Až na doraz (festivalový název)

• Jižní Korea

Kkeutkkaji ganda

• Jižní Korea

끝까지 간다

A Hard Day

Thriller / Krimi / Drama

Jižní Korea, 2014, 111 min

Pôsobi to skôr ako velmi cierna komedia namiesto seriozneho thrilleru. Hlavna postava mi nebola sympaticka a nedrzal som jej palce, ale bol som zvedavy ake dalsie nahodicky si na neho scenarista pripravi. A je ich dost, vdaka comu film ani na chvilu nenudi. Trochu otravne pôsobi akurat neznicitelny hlavny zaporak. Trochu sudnosti v tom, co vsetko prezije by neuskodilo. Vysledkom je zabavna cierna komedia na jedno pozretie. 6/10.(14.12.2014)

SPOILERY: Zpočátku jsem se musel fakt smát, hlavně čtvrthodinka v márnici je fantastická a nápaditá. Celkově, kreativita hlavní postavy mu umožňuje z každé situace těžit maximum a jsem fakt rád, že je schopen využívat všechno co má po ruce, je schopen zasadit i kvalitní úder i s faktem, že je časově limitován a čelí masivnímu nátlaku. Záporák perlí hlášky. Je fakt, že to co přežije, je prostě "trošku" nad rámec, ale jeho výstupy jsou geniální (ačkoliv ve finále značně nelogické). Jsou zde tři souboje, kontaktní, dynamické, maj však obyčejnou choreografii, jsou spíš plný absurdních situací. Celkově je film pojat mimořádně atraktivně, tempo nepoleví a mix žánru si vzájemně nepřekáží. Tam, kde se ze začátku směju, mi je v půlce smutno i kvůli úmrtí jedné z postav a ke konci se děsím, protože ta noční můra né a né odejít, a to jsem mu na stopě, hodim mu C4 do auta, ve finále mu koušu ruce.... Vlastně finále je i nejvíce zábavné, kousání, mlácení se kasičkou či květináčem o hlavu, Korejci jsou masochisti! A i takovej malej šroubek může znamenat konečnou pro toho parchanta. Pátou hvězdici nedávám, protože někdy ta logika kolísá. Samotný závěr filmu je však prvotřídní, tady se z někoho stal pracháč....(26.12.2017)

Nejako nechápem to vlažné hodnotenie mnohých užívateľov. Mne to prišlo max. zaujímavé od úvodu až po záverečné titulky. Zlé dialógy? Thriller, ktorý treba brať s rezervou? Halóóó!! Takým prístupom by sme museli odpísať 90% úplne všetkých thrillerov. Hlavný hrdina je takmer non-stop pod veľkým stresom. Ak práve neskrýva mŕtvolu, nezahladzuje stopy, nebeží jak o život, nehľadá výhovorky, tak mu minimálne kolieska v hlave bežia na max. obrátky a sám seba sa pýta: "Čo je to kurva za deň?" Každým krokom sa do problémov zabára hlbšie a hlbšie a film ma jednoducho nenechal vydýchnuť. Fakticky sa tu každých 5 minút niečo deje. Čierny humor beriem všetkými desiatimi, neviem odkedy je tu práve na toto toľko kritiky. Hlavný záporák sa vydaril, napätie sa v istých momentoch dalo krájať. A záver? No paráda. Nechápem tie vlažné ohlasy. Asi som videl iný thriller...Ja som videl taký, pri ktorom som sa nenudil ani sekundu. Preto plný počet. 90%.(10.1.2015)

No áno typicky kórejsky extrémne pojatie príbehu. K takémuto štýlu filmu sa mi však tento extrémizmus hodí oveľa viac ako k tým romantickým. Čoho je veľa toho je moc sa totiž v tomto prípade dá pohodlne brať s rezervou. Oceňujem tiež, že film nehýril akčnými scénami, ale akčným príbehom, jednoducho stále sa niečo dialo a moju pozornosť si tento film udržal od začiatku do konca. Videné v rámci Challange tour marec 2016 - 30 dní so svetovou kinematografiou.(25.3.2016)

Tenhle thriller musíte brát kapku s nadsázkou a určitě budete spokojeni. Jo Korea:-) jeden muž přejetý policistou v civilu a co z toho bylo dál, až vcelku k překvapivému konci. Místy vtipné na asijský způsob, gradování děje a rvačka na život a na smrt. Veledílo to není, ale koukatelné velmi dobře. Asi se odstěhuju do Koreje, dozvěděla jsem se, že je tam 12000 druhů zaměstnání, změna volá.....balím do Soulu:-)(13.11.2014)