přes všechny vady, které to má, se mi Nisekoi líbí již druhou sezónu. Přesto je to jen zalíbení, není to láska a proto jen 4*. No a kdybych se opravdu musel rozhodnout tak by to bylo asi takhle #TeamHarem .(26.6.2015)

• Scalpelexis

Tragédie. Donutil jsem se ze zvědavosti mrknout, jestli se ty vztahy někam posunou a jak jsem očekával, nestalo se nic. Druhá série je navíc naprosto odlišná (což by zákonitě nebylo špatně). Kde se první sezona opile a alibisticky motala kolem ústředního tria a falešně se tvářila, že se snaží rozuzlit komplot kolem zamknutého přívěsku, druhé sezona to pro jistotu kompletně vzdala a naskočila na full filler-mód. Znuděn jsem od 5. dílu skákal ob každých 10 minut a jediná výjimka, která za plné shlédnutí stála, byl dojemný příběh s matkou Chitoge. Jsem přespřílíš a hluboce zarmoucený, že se Shafťáci rozhodli adaptovat tak trapně slabou mangu. Nechám to na nejslabších možných 2*. #TeamNoMoreNisekoi.(20.5.2017)

Pokračovanie anime Nisekoi, ktoré je mierne odlišné od prvej sezóny. V klasickej háremovke nám pribudne ešte jedno dievča a to sestra Kosaki s menom Haru. Bolo asi treba ešte pre mierne úchylných divákov pridať také dievčinkovské typy pretože v prvej sezóne také v podstate neboli. Tak preto sa sem pridala Haru a Paula. Bohužiaľ nenastane žiadny posun v oblasti romantiky a anime ďalej aj v druhej sezóne prešľapuje na jednom mieste. Aj keď posun je vlastne v tom, že jednotlivý hrdinovia si uvedomujú čo ku komu cítia. Druhá sezóna sa dala na inú cestu ako prvá a z prvej sa snažila zobrať to najlepšie. Nisekoi: už nie je len o vtipných situáciách, ale má určitý náučný charakter. Jednotlivé postavy a to hlavne muži Shuu a Raku sa tu naučia ako zvládať ťažké životné rozhodnutia a rozhodnutia v oblasti lásky. Druhá sezóna teda má vyššiu "hutnosť" deja a obsahuje oveľa viac scén pri ktorých sa dá uroniť slza. Najviac asi zaujme "srdcervúca" pasáž s matkou Chitoge Hanou a tá je fakt smutná. Páčila sa mi aj časť, v ktorej bola moja obľúbená postava Kosaki a to konkrétne tá kde sa chcela dostať na tú istú školu ako hlavný hrdina. Takže postupne dostali nejaké postavy väčšiu hĺbku.a Shuu už nie je len chlapcom do počtu, ale prinesie veľmi dôležité otázky do anime, s ktorými sa musí vyrovnať aj Raku (vyrovná sa s nimi po svojom). Nová sezóna síce pridáva stále viac a viac dievčat, ale istú hĺbku dostávajú len tri postavy a to Chitoge, Kosaki a Raku (najviac Chitoge). Postavy sa stále nezmyselne červenajú, ale už som si na to postupne zvykol. Po vizuálnej stránke je Nisekoi: krásne a niektoré obrázky sú ako z ľúbezného farebného sveta. Najťažšou otázkou ktorú by som si mohol položiť je ktorá sezóna je lepšia či prvá, alebo druhá. Problém zodpovedať túto otázku by bol v tom, že sú dosť odlišné a teda sa dá povedať, ktorá je lepšia a v čom. Dá sa s istotou povedať, že druhá sezóna je viac o živote a divák okrem vtipných situácii dostane aj niečo navyše.(10.8.2015)

Pozerateľné, ale nejako sa nám vytratili obe pôvodné zápletky. S odomknutím prívesku sa nijako neponáhľame, gangy v pozadí majú asi celozávodnú dovolenku a že tí dvaja spolu chodia len naoko... hmm.. v čom by bol rozdiel keby spolu chodili naozaj? Takže nič. Na bonusové epizódy asi veľa materiálu, tak z toho vyšiel seriál :-). // PS: Treba pozerať ak chcete vidieť milú krásnu rozpačito romantickú Chitoge. Nič iné neprekvapilo.(29.12.2015)

• - První závěrečnou píseň „Aimai Hertz“ nazpívaly Nao Tójama (dabérka Chitoge), Kana Hanazawa (dabérka Kosaki Onodery), Mikako Komatsu (dabérka Tsugumi) a Kana Asumi (dabérka Mariky Tachibany). Tu druhou „TrIGgER“ nazpívala Mikako Komatsu (dabérka Tsugumi), třetí „Sleep zzz...“ nazpívala Nao Tójama (dabérka Chitoge), čtvrtou „Matado-rabu“ nazpívala Kana Asumi (dabérka Mariky Tachibany), pátou „Marchen ticktack“ nazpívala Ayane Sakura (dabérka Haru Onodery), předposlední „Tooriame drop“ nazpívala Yumi Uchiyama (dabérka Ruri) a poslední „Crayon Cover“ nazpívala Kana Hanazawa (dabérka Kosaki Onodery). (CarnTheNunya)

• - První ze dvou úvodních písní „Rally Go Round“ nazpívala zpěvačka LiSA. Tu druhou „Magical Styling“ nazpívala Kana Hanazawa (dabérka Kosaki Onodery). (CarnTheNunya)