poster

Ta zvláštní láska

 • anglický

  Love is Strange

Drama

USA / Francie, 2014, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Figusek
  ***

  Tak kluci... A pěkně od podlahy. Ben začíná. Jedem. "Když jsem ještě býval malý kluk, kluci já měl sen. Sníval jsem ho každý, každý všední den. Jednoho dne v neděli, když naši za babičkou odjeli, pátral jsem v mámině šatníku, střevíce padly k mému kotníku. Teplý letní den, venku samci motýlí, řekl jsem si po chvíli - Já jsem gay, jsem gay, jsem teplej. Já jsem gay, jsem gay, jsem teplej. Buď taky gay." Jak odpoví George? Pojď na to... "Dnes už jsem si jistý, že naše planeta je na oběžné dráze teplej květ, teplej je i vesmír, však i Antarktida roztaje již za šest let, slunce svítí každý den, tak neváhej a pojď se mnou ven. Podívej teplá žížala, pes i rostlina, vždyť fotosyntéza by bez nás nebyla, venku samci motýlí tulipány pylují, řekněme si po chvíli - Já jsem gay, jsem gay, jsem teplej." Tak to jo hoši. Vaše láska je nejenom zvláštní, ale i nudná a bez dechu. 50%(18.5.2015)

 • Brylin
  ****

  Dlouhodobý a láskyplný vztah Bena a George je krátce po oddání postaven před nečekanou komplikaci - po ztrátě bytu musí bydlet odděleně, když jim dočasné útočiště poskytnou přátelé a rodina. Ira Sachs laskavým, ale pronikavým pohledem sleduje, jak se se vzájemným odloučením popasují nejen oba partneři, ale i jak se s novou situací vyrovnávají ti, kdož jim poskytli přechodný azyl. Jemnému a vřelému dojmu ze snímku napomáhají uvolněné herecké výkony Lightowa a Moliny, klidná kamera i nevtíravý hudební doprovod. Těsné čtyři hvězdičky díky příjemně melancholickému vyznění.(11.7.2014)

 • Siegmund
  **

  Film jsem chtěl hned po prvních minutách vypnout. Nakonec jsem tak neudělal a film jsem zhlédl až do konce. Na filmu není celkem nic zajímavého. Řekl bych, že nabízí pohled do všední americké společnosti, ve které není vše jen OK a lidi se na sebe jen zdvořile neusmívají. Konečně se ukazují lidi se svými běžnými problémy. Snad jen z tohoto důvodu stojí za to, se na tento jinak velice průměrný film podívat.(4.9.2015)

 • kajas
  *****

  To nejlepší z mé návštěvy Varů. Narážka na GoT pobavila celý sál ("Co to je?" "Děláš si legraci? To je Hra o trůny! Vidíš ji? Daenerys Targaryen, je tak sošná.." :DD), ústřední herecká dvojice Lithgow a Molina nezklouzávali k žádnému pitvoření, jejich homosexuální lásku jim prostě sežerete i s navijákem. Vtipné, krásné, dojemné. No a narvaný sál hotelu Thermal, lepší atmosféru si prostě nemůžete přát.(7.7.2014)

 • Aljak
  *

  Po tom zaujímavom úvode som dúfal v nejakú kvalitnejšiu drámu, ale zápletka bola naozaj veľmi biedna. Väčšinou vo filme zvyknem s niektorými postavami aj sympatizovať, no v tomto prípade si moje sympatie nezískal absolútne nikto. Celkovo mi ten film prišiel dosť nezáživný, ničím výnimočný, ale tak možno nejakému gayovi sa to bude páčiť. Btw. Len mne sa to zdá, alebo s tými homosexuálnymi filmami sa v posledných 2-3 rokoch vrece roztrhlo??(30.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace