poster

Inganjungdok

 • Jižní Korea

  인간중독

 • USA

  Obsessed

Drama / Romantický / Válečný / Erotický

Jižní Korea, 2014, 132 min

 • sniper18
  ***

  Takéto dobové, trochu eroticky ladené romantické drámy, v ktorých sa už vzťah mení na posadnutosť bežne z východoázijkej produkcie môžem a síce ani Obsessed nedopadlo najhoršie, ale tentoraz nie som ani zase až tak spokojný. Režijne je to úplne v poriadku, vizuálna stránka je kvalitná, výberu lokácií sa nedá nič vytknúť, prostredie mi tu prišlo nadmieru atraktívne a rovnako aj zasadenie do obdobia šesťdesiatych rokov, kedy práve prebiehala vojna vo Vietname, čo malo vplv aj na juhokórejských vojakov sa mi páči. No po zvyšných stránkach je to už horšie, síce musím pochváliť, že aj napriek vyše dvojhodinovej dĺžke som sa vôbec nenudil, ale aj tak sa tu dejovo nejedná o nič výnimočné a sklamú aj postavy. Jedine ešte v prvej polovici mi to prišlo celkom dobre zvládnuté, tá postupne vznikajúca chémia medzi dvomi ľuďmi, ktorí ale už majú svojich manželov, kvôli čomu je ich potenciálny vzťah neprípustný a tak má hlavný priestor ich morálna dilema sa mi celkom páčilo. No keď už očakávane nechajú voľný priestup svojim emóciám a pudom, síce sa na to stále dalo bez problémov pozerať, pričom to osviežia aj tri celkom odvážne erotické scény, ale už som nedokázal nikomu fandiť a bolo mi jedno, ako sa to skončí. A navyše to finále síce malo v sebe celkom slušný potenciál, ale aj tak mi v niektorých ohľadoch prišlo skôr nechcene smešne. A moc tomu nenapomáha ani obsadenie, Song Seung-Heon je síce dostatočne charozmatický, ale tú svoju posadnutosť dosť prehrával, takže hlavne v druhej polovici ma niektoré jeho emočné vystúpenia skôr otravovali a Lim Ji-Yeon je zase pekná, ale inak herecky nevýrazná. No a okrem nich už vlastne nikto nemá viac priestoru, čo je škoda, pri väčšom zapojení ich manželov to mohlo byť zaujímavejšie. Takže na to jedno pozretie môže byť, ale od východoázijskej produkcie v rámci tohto žánru čakám predsa len viac. 63%(26.4.2016)

 • vett
  ***

  Zvláštní pomalý film, který na svých bedrech utáhnul sám jenom Seung Heon Seon. Na rozdíl od Vavči mám s hlavní hrdinkou velký problém, na můj vkus extrémě pasivní (což asi bylo ve scénáři), ale taky extrémě špatně zahraná, možná to tak mělo být, ale femme fatale by měla nabídnou něco víc než jen výraz leklé ryby, pomalou mluvu, pěkná prsa a ochotu stáhnout si sukni (respektive nechat si ji stáhnout, neb pasivní - asi jako správná hodná korejská žena - byla ve všech momentech), ale tak hrdinovi zjevně její prsa stačila ke štěstí, nebo teda vlastně neštěstí. Závěr byl pro mě zbytečný a rušivý, protože vrchol přichází už 5 minut před koncem dokonce bez přítomnosti ústřední dvojice a pouze v podobě "ženského tlachání", což bylo skoro geniální. Nebýt posledních minut dám čtyři, ale Seung Heon Songovi tleskám.(21.2.2015)

 • Gogo333
  ***

  Kim se vrací z vietnamské války do Koree jako hrdina. Jeho žena toho využívá a veze se na jeho slávě a "vede" skupinku vojenských paniček. Kim se seznámí s Jong, což je manželka jednoho z jeho podřízených, a zamiluje se do ní. Film má velice pomalé tempo a kromě Kima, který zažívá noční můry kvůli válce, se zabírá i jeho dominantní ženou. Postupně sledujeme jak Kim propadne krásné Jong a bezhlavě se do ní zamiluje. Film je okořeněn erotickými scénami mezi touto dvojicí. Finále je slušné, osobně sem čekal další happyend. Kdyby byl film tak o tu půl hoďku kratší, asi by se nic nestalo.(26.11.2017)

 • Vavča
  ***

  Na Korejce hodně odvážný film, na téma jak postupně může člověku přerůst vztah přes hlavu a stát se posedlostí. Hodně silné herecké obsazení, Lim Ji-Yeon dostala za svůj výkon cenu pro nej. novou herečku. Korea v období konce vietnamské války, velitel svede čínskou ženu svého podřízeného. Vztah hlavní dvojice je velice uvěřitelný, ale finále filmu je po dosavadním průběhu velice nepřesvědčivé. Pomalé psychologické drama, které nesedne každému, zamakat trochu scénaristicky více na tom konci a jsou to 4 hvězdy, nikoliv 3. Perfektně prokreslené postavy, prostředí, ale prostě ten konec to kazí. A docela se divím, že to prošlo cenzurou...(23.11.2014)

 • tompaulman
  ****

  Asi mám divný vkus, ale Obsessed na mě udělalo dojem kvalitní a nadprůměrné romance, které bych klidně dal plný počet, nebýt toho zbytečně vyhroceného závěru. Korejci točí převážně romantické filmy, které jsou až hystericky přecitlivělé a málo uvěřitelné. Oproti tomu Obsessed má podle mě příběh normální, kterému jsem věřil a dokázal jsem pochopit situaci a jednání jednotlivých postav a prožívat to s nimi. Čas mi při sledování pěkně utíkal, že mi vůbec nevadila stopáž nad 2 hodiny. Žádná scéna mi nepřišla zbytečná ani nudná, navíc tam bylo to napětí, kdy a jak aférka hlavní dvojky praskne. Závěr je bohužel nejslabší částí filmu. Celou dobu se člověk těší, jaké bude vyústění, a ono to nakonec bylo takové nepřesvědčivé emocionální divadlo. Té scéně, kdy se plukovník vrátil do svého domu a všechno na sebe prozradil, jsem nevěřil a většině následujících scén už taky ne. // V souvislosti s příběhem se mi vybavil text skladby “Next Lifetime” od Erykah Badu, kterou jsem si díky tomu po letech pustil.(8.7.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace