poster

Když padá listí

 • ruský

  Listopad

 • gruzínština

  Giorgobistve

 • anglický

  Falling Leaves

Drama / Romantický

Sovětský svaz / Gruzie, 1966, 92 min

Režie:

Otar Iosseliani

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • Iggy
  *****

  Gruzínský film o nelehkém přechodu z mládí, školy a teorie do praxe tvrdého života v zaměstnání ve vinařském závodě. Aby si Niko udržel své vznešené ideály a zároveň si získal respekt a nebyl jen věčně zesměšňovaným otloukánkem, kterého všichni jen zneužívají, musí se zatvrdit. Smutná pravda… Film bývá srovnáván s Formanovým Černým Petrem.(2.8.2007)

 • danliofer
  *****

  Film, jehož úvodní scéna vhodí hned diváka absolutně neskutečně do gruzínské tradice výroby vína v dobách, kdy jeho kvalitní chuť promlouvala k lidem duší vína. To vše je pak v kontrastu k socialistickému plnění plánu na úkor kvality vína, kdy se tento nápoj stává pouhou položkou ve výkazu jednoho gruzínského vinařského závodu, tudíž ztrácí svou kouzelnou moc... celkově má tento snímek uhrančivou kameru, skvěle namíchanou hudbu a hlavně naprosto přirozené herecké výkony, čímž se liší od mnohých filmů té doby, jež se vezou na "nové vlně" kašírovanosti a manýry.(9.9.2012)

 • vik
  ****

  Mladík Miko je konfrontován se životem ve stínu Sovětského svazu, s výrobním plánem za každou cenu a s láskou, která se mu směje do očí.(11.6.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace