Ta zvláštní láska

• Nový Zéland

Drama / Romantický

USA / Francie, 2014, 98 min

Áno láska je zvláštna. Človek nedokáže ovládnuť do koho sa zamiluje. Tento film je obyčajným príbehom o jednej z týchto "zvláštnych lások". Mám rada spracovanie tém, ktoré snáď u tých vnímavejších dokážu posúvať hranice ich tolerancie, aj keď je mi jasné, že svojím názorom mnohým neulahodím. Mne je to však jedno. Pomôžem si parafrázovaním slov jedného z hlavných hrdinov: Poslená vec, ktorú by ste si mali z tohto filmu (možno dokonca z akéhokoľvek filmu) odniesť je tá, že je správne skrývať to kým v skutočnosti ste, alebo čo si myslíte, len preto, že vás to môže dostať do problémov....75%Videné v rámci Challange tour - 30 dní so svetovou kinematografiou.(10.10.2015)

Docela mile mě film překvapil. O to, že jsou hlavní 2 hrdinové gayové, v podstatě zase až tak moc nejde (jakkoliv se to může zdát vzhledem k tématu absurdní tvrzení), nejdůležitější je totiž tento fakt především pro úvodní záminku k vyhazovu kvůli „posvěcení“ vztahu sňatkem, přičemž důraz není tolik kladen na toto spojení, ale na stav, kdy se 2 partnerům výrazně změní společná finanční situace. A pak jde o jejich rozdělení, odloučení a zároveň přistěhování do 2 různých bytů; k homosexuálním policistům, kteří žijí bujarý společenský život, což George vcelku těžce snáší, a k vpravdě disfunkční rodině, pro kterou se zase stane velmi nadbytečným Ben (což by se ale dalo vlastně aplikovat i na jakýkoliv postarší heterosexuální pár, který by se dostal do podobné situace). Celý film působí velmi lidsky (své dělá i hudba), oběma hlavním postavám jejich lásku věříte (navíc se ani tvůrci nesnaží o žádnou rádoby kontroverzi ohledně zobrazování tělesností, partneři si jen sem tam dají pusu nebo se obejmou) a zároveň čekáte, jestli i přes to odloučení vztah vydrží (a zda min. „milovaný“ strýček Ben neskončí na ulici). Za vyloženě slabší bych viděl dopis rodičům dětí a trochu natahovanou scénu s Joeyho pláčem (film dokáže lehce dojímat i bez této už poněkud vykonstruované tečky). Ve výsledku to vidím na slušné 4*.(6.2.2015)

Dlouhodobý a láskyplný vztah Bena a George je krátce po oddání postaven před nečekanou komplikaci - po ztrátě bytu musí bydlet odděleně, když jim dočasné útočiště poskytnou přátelé a rodina. Ira Sachs laskavým, ale pronikavým pohledem sleduje, jak se se vzájemným odloučením popasují nejen oba partneři, ale i jak se s novou situací vyrovnávají ti, kdož jim poskytli přechodný azyl. Jemnému a vřelému dojmu ze snímku napomáhají uvolněné herecké výkony Lightowa a Moliny, klidná kamera i nevtíravý hudební doprovod. Těsné čtyři hvězdičky díky příjemně melancholickému vyznění.(11.7.2014)

• groower777

Ja neviem.....nemám nič proti gayom a lesbičkám ALE BOH STVORIL ČLOVEKA::ŽENU A MUŽA ABY TVORILI PÁR A ZALOŽILI RODINU, tak neviem či to nazvať choré myslenie jedincov tohto druhu alebo jednoducho vnutorný hlas čo sa nevie vtesnať do normalneho manželskeho života....Film je len ubohá snaha ľutovať ľudi tohto druhu čo takto žiju a zmýšľaju.........zo súcitu k tejto chorobe myslenia davam ** uznajte sami .........a nepretvarujte sa že toto homosexualne myslenie je v poriadku ,inak ak tak to čudesne myslenie na rovnaké pohlavie drieme aj vo vás všetkých,len to popierate! A NÁZOV FILMU OKREM INÉHO HOVORÍ ZA VŠETKO...........(29.1.2015)

Na tenhle film jsem šla částečně i ze zvědavosti, přece jen člověk nevidí každý den cicmat se Molinu s Lithgowem :-) Ale musím říct, že mě snímek příjemně překvapil svou civilností, lidskostí a výkony hlavních hrdinů. Pánové už jsou v letech a evidentně o to víc si to vychutnali. Velmi uvěřitelné výkony, krásně ukázáno, jak snadno může být člověk oddělen od někoho, koho miluje. Jak se lehce lze stát v podstatě bezdomovcem a jak je těžké být sám uprostřed bytu plného lidí. Člověk si do toho snadno promítne sám sebe, co by dělal v podobné situaci a jestli by to vůbec ustál. Moc se mi to líbilo a soudě podle ohlasů v sále, jsem zdaleka nebyla sama. (Vary 2014)(7.7.2014)