Až na doraz (festivalový název)

• Jižní Korea

Kkeutkkaji ganda

• Jižní Korea

끝까지 간다

A Hard Day

Thriller / Krimi / Drama

Jižní Korea, 2014, 111 min

Paráádní oddechova.. Čekal sem něco úplně jinýho, ale to je jedno, byl sem mile překvapen i tak. Vlastně sem dostal takovou fajn detektivku, která je do poloviny výbornou a neuvěřitelně morbidní a plná černého humoru, ale druhá polovina se již vyústí ve více drsné thrillerové drama. Hlaní hrdina je fakt sympaťák a co všechno si musí prožít je fakt "SMůLA", na druhou stranu to není žádný beránek a hodně se vyzná, takže se umí i účinně brát ... Moc fajn film, doporučuju všem milovníkům pohodové Asie (...a té je hodně málo :-D ).(22.11.2014)

Ja nestačím žasnúť! S každým novým krimi thrillerom akoby sa Korejci prekonávali v najidiotskejších dialógoch...(9.11.2014)

,,NEJSME ŽÁDNÝ SVATOUŠKOVÉ, ALE TY JSI ZAŠEL MOC DALEKO!…" /// Nejdřív komedie ve stylu ,,když se daří, tak se daří“, pak drama, thriller… to vše z policejního prostředí, kde špatní i dobří jedno jsou. Střídání nálad filmu prospívá, ale do nadprůměru ho neposune. Taková místy černoftipná jednohubka. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Patřím k těm, kterejm i trpaslík vyroste. 2.) Miluju happyendy. 3.) Thx za titule ,,mevrt“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(24.11.2014)

Nejako nechápem to vlažné hodnotenie mnohých užívateľov. Mne to prišlo max. zaujímavé od úvodu až po záverečné titulky. Zlé dialógy? Thriller, ktorý treba brať s rezervou? Halóóó!! Takým prístupom by sme museli odpísať 90% úplne všetkých thrillerov. Hlavný hrdina je takmer non-stop pod veľkým stresom. Ak práve neskrýva mŕtvolu, nezahladzuje stopy, nebeží jak o život, nehľadá výhovorky, tak mu minimálne kolieska v hlave bežia na max. obrátky a sám seba sa pýta: "Čo je to kurva za deň?" Každým krokom sa do problémov zabára hlbšie a hlbšie a film ma jednoducho nenechal vydýchnuť. Fakticky sa tu každých 5 minút niečo deje. Čierny humor beriem všetkými desiatimi, neviem odkedy je tu práve na toto toľko kritiky. Hlavný záporák sa vydaril, napätie sa v istých momentoch dalo krájať. A záver? No paráda. Nechápem tie vlažné ohlasy. Asi som videl iný thriller...Ja som videl taký, pri ktorom som sa nenudil ani sekundu. Preto plný počet. 90%.(10.1.2015)

Absolutní překvápko a nejzábavnější thriller z Koree za poslední léta. Tohle je jedna šílená horská jízdá, při které se zapotíte společně s velmi charismatickým hlavním hrdinou, kterému doufám budete fandit až do poslední minuty. Film hladce a zručně balancuje mezi černou komedií a napínavým thrillerem a některé scény jsou tak skvěle vymyšlené a vygradované, že zažijete doslova filmové políbení. Nenudil jsem se ani sekundu a překvapivě jsem se zde obešel i bez akce. Doporučuji velmi chytlavá záležitost! 80%(21.10.2014)