Zankjó no Terror (TV seriál)

• japonský

残響のテロル

• japonský

Zankyō no Terror

Terror in Resonance

Animovaný / Drama / Thriller

Japonsko, 2014, 11x23 min

Jóko Kanno

Takže se nám vylíhlo mládě Death Note... Stále jsem toho názoru, že na tento žánr je prostě potřeba více než jedna sezóna (10-14 dílů). To ať si nechají pro školní romance, kde se vesměs nic neděje. Rozjezd byl perfektní. Za první 3 epizody bych dal 10/10 a ani se dál nerozmýšlel. Problém ale nastává, když chce z tohohle nápadu někdo udělat smysluplný a plynulý příběh. Skoro mi to přišlo, jako kdyby z velkolepého rozjezdu si autor najednou uvědomil, že se nachází ve slepé uličce. Závěr jako takový se mi líbil velice, ovšem přišel opravdu příliš brzy. I přes tuto kritiku ale hodnotím pozitivně, jelikož jsem se ani trochu nenudil a to málo, co jsme dostali, bylo nabité.(26.9.2014)

Môj celkový dojem: SPOILERY. Priznám sa, že Zankyo no Terror považujem ako jedno z najhorších anime, ktoré som videl a zároveň aj ako to najnudnejšie. Priebeh (alebo dej) dielov je nudný, a to aj napriek tomu, že sa tam dejú akčné veci typu bombový útok atp. O to viac sa hlúpo správali postavy (a to včetne Lisy, ktorá keby sedela pri mne, rád by som jej dal facku aj napriek tomu, že je ženského pohlavia), cez celý seriál mi liezli na nervy a to aj zhoršovalo môj dojem z anime. Príklad: Predstavte si, že ste u seba (alebo u kamaráta) doma (v bytovke). Príde vám balíček v ktorom je schovaná bomba. Nie že by ste balíček niekde pre istotu vyhodili alebo čo, no vy ho necháte na zemi, utečiete a necháte celú bytovku vybuchnúť (pričom môžete kľudne poškodiť zdravie nejakého ďalšieho človeka, suseda, v tej istej bytovke. A viac krát). Potom viete, že niekoho len zaťahujete do problémov, krásne sa vyplačete a ešte danému človeku budete písať ľutovacie dopisy.. a aj keď ste si dali sľub, že nikomu neprezradite vaše tajomstvo, niekto si vás odchytí a vy mu to všetko hneď s plačom vyklopite.. Áno, presne tak sa chová Lisa, postava, ktorá mi liezla na nervy už od začiatku anime. Ja osobne sa ani nedivím, že v tomto anime bola v minulosti týraná, pretože to čo tam vyvádza cez celú dobu je choré.. Áno, presne toto hlúpe, nelogické a nereálne chovanie postáv mi na tomto anime vadí najviac. Buď ma tvorcovia chceli nasrať, aby som si znenávidel postavy alebo sú úplne hlúpi a toto im príde ako normála činnosť/konanie.. Takže zhrniem si to: Nudné anime, nezaujímavé a blbé postavy, fajn nápad, excelentná hudba, krásna animácia, nádherný "HAPPY END".. Moje hodnotenie: 63% (25.7.2017)

Vzít si na paškál skupinku lidí, kteří k splnění svého poměrně malicherného cíle využívají ty nejextrémnější prostředky, je odvážné. Minimálně se dostáváme k neokoukanému tématu, kdy si máme oblíbit dvojičku, která páchá trestné činy, přičemž v jádru pudla je nám cpáno, že to myslí dobře. Zpočátku mají u mně úspěch, protože detektivní zápletka je zajímavá a posouvá hlavní protagonisty do vod inteligentních postav, takže má zvědavost dostává pořádně zabrat. Bohužel, čím dál se dostáváme, tím horší to je. Některé postavy absolutně v mých očích postrádají smysl, hlavní pár protagonistů začíná kupit nepochopitelné chyby. Celou dobu jdete za svým cílem a pak najednou je vám ukradený? Asi vnímám lásku trochu jinak, co Japonci (skoro určitě, co si budeme povídat), takže je pro mě těžký vstřebat chování slečen a pak též jednoho z čísel, ale právě kvůli tomu pak seriál postrádá smysl a údernost. Samotný závěr mi přišel dost přitažený za vlasy, řekl jsem si "oukeeeej" a byl rád, že je konec.(6.12.2016)

• Zíza

Začíná to zajímavě, ale pak si uvědomíte, že holky jsou tam navíc, detektiv je jediný frajer a čísla nejsou takoví borci, jak by se mohlo zdát. Opening se mi moc nelíbil, ale ending ano. V podstatě jsem celou dobu čekala, že něco přijde, ale nakonec vše vyznělo do prázdna a já nevěděla, co si o tom mám myslet, protože to ve mně nezanechalo zhola nic. Nad vodou to držela hudba a i animace se mi vcelku líbila. Ale co mě zklamalo na konci, tak že na "dřevěných tabulkách" byla 12 ještě dřív, než bylo nutné… Očekávání nebyla žádná, proto nejsem zklamaná, ale ani nadšená. Trochu mi to zpětně přijde jako ztráta času – ačkoliv se při tom dobře večeří.(1.10.2014)

Upřímně ani po dlouhém časovém odstupu pořád nevím jako toto dílko hodnotit. Na jednu stranu má hustou atmosféru, emoce, zajímavé postavy, pěknou animaci, skvělý soundtrack, je to napínavé a těšila jsem se na každý nový díl. Na stranu druhou některé věci byly dost nelogické a celkové vyústění bylo ... řekněme zvláštní. Kolem 7/10(11.3.2015)

• - Dva neexistující teroristé zveřejňují videa, kde vystupují jako Sfingy. Sfinga je mýtická bytost, která každému, kdo zabloudil k městu Théby, dá otázku. Pokud ji zbloudilí neuhádne, sfinga ho zahubí. Pokud ano, zahubí se sama. V tomto případě je to podobné, až na to, že místo zahubení se jedná o výbuch bomby. (Natami)