Poklad kapitána Černovouse (TV film)

Moonfleet

Drama / Dobrodružný

Velká Británie, 2013, 88 min

celkem sympatický děj.Jednoduchá linie.Kvalitní výprava, kostýmy.Solidní výkony herců.Kvalitní dabing.Příjemné pokoukání.Oddechovka.(1.11.2019)

Moonfleet zahrál na nostalgickou strunu a dal mi vzpomenout na Dva roky prázdnin a další podobná dobrodrůža pro mládež, která se už dnes prakticky netočí. Jen toho tady na dva třičtvrtěhodinové díly bylo trošku moc, takže všechno působilo poněkud překotně a tvůrci se často do deseti minut snažili narvat to, čemu by normálně slušela půlhodina. Ale celkem sympatické obsazení na čele s vrčícím Winstonem a dobová atmosféra staré dobré Anglie tenhle nedostatek v pohodě zakryli, takže jsem se nakonec velmi slušně bavil. 70%(24.8.2015)

• JohnCZ

Na low budget televizní film pěkné kostýmy i exteriéry, ale je to tak překotně odvyprávěné, že se to nedá pořádně pobrat, natož užít. Ale ono ani není moc co. Dějově to za moc nestojí a postavy nejsou nijak sympatické. Dobrodrůžo pro děcka to taky moc není, protože se tam vraždí o sto šest. Kdo si chce ušetřit 90 minut, může si přečíst popisek (pravděpodobně ukradený z čtenářského deníku žáka základní školy), který film popisuje od začátku až po poslední scénu.(26.6.2018)

Dobrodružný príbeh pre mladých. V prímorskom mestečku Moonfleet mladý John Trenchard sníva o svojej veľkej budúcnosti. Dozvie sa povesť o prekliatom Blackbeardovom diamante a tak sa ho rozhodne získať. Keď pri tom takmer príde o život, prichýli ho pašerák Elzevir. A spolu s ním bude čeliť ďalším nástrahám a nebezpečenstvu.___ Séria mieri na mladších. Prvý diel to potvrdí. No druhý už prináša viac dobrodružstva a napätie, ako to celé skončí.(2.1.2014)