Až na doraz

(festivalový název)
  • Jižní Korea Kkeutkkaji ganda (více)

Zdá sa, že detektív Ko Gun-su (Sun-kyun Lee) nemá zrovna šťastný deň. Práve mu zomrela matka, jeho oddelenie vrážd vyšetrujú z vnútorných záležitostí kvôli bratiu úplatkov od miestnych podnikateľov a na ceste na pohreb, uprostred noci, zrazí svojim automobilom chlapa, ktorý ostane bezvládne ležať v kaluži krvi. Telo muža sa mu podarí ukryť, rovnako ako stopy po autonehode, avšak jedného dňa obrží anonymný telefonát od záhadnej osoby, ktorá celú situáciu údajne pozorovala, a vyhráža sa mu, že všetko nahlási... (sochoking)

ER

Když se sere,tak se sere......a je velmi zábavné sledovat herecké etudy korejských herců v různých situacích,kde jejich výkon je přeci jen trochu jiný,než očekávaný (divákem,vyrůstajícím na hollywoodském filmu). K tomu celá řada šlamastyk ,do kterých se dostává hlavní postava detektiva Ko,je tvořena drobnostmi (nefungující ovladač hračky apod.),takže tady nic bombastického nečekejte (nic ve stylu Raid),spíše naopak,ale přitom se i pobavíte. Je to taková korejská verze Guy Ritchieho,které však ke konci trochu dochází dech i tak jsem si závěrečnou scénu vychutnal. ()

celticek

Člověk se nestačí divit, čekal jsem to mnohem temnější, ale nakonec super oddechovka. Takový den blbec bych zažít nechtěl.. ()

Shitonit

Korea.. co můžou natočit? No dost mě to překvapilo. Začátek, nemastnej neslanej, no ještě že jsem to měl v tý korejštině, tlemil jsem se aspoň tomu mňoukání. Od tý silniční kontroly mě to fakt moc mocinky chytlo. Detektiv Ko je vcelku nenápadná figurka, která mi naservírovala nekonečnou hromadu překvápek, zvratů, napětí i akce. Vždy už jsem jasně věděl jak to bude pokračovat, a bum..už to letělo jinam. A zas a zas a zas samá dějová zatáčka, hodně neokoukanejch podivností takovejch prima originálních scén u kterých jsem si radostí ohlodal i chlupy na zadku. Děj je hodně pospojovanej, vše souvisí se vším, a konec se dokonale stáčí a dobíhá zpět na začátek. Naplněn radostí, že dobrý a vcelku originální filmy se daj stále nakroutit, jsem spokojeně usnul jak miminko. ()

CaladanChmur

Není to úplně novátorské a je znát, že je to korejská produkce ( i v tom špatném , ale i v tom dobrém) Ale rozhodně je to velmi poctivá záležitost. Já se u toho bavil. ()

XXXXXXXX

Zvláštní kombinace černého humoru a thrilleru. Jen mi přišlo, že už to místy krapet přehánějí (výjímečná schopnost hlavního záporáka zadržovat dech pod vodou a naopak schopnost vrchního klaďase skákat přes balkóny. Závěrečný pohled na obsah trezoru, taky nebyl tak úplně k zahození... ()

Sticks

Mám rád filmy s otvoreným dejom. Presne týmto A Hard Day je. Postupne odkrývanie ďalších črepín epizódky jedného nepodareného dňa. Super kamera a na kóreu to ujde. Akcňé napätie, skvelý thriller a pomyseľný závod s časom. ()

argo.smile

Dlho som tomu odolával a nakoniec som sa zabavil a dosť dobre. O chybách, blbích dialógoch atď. nebudem ani radšej písať. Na to sú tu iný. ()

zjs

Tak tomu říkám svěží závan z Koreje. Originální scénky, kde thriller a humor jde dokonale dohromady. ()

Dharmma

Tohle je trochu nadprůměrný film bez hlubšího tématu. Pokud teda nebylo cílem sdělit, že je lepší žít obyčejný život bez podvodů a ostatních rizik (Prostě raději provozovat pouze občerstvení.). Zápletka se docela povedla, a člověk si nemohl být 100% jistý, jak si se situací detektiv Go nakonec poradí. Mám rád filmy se spádem, který tomuto filmu rozhodně nechybí. Nejdříve si poradit se sraženým chodcem, a nakonec se z toho vyklubal problém poradit si s mužem větším než je samotná Yakuza. ()

vinducha

Klasická Korea , to já můžu . Hlavový sendvič  při bitce v bytě mě pobavil nejvíc. A jak říkával kovář Mikeš : "A nedají si pokoj a nedají.." ()

mdf

Ani nevím jak to komentovat ze začátku taková skoro krimi, pak taková komedie a pak nějaký závěr,ale vcelku to bylo zábavné. ()