Zankjó no Terror (TV seriál)

• japonský

残響のテロル

• japonský

Zankyō no Terror

Terror in Resonance

Animovaný / Drama / Thriller

Japonsko, 2014, 11x23 min

• SonGokussj

Po 10. díle - prozatím jen výzva. Můžete mi někdo do diskuze prosím napsat, proč (ale konkrétně) tomu nemám dát 1* (za sympatického detektiva)? Rád si poslechnu konstruktivní vysvětlení. [Update 22.03.2015]: Zapomenul jsem se zmínit, že jsem byl schopen to dokoukat a "chtěl" bych snížit hodnocení. Ale říkám si - alespoň tu grafiku ocením. Ostatní byla od poloviny neuvěřitelná slátanina. A Jeoffrey!!! Vysvětlení tvých 5*! :-D. Za naprosto stupidní, nelogickej příběh o pomstě, za bělovlasou blbku, za černovlasou blbku, za 2 postavy, které se z Free! vplížily do jiného anime: 10%....(18.9.2014)

Vzít si na paškál skupinku lidí, kteří k splnění svého poměrně malicherného cíle využívají ty nejextrémnější prostředky, je odvážné. Minimálně se dostáváme k neokoukanému tématu, kdy si máme oblíbit dvojičku, která páchá trestné činy, přičemž v jádru pudla je nám cpáno, že to myslí dobře. Zpočátku mají u mně úspěch, protože detektivní zápletka je zajímavá a posouvá hlavní protagonisty do vod inteligentních postav, takže má zvědavost dostává pořádně zabrat. Bohužel, čím dál se dostáváme, tím horší to je. Některé postavy absolutně v mých očích postrádají smysl, hlavní pár protagonistů začíná kupit nepochopitelné chyby. Celou dobu jdete za svým cílem a pak najednou je vám ukradený? Asi vnímám lásku trochu jinak, co Japonci (skoro určitě, co si budeme povídat), takže je pro mě těžký vstřebat chování slečen a pak též jednoho z čísel, ale právě kvůli tomu pak seriál postrádá smysl a údernost. Samotný závěr mi přišel dost přitažený za vlasy, řekl jsem si "oukeeeej" a byl rád, že je konec.(6.12.2016)

Upřímně ani po dlouhém časovém odstupu pořád nevím jako toto dílko hodnotit. Na jednu stranu má hustou atmosféru, emoce, zajímavé postavy, pěknou animaci, skvělý soundtrack, je to napínavé a těšila jsem se na každý nový díl. Na stranu druhou některé věci byly dost nelogické a celkové vyústění bylo ... řekněme zvláštní. Kolem 7/10(11.3.2015)

To jsem si toho všiml brzo!!! Vysvětlení mých 5* tak trochu opožděně, ale kdyby si někdo dal trochu práce a třeba mi napsal do pošty hned loni, mohl jsem se vymáčknout dřív... Naštěstí se nemusím ani moc namáhat, protože spousta dobrých důvodů, proč si to zaslouží dobré hodnocení tu už zazněla od ostatních. Za sebe tedy jenom zopakuji pro mě ty nejzákladnější aspekty, proč se mi Terror in resonance tak líbil. První z nich je fakt, že příběh je víceméně vyprávěn z pohledu těch, kteří nestojí na té správně strané zákona. Takových kousků zase až tak moc není a takovýhle hrdinové prostě dokáží velmi snadno zaujmout. Jestli vypadali jako z Free!? No nevím, já Free! neviděl a asi ani neuvidím, ale nepamatuji se, že bych mezi touto dvojicí postřehl nějaké výrazné "teplo". Spíš jsem si lámal hlavu jak to bude mezi nimi a "černovlasou blbkou"... Druhý je, že podstatnou součástí příběhu je hra na kočku a na myš mezi našimi hlavními "padouchy" a vcelku charismatickým detektivem. Díky tomu to má tu správnou atmosféru, kterou někteří diváci, jako třeba Jeoffrey velmi rádi sledují. No a když se k tomu přidá i napětí a jistá snaha (tady je to místy vážně spíše jen snaha...) o řešení filosofických otázek, nejrůznějších hádanek a vůbec to, přijít na motiv těch o kterých tenhle příběh je, tak dostávám něco, co mě osobně rozhodně zaujalo a bavilo. Jistě samotné finále mohlo být mnohem lepší, ale také o dost horší... Na závěr i já připojím, že hudba i animace byly velmi dobré. U mě je zkrátka tohle anime i teď na vcelku slušných 8,5/10, což je dle mé osobní stupnice prostě za 5*.(29.8.2016)

• mandelbrot

Morálně odpudivé dílo, prezentující destrukci jako legitimní způsob, kterým můžou společností ublížení upozornit na své příkoří a dojít pochopení ostatními. Nejen to, dokonce můžou sloužit podobně postiženým jako inspirace a dodat jim naději lepších zítřků. Nijak přitom není vysvětleno proč jsou tak extrémní prostředky nutné, nedojde k žádnému zvážení jakýchkoliv alternativ. Absentuje také zaobírání se důsledky útoků na společnost, naopak je nám stále vtloukána do hlavy absence obětí na životech (dle mého názoru vysoce nepravděpodobná) snad aby si divák neuvědomil, že hlavní postavy nejsou žádní hrdinové bojující proti opresivnímu režimu ale pouze nezodpovědní spratci, kteří pobaveně hrají vražedné hry s celým národem. Glorifikace něčeho takového nemá daleko k schvalování činů šílených střelců a lidí posílajících antrax v dopisech. Seriál se patrně chtěl vyjadřovat k hrozbám nacionalismu, těžkostem mladé generace a nerovnému vztahu Japonska a Spojených států, výsledné poselství - jakkoliv je asi nechtěné - je ale naprosto pomýlené a odporné.(5.10.2014)

• - Dva neexistující teroristé zveřejňují videa, kde vystupují jako Sfingy. Sfinga je mýtická bytost, která každému, kdo zabloudil k městu Théby, dá otázku. Pokud ji zbloudilí neuhádne, sfinga ho zahubí. Pokud ano, zahubí se sama. V tomto případě je to podobné, až na to, že místo zahubení se jedná o výbuch bomby. (Natami)