Code Geass: Bókoku no Akito 2 – Hikisakareši jokurjú

Code Geass: Bōkoku no Akito 2 - Hikisakareshi yokuryū

Code Geass: Akito The Exiled 2 - The Torn-Up Wyvern

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2013, 60 min

Celkový dojem: Ako správny fanúšik série Code Geass som si nemohol nechať ujsť ani Bōkoku no Akito 2 - Hikisakareshi yokuryū , a to aj napriek tomu, že diely s Akitom sú výrazne horšie, než tie pôvodné so Zerom / Lelouchom. Musím sa však priznať, že som pri sledovaní tohto dielu ostal neskutočne zaskočený a tiež si dovolím povedať, že Bōkoku no Akito 2 - Hikisakareshi yokuryū je jeden z najprepracovanejších dielov celého Code Geass, či dokonca jedno z najlepších mecha anime (a svojho názoru sa držím). Po pozretí prvých cca 30 minút som mal sto chutí tomu dať zlatý stred - teda 50% . Po dopozeraní celej epizódy som sa však rozhodol to číslo veľmi zdvojnásobiť. A prečo vlastne? Aj napriek tomu, že nemusím akčné, či sci-fi veci, som bol pri sledovaní v celom úžase! Mecha súboje sú na špičkovej úrovni, nebudem klamať keď prezradím, že mi neuveriteľne bilo srdce - čo však obdivujem najviac sú skvelé efekty a vizuál, čo zo všetkých súbojov robí naozaj veľkolepý zážitok. A preto rozhodne nemôžem dať menej než plný počet, pretože takto ma niečo neprekvapilo už sakra dlho! Moje hodnotenie: 100% (15.11.2017)

Je to poněkud akčnější než první díl a příběh se začíná více zamotávat, ale jinak je to stejné jako jednička. Potěšil mě Lelouch a Suzaku, jsem zvědav co mají ti dva v plánu.(3.6.2016)

Trochu víc akce a příběh se začíná zamotávat, takže ještě o kousek lepší jak jednička. 8/10(16.3.2016)

Stejně dobrý jako jednička, jenom výrazně akčnější. Bitva mechanoidů v opuštěným rusko-polským městě je opravdu působivá.Opět skvělá zábava.(22.1.2014)