poster

Aprel

 • Sovětský svaz

  Апрель

 • Sovětský svaz

  Aprili

 • Sovětský svaz

  აპრილი

Komedie / Drama / Romantický

Sovětský svaz / Gruzie, 1961, 46 min

Režie:

Otar Iosseliani

Scénář:

Otar Iosseliani

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • raroh
  ****

  Lyrickogroteskní gruzínská poezie všedního dne.(5.9.2011)

 • HenryS.
  ****

  Parádní věc, stylizovaná do němých grotesek. Hlavně to brutální poselství, které je dnes určitě ještě silnější než tenkrát. Aneb tady máte pádný důvod, proč jsem militantní anti-IKEAn.(13.1.2011)

 • Iggy
  ***

  První Iosselianiho delší film je dost zvláštním počinem – němý film beze slov, ale s o to výraznější vizuální a hudební složkou, něco mezi groteskou a muzikálem, nejvíc mi připomněl Podskalského krátké televizní komedie s populárními písničkami, ale bez písniček. Příběh je vcelku banální, mladý pár milenců hledá v ulicích města koutek, kde by mohli být chvíli sami, až dostanou vlastní byt v útulném sovětském paneláku, postupně si byteček vybaví spoustou nábytku a nejmodernějšími přístroji (tady film působí jako něco mezi socialistickou reklamou a sci-fi vizí) a postupně si tak prostor, kde by se mohli milovat zastaví zbytečnostmi, štěstí znovunaleznou, až když se všech těch krámů zbaví a svou pozornost upřou zase hlavně sami na sebe. Film se hemží skupinami téměř totožných mechanických a synchronizovaných lidí, obvykle postarších mužů, kteří všichni vykonávají vždy podobnou poněkud nepatřičnou činnost (nosí různé předměty, vyklánějí se z oken, kácejí strom). Upřímný, možná až naivní film, ale ve své jednoduchosti také pravdivý a k sovětskému blahobytu docela kritický.(15.5.2009)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 2000 - nesúťažný výber(26.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace