Až na doraz (festivalový název)

• Jižní Korea

Kkeutkkaji ganda

• Jižní Korea

끝까지 간다

A Hard Day

Thriller / Krimi / Drama

Jižní Korea, 2014, 111 min

SPOILERY: Zpočátku jsem se musel fakt smát, hlavně čtvrthodinka v márnici je fantastická a nápaditá. Celkově, kreativita hlavní postavy mu umožňuje z každé situace těžit maximum a jsem fakt rád, že je schopen využívat všechno co má po ruce, je schopen zasadit i kvalitní úder i s faktem, že je časově limitován a čelí masivnímu nátlaku. Záporák perlí hlášky. Je fakt, že to co přežije, je prostě "trošku" nad rámec, ale jeho výstupy jsou geniální (ačkoliv ve finále značně nelogické). Jsou zde tři souboje, kontaktní, dynamické, maj však obyčejnou choreografii, jsou spíš plný absurdních situací. Celkově je film pojat mimořádně atraktivně, tempo nepoleví a mix žánru si vzájemně nepřekáží. Tam, kde se ze začátku směju, mi je v půlce smutno i kvůli úmrtí jedné z postav a ke konci se děsím, protože ta noční můra né a né odejít, a to jsem mu na stopě, hodim mu C4 do auta, ve finále mu koušu ruce.... Vlastně finále je i nejvíce zábavné, kousání, mlácení se kasičkou či květináčem o hlavu, Korejci jsou masochisti! A i takovej malej šroubek může znamenat konečnou pro toho parchanta. Pátou hvězdici nedávám, protože někdy ta logika kolísá. Samotný závěr filmu je však prvotřídní, tady se z někoho stal pracháč....(26.12.2017)

Go byl maximálně vyděšenej a není divu, polda a taková tragédie. Co s tím, jak se zachovat, co dělat, když je v tom namočeno víc než jen nehoda na silnici ? Postupně gradující krimoška, kde si nelze neuvědomit jihokorejské předložení, okořeněné černým humorem, ale já se fakt nenudila ani minutu a konec byl už jen prima tečkou, uffff, taky by mě to vyrazilo dech. Také mě udivuje tak nízké hodnocení, takže si to ještě v duchu projedu a možná jednu hvězdu přihodím.(9.5.2017)

Volně padající, lehce úplatní korejští poldové, kteří mají současně morální zábrany nechat toulavé čokly intimně seznámit s pneumatikami svých aut, to holt v životě nemívají lehké. Následkem zmíněné situace totiž může být až brutálně adrenalinová, nepříliš blbá a výtečně černohumorná jízda, ze které ovšem bude mít hrdina pramalou radost. Aneb jak by to asi vypadalo, kdyby Kulhánek žral kimči a místo o upírech psal o zkorumpovaných policajtech. Letošní Rejžefest mi tedy hned na první pokus vypálil mezi vytřeštěné bulvy pořádnou pumelici! P.S.: Hlavní padouch by si zasloužil vlastní odkaz v nějaké prohnilé encyklopedii.(3.12.2014)

Pôsobi to skôr ako velmi cierna komedia namiesto seriozneho thrilleru. Hlavna postava mi nebola sympaticka a nedrzal som jej palce, ale bol som zvedavy ake dalsie nahodicky si na neho scenarista pripravi. A je ich dost, vdaka comu film ani na chvilu nenudi. Trochu otravne pôsobi akurat neznicitelny hlavny zaporak. Trochu sudnosti v tom, co vsetko prezije by neuskodilo. Vysledkom je zabavna cierna komedia na jedno pozretie. 6/10.(14.12.2014)

No áno typicky kórejsky extrémne pojatie príbehu. K takémuto štýlu filmu sa mi však tento extrémizmus hodí oveľa viac ako k tým romantickým. Čoho je veľa toho je moc sa totiž v tomto prípade dá pohodlne brať s rezervou. Oceňujem tiež, že film nehýril akčnými scénami, ale akčným príbehom, jednoducho stále sa niečo dialo a moju pozornosť si tento film udržal od začiatku do konca. Videné v rámci Challange tour marec 2016 - 30 dní so svetovou kinematografiou.(25.3.2016)