poster

Zankjó no Terror (TV seriál)

 • Japonsko

  残響のテロル

 • Japonsko

  Zankyou no Terror

 • Japonsko

  Zankyō no Terror

 • USA

  Terror in Resonance

Animovaný / Drama / Thriller

Japonsko, 2014, 11x23 min

 • Starletka
  ****

  Upřímně ani po dlouhém časovém odstupu pořád nevím jako toto dílko hodnotit. Na jednu stranu má hustou atmosféru, emoce, zajímavé postavy, pěknou animaci, skvělý soundtrack, je to napínavé a těšila jsem se na každý nový díl. Na stranu druhou některé věci byly dost nelogické a celkové vyústění bylo ... řekněme zvláštní. Kolem 7/10(11.3.2015)

 • Scalpelexis
  ***

  Vzít si na paškál skupinku lidí, kteří k splnění svého poměrně malicherného cíle využívají ty nejextrémnější prostředky, je odvážné. Minimálně se dostáváme k neokoukanému tématu, kdy si máme oblíbit dvojičku, která páchá trestné činy, přičemž v jádru pudla je nám cpáno, že to myslí dobře. Zpočátku mají u mně úspěch, protože detektivní zápletka je zajímavá a posouvá hlavní protagonisty do vod inteligentních postav, takže má zvědavost dostává pořádně zabrat. Bohužel, čím dál se dostáváme, tím horší to je. Některé postavy absolutně v mých očích postrádají smysl, hlavní pár protagonistů začíná kupit nepochopitelné chyby. Celou dobu jdete za svým cílem a pak najednou je vám ukradený? Asi vnímám lásku trochu jinak, co Japonci (skoro určitě, co si budeme povídat), takže je pro mě těžký vstřebat chování slečen a pak též jednoho z čísel, ale právě kvůli tomu pak seriál postrádá smysl a údernost. Samotný závěr mi přišel dost přitažený za vlasy, řekl jsem si "oukeeeej" a byl rád, že je konec.(6.12.2016)

 • TomX2
  ***

  Môj celkový dojem: SPOILERY. Priznám sa, že Zankyo no Terror považujem ako jedno z najhorších anime, ktoré som videl a zároveň aj ako to najnudnejšie. Priebeh (alebo dej) dielov je nudný, a to aj napriek tomu, že sa tam dejú akčné veci typu bombový útok atp. O to viac sa hlúpo správali postavy (a to včetne Lisy, ktorá keby sedela pri mne, rád by som jej dal facku aj napriek tomu, že je ženského pohlavia), cez celý seriál mi liezli na nervy a to aj zhoršovalo môj dojem z anime. Príklad: Predstavte si, že ste u seba (alebo u kamaráta) doma (v bytovke). Príde vám balíček v ktorom je schovaná bomba. Nie že by ste balíček niekde pre istotu vyhodili alebo čo, no vy ho necháte na zemi, utečiete a necháte celú bytovku vybuchnúť (pričom môžete kľudne poškodiť zdravie nejakého ďalšieho človeka, suseda, v tej istej bytovke. A viac krát). Potom viete, že niekoho len zaťahujete do problémov, krásne sa vyplačete a ešte danému človeku budete písať ľutovacie dopisy.. a aj keď ste si dali sľub, že nikomu neprezradite vaše tajomstvo, niekto si vás odchytí a vy mu to všetko hneď s plačom vyklopite.. Áno, presne tak sa chová Lisa, postava, ktorá mi liezla na nervy už od začiatku anime. Ja osobne sa ani nedivím, že v tomto anime bola v minulosti týraná, pretože to čo tam vyvádza cez celú dobu je choré.. Áno, presne toto hlúpe, nelogické a nereálne chovanie postáv mi na tomto anime vadí najviac. Buď ma tvorcovia chceli nasrať, aby som si znenávidel postavy alebo sú úplne hlúpi a toto im príde ako normála činnosť/konanie.. Takže zhrniem si to: Nudné anime, nezaujímavé a blbé postavy, fajn nápad, excelentná hudba, krásna animácia, nádherný "HAPPY END".. Moje hodnotenie: 63% (25.7.2017)

 • Jeoffrey
  *****

  To jsem si toho všiml brzo!!! Vysvětlení mých 5* tak trochu opožděně, ale kdyby si někdo dal trochu práce a třeba mi napsal do pošty hned loni, mohl jsem se vymáčknout dřív... Naštěstí se nemusím ani moc namáhat, protože spousta dobrých důvodů, proč si to zaslouží dobré hodnocení tu už zazněla od ostatních. Za sebe tedy jenom zopakuji pro mě ty nejzákladnější aspekty, proč se mi Terror in resonance tak líbil. První z nich je fakt, že příběh je víceméně vyprávěn z pohledu těch, kteří nestojí na té správně strané zákona. Takových kousků zase až tak moc není a takovýhle hrdinové prostě dokáží velmi snadno zaujmout. Jestli vypadali jako z Free!? No nevím, já Free! neviděl a asi ani neuvidím, ale nepamatuji se, že bych mezi touto dvojicí postřehl nějaké výrazné "teplo". Spíš jsem si lámal hlavu jak to bude mezi nimi a "černovlasou blbkou"... Druhý je, že podstatnou součástí příběhu je hra na kočku a na myš mezi našimi hlavními "padouchy" a vcelku charismatickým detektivem. Díky tomu to má tu správnou atmosféru, kterou někteří diváci, jako třeba Jeoffrey velmi rádi sledují. No a když se k tomu přidá i napětí a jistá snaha (tady je to místy vážně spíše jen snaha...) o řešení filosofických otázek, nejrůznějších hádanek a vůbec to, přijít na motiv těch o kterých tenhle příběh je, tak dostávám něco, co mě osobně rozhodně zaujalo a bavilo. Jistě samotné finále mohlo být mnohem lepší, ale také o dost horší... Na závěr i já připojím, že hudba i animace byly velmi dobré. U mě je zkrátka tohle anime i teď na vcelku slušných 8,5/10, což je dle mé osobní stupnice prostě za 5*.(29.8.2016)

 • Hromino
  ***

  Komentář obsahuje náznaky spoileru. — Tento seriál je jedno velké dilema. Šin'ičiró Watanabemu a spol. se podařilo přede mě postavit opravdové dilema. Člověk totiž sleduje prvních devět dílů a postupně si říká, že tento seriál jde díl od dílu do stále většího kopru, že je v něm čím dál více chyb, nedovysvětleností a divných plot twistů, dokud nepřijdou poslední dva díly. Zejména v posledním díle se však tvůrci pokusí všechny tyto tvůrčí lapsy ospravedlnit a vytvoří silnou katarzi. A právě v tomto bodě mám před sebou dilema. Nevím, zda uvěřit tomu, že všechny tyto lapsy byly udělány záměrně, aby pak v závěru diváka čekala o to větší katarze, nebo zda tvůrci nadělali takové chyby opravdu jen z vlastní neschopnosti a dopředu moc nepřemýšleli, přičemž ke konci se jim nějakým způsobem podařilo splácat ucelenější závěr dohromady. Kdyby ty lapsy nebyly tak velké, samozřejmě bych uvěřil verzi první, neb Watanabe není žádným nováčkem na poli anime, ale právě ta po většinu seriálu šílená děravost scénáře (ať už úmyslná, nebo ne) ve mně vyvolává neustálé pochybnosti. Nejhorší totiž je, že nedokážu posoudit ani to, zda byl samotný závěr povedený. Zanechal ve mně silnou katarzi, to ano, ale už neumím říct, zda ono závěrečné vysvětlení motivů postav bylo tak strašně laciné, protože tvůrci nedokázali vymyslet dobrý konec, nebo tak skvěle promyšlené, když jednoduchost motivů a idejí hlavních postav tvoří přímo nádherný kontrast k rafinovanosti jejich činů, jimiž se celou dobu snaží říct v podstatě banální věc. Abych však jen nespekuloval nad tím, čím si nejsem jist, stálo by teď za to napsat, čím si jistý jsem, ať se to má tak či onak. Jistý jsem si tím, že všeobecné neumětelství Lisy je přehnané, netečnost Japonska (a ostatně i USA) vůči činům Five je až příliš velká, hudební stránka seriálu je vynikající (dobrý opening, ještě lepší ending a ještě mnohem lepší OST od Jóko Kanno), kresba i návrhy postav jsou pěkné a časté srovnávání s Death Note je trochu mimo (zejména kvůli naprosté odlišnosti motivů pachatelů). Shrnuto podtrženo, u tohoto seriálu si vážně nejsem skoro ničím jist, a tak zatím nemůžu hodnotit. Nevím, zda se mi vlastně líbil, nebo ne, zda byl tak zatraceně dobrý, nebo byl tak strašnou slátaninou. Jde o jednu z mála záležitostí, v níž se dokážu plně identifikovat jak s uživateli, kteří hodnotí 1* (ne s těmi, jež hodnotí odpad!, protože odpad! si seriál už jen kvůli hudbě Jóko Kanno nezaslouží), tak s těmi, jež hodnotí plným počtem. Asi si budu muset nechat názor nějakou dobu uležet v hlavě. — Edit: Nakonec volím zlatou střední cestu, a to sic 3*.(26.9.2014)

 • - Dva neexistující teroristé zveřejňují videa, kde vystupují jako Sfingy. Sfinga je mýtická bytost, která každému, kdo zabloudil k městu Théby, dá otázku. Pokud ji zbloudilí neuhádne, sfinga ho zahubí. Pokud ano, zahubí se sama. V tomto případě je to podobné, až na to, že místo zahubení se jedná o výbuch bomby. (Natami)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace