Až na doraz (festivalový název)

• Jižní Korea

Kkeutkkaji ganda

• Jižní Korea

끝까지 간다

A Hard Day

Thriller / Krimi / Drama

Jižní Korea, 2014, 111 min

Extrémne príbehy sú pre "šikmákov" rovnako typické ako pre mnohopočetnú americkú rodinku niekoľko chodová večera v "Mc' D", zaliata diétnou kolou. "Hard Day" je zábavný, nenudiaci thriller s jedným obrovským "mínusom", ktorý však napriek mojej náročnosti voči logike snímkov, pre tento krát, mile rád prehliadnem. Je totiž vzácne keď divák pri toľkom množstve svetlo sveta spatriacich filmoch narazí na niečo, čo jeho dušu pookreje.(14.12.2014)

Volně padající, lehce úplatní korejští poldové, kteří mají současně morální zábrany nechat toulavé čokly intimně seznámit s pneumatikami svých aut, to holt v životě nemívají lehké. Následkem zmíněné situace totiž může být až brutálně adrenalinová, nepříliš blbá a výtečně černohumorná jízda, ze které ovšem bude mít hrdina pramalou radost. Aneb jak by to asi vypadalo, kdyby Kulhánek žral kimči a místo o upírech psal o zkorumpovaných policajtech. Letošní Rejžefest mi tedy hned na první pokus vypálil mezi vytřeštěné bulvy pořádnou pumelici! P.S.: Hlavní padouch by si zasloužil vlastní odkaz v nějaké prohnilé encyklopedii.(3.12.2014)

Veliká škoda, že druhá část po té první působí unaveným dojmem. Dokud se snímek plně soustředí jen na hlavní postavu a nechává zmateného diváka fandit jednoznačně amorálnímu člověku, všechno šlape jako hodinky. Scénář si skvěle pohrává s tempem, dávkuje jednu napínavou scénu za druhou a to vše se mu ještě daří doplňovat jemným humorem. Po nástupu detektiva Parka se atmosféra mění. Místo bezradnosti je tu nasranost a místo nepříjemných náhod vydírání. Optika snímku se rozevírá a do popředí se tak dostává větší množství motivů. To by nebylo špatně, kdyby první polovina nebyla funkční i z důvodu sevřenosti a zaměření jen na detektiva Go. Vyprávění je narušováno několika zbytečnými scénami, které se snaží publikum přesvědčit o tom, že Park má nad všemi náskok a s Goem si může pohrávat, jak se mu zachce. Jenže k žádnému sofistikovanému vydírání cool zabijákem vůbec nedochází. Zbytečně nerozmělněný přímočarý závěr by tomuto snímku slušel o poznání víc.(2.3.2015)

No áno typicky kórejsky extrémne pojatie príbehu. K takémuto štýlu filmu sa mi však tento extrémizmus hodí oveľa viac ako k tým romantickým. Čoho je veľa toho je moc sa totiž v tomto prípade dá pohodlne brať s rezervou. Oceňujem tiež, že film nehýril akčnými scénami, ale akčným príbehom, jednoducho stále sa niečo dialo a moju pozornosť si tento film udržal od začiatku do konca. Videné v rámci Challange tour marec 2016 - 30 dní so svetovou kinematografiou.(25.3.2016)

Go byl maximálně vyděšenej a není divu, polda a taková tragédie. Co s tím, jak se zachovat, co dělat, když je v tom namočeno víc než jen nehoda na silnici ? Postupně gradující krimoška, kde si nelze neuvědomit jihokorejské předložení, okořeněné černým humorem, ale já se fakt nenudila ani minutu a konec byl už jen prima tečkou, uffff, taky by mě to vyrazilo dech. Také mě udivuje tak nízké hodnocení, takže si to ještě v duchu projedu a možná jednu hvězdu přihodím.(9.5.2017)