Reklama

Reklama

Po 39 letech společného života se Ben a George rozhodnout využít nového zákona a vzít se. Po návratu z líbánek ovšem je ale George vyhozen ze svého dlouholetého zaměstnání, ředitele sboru v katolické škole. Pár náhle zjistí, že bez úspor si nemůže dovolit platit nájem ve svém bytě a rozhodne se pro krátkodobé řešení. George nastěhuje k sousedovi a Ben k rodině svého synovce. Oba muži musí přijmout výzvu žít odděleně po desítkách let společného života a čelit byrokracii při získávání nového bytu. Jejich přítomnost ve dvou domácnostech má nepředvídatelný dopad na životy a vztahy všech zúčastněných. (r.picasso)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (35)

Siegmund 

všechny recenze uživatele

Film jsem chtěl hned po prvních minutách vypnout. Nakonec jsem tak neudělal a film jsem zhlédl až do konce. Na filmu není celkem nic zajímavého. Řekl bych, že nabízí pohled do všední americké společnosti, ve které není vše jen OK a lidi se na sebe jen zdvořile neusmívají. Konečně se ukazují lidi se svými běžnými problémy. Snad jen z tohoto důvodu stojí za to, se na tento jinak velice průměrný film podívat. ()

evulienka3 

všechny recenze uživatele

Áno láska je zvláštna. Človek nedokáže ovládnuť do koho sa zamiluje. Tento film je obyčajným príbehom o jednej z týchto "zvláštnych lások". Mám rada spracovanie tém, ktoré snáď u tých vnímavejších dokážu posúvať hranice ich tolerancie, aj keď je mi jasné, že svojím názorom mnohým neulahodím. Mne je to však jedno. Pomôžem si parafrázovaním slov jedného z hlavných hrdinov: Poslená vec, ktorú by ste si mali z tohto filmu (možno dokonca z akéhokoľvek filmu) odniesť je tá, že je správne skrývať to kým v skutočnosti ste, alebo čo si myslíte, len preto, že vás to môže dostať do problémov....75%Videné v rámci Challange tour - 30 dní so svetovou kinematografiou. ()

Reklama

kajas 

všechny recenze uživatele

To nejlepší z mé návštěvy Varů. Narážka na GoT pobavila celý sál ("Co to je?" "Děláš si legraci? To je Hra o trůny! Vidíš ji? Daenerys Targaryen, je tak sošná.." :DD), ústřední herecká dvojice Lithgow a Molina nezklouzávali k žádnému pitvoření, jejich homosexuální lásku jim prostě sežerete i s navijákem. Vtipné, krásné, dojemné. No a narvaný sál hotelu Thermal, lepší atmosféru si prostě nemůžete přát. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Docela mile mě film překvapil. O to, že jsou hlavní 2 hrdinové gayové, v podstatě zase až tak moc nejde (jakkoliv se to může zdát vzhledem k tématu absurdní tvrzení), nejdůležitější je totiž tento fakt především pro úvodní záminku k vyhazovu kvůli „posvěcení“ vztahu sňatkem, přičemž důraz není tolik kladen na toto spojení, ale na stav, kdy se 2 partnerům výrazně změní společná finanční situace. A pak jde o jejich rozdělení, odloučení a zároveň přistěhování do 2 různých bytů; k homosexuálním policistům, kteří žijí bujarý společenský život, což George vcelku těžce snáší, a k vpravdě disfunkční rodině, pro kterou se zase stane velmi nadbytečným Ben (což by se ale dalo vlastně aplikovat i na jakýkoliv postarší heterosexuální pár, který by se dostal do podobné situace). Celý film působí velmi lidsky (své dělá i hudba), oběma hlavním postavám jejich lásku věříte (navíc se ani tvůrci nesnaží o žádnou rádoby kontroverzi ohledně zobrazování tělesností, partneři si jen sem tam dají pusu nebo se obejmou) a zároveň čekáte, jestli i přes to odloučení vztah vydrží (a zda min. „milovaný“ strýček Ben neskončí na ulici). Za vyloženě slabší bych viděl dopis rodičům dětí a trochu natahovanou scénu s Joeyho pláčem (film dokáže lehce dojímat i bez této už poněkud vykonstruované tečky). Ve výsledku to vidím na slušné 4*. ()

Flakotaso 

všechny recenze uživatele

Na americké poměry (a to i nezávislého filmu) podivuhodně civilní, nevyhrocený film. Zejména mě zaujaly skvěle napsané vedlejší postavy. Dobrá byla i kamera Lanthimosova kameramana Voudourise, který trochu té řecké distance ve snímání přenesl i sem, což mělo rozhodně pozitivní důsledky. Naopak nadužívání slavných klavírních sonát bylo už na hranici snesitelnosti, přestože se jistě jednalo o záměr. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama