poster

Zankjó no Terror (TV seriál)

 • japonský

  残響のテロル

 • japonský

  Zankyō no Terror

 • anglický

  Terror in Resonance

Animovaný / Drama / Thriller

Japonsko, 2014, 11x23 min

 • Starletka
  ****

  Upřímně ani po dlouhém časovém odstupu pořád nevím jako toto dílko hodnotit. Na jednu stranu má hustou atmosféru, emoce, zajímavé postavy, pěknou animaci, skvělý soundtrack, je to napínavé a těšila jsem se na každý nový díl. Na stranu druhou některé věci byly dost nelogické a celkové vyústění bylo ... řekněme zvláštní. Kolem 7/10(11.3.2015)

 • Jeoffrey
  *****

  To jsem si toho všiml brzo!!! Vysvětlení mých 5* tak trochu opožděně, ale kdyby si někdo dal trochu práce a třeba mi napsal do pošty hned loni, mohl jsem se vymáčknout dřív... Naštěstí se nemusím ani moc namáhat, protože spousta dobrých důvodů, proč si to zaslouží dobré hodnocení tu už zazněla od ostatních. Za sebe tedy jenom zopakuji pro mě ty nejzákladnější aspekty, proč se mi Terror in resonance tak líbil. První z nich je fakt, že příběh je víceméně vyprávěn z pohledu těch, kteří nestojí na té správně strané zákona. Takových kousků zase až tak moc není a takovýhle hrdinové prostě dokáží velmi snadno zaujmout. Jestli vypadali jako z Free!? No nevím, já Free! neviděl a asi ani neuvidím, ale nepamatuji se, že bych mezi touto dvojicí postřehl nějaké výrazné "teplo". Spíš jsem si lámal hlavu jak to bude mezi nimi a "černovlasou blbkou"... Druhý je, že podstatnou součástí příběhu je hra na kočku a na myš mezi našimi hlavními "padouchy" a vcelku charismatickým detektivem. Díky tomu to má tu správnou atmosféru, kterou někteří diváci, jako třeba Jeoffrey velmi rádi sledují. No a když se k tomu přidá i napětí a jistá snaha (tady je to místy vážně spíše jen snaha...) o řešení filosofických otázek, nejrůznějších hádanek a vůbec to, přijít na motiv těch o kterých tenhle příběh je, tak dostávám něco, co mě osobně rozhodně zaujalo a bavilo. Jistě samotné finále mohlo být mnohem lepší, ale také o dost horší... Na závěr i já připojím, že hudba i animace byly velmi dobré. U mě je zkrátka tohle anime i teď na vcelku slušných 8,5/10, což je dle mé osobní stupnice prostě za 5*.(29.8.2016)

 • Tsukikage
  *****

  Vždyť je to krásné anime. Miluji tu atmosféru. Akce střídá v jedné zvukové vlně melancholii. Promyšlené je to dobře. Nelogičnosti jsem nenašel. Sympatické postavy, rozumím jim dobře. Když to porovnáme jen tak pro legraci s death notem, je to úžasné. Podobné téma s úplně jinou originální atmosférou. Death note byl monstrózní gigantický monumentální, proto měl i ten typ hudby a akce, vše tam podporuje jeho atmosféru. Ale tak je to přece i tady. Je to melancholické, emocionální, procítěné, detailní a ta geniální hudba k tomu naprosto pasuje, což se odvážím říct, že těžší počin než v death notu, monumentální hudba se dá postavit, je těžká na vymyšlení, ale pasuje téměř vždy, ale vymyslet tenhle typ hudby je stejně těžké, a k tomu musíte přidat i to, že krásně pasuje. Jak může být ta holka stupidní, vždyť je to skvěle napsaná postava s pořádnou backstory. Je sympatická, skvěle nadesignovaná (stejně jako všichni ostatní). Ona je tam velice důležitá, ne tolik pro příběh, ale právě pro tu procítěnou atmosféru. Kdyby tam byly jenom sami dva, něco by tam chybělo. Opravdu asi největší úspěch tohoto anime jsou skvěle vymyšlené, navržené a nakreslené postavy, všechny do jedný. Skvělá grafika zase skvěle sloučená s atmosférou. Ukazuje nám zajímavé a nevšední pohledy na Japonsko. Navíc mám asi nejradši kresbu Seinen a tohle se tomu minimálně hodně podobá. Jako je pravda, že je to death notu podobné, ale rozhodně bych to k tomu nechtěl přirovnávat ani v nejmenším. Není to skoro ani stejný žánr. Jak už jsem řekl death note se snaží o něco diametrálně jiného než Terror in resonance, proto se to nedá srovnat. Kdybych to chtěl srovnat došel bych k jednoduché premise Terror je mnohem LEPŠÍ než death note, Death note je mnohem LEPŠÍ než terror.(21.9.2014)

 • Scalpelexis
  ***

  Vzít si na paškál skupinku lidí, kteří k splnění svého poměrně malicherného cíle využívají ty nejextrémnější prostředky, je odvážné. Minimálně se dostáváme k neokoukanému tématu, kdy si máme oblíbit dvojičku, která páchá trestné činy, přičemž v jádru pudla je nám cpáno, že to myslí dobře. Zpočátku mají u mně úspěch, protože detektivní zápletka je zajímavá a posouvá hlavní protagonisty do vod inteligentních postav, takže má zvědavost dostává pořádně zabrat. Bohužel, čím dál se dostáváme, tím horší to je. Některé postavy absolutně v mých očích postrádají smysl, hlavní pár protagonistů začíná kupit nepochopitelné chyby. Celou dobu jdete za svým cílem a pak najednou je vám ukradený? Asi vnímám lásku trochu jinak, co Japonci (skoro určitě, co si budeme povídat), takže je pro mě těžký vstřebat chování slečen a pak též jednoho z čísel, ale právě kvůli tomu pak seriál postrádá smysl a údernost. Samotný závěr mi přišel dost přitažený za vlasy, řekl jsem si "oukeeeej" a byl rád, že je konec.(6.12.2016)

 • TomX2
  ***

  Môj celkový dojem: SPOILERY. Priznám sa, že Zankyo no Terror považujem ako jedno z najhorších anime, ktoré som videl a zároveň aj ako to najnudnejšie. Priebeh (alebo dej) dielov je nudný, a to aj napriek tomu, že sa tam dejú akčné veci typu bombový útok atp. O to viac sa hlúpo správali postavy (a to včetne Lisy, ktorá keby sedela pri mne, rád by som jej dal facku aj napriek tomu, že je ženského pohlavia), cez celý seriál mi liezli na nervy a to aj zhoršovalo môj dojem z anime. Príklad: Predstavte si, že ste u seba (alebo u kamaráta) doma (v bytovke). Príde vám balíček v ktorom je schovaná bomba. Nie že by ste balíček niekde pre istotu vyhodili alebo čo, no vy ho necháte na zemi, utečiete a necháte celú bytovku vybuchnúť (pričom môžete kľudne poškodiť zdravie nejakého ďalšieho človeka, suseda, v tej istej bytovke. A viac krát). Potom viete, že niekoho len zaťahujete do problémov, krásne sa vyplačete a ešte danému človeku budete písať ľutovacie dopisy.. a aj keď ste si dali sľub, že nikomu neprezradite vaše tajomstvo, niekto si vás odchytí a vy mu to všetko hneď s plačom vyklopite.. Áno, presne tak sa chová Lisa, postava, ktorá mi liezla na nervy už od začiatku anime. Ja osobne sa ani nedivím, že v tomto anime bola v minulosti týraná, pretože to čo tam vyvádza cez celú dobu je choré.. Áno, presne toto hlúpe, nelogické a nereálne chovanie postáv mi na tomto anime vadí najviac. Buď ma tvorcovia chceli nasrať, aby som si znenávidel postavy alebo sú úplne hlúpi a toto im príde ako normála činnosť/konanie.. Takže zhrniem si to: Nudné anime, nezaujímavé a blbé postavy, fajn nápad, excelentná hudba, krásna animácia, nádherný "HAPPY END".. Moje hodnotenie: 63% (25.7.2017)

 • - Dva neexistující teroristé zveřejňují videa, kde vystupují jako Sfingy. Sfinga je mýtická bytost, která každému, kdo zabloudil k městu Théby, dá otázku. Pokud ji zbloudilí neuhádne, sfinga ho zahubí. Pokud ano, zahubí se sama. V tomto případě je to podobné, až na to, že místo zahubení se jedná o výbuch bomby. (Natami)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace