I Am Here

• německý

Um jeden Preis - I am here

The 11th Hour

Německo / Dánsko, 2014, 97 min

Keď som to sledoval, tak som si povedal, že Boh je v podstate jeden obrovský egoista. 8x pošle ženu na potrat, skoro ju pripraví o život a nakoniec ... no ... odpustím si spoilery ale povedzme, že to dopadne skutočne dosť škaredo. Páči sa mi, že sa film odohráva v Česku, herci sú skvelí, atmosféra je veľmi dobrá a film si rozhodne nedáva servítku pred ústa. Snaží sa veci zobraziť uveriteľne a reálne. Z toho plynie aj moja veľká spokojnosť s filmom. Bolo mi ľúto Christiana a súčasne musím povedať, že sa mi páči, keď sú motívy postáv dobré, len sa k nim nedopracúvajú správnou cestou. Motívy a jednania postáv sú ale opodstatnené a pochopiteľné. Podľa mňa veľmi silný film so silnou atmosférou a dobrým spracovaním. Kamera občas nie najlepšia, ale príbeh to vie zachrániť. Celkovo dávam 4*(8.6.2015)

• kaylin

Nějak mě tenhle styl filmování unavuje. Oni nevzali úplně špatný základ. To, že žena chce dítě, je celkem logické, a když ho nemůže mít, bude jednat i nelogicky. Jenže ta náletová kamera, která chce zabírat obličeje co nejblíže, pomalé tempo a děj, který by se vešel na jeden odstavec, to prostě není něco, co by mě bavilo. Ovšem klobouk dolů před Kim, která je i po šedesátce skvělá.(10.5.2015)

Z tohohle mohl být docela majstrštyk,ale přesně v ten moment,kdy dostala to dítě,bylo všechno špatně.Možná český publikum si řekne,že někde u Chebu je zas jen mafie z Ruska,ale i tomu by se dalo sakra věřit.Obchodovat z dětma proč ne,silný téma to je,ale bohužel vcelku zde právě do ztracena a špatně.Přitom komorní,pomalý děj s kamerou a tak nenásilně začal s ještě zajímavou postavou Petita,která bohužel vlastně tak lacině skončí.Nejhorší je ten zvrat,který přišel po ukradnutí dítěte,že to bolelo až do chodidel.Tak je to sakra velká škoda,dokázal bych si představit mnohem víc.Stormare nejspíš zůstane stále tou postavou z Útěku z vězení a tady dostal postavu,která si řekla tak práci na jedno odpoledne.Kim byla ovšem skvělá a tahle role mě mile překvapila,nějak přesně ta postava,která mi k ní neskutečně sedla.(25.5.2015)

"I am here" je síce pochmúrny, depresívny film, so zvláštnym koncom, napriek tomu je kvôli viacerým veciam zaujímave. V prvom rade je to herecký výkon Kim Basinger, ktorý už bol vychválený aj v mnohých iných komentároch. Druhým, je česko-nemecké pohraničie, kde sa značná časť filmu odohráva, Toto pohraničie ovláda ruská mafia, ktorá organizuje prostitúciu neplnoletých dievčat, čo je našťastie fikcia autorov. Zrejme im nehralo do karát umiestňovať dej až niekam na Balkán, tak využili pre svoj film "povesť" českého pohraničia a miest ako E55 a Dubí. Zaujmava je vo filme aj ang výslovnosť názvov tychto českých miest, ako Čeb (Cheb), Djubi (dubí), Teplišé (Teplice) .(17.7.2015)

• Dzedzy

Vlastně vše podstatné už padlo v předchozích komentářích. Některé scény mi v tom filmu nedávaly příliš logiku a spíše mi tam připadaly jen jako prodlužování filmu. Škoda. Místo nich si režisér mohl pohrát se samotným závěrem filmu, který mi přišel dost přitažený za vlasy. Nebýt toho samotného závěru, dala bych mu o hvězdičku více, ale jak nakonec k tomu dítěti přišla a k jakému, to jsem nečekala a zklamalo mě to.(8.6.2015)

• - V prvotním obsazení filmu figurovalo jméno herečky Sophie Rois. (Agatha)

• - Natáčelo se převážně v německém Hamburku v létě 2013. (Agatha)

• - Pracovní název filmu byl Petit a krátkou dobu také Unborn. (Agatha)