Až na doraz (festivalový název)

• Jižní Korea

Kkeutkkaji ganda

• Jižní Korea

끝까지 간다

A Hard Day

Thriller / Krimi / Drama

Jižní Korea, 2014, 111 min

Nejako nechápem to vlažné hodnotenie mnohých užívateľov. Mne to prišlo max. zaujímavé od úvodu až po záverečné titulky. Zlé dialógy? Thriller, ktorý treba brať s rezervou? Halóóó!! Takým prístupom by sme museli odpísať 90% úplne všetkých thrillerov. Hlavný hrdina je takmer non-stop pod veľkým stresom. Ak práve neskrýva mŕtvolu, nezahladzuje stopy, nebeží jak o život, nehľadá výhovorky, tak mu minimálne kolieska v hlave bežia na max. obrátky a sám seba sa pýta: "Čo je to kurva za deň?" Každým krokom sa do problémov zabára hlbšie a hlbšie a film ma jednoducho nenechal vydýchnuť. Fakticky sa tu každých 5 minút niečo deje. Čierny humor beriem všetkými desiatimi, neviem odkedy je tu práve na toto toľko kritiky. Hlavný záporák sa vydaril, napätie sa v istých momentoch dalo krájať. A záver? No paráda. Nechápem tie vlažné ohlasy. Asi som videl iný thriller...Ja som videl taký, pri ktorom som sa nenudil ani sekundu. Preto plný počet. 90%.(10.1.2015)

Go byl maximálně vyděšenej a není divu, polda a taková tragédie. Co s tím, jak se zachovat, co dělat, když je v tom namočeno víc než jen nehoda na silnici ? Postupně gradující krimoška, kde si nelze neuvědomit jihokorejské předložení, okořeněné černým humorem, ale já se fakt nenudila ani minutu a konec byl už jen prima tečkou, uffff, taky by mě to vyrazilo dech. Také mě udivuje tak nízké hodnocení, takže si to ještě v duchu projedu a možná jednu hvězdu přihodím.(9.5.2017)

No áno typicky kórejsky extrémne pojatie príbehu. K takémuto štýlu filmu sa mi však tento extrémizmus hodí oveľa viac ako k tým romantickým. Čoho je veľa toho je moc sa totiž v tomto prípade dá pohodlne brať s rezervou. Oceňujem tiež, že film nehýril akčnými scénami, ale akčným príbehom, jednoducho stále sa niečo dialo a moju pozornosť si tento film udržal od začiatku do konca. Videné v rámci Challange tour marec 2016 - 30 dní so svetovou kinematografiou.(25.3.2016)

,,NEJSME ŽÁDNÝ SVATOUŠKOVÉ, ALE TY JSI ZAŠEL MOC DALEKO!…" /// Nejdřív komedie ve stylu ,,když se daří, tak se daří“, pak drama, thriller… to vše z policejního prostředí, kde špatní i dobří jedno jsou. Střídání nálad filmu prospívá, ale do nadprůměru ho neposune. Taková místy černoftipná jednohubka. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Patřím k těm, kterejm i trpaslík vyroste. 2.) Miluju happyendy. 3.) Thx za titule ,,mevrt“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(24.11.2014)

Stres je sviňa a nepozornosť za volantom ešte väčšia. Havko prežil, ale chlapík už nie. A tak detektív z oddelenia vrážd stojí pred dilemou-čo s telom. Keď mu ale o pár dní začne zvoniť telefón a ozve sa niekto, kto zjavne vie, čo presne sa stalo, začína sa tá správna "zábava". Posun ku komédii umožnil rozohranie hry na mačku a myš okolo jedného mŕtveho muža (hľadaného zločinca), kedy sa to, kto z koho a komu rieši medzi partičkou skorumpovaných policajtov.(23.5.2014)